Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Galeria » Konkursy i inspiracje


Hodować glon?



Znalezione w sieci inspiracje, tutoriale, ciekawostki oraz informacje o konkursach.



26 wrz 2010, 18:21 Hodować glon?  (#1)  

A może by hodować glon. W małym akwarium gdzie dorastają młode boesemani rośnie przy słabym oświetleniu mech jawajski i krasnorosty te same które chętnie obrastają roślinki przy zbyt silnym oświetleniu i błędach w nawożeniu. Akwarium ma 30l stabilne parametry NO3 i NO2 w niewykrywalnym poziomie. Jeżeli glon chętnie i szybko potrafi korzystać z składników których jest za dużo w wodzie to może stworzyć mu konkurencje, wydzielić mu strefę np. kamień jawy wulkanicznej i hodować. Jednej rzeczy nie jestem pewien czy nie będzie siał zarodnikami które będą atakować inne rośliny?
Załączniki
P1150424.jpg
(146.86 KiB) Pobrane 1473 razy
P1150425.jpg
(121.35 KiB) Pobrane 1394 razy
Akwarium-interaktywna telewizja dla kotów

Avatar użytkownika
12lkupis
Zainteresowany tematem

Posty: 226
Dołączył: 09 kwi 2010, 18:04
Miasto: Wodzisła Śląski

26 wrz 2010, 20:06   (#2)  

O ten glon, modlą się ludzi z Malawi/Tanganiki a nawet z BW, ze względu na jego atrakcyjny wygląd oraz pobieranie tego co nie jest pożądane w akwarium, bez roślin :lol: Szantrajsa, bo tak się nazywa ten glon z rodziny krasnorostów. :wink: Przeważnie osiadają na dekoracjach.
Rodzisz się - płaczesz, a świat się cieszy.

Umierasz - świat płacze, ale ty możesz osiągnąć wielkie wyzwolenie.

Avatar użytkownika
artur_89
Znający temat

Posty: 1585
Dołączył: 06 kwi 2007, 16:05
Miasto: Jaworzno

26 wrz 2010, 20:34   (#3)  

Kilkanaście lat temu miałem zarośniętą tym glonem całą tylną szybę. Tamto akwarium było ramowe z tylną szybą oklejoną żwirem do" lastrika". Na tym żwirze wytworzył się piękny dywan z tych glonów. Nie pamiętam żeby były problemy z przełażeniem tych glonów na rośliny. Wychodowanie takiego dywanu specjalnie graniczy jednak z cudem.
Spróbuj zaszczepić glona na jakimś większym kamieniu, zobaczymy czy się uda. powodzenia
250l EI, 54l krewetki

Avatar użytkownika
bogust
Zainteresowany tematem

Posty: 198
Dołączył: 30 gru 2007, 22:39
Miasto: Rzeszów

26 wrz 2010, 20:40   (#4)  

Kiedyś prowadziłem low-techa 126l, 2x18w na samym żwirze z filtrem wewnętrznym i ogromną liczbą różnych krzyżówek gurami. Miałem masę microsorium oskrzydlonego (czy jakoś tak), jedną żabienicę i jeden duży kamień dekoracyjny.
Tylko i wyłącznie on porósł tym glonem i wyglądał zarąbiście, nie było żadnych przerzutów.
Glon miał delikatnie fioletowy odcień i utrzymałem go ponad 2 lata. Specjalnie go nie usuwałem.
Potem zacząłem częściej wymieniać wodę, dokupiłem kubełek eheima i dokupiłem światła 2x24w to glon zginął i już się nie pojawił.

MasterBarti
Poznaje temat

Posty: 93
Dołączył: 17 mar 2007, 17:16
Miasto: Jankowice k. Pszczyny

26 wrz 2010, 22:11 Glon  (#5)  

A może ktoś ma jakieś zdjęcia z taką aranżacją
Akwarium-interaktywna telewizja dla kotów

Avatar użytkownika
12lkupis
Zainteresowany tematem

Posty: 226
Dołączył: 09 kwi 2010, 18:04
Miasto: Wodzisła Śląski

26 wrz 2010, 22:19   (#6)  

bogust napisał(a):Spróbuj zaszczepić glona


Do czego to doszło, żeby glony szczepić :lol:

militarius
Zainteresowany tematem

Posty: 213
Dołączył: 20 mar 2010, 12:47
Miasto: Dąbrowa Górnicza

15 paź 2010, 11:31   (#7)  

250l EI, 54l krewetki

Avatar użytkownika
bogust
Zainteresowany tematem

Posty: 198
Dołączył: 30 gru 2007, 22:39
Miasto: Rzeszów

15 paź 2010, 12:00 Re: Glon  (#8)  

12lkupis napisał(a):A może ktoś ma jakieś zdjęcia z taką aranżacją


proszę:
http://www.man.poznan.pl/~dominito/akwarium.html

EDIT:

widzę, że bogust mnie ubiegł. w moim linku jest o akwarium ogólnie.

PS

moim zdaniem wygląda to imponująco :!:
made in china - Twoje decyzje zakupowe tworzą miejsca pracy

Avatar użytkownika
mocho
Zainteresowany tematem

Posty: 219
Dołączył: 08 sty 2009, 15:14
Miasto: Tarnów

15 paź 2010, 14:00   (#9)  

Panowie - mało światła, intensywne napowietrzanie, słaba filtracja i cyrkulacja wody (jedynie filtr wewnętrzny), podmiany wody raz na pół roku, twarda woda prosto z kranu i mikra obsada roślin i można hodować :)

+ obowiązkowo dodatek nawozów żelazowych do wody

Ze statystyk wynika, że glony te najczęściej spotykane są w akompaniamencie filtrów wewnętrznych aquaszut i aquael (przynajmniej na zdjęciach) ;)

W zasadzie najlepiej zastosować się do poradnika zakładania akwarium większości polskich firm - np. Tropical - ulotki do pobrania w sklepach zoologicznych. Wystarczy się zastosować do przedpotopowych porad tam zawartych i będziecie mieli piękne aranżacje z glonów ;)
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12262
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

15 paź 2010, 16:52   (#10)  

Ja mam dziadka w Poznaniu , tam już jest taka woda dziwna w kranie , 100% kranówki i w parę tygodni masz takie cacka z Warty :) ,zresztą jak byłem wędkować to cała Warta jest właśnie w takich glonach , może przechodzi coś do wodociągów :) bo w poznaniu na kranówce nie da się prowadzić za bardzo baniaka :) kH, GH mega wysokie

Avatar użytkownika
Voodoo77
Początkujący

Posty: 23
Dołączył: 28 wrz 2010, 04:20

15 paź 2010, 17:07   (#11)  

Voodoo77 napisał(a):Ja mam dziadka w Poznaniu , tam już jest taka woda dziwna w kranie , 100% kranówki i w parę tygodni masz takie cacka z Warty :) ,zresztą jak byłem wędkować to cała Warta jest właśnie w takich glonach , może przechodzi coś do wodociągów :) bo w poznaniu na kranówce nie da się prowadzić za bardzo baniaka :) kH, GH mega wysokie


E tam się nie da.

Ja prowadzę takie akwaria na podobnie twardej wrocławskiej wodzie - nie ma problemu z utrzymaniem akwarium - wystarczy czytać artykuły na Serwisie :)
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12262
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

15 paź 2010, 19:37   (#12)  

Voodoo77 napisał(a):Ja mam dziadka w Poznaniu , tam już jest taka woda dziwna w kranie , 100% kranówki i w parę tygodni masz takie cacka z Warty :) ,zresztą jak byłem wędkować to cała Warta jest właśnie w takich glonach , może przechodzi coś do wodociągów :) bo w poznaniu na kranówce nie da się prowadzić za bardzo baniaka :) kH, GH mega wysokie

Ciekawe, bo od dwóch lat leję wodę prosto z kranu do baniaków i jeszcze mi nic takiego nie wyrosło, powiem więcej, mega twardość jeszcze nikogo mi nie zabiła w akwarium :wink:
Pozdrawiam
------
>>Moja strona<<
Na tym forum można odnieść wrażenie, że Heteranthera zosterifolia nigdy nie istniała...

Avatar użytkownika
Yahilles
Znający temat

Posty: 1678
Dołączył: 21 maja 2007, 21:02











Powiązane tematy


Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Virulent i 473 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.