Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Produkty Tropica - co warto polecić?



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Rozpoczynamy nowy cykl dyskusji nt. produktów akwarystycznych.
http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/viewtopic.php?t=31499

Każdy producent posiada w ofercie grupę produktów szczególnie polecanych, których działanie zostało zweryfikowane doświadczalnie przez wielu akwarystów. Zwykle jest to 5-10 produktów, które warto polecić

Zapraszamy do dyskusji i pomocy w stworzeniu takiej listy dla każdego z producentów.

Które z produkty są skuteczne, a które jedynie chwytem marketingowym?
Co warto wybrać z oferty a co można zastąpić tańszym zamiennikiem innej marki?

Zachęcamy do podzielenia się doświadczeniami i wiedzą naukową z Czytelnikami forum.

[b]W tym odcinku rozmawiamy o produktach duńskiej firmy Tropica.</b>
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12279
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

15 cze 2010, 08:43   (#2)  

Hmm... no to ja zacznę - z oferty Tropica najbardziej godne polecenia są rośliny :) O ile nie leżały w lokalnym akwarystycznym w całkowicie zapuszczonym zbiorniku, to docierają do odbiorcy w znakomitym stanie - zdrowe, silne i wytrzymałe.

Z zasłyszanych opinii - godne polecenia są także: substrat i nawozy. Substrat zamierzam przetestować, a co do nawozów, to pomimo stosunkowo wysokiej ceny cieszą się opinią zrównoważonego i prostego w użyciu systemu.
"Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił Twego prawa do ich głoszenia." - Voltaire

Avatar użytkownika
Kadazan
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2649
Dołączył: 19 lut 2005, 18:19
Miasto: Toruń / Bydgoszcz

16 cze 2010, 23:27   (#3)  

Rośliny mają rewelacja jeśli chodzi o ich wytrzymałość na warunki sklepowe. Polecam szczególnie w przypadku rzadszych/trudniejszych roślin bo jest duża szansa że je utrzymamy u siebie. Druga ważna spawa jest taka że jeśli piszą na koszyku że to roślina X to jest to właśnie ta roślina a nie nic innego jak to bywa u innych producentów. Niestety ceny niektórych roślin mają lekko zaporowe.
Zakładałem kilka miesięcy temu akwarium na ich podłożu i jest OK. Wszystko rośnie jak trzeba, rośliny ładnie wybarwione. Myślę że może to być bardzo dobry substrat do zastosowania pod granulat (ADA, A-A itd)

Avatar użytkownika
czacha
Poznaje temat

Posty: 125
Dołączył: 20 lut 2010, 23:12
Miasto: Kraków

17 cze 2010, 01:22   (#4)  

Najlepsze co do tej pory sprawdzilem to rosliny. Drogie ale jakosc nie do pobicia. Rataj czy inni hodowcy daleko w tyle chociaz za nizsza cene. Warto czasami doplacic ale ma sie pewnosc otrzymania tego co sie oczekuje. Nawozow i substratu nie testowalem z tego wzgledu, ze nawozy robie sam stosujac udanie EI, substrat ostatnio zrobilem sam i przynosi efekty takze. Niedlugo jednak zmieniam aranz i chyba wlasnie przetestuje Tropica'e. Dlugoletnie doswiadczenie mowi chyba samo za siebie.
Obrazek

Avatar użytkownika
cHris dm
Zainteresowany tematem

Posty: 252
Dołączył: 01 wrz 2007, 23:38
Miasto: Dundalk

17 cze 2010, 10:41   (#5)  

Duży plus dla tropicy za to że pokazuje jak dany gatunek wygląda w koszyku i pod wodą. Emers i submers często diametralnie się różnią i ułatwia to orientację akwarystom. Mają największą opisaną bazę roślin ze zdjęciami.

Z ta jakością to bywa różnie bo widziałem przypadki w sklepach gdzie Karel Rataj, Plantis czy Songrow mieli ładniejsze gatunki i więcej sadzonek niż tropica za 5-6 razy wyższą cenę. A skoro można mieć to samo i taniej to po co przepłacać.

Moim zdaniem jakość roślin tropica to mit napędzany marketingiem sprzedawców, bo niby czym się różni mały heniek lub microsorum tropica od microsorum innych firm. Zawsze to ta sama roślina, tylko że nie płacimy daniny za logo.

Konrad444
Początkujący

Posty: 1
Dołączył: 17 cze 2010, 10:26

23 cze 2010, 01:17   (#6)  

100% rosliny!!! Sam wlasnie zakladam akwarium z roslinkami z tropici. Dla zainteresowanych wkrotce zamieszcze zdjecia. :twisted:

Avatar użytkownika
bdead1
Zainteresowany tematem

Posty: 226
Dołączył: 10 gru 2009, 23:52
Miasto: Glasgow

23 cze 2010, 15:42   (#7)  

Rośliny z tropica takie jak ludwigia czy alternathera - nie polecam.
Obrazek

Avatar użytkownika
Bartek
Znający temat

Posty: 1153
Dołączył: 03 lis 2005, 23:34
Miasto: Oleśnica

23 cze 2010, 15:52   (#8)  

Dlaczego Bartku akurat tego gatunku nie polecasz :?:

Avatar użytkownika
macek.g
Znający temat

Posty: 1099
Dołączył: 06 lip 2005, 01:21
Miasto: UK

23 cze 2010, 17:48   (#9)  

Dziwne do mnie dotarla dzisiaj Ludwiga i wszystko z nia w porzadku.

Avatar użytkownika
bdead1
Zainteresowany tematem

Posty: 226
Dołączył: 10 gru 2009, 23:52
Miasto: Glasgow

23 cze 2010, 18:30   (#10)  

Rośliny naprawde są o.k
Substrat podżwirowy również całkiem-całkiem.
Osobiście odradzam nawożenie -u nas w galerii "wykoleiły" się dwa zbiorniki po zaczęciu tpn + .
Po przejściu na inną linie wszystko wróciło do normy.

Gość


23 cze 2010, 19:46   (#11)  

Ja stosuje całą linie Tropica. substrat + TPN L + kapsułki do podłoża. Ogólnie jestem zadowolony z efektów ponieważ mimo tego że jest to moje pierwsze akwa roślinne to udało mi sie je doprowadzic do odpowiedniego stanu. Niestety substrat musiałem wzbogacac juz po 2 miesiącach.

mateo91
Zainteresowany tematem

Posty: 161
Dołączył: 25 lis 2009, 21:34

23 cze 2010, 20:18   (#12)  

Sergiusz napisz coś o tym jeśli możesz o tych zbiornikach co się zaczeło dziać O.K?

Sebba96
Poznaje temat

Posty: 101
Dołączył: 26 paź 2009, 22:32
Miasto: Tczew

23 cze 2010, 20:26   (#13)  

A ja tam jadę już 10 rok na oryginalnym TPN L (bez plusa) i jestem cholernie zadowolony. Z plusem faktycznie były problemy ale ten zwykły to dla mnie coś wspaniałego.
Innych bajerów nie próbowałem.
Obrazek

Tomasz Zawół
Zainteresowany tematem

Posty: 220
Dołączył: 29 lis 2004, 16:40

23 cze 2010, 20:30   (#14)  

hmm.........
Wystarczy zobaczyć ten filmik by wiedzieć z jaką firmą mamy do czynienia...
http://www.youtube.com/watch?v=kUYP9PK0RGU
ps. skąd koledzy zaopatrują się w rośliny od tropica? bo z tego co wiem licho mają z dystrybutorką na PL

nazer


23 cze 2010, 20:37   (#15)  

W bagażniku samochodu już 3 dzień wożę ich podłoże i kapsułki. Na razie nic nie rośnie.;)
A na poważnie to 10 lipca planuję restart dwusetki i wtedy chętnie podzielę się spostrzeżeniami. Cenowo podłoże jest na pewno opłacalne (wydajność/cena).
Obrazek

Avatar użytkownika
Seth67
Aktywny użytkownik

Posty: 614
Dołączył: 07 mar 2010, 18:30
Miasto: Gdańsk

23 cze 2010, 21:38   (#16)  

ps. skąd koledzy zaopatrują się w rośliny od tropica? bo z tego co wiem licho mają z dystrybutorką na PL


Według danych na stronie firmy Tropica oficjalnymi dystrybutorami na Polskę są firmy Mini Oceanarium "Sfera" z Bielska Białej i Aqua Art z Konstanicin-Jeziorna.
http://www.tropica.com/find-dealers.aspx

Edit: Tak dla porównania, w UK Tropica ma ponad 60 przedstawicieli, chociaż to hobby jest tutaj dużo mniej popularne, moze dlatego koszyczek najbardziej popularnych roślin tej firmy można tutaj czasami kupić po 2.50 (tyle kosztują w moim lokalnym sklepie zoologicznym).
Pozdrowienia
... sypnijcie no tu szwagrze, jeszcze łopatę fosforu do tej nalewki i będzie git.
Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
spider72
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2654
Dołączył: 16 sty 2008, 16:30
Miasto: Wick, Szkocja

23 cze 2010, 22:07   (#17)  

Spider to strasznie tanio kupujesz. Ja zaopatruje sie w tym sklepie http://www.the-coral-reef.co.uk/ i srednio 5 funtow sobie licza. :evil:

Jak mozesz to napisz mi gdzie ten twoj sklepik jest.

Avatar użytkownika
bdead1
Zainteresowany tematem

Posty: 226
Dołączył: 10 gru 2009, 23:52
Miasto: Glasgow

23 cze 2010, 22:16   (#18)  

mateo91 napisał(a):...Niestety substrat musiałem wzbogacac juz po 2 miesiącach...


A co się działo, albo co się nie działo?
Właśnie go kupiłem. Dawkę podałeś zgodnie z zaleceniami producenta? Reklamują że na kilka lat powinno wystarczyć.
Obrazek

Avatar użytkownika
Seth67
Aktywny użytkownik

Posty: 614
Dołączył: 07 mar 2010, 18:30
Miasto: Gdańsk

23 cze 2010, 22:53   (#19)  

bdead1 napisał(a):Spider to strasznie tanio kupujesz. Ja zaopatruje sie w tym sklepie http://www.the-coral-reef.co.uk/ i srednio 5 funtow sobie licza. :evil:

Jak mozesz to napisz mi gdzie ten twoj sklepik jest.



Przypuszczam,ze moze u siebie w Petsi-e znajdziesz cos ciekawego za cene okolo 3-4L,przynajmniej u mnie raz na dwa tygodnie w sklepie maja dostawe z Tropici,i czasem mozna cos ciekawego dostac.
Zreszta nie mieszkamy tak daleko od siebie :wink:

Avatar użytkownika
macek.g
Znający temat

Posty: 1099
Dołączył: 06 lip 2005, 01:21
Miasto: UK

23 cze 2010, 23:37   (#20)  

Rośliny które wymieniłem przychodziły niekiedy połamane. Same rośliny miały wydłużone międzywęźla (emersy), i powyginane. Reszta jak najbardziej OK, ale nawet w porównaniu z polską konkurencją nic nadzwyczajnego ;)
Obrazek

Avatar użytkownika
Bartek
Znający temat

Posty: 1153
Dołączył: 03 lis 2005, 23:34
Miasto: Oleśnica











Powiązane tematy
  • Tropica

    Co sądzicie o nawozach tropica premium nutrition? (Tych żółtych):D

    Wyświetlenia: 389 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Chihiros WRGB II - czy warto?

    https://www.youtube.com/watch?v=upvBCOXa9EA Zapraszam do obejrzenia.

    Wyświetlenia: 3933 | Odpowiedzi: 20 czytaj więcej...

  • Nawożenie nawozem Tropica zielony

    Witam, pytanie może dziwne, czy można nawozić zieloną tropicą w dawkach dziennych ? Niby w instrukcji jest napisane raz w tygodniu, czy zrobi to różnice? Mam automatyczny dozownik, który nie ma możliw...

    Wyświetlenia: 1174 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Tropica Aquarium Soil - pytania

    Restartuje swój zbiornik i wybrałem jako podłoże i linię nawozową Tropica. Pytanie do osób używających lub mających wiedzę. Czy przy tym podłożu należy na coś konkretnie zwrócić uwagę? Czy podążać zgo...

    Wyświetlenia: 807 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Stare produkty ADA

    Witam. Posiadam Bacter100, Clear Super, Tourmaline BC, Green Bacter. Mają one ponad 6 lat. Rozstanie z akwarystyką. Sprzedaż mieszkania, budowa domu. Wracam do hobby. Nadają się one jeszcze do użycia,...

    Wyświetlenia: 487 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Czy warto kupić belki DIY???

    Witam. Mam okazję zakupić 2x belki na profilach 16cmx120cm. Są zbudowane na diodach 3W, do tego dibond i soczewki. Każda ma 16 diod białych 6500k i 40 diod rgb. Wszystko pod jeden zasilacz i sterownik...

    Wyświetlenia: 803 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Ziemia ogrodowa vs podłoże tropica

    Witam akwaryści, Zamierzam założyć nowe akwarium, tradycyjnego low techa z mało wymagającymi roślinami. Zostało mi doradzone, aby tym razem zrezygnować z ziemi ogrodowej jako podsypki pod żwir i zamia...

    Wyświetlenia: 859 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Aquael Filtr MultiKani, Czy warto

    Witam Od pewnego czasu przymierzam się do zakupu filtra zewnętrznego do mojego akwarium. Posiadam 112 litrowe akwa ze standardowym oświetleniem 2 x 18w, bazuje głównie na rybach rośliny zajmują około ...

    Wyświetlenia: 30241 | Odpowiedzi: 64 czytaj więcej...

  • 272l - Jan Marsal (Tropica)

    30-50423.jpeg Zapraszamy do obejrzenia akwarium o pojemności 272l z aranżacją autorstwa Jana Marsala wykonaną dla firmy Tropica Aquarium Plants... Czytaj więcej »

    Wyświetlenia: 1330 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Aplikacja Tropica 90 dni i nawożenie

    Zainstalowałem aplikację Tropici do prowadzenia akwarium przez pierwsze 90 dni i zauważyłem ciekawą rzecz. Wcześniej zalecali start z nawożeniem dopiero od 21 dnia. W nowej wersji-już od dnia 3 (jeś...

    Wyświetlenia: 968 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: kuba120000 i 171 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.