Lista działów » Technika » Oświetlenie


Spienione PCV - malowanie ? okleina ?



Wybór modelu lampy i konfiguracja ustawień. Pomysły na rozbudowę fabrycznych pokryw.



Witam właśnie skleiłem pokrywę ze spienionego pcv. I zastanawiam się jak ją wykończyć tzn. czy ten materiał w ogóle się maluje? i jak farba się zachowuje po dłuższym czasie?

Widziałem tez pokrywy oklejane na innych forach okleiną i tu też mam wątpliwości czy ta okleina nie będzie się marszczyć pod wpływem wilgoci i temperatury ?

Wrzucam projekt mojej pokrywy. zobaczymy jak się będzie spisywać w praktyce :P
(dla zainteresowanych mogę udostępnić szczegółowy i zwymiarowany )

Często padają pytania o koszty:
a więc za spienione pcv z docięciem na wymiar zapłaciłem 80 zł
klej do PCV z Castoramy 5.40 zł ;]
Załączniki
Bez nazwy 2.jpg
projekt pokrywy
(57.62 KiB) Pobrane 2863 razy

tomaszek1606
Poznaje temat

Posty: 58
Dołączył: 24 maja 2010, 18:46
Miasto: Wrocław

17 cze 2010, 23:55   (#2)  

Proponuję zaszpachlować łączenia i polakierował szarym metalicznym lub matowym lakierem w sprayu.

Avatar użytkownika
MakarKarol
Poznaje temat

Posty: 62
Dołączył: 16 cze 2010, 23:22

18 cze 2010, 07:21 PVC  (#3)  

Swoją obudowę okleiłem ale ja mam tylko obramowanie żeby ryby nie wyskakiwały i wyszło rewelacyjnie. Rogi okleiny warto podczas naklejania podgrzać suszarką wo wtedy dają się lepiej dopasować. I jak na razie nic się nie odkleja.

Avatar użytkownika
12lkupis
Zainteresowany tematem

Posty: 226
Dołączył: 09 kwi 2010, 18:04
Miasto: Wodzisła Śląski

18 cze 2010, 07:57   (#4)  

Ja pomalowałem farbą akrylową czarną, tylko trzeba uważać żeby nie porobić zacieków.
Jak mawiają daltoniści: Życie jest jak tęcza: raz białe, raz czarne ;-)

Avatar użytkownika
Olencjusz
Poznaje temat

Posty: 65
Dołączył: 27 mar 2009, 19:41
Miasto: Radom

18 cze 2010, 08:09   (#5)  

Mam pokrywę z PCV.Oklejona jest okleiną meblową.
Pokrywa funkcjonuje od początku listopada.Na dzień dzisiejszy brak jakichkolwiek defektów(odklejanie,marszczenie,itp).
To czy malować,czy oklejać bardziej chyba zależy od tego jak pokrywa ma się wkomponować w całość z resztą wystroju w którym stoi akwarium.

PS.przyznam szczerze,że podczas oklejania moja cierpliwość i zdolności manualne zostały szybko nadwyrężone.Gdyby nie żona i jej siostra pokrywa byłaby oklejona w stylu "nature" :shock:

Avatar użytkownika
sum
Początkujący

Posty: 15
Dołączył: 17 mar 2009, 20:50
Miasto: WARSZAWA

18 cze 2010, 21:39   (#6)  

jak chcesz przymocować świetlówki?

Ja kupiłem profile aluminiowe - kwadrat o boku 1 cm przykleiłem i przykleiłem do pvc dopiero na nie mocowałem świetlówki.

Przepol
Zainteresowany tematem

Posty: 284
Dołączył: 15 mar 2010, 18:58

19 cze 2010, 13:34   (#7)  

zamierzam w środek dla stabilności dać jakiś stelaż lub grubsze "sztachetki" z plexi która jest twardsza.

Co do oświetlenia to chyba będzie dobre 6x39 W ?
Jakieś sugestie co do konkretnych świetlówek ? ( zamierzam mieć jakieś wymagające roślinki i nie zamierzam kupować drogich świetlówek akwarystycznych tylko zwykłe osram lub philips)

I mam pytanko jeszcze co do oprawek. bo w sprzedaży widzę ze są dwa typy bryzgoszczelne i hermetyczne które polecacie użyć i z których będę bardziej zadowolony ?
Załączniki
bryzgoszczelna.jpg
typ "a"
(45.97 KiB) Pobrane 2581 razy
hermetyczna.jpg
typ "b"
(22.56 KiB) Pobrane 2724 razy

tomaszek1606
Poznaje temat

Posty: 58
Dołączył: 24 maja 2010, 18:46
Miasto: Wrocław

23 cze 2010, 15:32   (#8)  

"Hermetyczna" jest tak hermetyczna że mi świetlówka przyrdzewiała do gniazda i nie mogłem jej wyciągnąć.
Skręcane bryzgoszczelne mam raptem kilka miesięcy ale na razie (odpukać) jest dobrze, z tym że ja mam takie przykręcane od góry a nie na wtyk.

Avatar użytkownika
pin54
Stały bywalec

Posty: 424
Dołączył: 14 sty 2009, 17:54

25 cze 2010, 17:17   (#9)  

ja mam zbudowana 10 lat temu pokrywe, pomalowana mloteczkowym chlorokuczukiem, brak odpryskow wszystko gra :D oswietlenie zamontowane na profilu prostokatnym 10 x 20 mm

El Grey
Poznaje temat

Posty: 147
Dołączył: 19 kwi 2004, 10:02
Miasto: Łódź











Powiązane tematy
  • [DIY] Pokrywa PCV + Power Led 160l

    Cześć i czołem. Powoli zbieram się do postawienia nowego zbiornika (w zasadzie 80% już przygotowane), jednak mam trochę problemów z oświetleniem. Żona zakazała otwartego akwarium, tłumaczenia nie poma...

    Wyświetlenia: 8730 | Odpowiedzi: 43 czytaj więcej...

  • DIY - Pokrywa PCV z lampą LED CREE 125W - 200 litrów

    Witam. Zmagając się z chronicznym brakiem czasu w końcu udało się dokończyć budowę nowego świecidła. Po przeprowadzeniu kilku prób na mniejszym organizmie - moje akwarium http://www.roslinyakwariow...

    Wyświetlenia: 5691 | Odpowiedzi: 20 czytaj więcej...

  • Pokrywa PCV LED CREE 65W

    Witam. A oto kolejna skorupka PCV. Tym razem do akwarium 80x35x30h - 84 litry. Moc maksymalna około 65W (plus/minus) Diody CREE: - 12 szt 6500K XP-G - 1100mA - 4 szt RoyalBlue XP-E - 800mA - 4 szt Dee...

    Wyświetlenia: 9983 | Odpowiedzi: 102 czytaj więcej...

  • Belka oswietleniowa z rury pcv

    Witam.Powoli kompletuje potrzebne czesci do zrobienia takiej belki. Mam juz wszystko poza rura pcv. I tu moje pytanie.Chce zamontowac dwie swietlowki t5. Czy uzywajac rury o sr.200mm bez problemu zmie...

    Wyświetlenia: 853 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Pokrywa z paneli pcv a temperatura

    Czy wewnątrz pokrywy wyłożyć zagrzejnikowymi panelami styropianowymi by odizolować panele PCV od ciepła ? Może temperatura od świetlówek nie jest tak duża. A może cały środek wyłożyć folią z aptecz...

    Wyświetlenia: 675 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Lampka do kostki DIY z rury pcv i profilu aluminiowego.

    Witam wszystkich chciałbym tu zaprezentować lampkę do kostki 25x25x25 zrobionej z rury pcv i profilu aluminiowego chłodzonej dwoma wentylatorkami lampka ma moc 15w a więc o to rzeczy których użyłem: ...

    Wyświetlenia: 4058 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • [DIY] Pokrywa akwariowa, spienione PCV 150x50

    Niebawem chciałbym postawić baniak o podstawie 150x50. Powoli przygotowuje się, Pokrywa ze spienionego PCV. Formatki zamawiałem o grubości 10mm. koszt z przesyłką 201zł 1x 1500x500 2x 1520x100 2x 1...

    Wyświetlenia: 21591 | Odpowiedzi: 17 czytaj więcej...

  • Belka oświetleniowa czy pokrywa PCV

    Witam. Posiadam akwarium 144l 80x40x45 i zastanawiam się jakie oświetlenie zamontować. Chodzi mi po głowie belka 4x24w tylko te odkryte akwarium. Słyszałem, że woda paruje, świeci po oczach ale wygląd...

    Wyświetlenia: 7646 | Odpowiedzi: 30 czytaj więcej...

  • Budowa pokrywy z PCV - zbieranie cennych porad!

    Witam! Zamierzam niedługo zrobić pokrywę ze spienionego PCV do swojego akwarium (80x35) Mam pytanie odnośnie pokrywy, bo mam dwa patenty i zastanawiam się który będzie praktyczniejszy jeżeli chodzi o...

    Wyświetlenia: 2550 | Odpowiedzi: 17 czytaj więcej...

  • Pokrywa z PCV jakiej grubości

    Witam Czy ktoś się orientuje z jakiej grubości spienionego PCV można wykonac pokrywe 100x40? Chodzi mi o minimalną grubość żeby to jakoś kupy się trzymało. Z góry dzięki za pomoc.

    Wyświetlenia: 2182 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 469 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.