Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Technika » Technika CO2


Mini reaktor co2 zewnętrzny- opinie



Nawożenie dwutlenkiem węgla. Dobór zestawu i sposoby na wydajne rozpuszczanie gazu. Pomiar w wodzie.



Z uwagi na to że pęk mój szklany dyfuzor znalazłem taki reaktor z ceramicznym wkładem do rozbijania co2. Co myślicie o tym rozwiązaniu:
Link do dyfuzora: http://www.allegro.pl/item1070062106_mi ... owosc.html
Pytanie moje nasuwa się czy nie będzie ograniczony przepływ wody przez filtr

KarlosMxc
Początkujący

Posty: 32
Dołączył: 09 maja 2010, 14:58

08 cze 2010, 21:14   (#2)  

Wszystko co jest przepływowe i nie ma w środku samego światła będzie zmniejszało przepływ wody. Musisz się na to nastawić i miec nieco mocniejszy filtr niz dedykowany do Twojego akwarium.

Tak samo jest np, z dyfuzorami aquamedic i podobnymi, które zawierają w środku biobale.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12262
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

09 cze 2010, 00:16   (#3)  

hej

ten atomizer nie ma zmniejszonego przeswitu, kamien rozbija bable na mikro babelki i woda je porywa do wylotu filtra. wpisz tu na forum w wyszukiwarce 'atomizer' lub na youtube 'atomiser', bedziesz widzial efekt, jak to dziala, bardzo podobnego urzadzenia firmy UP. ten wyglada jak atomizer firmy BOYU.

aktualnie sam korzystam z UP atomizera, podoba mi sie to ze nie ma go w zbiorniku, tylko na wylotowym wezu, babelki sa tak male, ze akwarium wydaje sie zamglone ale po wylaczeniu co2 zaraz to mija. ogolnie efekty sa ok!

pozdrawiam

bednim
Poznaje temat

Posty: 120
Dołączył: 14 sty 2010, 02:27
Miasto: Opole / Rugby (UK)

09 cze 2010, 00:33   (#4)  

jak kupisz to daj znać jak efekty ponieważ też mi się podoba a nie chce mi się robić termoreaktora

Avatar użytkownika
Jointela
Poznaje temat

Posty: 120
Dołączył: 29 lis 2009, 22:31
Miasto: Dąbrowa Górnicza

09 cze 2010, 08:56   (#5)  

Jointela napisał(a): nie chce mi się robić termoreaktora


:shock: no tak, trzeba minimum 10ciu godzin żeby wykonać termoreaktor ala Kadazan :twisted: można się zmęczyć

Avatar użytkownika
Adamynas
Aktywny użytkownik

Posty: 647
Dołączył: 24 kwi 2007, 12:59
Miasto: Płock

09 cze 2010, 10:34   (#6)  

Termoreaktor jest lepszym rowzwiazaniem niz taki atomizer.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12262
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

09 cze 2010, 10:47   (#7)  

Skoro jest skuteczniejszy to po sesji sobie go wykonam

Avatar użytkownika
Jointela
Poznaje temat

Posty: 120
Dołączył: 29 lis 2009, 22:31
Miasto: Dąbrowa Górnicza

09 cze 2010, 11:35   (#8)  

Jointela napisał(a):Skoro jest skuteczniejszy to po sesji sobie go wykonam


Zrob, zrob, tym bardziej, ze widac iz masz zmysl do ukladania roslin i szkoda byloby ten potencjal zmarnowac.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12262
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

09 cze 2010, 11:48   (#9)  

Piotr Baszucki napisał(a):
Zrob, zrob, tym bardziej, ze widac iz masz zmysl do ukladania roslin i szkoda byloby ten potencjal zmarnowac.


No to mi posłodziłeś :) za jakieś 2 tyg planuję pokazać moją 80 po liftingu

Avatar użytkownika
Jointela
Poznaje temat

Posty: 120
Dołączył: 29 lis 2009, 22:31
Miasto: Dąbrowa Górnicza

22 cze 2010, 23:21   (#10)  

Postanowiłem przetestować ten atomizer i jestem zadowolony ponieważ Spider pisał że lepiej jest podawać Co2 w postaci micro bąbelków bo rośliny lepiej go przyswajają (mgiełka wytwarzana przez atomizer mi nie przeszkadza) a reaktor trafił do małego zbiornika.

Avatar użytkownika
Jointela
Poznaje temat

Posty: 120
Dołączył: 29 lis 2009, 22:31
Miasto: Dąbrowa Górnicza

23 cze 2010, 00:52   (#11)  

Jointela - o którym konkretnie atomizerze piszesz?? o tym z allegro??

michal.bloch88
Początkujący

Posty: 28
Dołączył: 13 mar 2010, 22:14
Miasto: Wrocław

23 cze 2010, 05:40   (#12)  

Jointela napisał(a):Postanowiłem przetestować ten atomizer i jestem zadowolony ponieważ Spider pisał że lepiej jest podawać Co2 w postaci micro bąbelków bo rośliny lepiej go przyswajają (mgiełka wytwarzana przez atomizer mi nie przeszkadza) a reaktor trafił do małego zbiornika.


Chyba coś poplątałeś :)
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12262
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

23 cze 2010, 11:32   (#13)  

fakt trochę zawile napisałem zacznę od początku

Termoreaktor(moja wersja reaktor) trafił do mojej kostki 16L i wszystko pięknie rośnie.

Natomiast jeżeli chodzi o to urządzenie z allegro to pojechałem sobie je obejrzeć na żywo w sklepie jak wygląda i jak działa. Poprosiłem parę dni wcześniej Roberta właściciela sklepu aby przetestował to urządzenie w ich zbiorniku 480L tak wygląda
Obrazek wcześniej mieli 2 dyfuzory ze spieku w stylu japońskim o średnicy 35mm/50mm a Co2 mieli podpięte nie pamiętam już albo pod lajona lub weipro mniejsza z tym. Po tygodniu pojechałem dowiedzieć się jak się spisuje urządzenie to Robert powiedział mi że o wiele lepiej jest rozprowadzane co2 i zrezygnowali z tych 2 dyfuzorów na rzecz tego jednego atomizera.

U mnie w akwarium postanowiłem nie limitować Co2 i Ph spadało spadało aż ostatnio miałem 6 i mi się obsada zmniejszyła z kalkulatora Co2 wyszło mi 120-150 ppm. Wczoraj systematycznie podmieniałem wodę aby Ph wróciło na poziom 6.6-6,8. Ja osobiście jestem bardzo zadowolony bo super rozprowadza Co2 po zbiorniku. Ja mam szklany wylot z RA i bąbelki sobie nim wylatują ale już myślę że połowa Co2 jest rozpuszczana zanim doleci do akwarium w wężach od filtra ja zamontowałem to zaraz przy filtrze aby droga gazu w węzach była jak najdłuższa. A co do micro bąbelków to Spider w innym temacie o atomizerze pisał że rośliny lepiej przyswajają Co2 w postaci micro bąbelków niż w całkowicie rozpuszczonym Co2 w reaktorze. urządzenie spełnia jednak funkcje atomizera i reaktora bo tak jak pisałem duża część tych gazu jest rozpuszczona całkowicie a reszta leci w postaci micro bąbelków

Avatar użytkownika
Jointela
Poznaje temat

Posty: 120
Dołączył: 29 lis 2009, 22:31
Miasto: Dąbrowa Górnicza

23 cze 2010, 11:45   (#14)  

Czyli masz go umieszczonego na wężu wylotowym, a nie wlotowym, tak jak jest to pokazane na aukcji...

michal.bloch88
Początkujący

Posty: 28
Dołączył: 13 mar 2010, 22:14
Miasto: Wrocław

23 cze 2010, 11:47   (#15)  

tak na wylotowym jak byś go dał na wlotowym to byś filtr zapowietrzał

Avatar użytkownika
Jointela
Poznaje temat

Posty: 120
Dołączył: 29 lis 2009, 22:31
Miasto: Dąbrowa Górnicza

23 cze 2010, 11:54   (#16)  

No właśnie też mi się wydawało to dziwne, żeby montować go na wlotowym - to było to, co w tym reaktorze budziło moje największe zastrzeżenia. Sam mam termoreaktor (DIY bez grzałki) i na razie nic zmieniał nie będę - chyba, że rzeczywiście efekty u Ciebie będą znacznie lepsze niż wcześniej, czego oczywiście życzę;)

michal.bloch88
Początkujący

Posty: 28
Dołączył: 13 mar 2010, 22:14
Miasto: Wrocław











Powiązane tematy
  • Miejsca, w których można nabić butlę CO2 (cała Polska)

    Sam stanalem przed decyzja zakupienia butli CO2 (poza wakacjami rzadko bywam w domu a przygotowanie 10l mieszaniny rekacyjnej jak by nie bylo zajmuje troche cennego czasu). Pomyslalem przy okazji o ...

    Wyświetlenia: 234552 | Odpowiedzi: 411 czytaj więcej...

  • SODASTREAM Reduktor CO2

    Witam, mam butle SODASTREAM, podłączoną pod reduktor od ISTA CO2-foto 1. przez przejściówke TR 21*4, 5/8-18UNF, foto 2. I teraz pytanie? 1- co byście mi za reduktor polecili jakiś inny do tej butli. ...

    Wyświetlenia: 1049 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Nowość Aqua-art - reduktor CO2 do butli SodaSystem

    sodastream1.jpg Zapraszam do zapoznania się z nowością w sklepie: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/reduktor-butli-sodasystem-p-49196.html Kto z Was używa systemu SodaStream z butlą 500g? Jesteśc...

    Wyświetlenia: 752 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Generator CO2 Ziss II - regulacja

    Nie wiem, czy ktoś tu miał generator CO2 Ziss na kwasku cytrynowym? Chodzi mi o regulację tego urządzenia. Producent pisze, że kropelka ma spadać raz na 11 minut. Zastanawiam się, czy mogę przepływ wy...

    Wyświetlenia: 981 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • CO2 na drożdżach w wersji Dennerle

    Całkiem zgrabnie to wygląda. https://www.youtube.com/watch?v=nTgWr8I3gPM

    Wyświetlenia: 316 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • ARKA CO2

    https://www.youtube.com/watch?v=R9WX0GBm6cA Link do opisu w sklepie: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/advanced_search_result.php?keywords=Zestaw+CO2+ARKA&search_in_description=0&inc_subcat...

    Wyświetlenia: 311 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Trudność w ustawieniu stałej ilości podawanego CO2

    Cześć, od dłuższego czasu walczę z ustawieniem odpowiedniej ilości Co2. Wcześniej wymieniałem już na gwarancji reduktor - okazało się, że uciekał gaz na zegarach i wymienili mi na nowy. Teraz mam wraż...

    Wyświetlenia: 504 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Jak sprawdzić instalację CO2 czy jest szczelna?

    Witam Jakie macie sposoby na sprawdzenie szczelności instalacji CO2? Wczoraj nabiłem butlę a dzisiaj jest pusta. Zastanawiam jak sprawdzić reduktor bo mam podejrzenia że to na nim się ulatnia gaz. Jes...

    Wyświetlenia: 2376 | Odpowiedzi: 24 czytaj więcej...

  • Kupić CO2 czy oświetlenie

    Cześć, mam pytanie otóż mam w akwarium rośliny wymagające, i zastanawiam się czy najpierw kupić butle Co2 czy zrobić lampe DIY dla roślin. Oświetlenie aktualne to dwie tuby jedna Biała druga z światł...

    Wyświetlenia: 686 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Reaktor z korpusu filtra narurowego

    Witam wszystkich po długiej nieobecności. Od wielu lat do rozpuszczania CO2 używam korpusu filtra narurowego. To już mój trzeci filtr, a zmieniam z powodu rozszczelnienia spwodowanego degeneracją two...

    Wyświetlenia: 1639 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 464 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.