Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! ZAMÓW TERAZ







Lista działów » Galeria » Galeria naszych akwariów


063l - Puszcza - Sławomir K



Galeria naszych roślinnych. Szczegółowe opisy i dzienniki prowadzenia zbiorników.



02 gru 2010, 01:17 063l - Puszcza - Sławomir K  (#1)  

Witam. Chciałbym wam przedstawić mój pierwszy zbiornik HT.
Zbiornik został zalany 24.08.2010r

Dane:
Zbiornik................ 60x30x35 =63l.
Oświetlenie............2x24W T5 Belka Hagen - Aquastar + Grolux
Nawożenie.............Cała linia Easy-Life
Co2.....................Butla 1,5kg, dyfuzor i reszta sprzętu - roślinyakwariowe.pl
Podłoże................ADA Amazonia I - 9L
Parametry............ GH-10, reszty nie mierzę
Woda..................kranówka 1:1 RO
Filtracja................Eheim 2213, gąbka, wata + 2kg ceramiki Sera + Szklane rurki Ball pipe NANO roslinyakwariowe.pl

Ryby :
Zwinników Jarzeńców 12 szt.
Otosek 4 szt.

Krewetki:
Krewetka Amano 15 szt.
Red Cherry ok. 100?

Rośliny:
Rotala Green
Rotala rotundifolia
Cryptocoryne Petachi
Cryptokoryne Nana (które wyrosły na 25cm, a kupiłem 5cm... wtf? )
Cryptokoryne Nevelli
Microsorium Pteropus
Eleocharis Parvula
Jakiś Mech (kupiony w roslinyakwariowe.pl jako Weeping, ale na niego nie wygląda. Może podpowiecie co to za mech? )

Opis:
Zbiornik został zalany 24.08.10r. Miałem trochę problemów z barwieniem wody na żółto przez amazonie. Po przesadzaniu Kryptokoryn wywołałem plagę glonów Compsopogon a potem przez przedawkowanie żelaza aqua artu zielony pył na szybach, który wracał po 1 dniu bo wyczyszczeniu szyb. Ten pył na szybach tak mnie denerwował że przestałem dbać o akwarium bo już po 3 dniach nie było nic widać. Pewnego dnia zauważyłem że gdy wycieram szyby rano przed podmiana, pył wieczorem znów się osadzał, więc postanowiłem wyczyscic szyby na noc i ... pył rano się już nie pojawił i tak jest do dziś, nawet po tygodniu jest ledwo zauważalny. Akwarium miało z przodu piękny, gęsty trawnik z glossostigmy , jednak po którymś z kolei cięciu zaczął się robić zółty i dziurawiły się liście więc podstanowilem go zamienić na Eleocharis Parvula, tak więc jak widać na zdjęciu... Później dokupię go więcej bo watpię że w krótkim czasie z tych paru gałązek zrobi się gęsty trawniczek.
Było kilka zmian obsady.
Najpierw 18 szt. boraras urophthalmoides. Dokupiłem potem 8 neonów inessa i 8 zwinników. Jednak nie podobała mi się tak gęsta obsada więc oddałem kumplowi rasborki i neony, a kupiłem więcej Zwinników, których było łącznie 15, jednak 2 wyskoczyły, a jeden padł sam nie wiem na co.

Zdjęcie:
http://www.speedyshare.com/files/254833 ... warium.png

Mile widziane komentarze, uwagi i pytania.

Aktualne zdjęcie:
Załączniki
akwa.jpg
(174.99 KiB) Pobrane 9240 razy
Ostatnio edytowano 19 mar 2018, 00:44 przez sk91, łącznie edytowano 7 razy

Avatar użytkownika
sk91
Stały bywalec

Posty: 440
Dołączył: 20 cze 2010, 15:04
Miasto: Włocławek

02 gru 2010, 14:00   (#2)  

jak dla mnie za ciasno i za wysoko już od samej szyby, zero przestrzeni, kupa zielska
i ten dyfuzor do tyłu schowaj

Usunięto użytkownika 15150


02 gru 2010, 14:16   (#3)  

Jakby pierwszy plan trochę uciekł...całkowita dzicz!!! Ja mam podobne akwarium-taką dzicz właśnie lubię-nie spieszę się by łapać za nożyczki :D

Avatar użytkownika
gogi509
Aktywny użytkownik

Posty: 732
Dołączył: 23 mar 2010, 22:51
Miasto: Międzyrzecz/Dublin

02 gru 2010, 14:51   (#4)  

Świetny zbiornik!!! Cały czas zaskakują mnie ludzie potrafiący zrobić coś tak pięknego na tak małej przestrzeni...
Strasznie jestem ciekawy, jak się będzie zbiornik rozwijał-liczę na częste aktualizacje!
Mech to chyba jednak weeping-mój wygląda niemal identycznie, choć ten akurat gatunek widziałem już w wielu odsłonach i za każdym razem gałązki wyglądały inaczej-to chyba zależy od warunków w zbiorniku.
pozdr

Avatar użytkownika
ronin1124
Zainteresowany tematem

Posty: 286
Dołączył: 26 lut 2010, 03:02
Miasto: Wrocław

08 gru 2010, 20:01   (#5)  

Doszli nowi mieszkańcy.
Dokupiłem
3 otoski
1 krewetke Amano samice ( pozostałem 14 krewetek to chyba same samce)

oraz nowa roślinę Cryptokoryne Nevelli.

Dla zainteresowanych zdjęcie akwarium tydzień po zalaniu. Widać sadzonki Glossostigmy która zdobiła plan przedni.

http://www.speedyshare.com/files/256017 ... ydzie_.png


Niedługo postaram się dodać zdjęcie po przycince.
Załączniki
pierwszy.png
(760.88 KiB) Pobrane 8894 razy
Ostatnio edytowano 12 gru 2010, 02:03 przez sk91, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
sk91
Stały bywalec

Posty: 440
Dołączył: 20 cze 2010, 15:04
Miasto: Włocławek

09 gru 2010, 03:11   (#6)  

Jak na dzicz zarosl las i to ostro ;). Taka niedostepna puszcza. Dla mnie osobiscie przytlacza. Boje sie tez o Twoja cyrkulacje wody. Czy nie beda sie tworzyc zastoje i czy nie bedziesz mial problemow z glonami.
Obrazek

Avatar użytkownika
cHris dm
Zainteresowany tematem

Posty: 252
Dołączył: 01 wrz 2007, 23:38
Miasto: Dundalk

09 gru 2010, 17:59   (#7)  

Zbiornik ogólnie jest estetyczny i wygląda dobrze, ale zmieniłbym kilka rzeczy:
1. Wg. mnie korzeń lepiej by wyglądał jakby był głębiej włożony w podłoże (teraz już nie można tego zmienić, więc trudno, ale może jak te cryptocoryny zarosną będzie trochę lepiej). A najlepiej zamiast cryptocoryn dać przed korzenie jakąś wyższą trawkę typu sagittaria subulata lub echinodorus tenellus
2. Wydaje mi się, że dobrym pomysłem byłoby przerzedzenie po bokach tych rotali (tak żeby kończyły się równo z cryptocorynami)
3. Wyrównaj przednią linię podłoża. Zobaczysz, że akwarium od razu będzie się lepiej prezentowało, a także zwiększy się optycznie. Wydaje mi się też, że masz trochę za mały spad podłoża (Twoje podłoże jest zbyt równe), ale może mi się to tylko wydawać. Wiadomo wszystko zależy od zdjęcia.

Akwarium ma potencjał. Czekam, aż zarośnie trawnik. Powodzenia!

Aaaa no dobra! Teraz widzę, że Twoje ostanie zdjęcie jest zdjęciem pierwszym (zaraz po założeniu)

Avatar użytkownika
sarlight
Aktywny użytkownik

Posty: 513
Dołączył: 27 maja 2010, 11:58
Miasto: Kraków

09 gru 2010, 19:40   (#8)  

Korzeń leży na dnie akwarium i obsypany jest Amazonią. Nie ma szans go głębiej umiejscowić.

Podłoże z przodu ma 4 cm z tyłu 8 cm. Jednak tez uważam że to za mało i następna aranżacja będzie bardziej "stroma"

Jak już pisałem wcześniej był idealny trawniczek z Glossostigmy, ale po przycince zaczął żółknąć. Teraz planuje Eleocharisa.



Problemów z glonami trochę miałem ale to z mojej winy.
Cyrkulacja wody raczej jest dobra, filtr pracuje pełną parą, a szklana rurka RA idealnie hamuje pęd wody, dzięki czemu mam duży przepływ ale nie mam silnego prądu. Rotale przy dnie ogołociły się z liści pozostawiając same łodygi więc też nie ma jakiś problemów z przepływem.

Niedługo dodam najnowsze zdjęcie po przycince.

Avatar użytkownika
sk91
Stały bywalec

Posty: 440
Dołączył: 20 cze 2010, 15:04
Miasto: Włocławek

09 gru 2010, 22:39   (#9)  

Trawnik z eleocharisa to dobry wybór, bo to roślina nie sprawiająca zbytnich kłopotów. Ja raczej zastosowałbym odmianę acicularis, gdyż rośnie dużo szybciej niż parvula, a przecież zawsze można ją "dociąć" do określonej wysokości

Avatar użytkownika
sarlight
Aktywny użytkownik

Posty: 513
Dołączył: 27 maja 2010, 11:58
Miasto: Kraków

10 gru 2010, 13:55   (#10)  

A po docięciu nie będzie mi obumierać? bo parvula jak przyciąłem to ten listek obumierał całkowicie, i czy różnica w tempie wzrostu jest aż taka duża że warto?

Avatar użytkownika
sk91
Stały bywalec

Posty: 440
Dołączył: 20 cze 2010, 15:04
Miasto: Włocławek

12 gru 2010, 01:50   (#11)  

Kilka zdjęć.
Obecne i starsze.
Załączniki
a.png
(1.3 MiB) Pobrane 3312 razy
b.png
(776.81 KiB) Pobrane 7440 razy
c.png
(857.15 KiB) Pobrane 3300 razy
d.png
(835.81 KiB) Pobrane 3323 razy

Avatar użytkownika
sk91
Stały bywalec

Posty: 440
Dołączył: 20 cze 2010, 15:04
Miasto: Włocławek

24 gru 2010, 00:25   (#12)  

Aktualizacja.
Przerzedziłem Kryptokoryny. Przyciąłem rotale rotundifolie i rozsadziłem. Była dotychczas niewidoczna z tylu za mchami. Jakieś 30 gałązek na przód poszło. Dodałem anubiasa, ale niestety zniknie. Musze kupić jakiś mniejszy gatunek niż nana.
Załączniki
akwa.jpg
(174.99 KiB) Pobrane 6803 razy
rotala.jpg
(80.98 KiB) Pobrane 6800 razy

Avatar użytkownika
sk91
Stały bywalec

Posty: 440
Dołączył: 20 cze 2010, 15:04
Miasto: Włocławek

24 gru 2010, 22:52   (#13)  

naprawde fajny baniaczek, lubie takie gęste akwaria :) ile lejesz makro N i P dziennie w mg/l??
Łukasz Kopicki
na forum od listopada 2003!!

Avatar użytkownika
feist
Poznaje temat

Posty: 55
Dołączył: 23 sie 2010, 11:24
Miasto: Chorzów

25 gru 2010, 10:28   (#14)  

ja bym poprzycinał tak roślinki by rybki miały troche miejsca a nie musiały sie przeciskać miedzy szybą a roślinnościa a i akwa bedzie czytelniejsze-pozatym ok

lopez3101
Zaawansowany użytkownik

Posty: 783
Dołączył: 24 kwi 2010, 08:38
Miasto: Ostrowiec Św TOS

25 gru 2010, 12:04   (#15)  

a czemu ten dyfuzor jest tak wysoko??przez to masz straty co2 daj go na sam spod.

Avatar użytkownika
Andr Linoge
Stały bywalec

Posty: 377
Dołączył: 31 paź 2010, 11:01

26 gru 2010, 17:22   (#16)  

ad1.
Używam nawozów Easy-Life
Podaje:
Kalium 2ml dziennie
Nitro 1ml dziennie
fosfo 1ml dziennie
ferrero 1ml dziennie
pro fito 5ml raz w tygodniu


ad2. W akwarium jest w miarę dużo przestrzeni. Teraz po prostu mchy się rozrosły, ponieważ brakło mi już cierpliwości do ich przycinania i mam zamiar się ich pozbyć.
W ich miejsce pójdzie bolbitis compact i microsoria, więc miejsca będzie więcej.

ad3. Myślisz że nie zdaję sobie z tego sprawy? ;p Niestety dyfuzor się popsuł i przy samym dnie (gdzie cisnienie wody jest wieksze) puszcza 1 wielki bąbelek nawet przy podawaniu 10b/ sec. Dopiero na połowie wysokości akwarium z dyfuzora lecą dwa mniejsze bąble (o mgiełce to mogę zapomnieć). Które są rozpraszane po całym akwarium przez pęd wody z filtra. Nie zauważyłem jakiś większych strat w CO2.

Mimo to mam zamiar zamienić go na dyfuzor przepływowy.

Avatar użytkownika
sk91
Stały bywalec

Posty: 440
Dołączył: 20 cze 2010, 15:04
Miasto: Włocławek

05 mar 2011, 21:51   (#17)  

Dla mnie cud miód.
P.S. Wyczyść te szklane rurki :D

Avatar użytkownika
OjGeN
Znający temat

Posty: 1278
Dołączył: 26 sty 2011, 18:20
Miasto: Gliwice

08 mar 2011, 01:43   (#18)  

Aranżacja nieaktualna, no ale rurki wciąż brudne, mam strasznego lenia, zawsze czyszczę dyfuzor a rurek mi się nigdy nie chce ;p No ale mam nadzieję że zacznę w końcu je regularnie czyścić ;p

Avatar użytkownika
sk91
Stały bywalec

Posty: 440
Dołączył: 20 cze 2010, 15:04
Miasto: Włocławek

07 maja 2011, 22:02   (#19)  

sk91 napisał(a):Aranżacja nieaktualna,


A szkoda, bo na aktualnej fotce aranżacja prezentuje się ciekawie i orginalnie.

Powodzenia przy następnej, jeżeli taką planujesz

Avatar użytkownika
aquamateo
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3094
Dołączył: 04 sty 2010, 23:54

Wspieram stronę kontem Premium

08 maja 2011, 08:37   (#20)  

Akwa bardzo fajnie zarośnięte bardzo mnie się podoba

Avatar użytkownika
angulia
Stały bywalec

Posty: 411
Dołączył: 12 kwi 2010, 13:26
Miasto: Milicz











Powiązane tematy
  • 063l - pbalus

    Witajcie. Przedstawiam Wam moje akwarium które powstało w marcu 2023r. Jest to mój powrót do akwarystyki roślinnej po jakichś 4 latach. Akwarium optiwhite 60x30x36 Oświetlenie chihiros a601 Podłoże...

    Wyświetlenia: 1454 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • 063l - As simple as green - Mateusz Salawa

    Cześć. ;) W tym szkiełku prowadziłem skomplikowany hardscpe (link poniżej). Jak zapowiedziałem w poprzednim temacie układ okazała się dla mnie trudny w utrzymaniu, więc przerobiłem go na coś prostszeg...

    Wyświetlenia: 3120 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • 063l - Podwodny ogród - dariuszmachander

    Witam mam do przedstawienia wam nowy baniak 63L na podłożu Aktywnym CONROSOIL. Został on założony około 2 miesiące temu. I póki co sobie żyje. Co tydzień czyszczę szyby i robię podmianki. Szkło : 6...

    Wyświetlenia: 3521 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • 063l - BN/T - dariuszmachander

    Witam mam do przedstawienia wam nowy baniak 63L na podłożu Aktywnym CONROSOIL Szkło : 60*30*35h Oświetlenie: belka Jeneca 24w Podłoże : CONTROSOIL Nawożenie: makro, mikro , carbo Rośliny : poge...

    Wyświetlenia: 1542 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • 063l - BN/T - Mateusz Salawa

    Cześć, tym razem nowy projekt prowadzony na produktach AquaForest . Niektórych nawozów tego producenta już używałem w przeszłości. Spodziewam się bardzo dobrych efektów. Jako podłoża użyję AquaForest...

    Wyświetlenia: 4738 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • 063l - Green Aqua - Mateusz Salawa

    Cześć. :wink: Poniżej przedstawiam moją najnowszą aranżację. Tym razem mało jest w niej aquascpaingu. Można powiedzieć, z przymrużeniem oka, że to prawie Duch Style :D. Jak przystało na prawdziwego h...

    Wyświetlenia: 8653 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • 063l - Początki - Mari_06

    Witam..po kilku latach pasja wraca😊nie za duże ale cieszy oko...po MSC odpukać narazie bez problemów..bez nawozów póki co..tylko CO2.....około 30 neonki...rozbory..i sporo skorupiaków 😊 Światła około ...

    Wyświetlenia: 5369 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • 063l - Green Source - Mateusz Salawa

    Przedstawiam moją najnowszą aranżację . Zgodnie z założeniami ma być prosta w utrzymaniu, a przynajmniej prostsza niż poprzednia. Znacząco ograniczyłem ilość szybkorosnących roślin na rzecz epifitów....

    Wyświetlenia: 11920 | Odpowiedzi: 26 czytaj więcej...

  • 063l - Na podłożu Aktywnym

    Witam przedstawiam wam mój nowy projekt na podłożu aktywnym tym razem polskiej Firmy Yokuchi Jiban Soil 10l Zbiornik zalany tydzień temu. Do uruchomienia posłużył Filtr z poprzedniego baniaka i stara...

    Wyświetlenia: 4542 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • 063l - BN/T - Riqe

    Cześć wszystkim, akwarium jest po restarcie 13.10.21 i jak narazie nie sprawia problemów w ogóle. Akwarium: 60x30x35 Filtracja: Aquael Unimax 250 (2l Seachem Matrix, woreczek purigenu, koszyk gąb...

    Wyświetlenia: 3861 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 183 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.