Jesteśmy po świeżych dostawach roślin :)     ZOBACZ KATALOG
Wielki Atlas Roślin Akwariowych Christell Kasselmann już dostępny w języku polskim!     Kup teraz







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Produkty Easy-Life - co warto polecić?



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Rozpoczynamy nowy cykl dyskusji nt. produktów akwarystycznych.
http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/viewtopic.php?t=31499

Każdy producent posiada w ofercie grupę produktów szczególnie polecanych, których działanie zostało zweryfikowane doświadczalnie przez wielu akwarystów. Zwykle jest to 5-10 produktów, które warto polecić

Zapraszamy do dyskusji i pomocy w stworzeniu takiej listy dla każdego z producentów.

Które z produkty są skuteczne, a które jedynie chwytem marketingowym?
Co warto wybrać z oferty a co można zastąpić tańszym zamiennikiem innej marki?

Zachęcamy do podzielenia się doświadczeniami i wiedzą naukową z Czytelnikami forum.

[b]W tym odcinku rozmawiamy o produktach holenderskiej firmy Easy-life.</b>
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12285
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

15 cze 2010, 14:39   (#2)  

Ja osobiście polecam ProFito, Ferro, Kalium-Potasium i oczywiście Easy Carbo, bardzo fajnie skoncentrowane.
Rodzisz się - płaczesz, a świat się cieszy.

Umierasz - świat płacze, ale ty możesz osiągnąć wielkie wyzwolenie.

Avatar użytkownika
artur_89
Znający temat

Posty: 1585
Dołączył: 06 kwi 2007, 16:05
Miasto: Jaworzno

15 cze 2010, 15:07   (#3)  

Z pełną odpowiedzialnością stwierdzam,że cała linia easy-life to udane produkty!
Hitem tego producenta to Easy-Carbo.
Stosunek ceny do jakości wzorowy!
POLECAM !

Gość


15 cze 2010, 15:19   (#4)  

EasyCarbo (po raz trzeci ;) ) - rewelacyjny środek wspomagający wzrost roślin jak i skutecznie ograniczający rozwój krasnorostów. Innych środków tej firmy nie używałem.

Avatar użytkownika
MikołajW
Znający temat

Posty: 1357
Dołączył: 14 paź 2008, 21:47
Miasto: Bydgoszcz

15 cze 2010, 18:35   (#5)  

Cała seria nawozów jest bdb - najlepsze imo EasyCarbo i ProFito. ProFito, jest bardzo dobrze zbilansowane i stężone w sam raz - jak na moje potrzeby. Teraz testuję NPK, póki co jestem zadowolony. Filter Fluid Medium przydaje się na przykład przy robieniu zdjęć akwarium - skutecznie krystalizuje wodę.

Ogólnie bardzo dobre jakościowo produkty w przystępnej cenie.

Anonim 1811


21 cze 2010, 12:45   (#6)  

Easy Carbo - krasnorosty cofnęły się. Baniak 45l z paprociami i mchami, dawkowanie przez tydzień 2x1ml dziennie. Niestety taka dawka "rozpuściła" mi minipelię...

farello
Poznaje temat

Posty: 57
Dołączył: 19 mar 2006, 18:47

21 cze 2010, 12:57   (#7)  

farello napisał(a): Baniak 45l z paprociami i mchami, dawkowanie przez tydzień 2x1ml dziennie. Niestety taka dawka "rozpuściła" mi minipelię...


Bez przesady, przyczyny radze poszukać gdzie indziej.....
Do 37 litrów od zawsze leję 2ml na dobę a kiedy pojawi sie jakiś glon to dawka rośnie i mini pelia też :wink:

Avatar użytkownika
Adamynas
Aktywny użytkownik

Posty: 647
Dołączył: 24 kwi 2007, 12:59
Miasto: Płock

21 cze 2010, 13:04   (#8)  

Mini pelia przed zastosowaniem EC rosła dobrze. Innych zmian w baniaku oprócz zastosowania tego nawozu nie było. Gdzieś też wyczytałem, że EC w zwiększonych dawkach może niszczyć delikatne rośliny. Teraz stosuję dawkę 1ml co 2-3 dni i zobaczymy co będzie

farello
Poznaje temat

Posty: 57
Dołączył: 19 mar 2006, 18:47

21 cze 2010, 14:30   (#9)  

W swojej kostce: http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/viewto ... 988#183988 stosuję tylko nawozy z serii Easy-Life i jestem z nich bardzo zadowolony. Polecam wszystkim :D

waldiw
Początkujący

Posty: 32
Dołączył: 15 mar 2010, 15:49

25 cze 2010, 01:25   (#10)  

Naprawdę dobre...
ale ten easycarbo jest trochę przereklamowany...
dozuję 3ml na 80 litrów samej wody dziennie jak wyjechałem na wakacje brat nie dawał easycarbo a rośliny nie rosły wcale gorzej...
Tak samo gdy przedawkuję 4-5 krotnie to słabo to daje rady z moją plantacją krasnali

Avatar użytkownika
gogi509
Aktywny użytkownik

Posty: 732
Dołączył: 23 mar 2010, 22:51
Miasto: Międzyrzecz/Dublin

25 cze 2010, 01:42   (#11)  

gogi509 napisał(a):Naprawdę dobre...
ale ten easycarbo jest trochę przereklamowany...
dozuję 3ml na 80 litrów samej wody dziennie jak wyjechałem na wakacje brat nie dawał easycarbo a rośliny nie rosły wcale gorzej...
Tak samo gdy przedawkuję 4-5 krotnie to słabo to daje rady z moją plantacją krasnali


Skąd wiesz jak rosły skoro wyjechałeś :)
Weź pod uwagę iż rośliny to organizmy żywe i są w stanie magazynować CO2 w swoich tkankach. Preparat dodany do wody jest przyswajany przez dłuższy okres czasu - ile nie było Cie na wakacjach?

p.s. easy-carbo zadzała na krasnorosty gdy wyeliminujesz przyczynę ich dalszego powstawania - proponuję założenie nowego wątku na forum.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12285
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

25 cze 2010, 01:50   (#12)  

10 dni...
wiem bo jak wróciłem moim oczom ukazał się piękny gąszcz :D
pewnie i racja z tym magazynowaniem...

Avatar użytkownika
gogi509
Aktywny użytkownik

Posty: 732
Dołączył: 23 mar 2010, 22:51
Miasto: Międzyrzecz/Dublin











Powiązane tematy
  • [film] easy aquascaping - Fabian Beck

    Witam Bardzo fajny przewodnik jak krok po kroku założyć akwarium i jak się nim potem opiekować. https://www.youtube.com/watch?v=HRwImqzbvmw

    Wyświetlenia: 270 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Chihiros WRGB II - czy warto?

    https://www.youtube.com/watch?v=upvBCOXa9EA Zapraszam do obejrzenia.

    Wyświetlenia: 3972 | Odpowiedzi: 20 czytaj więcej...

  • Stare produkty ADA

    Witam. Posiadam Bacter100, Clear Super, Tourmaline BC, Green Bacter. Mają one ponad 6 lat. Rozstanie z akwarystyką. Sprzedaż mieszkania, budowa domu. Wracam do hobby. Nadają się one jeszcze do użycia,...

    Wyświetlenia: 491 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Czy warto kupić belki DIY???

    Witam. Mam okazję zakupić 2x belki na profilach 16cmx120cm. Są zbudowane na diodach 3W, do tego dibond i soczewki. Każda ma 16 diod białych 6500k i 40 diod rgb. Wszystko pod jeden zasilacz i sterownik...

    Wyświetlenia: 827 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Potas Easy life a twardość wody

    Witam. Pytanie czy jest możliwe że Nawóz potasowy Easy-life: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/nawozenie/potas-k/nawoz-easylife-kaliumpotassium-500ml-potas-p-5914.html podnosi twardości wody (KH i G...

    Wyświetlenia: 466 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Aquael Filtr MultiKani, Czy warto

    Witam Od pewnego czasu przymierzam się do zakupu filtra zewnętrznego do mojego akwarium. Posiadam 112 litrowe akwa ze standardowym oświetleniem 2 x 18w, bazuje głównie na rybach rośliny zajmują około ...

    Wyświetlenia: 30283 | Odpowiedzi: 64 czytaj więcej...

  • Zmiana kubełków na sump w działającym akwarium. Czy warto?

    Witam Od jakiegoś czasu biję się z myślami czy zmienić filtrację w moim baniaku 180x65x69cm, 12mm szyba - 800l. Teraz mam Fluval FX6 i Tetra uvc-xtreme 1200. Nie mam problemów z utrzymaniem równowagi...

    Wyświetlenia: 2726 | Odpowiedzi: 24 czytaj więcej...

  • [ADAview] Connecting Life

    https://www.youtube.com/watch?v=70IlAK8bdOY

    Wyświetlenia: 751 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Nawozy Easy Life

    Witam.Mam takie pytanie,czy nawóz Easy Life fosfo po terminie 6 miesięcy można jeszcze używać w akwarium?Czy raczej do kosza.

    Wyświetlenia: 879 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Easy-life Profito + Ferro zamiast Vimi All in One?

    Witajcie. Po kilkuletniej przygodzie z Vimi All in One przyszedł czas na zmianę nawozu uniwersalnego. Zmiana najzwyczajniej jest wymuszona bardzo bliskim wyczerpaniem butli z Vimi. Ponadto - mimo, iż...

    Wyświetlenia: 1463 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 498 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.