Jesteśmy po świeżych dostawach roślin :)     ZOBACZ KATALOG
Wielki Atlas Roślin Akwariowych Christell Kasselmann już dostępny w języku polskim!     Kup teraz







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Nowy granulat - PRO SOIL firmy Aquatic-Nature



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Witam,

czy ktoś z Was stosuje to podłoże?

Link do opisu:
http://sklep.roslinyakwariowe.pl/aquati ... -7519.html

Dostępne jest w 8-litrowych opakowaniach a cena jest dość atrakcyjna w porównaniu do np. ADA Amazonia. Biorąc pod uwagę iż Aquatic-Nature jest mocno nastawiona na akwarystkę roślinną i raczej większość ich produktów jest trafionych, ich nowy granulat może być ciekawą opcją dla akwarystów chcących mieć efektowne Akwarium Naturalne niskim kosztem.

Zapraszam do wyrażania opinii osoby stosujące do podłoże.
Załączniki
aquatic-nature-pro-soil.jpg
(29.25 KiB) Pobrane 11415 razy

Krzysztof


15 cze 2010, 12:04   (#2)  

Kolejny soil zrobiony na podobieństwo amazoni :) wyrastają jak grzybki po deszczu.. :P
Pozdrawiam!
Piotrek
Partner roslinyakwariowe.pl

Avatar użytkownika
Piotrek Dymowski
Partner roslinyakwariowe.pl

Posty: 1286
Dołączył: 11 lis 2007, 22:18
Miasto: Warszawa

Wspieram stronę kontem Premium

15 cze 2010, 12:44   (#3)  

Dla nas, klientów to bardzo dobrze. Konkurencja jest potrzebna, bo korzysta na tym każdy z nas. Gdzieś niedawno czytałem wypowiedź Sergiusza, że stosują m.in to podłoże w swoich i klientów akwariach. Liczę na opinię :) !

BTW: Może by tak temat rozszerzyć do ogólnej oceny produktów firmy Aquatic Nature, bo ostatnio wszystkie firmy są brane po kolei pod lupę na forum? Tym bardziej jeśli jest co polecić :)

Avatar użytkownika
MikołajW
Znający temat

Posty: 1357
Dołączył: 14 paź 2008, 21:47
Miasto: Bydgoszcz

15 cze 2010, 15:04   (#4)  

Polecam to podłoże z powodzeniem u klientów z mniej zasobnym portfelem ;)
Również u nas w galerii zalana została 60-tka na pro soil.Po miesiącu użytkowania mogę stwierdzić,że te podłoże doskonale krystalizuje wodę (najbardziej krystaliczna wśród innych zbiorników).Zauważyłem również,że rośliny wolniej rosną na tym podłożu a niżeli na Amazonii.(tempo wzrostu jak na ADA MALAYA) .Wizualnie podłoże identyczne jak u innych producentów (ADA,AA,FLUVAL).Czas pokaże jak to podłoże sprawdzi się w dłuższym użytkowaniu.

Gość


16 cze 2010, 21:19   (#5)  

Zeczywiscie wychodzi troche taniej ;)
oszczedni napewno sie ucieszyli.

16,55 za litr Amazonii
12,25 za litr AN

uzywalismy juz wszysykich substytutow Amazonii, ale jescze nic co by zagrozilo jej pozycji nie na polskim rynku.

poligraphica


17 cze 2010, 07:25   (#6)  

poligraphica napisał(a):Zeczywiscie wychodzi troche taniej ;)
oszczedni napewno sie ucieszyli.

16,55 za litr Amazonii
12,25 za litr AN

uzywalismy juz wszysykich substytutow Amazonii, ale jescze nic co by zagrozilo jej pozycji nie na polskim rynku.


:lol: i po co stres związany z tym cze owe AN zadziała.. jak to tylko 4 zł na litrze różnicy.. przy takiej inwestycji jak nowy baniak, warto wydać te parę zł więcej :wink:
Pozdrawiam!
Piotrek
Partner roslinyakwariowe.pl

Avatar użytkownika
Piotrek Dymowski
Partner roslinyakwariowe.pl

Posty: 1286
Dołączył: 11 lis 2007, 22:18
Miasto: Warszawa

Wspieram stronę kontem Premium

13 lut 2011, 01:46   (#7)  

Witam. Chciałem odświeżyć temat i zapytać jak się zachowuje to podłoże w dłuższym okresie czasu?
Panie Sergiuszu jak Pan to ocenia?? W czerwcu pisał Pan o założeniu takiego akwa a jak sie mają spawy teraz?, jak się zachowywało w tym okresie.

Waham się czy kupić to podłoże i zależało by mi na opinii.


Pozdrawiam Sebastian
[20L] Krewetkarium - Shrimp soil, RC
[240L] Roślinne, - przygotowania do restartu

Avatar użytkownika
Sebas102
Poznaje temat

Posty: 59
Dołączył: 09 mar 2010, 22:14
Miasto: Często(się)chowa

13 lut 2011, 21:47   (#8)  

jak dla mnie to za drogo jak na nowy produkt już wole dołożyć parę złotych i kupić Amazonie
:D

Avatar użytkownika
Achilles272
Poznaje temat

Posty: 85
Dołączył: 18 kwi 2010, 11:00
Miasto: Stargard Szczeciński

13 lut 2011, 22:06 podłoże  (#9)  

Witam!
Mam to podłoże od września 2010 r.
Akwarium 54litry; 2x18W; 8litrów pro soil.
Dotychczas miałem podłoża typu piasek; żwir i cośtam (nadal mam tak w 200l) i wiem, że jak będę robił restart to wyskoczę z kilku stówek i zasypię 200litrów takim podłożem.
Nie mam porównania z innymi typu "soil" np. amazonia, knott, AS+.
Zalety: ZERO GLONÓW - to jest dla mnie totalne zaskoczenie. Świetnie trzyma niskie parametry kh; gh (do podmian leję kranówkę). Nawożę oszczędnie (w porównaniu z dużym akwa). Rośliny śliczne, bez glonów i są ładne drobne (a nie takie mamuty jak pędzone na nawozach).

Wada: bardzo ciężko zasadzić glosię, ponikło, małego heńka ;-)

Usunięto użytkownika 17441


14 lut 2011, 19:43   (#10)  

Oooo... to takie czarne kulki wsypałem u siebie w akwarium -ładnie wygląda (wysypuje mi się na plażę ale sprzątam regularnie) troche wydaje mi się że jest za lekkie- Staurogyne mi wypływa bo jeszcze nie ma dużego systemu korzeniowego, reszta się trzyma. Na parametry wody nie wpływa, nie mąci i nie barwi wody i tańsiejsze niż ADA... Rośliny rosną normalnie. zaznaczam że nie mam samego pro soil tylko pod nim jest complette substrat żwir i keramzyt więc nietypowo lecz narazie oceniam ten "mix" pozytywnie

Avatar użytkownika
moonrider
Znający temat

Posty: 1410
Dołączył: 21 paź 2010, 15:38

06 cze 2012, 18:05 Nature Soil  (#11)  

Ja również pragnę mieć to podłoże w akwarium ,ale martwię się o to wypływanie roślin!
sama juz nie wiem ... proszę o poradę !!

Nerv
Początkujący

Posty: 1
Dołączył: 06 cze 2012, 17:59

06 cze 2012, 18:26 Re: Nature Soil  (#12)  

Nerv napisał(a):Ja również pragnę mieć to podłoże w akwarium ,ale martwię się o to wypływanie roślin!
sama juz nie wiem ... proszę o poradę !!


nic się nie martw od czasu tamtych postów, podłoże zostało wypróbowane przez rzesze akwarystów i nikt nie narzekał na wypływanie roślin.

Do każdego substratu trzeba zastosować sprawdzoną technikę sadzenia i nic Ci nie wypłynie :)
Łukasz Kopicki
na forum od listopada 2003!!

Avatar użytkownika
feist
Poznaje temat

Posty: 55
Dołączył: 23 sie 2010, 11:24
Miasto: Chorzów

06 cze 2012, 18:50   (#13)  

A jak to podłoże sprawuje się w zbiornikach low tech?
Mam zbiornik LT 30l na 6 miesięcznej Amazonii NEW i jeszcze w żadnym low tech nigdy nie rosły tak szybko łodygowce, co ciekawe nie tracą dolnych liści.

Avatar użytkownika
sk91
Stały bywalec

Posty: 440
Dołączył: 20 cze 2010, 15:04
Miasto: Włocławek

10 cze 2012, 17:35   (#14)  

ktoś może coś dorzucić ,mam dylemat - jak zachowuje się podczas zbierania pokarmu ryb z dna, czy ryby podnoszą pył z dna jak to wygląda przy ADA NEW AMAZONIA

Avatar użytkownika
azet
Zainteresowany tematem

Posty: 287
Dołączył: 08 gru 2003, 23:50

Wspieram stronę kontem Premium











Powiązane tematy
  • Aquael HYPERMAX - nowy filtr zewnętrzny

    hypermax.jpg Wątek w którym będziemy zbierać informacje o nowym modelu filtra: Aquael Hypermax. Link do sklepu: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/filtr-aquael-hypermax-4500-przedsprzedaz-p-47006...

    Wyświetlenia: 21261 | Odpowiedzi: 68 czytaj więcej...

  • Aquael FZN PRO

    Widzieliście już ulotkę nowego filtra od Aquaela? Ciekawe ile będzie kosztować i czy warto wymieniać Versamaxa FZN na FZN PRO? Już podoba mi się łatwiejszy sposób czyszczenia bo na chwilę obecną jest ...

    Wyświetlenia: 3312 | Odpowiedzi: 25 czytaj więcej...

  • Akwarium - nowy projekt 64l

    Witajcie, minęły 2 lata odkąd pytałem pierwszy raz o zakładanie akwarium 200l. Cały czas stoi, funkcjonuje, ma się dobrze :) Z racji tego, że akwarystyka jest chorobą przewlekłą i postępującą, dosze...

    Wyświetlenia: 1295 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Ankieta: jakiej firmy filtr posiadamy w naszych akwariach

    Na forum bardzo często padają pytania jakiej firmy filtry są godne polecenia. Pomóżmy początkującym oddając głos w ankiecie nt. marek posiadanych przez nas filtrów. Ponieważ wielu z nas posiada wię...

    Wyświetlenia: 32745 | Odpowiedzi: 62 czytaj więcej...

  • The International Aquatic Plants Layout Contest 2024

    iaplc2024.jpg Firma ADA, organizator największego na Świecie konkursu na najładniejsze akwarium roślinne - The International Aquatic Plants Layout Contest (IAPLC), rozpoczyna przyjmowanie zgłoszeń...

    Wyświetlenia: 352 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Nowy Eheim Classic

    Na stronie Eheima pojawił się baner z zapowiedzią nowej odsłony serii Classic. Widzieliście? Aż się portfel do mnie uśmiechnął i czule zakłapał. Image1705528146.411211.jpg Wysłane z iPhon...

    Wyświetlenia: 2053 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

  • Invital filter pro

    Witam! Czy ktoś z Państwa kupił i używa owe kulki ? Zdaje się, jest to nowość. Cena przystępna i jestem ciekaw jakości. https://www.invital.pl/invital-filter-pro-1000ml

    Wyświetlenia: 678 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Nowy dom, akwarium i ułatwienia?

    Witam, mam pytanie bo może ktoś był w podobnej sytuacji, buduję sobie dom i wiem już gdzie będzie stało akwarium, jestem na etapie gdzie mogę podciągnąć sobie, odpływ kanalizy czy wyprowadzić zawór z ...

    Wyświetlenia: 815 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Aquael Turbo Mini - nowy filtr wewnętrzny Aquaela

    aquael-turbo-mini-news.jpg Zapraszam do zapoznania się z opisem nowości Aquaela: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/aquael-turbo-mini-320l/h-filtr-wewnetrzny-akwarium-1080l-p-49327.html

    Wyświetlenia: 452 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Chihiros wrgb 2 a wersja pro

    Witam, jakie sa roznice miedzy tymi lampami bo oglądałem porównanie na youtube i jakichś specjalnych w ilości i intensywnosci światła nie było widać. różnica w mocy to tez ok 8W podejżewam ze wynikaja...

    Wyświetlenia: 2312 | Odpowiedzi: 28 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 507 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.