Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Technika » Oświetlenie


Szyba nakrywowa o grubości 2mm



Wybór modelu lampy i konfiguracja ustawień. Pomysły na rozbudowę fabrycznych pokryw.



Witam.

Dopiero zaczynam swoją przygodę z akwarystyką i mam takie pytanie do Was. Czy szyba o gubości 2mm położona na akwarium mocno ograniczy dostęp światła do niewielkiego akwarium roślinnego? Oświetlenie w granicach 0,6W/litr[/i]

marika
Początkujący

Posty: 22
Dołączył: 21 sie 2010, 15:48

22 sie 2010, 20:54   (#2)  

A w jakim celu chcesz ją zastosować?
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12265
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

22 sie 2010, 20:57   (#3)  

Zastosowanie zwg na krewetki i ryby które lubią wycieczki poza akwarium :wink:

marika
Początkujący

Posty: 22
Dołączył: 21 sie 2010, 15:48

23 sie 2010, 16:43   (#4)  

Pomoże ktoś? :D

marika
Początkujący

Posty: 22
Dołączył: 21 sie 2010, 15:48

23 sie 2010, 17:13   (#5)  

Jeśli nie masz innego wyjścia do użyj szyby, tylko pamiętać żeby przy każdej podmianie wody czyścić ją z kurzy oraz osadu z parowania wody.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12265
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

23 sie 2010, 17:29 Szyba  (#6)  

A może po prostu obniżyć stan wody by krewetki nie uciekały, im wyżej krawędź akwarium ty trudniej im uciec a szyba strasznie obniża walor estetyczny zbiornika.
Akwarium-interaktywna telewizja dla kotów

Avatar użytkownika
12lkupis
Zainteresowany tematem

Posty: 226
Dołączył: 09 kwi 2010, 18:04
Miasto: Wodzisła Śląski

31 sty 2011, 18:00   (#7)  

odświeżę temat:
też zastanawiam się nad szybą nakrywową, jednak 2mm to chyba zbyt mało, regularnie zdejmowana może pęknąć.
Czy ktoś z szanownych forumowiczów stosuje nakrycie za pomocą szyby?

Mam akwa full optiwhite z oświetleniem hqi, i nie wiem czy wydatkować się na opti czy wystarczyłby zwykły, cienki float?
Szyba miałaby ( w teorii) zapobiegać nadmiernemu parowaniu i co za tym idzie zmniejszyć wydatki za ogrzewanie zbiornika.
Nie wiem tylko czy jeśli pozostawię po bokach szyby kilka cm wolnej przestrzeni na rurki od filtrów itp. to czy to nie zniweluje w ogóle efektu nakrycia akwarium?

Crom
Początkujący

Posty: 47
Dołączył: 15 lut 2008, 09:34

31 sty 2011, 18:16   (#8)  

Crom napisał(a):odświeżę temat:
też zastanawiam się nad szybą nakrywową, jednak 2mm to chyba zbyt mało, regularnie zdejmowana może pęknąć.
Czy ktoś z szanownych forumowiczów stosuje nakrycie za pomocą szyby?

Mam akwa full optiwhite z oświetleniem hqi, i nie wiem czy wydatkować się na opti czy wystarczyłby zwykły, cienki float?
Szyba miałaby ( w teorii) zapobiegać nadmiernemu parowaniu i co za tym idzie zmniejszyć wydatki za ogrzewanie zbiornika.
Nie wiem tylko czy jeśli pozostawię po bokach szyby kilka cm wolnej przestrzeni na rurki od filtrów itp. to czy to nie zniweluje w ogóle efektu nakrycia akwarium?


Przy takiej średnicy spokojnie wystarczy zwykły float, tylko z małą faza i odpowiednio wypolerowanymi krawędziami. Nie ma sensu przepłacać za OptiWhite, może być nawet warstwa cienkiej plexy.

p.s. przemyśl na poważnie czy ta szyba jest Ci niezbędna. To naprawdę niemiły widok, poza tym to ciągłe czyszczenia to udręka.

Zajrzyj też tutaj:
http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/viewtopic.php?t=35946
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12265
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium











Powiązane tematy
  • Kot a szyba nakrywowa

    Witam Pojawił się w mojej przestrzeni dylemat. Zapewne jest kilka osób na forum, które stanęły lub stoją przed podobnym dylematem. Mianowicie od lat mam szkło odkryte, a w ostatnim czasie pojawił się ...

    Wyświetlenia: 18326 | Odpowiedzi: 33 czytaj więcej...

  • Oświetlenie Led a szyba nakrywkowa

    Czy szkło Guardian szyba 5mm Zatrzymuje w jakimś stopniu światło led? Szukam w necie jakiś tekstów na ten temac ale coś nie bardzo mogę znaleźć. Jedyne co znajduje to info co do światła dziennego...

    Wyświetlenia: 1641 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Oświetlenie a szyba nakrywowa

    Witam, mam jedeno pytanko. Jak akwarium przykryte jest szyba, to jaki to ma wplyw na jakosc oswietlenia dla roslin i dla calego akwarium.

    Wyświetlenia: 700 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Szyba nakrywająca

    Wiem, że teraz większość akwarystów nie stosuje czegoś takiego jak szyba na akwarium modne są zbiorniki otwarte i pokrywy plastikowe lub aluminiowe, ale ja mam pokrywę z płyty, która nie może być nara...

    Wyświetlenia: 1556 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • ADA AQUASKY do zwykłego akwarium z szybą 4-6 mm

    witam chciałbym zapytać posiadaczy lampy ADA Aquasky 36 cm o możliwość zastosowania tej lampy do akwarium o szerokości 35 cm i grubości szkła od 4 do 6 mm? Czy nóżki tej lampy charakteryzują się na ...

    Wyświetlenia: 346 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Pokrywa z PCV jakiej grubości

    Witam Czy ktoś się orientuje z jakiej grubości spienionego PCV można wykonac pokrywe 100x40? Chodzi mi o minimalną grubość żeby to jakoś kupy się trzymało. Z góry dzięki za pomoc.

    Wyświetlenia: 2181 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • szyba na akwarium

    czy byłoby dobrym rozwiązaniem położenie szyb na akwarium zamiast obudowy i na nad nią dopiero świetlówki? czy niewpłynie to na jakość światła? bo mam 2 akwaria stojące obok siebie i do jednego niemam...

    Wyświetlenia: 3614 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • szyba nad akwarium. Pytanie??

    Czy jak przykryje akwa cienką szybą tak aby pokrywa z oświetleniem mi sie nie wypaczyła bo mam ze sklejki pokrywe. Czy strace na tym dużo switła. Czy mozna kupis gdzieś jakąś farbe albo lakier wodoo...

    Wyświetlenia: 792 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Totik i 526 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.