Jesteśmy po świeżych dostawach roślin :)     ZOBACZ KATALOG
Wielki Atlas Roślin Akwariowych Christell Kasselmann już dostępny w języku polskim!     Kup teraz







Lista działów » Galeria » Nasze akwaria


150l - First Aqua Garden - Przemysław Kufit



Galeria naszych roślinnych. Szczegółowe opisy i dzienniki prowadzenia zbiorników.



Moje akwarium 150 litrów brutto:
- wymiary 100x30x50 cm,
- własnej roboty pokrywa z oświetleniem 2x39W świetlówki T5 Philips jedna o nazwie master tl5 hq, druga aqua relle na stateczniku elektronicznym, czas świecenia 8 godz. od 10:30 do 20:30, zamontowane około 8cm nad taflą,
- filtr zewnętrzny kubełkowy tetratec ex700 z deszczownicą zanurzoną poniżej lustra wody na około 3cm wkładki: gąbki, włóknina (coś ala wata), ceramika.
- napowietrzacz tetratec 50 chodzi mniej więcej 2 godziny przed wyłączeniem światła,
- grzałka z termostatem 100W
- CO2 butla 1.5kg, licznik bąbelków z dozownika kroplówki, jako dyfuzor deszczownica filtra.

Nawożenie:

- Mikro i makro metodą EI
- Podmiana wody co tygodniowa 40%

W akwa:
- żwirek kwarcowy czarny średnica 0,8-1,2mm i trochę 2 - 3 mm jasnego
- pod żwirkiem podłoże dla roślin (tetra complete substrate)
- rośliny:
2x cryptocoryna (nie jestem pewien jaka dokładnie, według opisu pasuje mi lutea, albo undulata, willisis zresztą też tyle że moja ma jakieś 30cm wys.),
cryptocoryna wendtii "Weinberg",
vallisneria gigantea,
5x anubias barteri nana,
rotala rotundifolia indica,
ludwigia repens "red",
cardamine lyrata,
pistia stratiotes.

- rybki:
2x gurami mozaikowe,
3x bocja wspaniała (młoda ok.7cm),
5x brzanka brokatowa (schuberti)
9x prystelka barwna,
6x krewetka amano,
2x ślimak killer,
4x otosek,
2x kosiarka,
1x zbrojnik niebieski,
2x drewniak

- kamienie to łupek.

A to moja stronka:
http://www.firstaquagarden.orgs.pl

Pozdrawiam
Załączniki
DSC_0005z.jpg
(326.83 KiB) Pobrane 1818 razy
DSC_0003z.jpg
Aktualizacja z dniem 06_02_2011
(506.29 KiB) Pobrane 1491 razy

Avatar użytkownika
joke00
Poznaje temat

Posty: 94
Dołączył: 21 lip 2010, 14:16
Miasto: P-ń

16 lut 2012, 21:04   (#2)  

zbiornik jeszcze istnieje ?

cezar d
Znający temat

Posty: 1574
Dołączył: 27 gru 2010, 10:23
Miasto: kołobrzeg

05 gru 2012, 22:15   (#3)  

Na ten zbiornik filtr jest za mały.

Avatar użytkownika
loel1978
Zainteresowany tematem

Posty: 253
Dołączył: 10 mar 2012, 20:32
Miasto: To tu , to tam ale obok Radomia

05 gru 2012, 22:45   (#4)  

loel1978 napisał(a):Na ten zbiornik filtr jest za mały.


To jest temat sprzed 2 lat :)
"Czego twój wróg nie powinien wiedzieć, nie mów przyjacielowi." - Arthur Schopenhauer

Avatar użytkownika
Szczero
Zainteresowany tematem

Posty: 208
Dołączył: 09 sty 2011, 21:02
Miasto: Warszawa











Powiązane tematy
  • 063l - Green Aqua - Mateusz Salawa

    Cześć. :wink: Poniżej przedstawiam moją najnowszą aranżację. Tym razem mało jest w niej aquascpaingu. Można powiedzieć, z przymrużeniem oka, że to prawie Duch Style :D. Jak przystało na prawdziwego h...

    Wyświetlenia: 8828 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • 063l - First tank - wlodekgorgon

    Po czasie nieobecności w akwarystyce wróciłem do tego hobby. Tym razem postanowiłem po raz pierwszy zabawić się w "ogrodnika". Do tej pory zawsze skupiałem się na stworzonkach, tym razem pri...

    Wyświetlenia: 8085 | Odpowiedzi: 31 czytaj więcej...

  • 150l - Low Tech - Wojciech

    Witam, Przedstawiam moje akwarium, założone całkiem niedawno, śmiga od sierpnia tego roku. Początkowo prowadzone miało być jako zwyczajne akwarium - regularne podmiany, regularne porządki, od czasu d...

    Wyświetlenia: 16276 | Odpowiedzi: 80 czytaj więcej...

  • 038l - Paludarium Garden of the shadow king - NANOSTUDIOART

    WITAJCIE! Mam przyjemność i chwilę na powrót do gry z nowym kontem . Dzięki PIOTREK za ostatnie pogaduchy i grube zielone zakupy. Poniżej jeden z kilku ostatnich projektów tego miesiąca. malutkie pal...

    Wyświetlenia: 2090 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • 062l - Aqua Paludarium - beszamel

    Witam Przedstawiam Wam coś w stylu akwa paludarium w moim wykonaniu. Jest to miejsce stworzone dla mojego Bojownika. Z wieloma zakamarkami dużą ilością cienia, wszystko stworzone tak aby czuł się ta...

    Wyświetlenia: 3835 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • 150l - Centralne - Maximus

    Witam, Akwarium w tej aranżacji wystartowało 24.6.2019 po przeprowadzce. Woda w 80% została przewieziona z poprzedniej aranżacji. Parę akwariów już w swoim życiu miałem jedna na tym poziomie jestem n...

    Wyświetlenia: 1198 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • 202l - Small Garden -

    Witam wszystkich pasjonatów akwarium roślinnych oglądających moje poczynania troche przełamanego akwarium roślinnego. Akwarium: VIV 100x45x45 - 202l Oświetlenie: belka 116 W Power Led mojego wykona...

    Wyświetlenia: 3447 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

  • 162l - The Underwater Garden - dareczek7

    IMG_20180930_211202_HDR.jpg Hej Akwaryści!! Chciałem Wam pokazać moje akwarium o pojemości 162 litrów. Jak sama nazwa wskazuje założyłem je w celu stworzenia małego podwodnego ogrodu, będącego kol...

    Wyświetlenia: 10206 | Odpowiedzi: 60 czytaj więcej...

  • 576l - FIRST DIY - NYOS

    Witam, Po długich przemyśleniach zdecydowałem się na akwarium otwarte z sump. Na bazie wcześniejszych doświadczeń (2 akwaria z pokrywą 450L i filtrami kubełkowymi) postanowiłem że odpocznę kilka m-cy...

    Wyświetlenia: 17246 | Odpowiedzi: 50 czytaj więcej...

  • 025l - Mini Dragon Garden - Adamsky41

    Witam. Chciałem przedstawić moje pierwsze akwarium które założyłem ok.pół roku temu. Po 2 miesiącach od założenia przeszło rearanżację gdyż wyglądało trochę biednie i nie chwaląc się ostatnio wygrało ...

    Wyświetlenia: 4550 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 350 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.