Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Kiedy odechciewa się akwarystyki...



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Też mieliście tak? Bo u mnie kryzys totalny...
George Best- Belfast Superboy!

Obrazek

Avatar użytkownika
psicho
Zainteresowany tematem

Posty: 241
Dołączył: 27 maja 2006, 20:42
Miasto: Tarnów

31 lip 2010, 10:03   (#2)  

Ja nie :D Czasem mi się mniej chce i tyle. To sobie odpuść, przerzuć się na co innego :wink: Z hobby masz mieć radość a nie się męczyć.

Anonim 1811


31 lip 2010, 10:24   (#3)  

Ale raczej i tak wrócisz do tego jeśli to lubiłeś ;)

Avatar użytkownika
krzychu777
Poznaje temat

Posty: 74
Dołączył: 27 lut 2010, 23:27

31 lip 2010, 10:25   (#4)  

Ja np. z 200l zrezygnowałem i przeniosłem się na duże nano a mianowicie na 40l akwa ;)

Avatar użytkownika
sebolerro
Aktywny użytkownik

Posty: 536
Dołączył: 24 cze 2009, 14:17
Miasto: Bydgoszcz

31 lip 2010, 10:41   (#5)  

taa są dwie takie opcje że mam dosyć, primo to jak sprzątnę wszystkie zbiorniki w pracy jednego dnia i wracam do domu to tylko leci tekst do brata "młody weź zgaś światło zbiornikach bo już patrzeć na wodę nie mogę" - ale to przejściowe, secundo jak się coś wali na łeb na szyję, wiem dobrze co (jak nie wiem to tylko skłania do badania) i nie mam kasy żeby to powstrzymać.

u mnie było tak: kiedy miałem 4 latka, ojciec zabrał mnie na wystawę akwarystyczną w PKiN i stwierdziłem że, potem jak skończyłem 6 lat to dostałem swoje pierwsze akwarium (wierzcie lub nie ale ponoć jak wszedłem do sklepu i wygłosiłem swoje żądania to gość tylko zapytał: ii sam to wymyśliłeś??) i tak to leci już trzynaście lat i od pierwszego zalania nie było tak żeby w domu nie stał przynajmniej jeden zbiornik większy lub mniejszy i nigdy nie miałem tak żeby mi się odechciało na dłużej niż tydzień :D

więc jeśli cię nie ciągnie to moja rada brzmi tak - sprzedaj ryby i rośliny - generalnie to co żywe, i postaw cały sprzęt gdzieś w kącie, a za pół roku spróbuj wystawić go na alledrogo - możesz mi wierzyć że wielu wtedy wymięka i zalewa z powrotem :lol:

Avatar użytkownika
Waleń
Aktywny użytkownik

Posty: 686
Dołączył: 23 kwi 2006, 17:54
Miasto: Warszawa

31 lip 2010, 11:04   (#6)  

Jeżeli masz kryzys to zredukuj światło do minimum, zrób aranż który nie wymaga pielęgnacji i niech sobie akwa żyje własnym życiem :lol: ....Lato to nie jest dobry czas na akwarystykę bo jest wiele ciekawszych rzeczy do roboty....


Można powiedzieć że od dłuższego czasu (1-2lat) jestem nieco zniechęcony do akwarystyki a konkretnie po prostu nie bardzo mi się chce w to bawić :wink: Sięga to już tak daleko że jak odwiedzam siedzibę ADA Poland i widzę kilka ton kamieni, drewna i innego stafu to całkowicie mnie to już nie rusza - nawet nie chce mi się grzebać aby wybrać jakąś dekorację do aranżu :P Sprzedaję zalegający sprzęt, przestałem odwiedzać zagraniczne fora itd. itd...

Mój domowy zbiornik HT od czasu do czasu bardzo mnie irytuje i mam ochotę wziąć pięciokilowy młotek i "wyrwać chwasta" :lol: W każdym kolejnym aranżu coś mi nie pasuje, najczęściej nie chce mi się go po pewnym czasie pielęgnować, zawsze pojawiają się problemy z glonami - a to szantrasje, a to zielenice na skałach które trzeba czyścić szczoteczką. Wreszcie powiedziałem dość i zrobiłem sobie spokojny aranż z dużo mniejszym światłem. Jak narazie spokój i cisza....zero glona, zero nawożenia :D

Mimo odradzającej się co jakiś czas niechęci nie wyobrażam sobie aby w moim życiu nie było akwarium :)
Pozdrawiam, Norbert

Avatar użytkownika
Norbert Sabat
Znający temat

Posty: 1271
Dołączył: 27 gru 2003, 00:35
Miasto: Deep In Underground

31 lip 2010, 11:19   (#7)  

Norbert Sabat napisał(a):(...) Mój domowy zbiornik HT od czasu do czasu bardzo mnie irytuje i mam ochotę wziąć pięciokilowy młotek i "wyrwać chwasta" :lol: W każdym kolejnym aranżu coś mi nie pasuje, najczęściej nie chce mi się go po pewnym czasie pielęgnować, zawsze pojawiają się problemy z glonami - a to szantrasje, a to zielenice na skałach które trzeba czyścić szczoteczką.(...)


Otóż to, mam dokładnie to samo :P Odkąd glony pożarły moją ostatnią aranżację (krasnorosty obrosły wszystko co martwe) akwarium stoi jak stało, wyciągnąłem jedynie większość korzeni no i tak sobie żyje własnym życiem. Podmiany wody od 2 do 4 tygodni a zdarzyło się i rzadziej.

Edycja:

Dobra, koniec jęczenia bo nie ma nad czym. Zamówiłem właśnie na allegro świetlówki co by wymienić stare i mam nadzieję, że teraz już jakoś ruszy to wszystko. Jak mnie nie zacznie to kręcić to "zwijam szmaty" i przechodzę na zbieranie znaczków pocztowych :P Mam dwa akwaria i prawdopodobnie jedno będzie HT a drugie BW. Dziękuję za uwagę! :P

Basta!
George Best- Belfast Superboy!

Obrazek

Avatar użytkownika
psicho
Zainteresowany tematem

Posty: 241
Dołączył: 27 maja 2006, 20:42
Miasto: Tarnów

31 lip 2010, 20:33   (#8)  

psicho napisał(a): a drugie BW.

Mimo że nie mam już BW od 5lat nadal marzy mi się taki zbiornik....bez roślin, same korzenie, piach, mnóstwo syfu na dnie i kolonia apisto :wink: ......
Pozdrawiam, Norbert

Avatar użytkownika
Norbert Sabat
Znający temat

Posty: 1271
Dołączył: 27 gru 2003, 00:35
Miasto: Deep In Underground

31 lip 2010, 22:45   (#9)  

ja rozróżniam dwa rodzaje kryzysu - wracam z pracy i totalnie nie chce mi się grzebać w akwa ale wiem że powinienem.... dlatego przy akwarium robię głównie w niedziele
a drugi jak ma "iść dobrze" a idzie źle. Tu jest gorzej ale mina znajomych jak widzą akwarium jest bezcenna :)

Co do apisto na białym piasku - skalary w BW też się świetnie prezentują.

Przepol
Zainteresowany tematem

Posty: 284
Dołączył: 15 mar 2010, 18:58

31 lip 2010, 23:16   (#10)  

Przepol napisał(a):Tu jest gorzej ale mina znajomych jak widzą akwarium jest bezcenna :)


Momentami tak nienawidzę swojego akwarium, że choć wiem, że aranżacja jest dobra to przy pochwałach obcych ludzi uważam to za ironie. Poważnie. No nic, maszyna ruszyła, otymistycznie na początek dziś spalił mi się statecznik ale zrobię ostatnie podejście :P BW jednak chyba odpuszczę jeszcze... zrobię holendra z 225litrów i nature 126. Jak nie dam rady to 126 leci na strych a 225 BW :)
George Best- Belfast Superboy!

Obrazek

Avatar użytkownika
psicho
Zainteresowany tematem

Posty: 241
Dołączył: 27 maja 2006, 20:42
Miasto: Tarnów

31 lip 2010, 23:46   (#11)  

;o)
Coz, kryzysow nie maja tylko Ci ktorym nie zalezy na tym jak akwa wyglada. Niestety ogladajac wszystkie piekne i wymuskane zbiorniki na nacie zapominamy ile wymagaja one pracy :D

Wlasnie postawilem nowy zbiornik. Zgodnie z planem wszystkie urz. techniczne schowane. Grzalki przeplywowe. Otwory od spodu itp itd. Myslalem o takim zestawie od dlugiego czasu, wiec na razie jestem nakrecony :D :D :D :D

Moj plan awaryjny to stanowczo BW albo Malawi, ciagla podmiana wody i moze kilka roslin. Zbiorniki naturalne, oprocz uprawy roslin, nauczyly nas tworzenia kompozycji. Mysle ze moze to byc podwalina do zupelnie nowego wymiaru dla BW. Wystarczy popatrzyc tylko na nowe trendy. Tony kamieni, plaza, mniej roslin.

Avatar użytkownika
Amoeba
Zainteresowany tematem

Posty: 159
Dołączył: 24 lis 2008, 22:25

01 sie 2010, 08:37   (#12)  

Nigdy nie miałem totalnego kryzysu.Nie w akwarystyce .To mocniejsze od wszystkiego .Nawet teraz kiedy mój zbiornik przeszedł totalna odnowę w postaci kąpieli w mydełku .Wyprane zostało wszystko
zaczynam od nowa .Nie pomyslałem nawet przez moment by to rzucić .

Avatar użytkownika
mayaca
Zaawansowany użytkownik

Posty: 804
Dołączył: 09 maja 2008, 20:58
Miasto: Polska -wyłącznie

01 sie 2010, 09:27   (#13)  

Ja miałem taki moment jak zdechły mi krewetki za dużo pieniążków. W sumie to nie wiem dlaczego :cry:
Po tym odechciało mi się tych "misek" z wodą. jednak po pewnym czasie zobaczyłem, że nie mam na co wydawać pieniędzy i znów zakładam akwarium, z tym że już o dużo niższym budżecie :D

Avatar użytkownika
markus383
Stały bywalec

Posty: 314
Dołączył: 28 cze 2007, 18:59
Miasto: Otwock Mały

01 sie 2010, 10:45   (#14)  

markus383 napisał(a): jednak po pewnym czasie zobaczyłem, że nie mam na co wydawać pieniędzy

Chcesz numer mojego konta? :lol:

Gość


01 sie 2010, 13:38   (#15)  

U mnie działa to trochę inaczej. Czasem zaczyna mnie męczyć zabawa z akwarium i zwijam manele do piwnicy z mocnym przekonaniem, że koniec z tym. Aż tu nagle w necie widzę fotkę zbiornika o innych wymiarach i bakcyl wraca. To chyba kryzys kreatywności dla danego baniaka mnie nudzi, a inne wymiary uruchamiają wyobraźnię.
Im więcej się uczę tym bardziej jestem przekonany, że niewiele wiem.

Avatar użytkownika
greenrat
Poznaje temat

Posty: 98
Dołączył: 26 sty 2007, 22:55
Miasto: Radom

13 paź 2010, 15:35   (#16)  

Osobiście miałem kilka dołków , jak chociażby teraz. Uważam , że przekombinowałem aranż , zbyt duzo kamieni ( łupki) pojawiają mi się glony , który wczesniej nie widziałem.
Ale na razie cały walczę , żeby aranżacja wyszłą na prostą.
A tak na serio - akwarystykę traktuję przede wszystkim jako odskocznię od życia zawodowego i nawet rodzinnego i to mnie w tym kręci.Czasami przed ważnym spotkaniem zawodowym zamiast się stresować , wymyślam nowe aranże , ogladam stare - czasami mam wrażenie ,że to może początki choroby . :lol:
pozdrawiam i zapraszam na moją stronę
www.aquascaping.com.pl
Obrazek

Avatar użytkownika
Be-Pio
Najlepszy Aquadesigner 2015

Posty: 370
Dołączył: 07 maja 2004, 09:41
Miasto: Lublin

13 paź 2010, 15:43   (#17)  

Wczoraj wlazłem niechcący do tego tematu. Powinien być zablokowany dla wszystkich fotumowiczów do roku od rejestracji :)
Jako początkującego wpędził mnie w stres.
*************************

Pozdrawiam
etrusc

Avatar użytkownika
etrusc
Stały bywalec

Posty: 433
Dołączył: 23 sie 2010, 23:45
Miasto: Siedlce

13 paź 2010, 18:59   (#18)  

Ja mam teraz niezły nawał zajęć na uczelni i do tego wracam do domu koło godziny 18, więc mam dla baniaka mało czasu. Wczoraj się zdziwiłem ile to glonów wyrosło. Jedynie w weekend widzę światło zapalone w akwarium. Myślałem żeby czasowo zlikwidować akwarium, ale wtedy mnóstwo czasu musiałbym poświęcić na czyszczenie i konserwację sprzętu/kamieni/korzeni. No, ale chyba będę musiał to ratami zrobić bo zbiornik się pogrąża.

Gość


13 paź 2010, 20:26   (#19)  

To go przerób na LT.
Pozdrowienia
... sypnijcie no tu szwagrze, jeszcze łopatę fosforu do tej nalewki i będzie git.
Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
spider72
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2654
Dołączył: 16 sty 2008, 16:30
Miasto: Wick, Szkocja

13 paź 2010, 21:08   (#20)  

Akwarystyka ma pewne wady:
-glony
-ciągłe podmiany wody
-nie zawsze chcą rosnąć te rośliny o których marzymy
-bywa kosztowne
-złośliwość rzeczy martwych
Lecz rekompensatą jest to że tylko my wiemy ile trzeba w to włożyć pracy i serca by zachwycić gości odwiedzających nasze domy
Akwarium-interaktywna telewizja dla kotów

Avatar użytkownika
12lkupis
Zainteresowany tematem

Posty: 226
Dołączył: 09 kwi 2010, 18:04
Miasto: Wodzisła Śląski











Powiązane tematy
  • Świeży Baniak i płożąca się Rotala

    Hej, Wracam po długiej przerwie, wystartowałem zbiornik HT 90x45x40H oświetlenie Hyperbar FXL75 zawieszona 15cm nad taflą wody, świeci 8h. Podmiany 40 litrów RO + PLANT MINERAL i mikro wg producen...

    Wyświetlenia: 1021 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Hdrocotyle sp japan rozpuszcza się

    Cześć. Temat dość dziwny bo dotyczy rośliny, która przez większość z nas uznawana jest za chwast... tym dziwniejszy, że w moim akwarium przyjmują się rośliny mocno wymagające. Z japoniką mam problem ...

    Wyświetlenia: 196 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Cryptocoryne rozpuszcza się !!!

    Mam akwarium przeybione były krasnorosty i znimi wygrałem :D kryptocorynie nic nie było po przedawkowanym carbo i czestych podmianach kupiłem nowy filtr do mojego akwarium 72L(60x30x40) tetra ex 700 ...

    Wyświetlenia: 1122 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • Wywijające się listki ludwigi meta

    Witam czego to mogąbyc niedobory u ludwigi meta wywijają się listki do dołu.parametry wody to PH-6,2 GH-6,3 KH-4 CO2-38 PO4-0,50 NO3-10-20 CA-30 MG-9 K-25 Testy kropelkowe Zooleka Z góry dzięki za po...

    Wyświetlenia: 924 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Yokuchi - nowa marka w świecie akwarystyki roślinnej

    yokuchi-2.jpg Na polskim rynku pojawiła się nowa marka z produktami dedykowanymi do akwarystyki roślinnej. Znajdziemy wśrod nich podłoże aktywne, substat, nawozy oraz mineralizatory RO... Czyta...

    Wyświetlenia: 25637 | Odpowiedzi: 73 czytaj więcej...

  • Czemu brzanki chowaja sie za roslinami?

    Brznaki chowjaa sie za roslinami prawie wcale nie plywaja po akwairum jaka jest tego przyczyna?

    Wyświetlenia: 549 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Czy Epipremnum złociste nadaje się do akwarium?

    Witam. Czy liscie i łodyga Epipremnum złociste może być trzymana w całości w akwarium? 3 tygodnie temu jedną galazkę włożyłam do akwarium aby puściła korzenie, ale często wpada do wody i ryby mają kon...

    Wyświetlenia: 538 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Jak to się robi w Liquid Nature - filmy

    Witam Można zrobić film długi ale jest w nim wszystko co do tej pory firma Oase przedstawiła w tych 5 odcinkach. Tak więc jeśli macie wolne 40 minut to zobaczcie jak to się robi w Liquid Nature. ht...

    Wyświetlenia: 647 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Utricularia graminifolia - jak się pozbyć

    Cześć, mam pytanie czy ktoś może miał taki problem że Utricularia graminifolia wszystko zarastała. Mam jej dość nie mogę kontrolować roślin w akwarium przez ten chwast. Czy może ktoś wie jak się skut...

    Wyświetlenia: 493 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Powrót do akwarystyki po 13 latach zajawka na krewetki

    Witam Przygodę z akwarystyką zakończyłem po powodzi w 2010 roku miałem dość wody :x Do powrotu namówił mnie mój wnuk 4 letni, zamarzyły mu się rybki miałem stare małe akwarium 30*30*35 które do...

    Wyświetlenia: 1007 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 500 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.