Lista działów » Galeria » Konkursy i inspiracje


Najpierw były ogrody - japoński kunszt



Znalezione w sieci inspiracje, tutoriale, ciekawostki oraz informacje o konkursach.



Chyba nie ma wątpliwości, że tak jak w akwarystyce roślinnej tak i w aranżowaniu i pielęgnowaniu ogrodów Japończycy osiągnęli mistrzostwo... Z tą różnicą, że praktyka w tworzeniu ogrodów sięga nieporównywalnie dalej w historię tego narodu. Zapraszam do obejrzenia kilkunastu fotografii ogrodów w Japonii w poszukiwaniu inspiracji, a może nowego bakcyla...
Zdjęcia jeszcze ciepłe :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Avatar użytkownika
MikołajW
Znający temat

Posty: 1357
Dołączył: 14 paź 2008, 21:47
Miasto: Bydgoszcz

25 maja 2010, 14:58   (#2)  

U nas w Polsce przez ostatni tydzień pojawiło się nie mniej inspiracji:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Avatar użytkownika
jkozik
Zainteresowany tematem

Posty: 290
Dołączył: 09 cze 2006, 22:05
Miasto: Kraków

25 maja 2010, 16:08   (#3)  

Wiedziałem, że ktoś porówna do tego powódź, niby śmieszne, aczkolwiek nie na miejscu :roll:
Rodzisz się - płaczesz, a świat się cieszy.

Umierasz - świat płacze, ale ty możesz osiągnąć wielkie wyzwolenie.

Avatar użytkownika
artur_89
Znający temat

Posty: 1585
Dołączył: 06 kwi 2007, 16:05
Miasto: Jaworzno

25 maja 2010, 16:41   (#4)  

:shock: Śmieszne ? Nie na miejscu ? :shock:

Nie rozumiem o co Ci chodzi. Powódź jest dla ludzi oczywiscie bolesna. Ale czyż jako zjawisko przyrodnicze nie jest interesująca, emocjonująca i inspirująca ? Tak samo jak burze, tajfuny czy wybuchy wulkanów.

Powódź dostarcza faktycznie interesujących widoków, zazwyczaj o wiele bardziej naturalnych niż normalne uregulowane brzegi rzek, sztuczna plaża jeziora, czy promenadka nad morzem.

Przecież te zdjęcia nie przedstawiają zalanych domów czy topiących się zwierząt ...

saper
Stały bywalec

Posty: 382
Dołączył: 02 lut 2010, 19:56
Miasto: Wrocław / Kiełczów

25 maja 2010, 16:53   (#5)  

Aczkolwiek sam motyw daje dużo do myślenia i jak człowiek słyszy powódź nie myśli o Japońskich ogrodach, bo kilkaset metrów obok ludziom zatonął cały dobytek życia...

Czubek drzewa wystający z wody, jest na prawdę naturalny... Jest o wiele więcej ciekawszych przykładów, niż zdjęcia z powodzi... Może dodajmy do tego, żeby było ciekawiej zdjęcia z katastrofy pod Smoleńskiem, tam za pewne drzewa też tworzą obecnie fajny hardscape...
Rodzisz się - płaczesz, a świat się cieszy.

Umierasz - świat płacze, ale ty możesz osiągnąć wielkie wyzwolenie.

Avatar użytkownika
artur_89
Znający temat

Posty: 1585
Dołączył: 06 kwi 2007, 16:05
Miasto: Jaworzno

26 maja 2010, 09:33   (#6)  

Artur_89, jeśli moja wypowiedź cię dotknęła - wybacz, nie miałem zamiaru epatować tragedią i ludzkim nieszczęściem. Wiem co znaczy powódź, u nas w Krakowie nie było wesoło i wielu znajomych poniosło ogromne straty. Zdjęcia japońskich ogrodów wstawione przez MikołajaW chcąc nie chcąc nawiązują jednak w pewien sposób do obrazów jakie widzieliśmy wszyscy w ubiegłym tygodniu u nas - choćby drzewa o których piszesz, wystające z wody:
Obrazek

Avatar użytkownika
jkozik
Zainteresowany tematem

Posty: 290
Dołączył: 09 cze 2006, 22:05
Miasto: Kraków

26 maja 2010, 10:05   (#7)  

Ze zdjęć powodzi ostatnie daje ciekawy efekt. Te z asfaltem raczej mało naturalne ;)
Co do drzew w ogrodach, chyba nie rosną w wodzie tylko są robione dla nich specjalne wysepki. A wyjątkowo ciekawie wyglądają "trawniki". W wielu miejscach to po prostu mchy! A gdzieniegdzie poprzerastane roślinami trawiastymi i innymi, zielnymi niewielkich rozmiarów. Niestety osoba, która robiła zdjęcia nie była w stanie mi odpowiedzieć na wiele pytań, więc cieszę się przynajmniej z fotek bo styl japońskich ogrodów jest dla mnie wyjątkowy! No a jakby nie patrzeć to chyba z ogrodów zrodził się naturalny styl akwarystyki, od nich się zaczęło.

Avatar użytkownika
MikołajW
Znający temat

Posty: 1357
Dołączył: 14 paź 2008, 21:47
Miasto: Bydgoszcz

26 maja 2010, 11:47   (#8)  

Przyjemnie zawiesić oko, dzięki.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12281
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

26 maja 2010, 12:42   (#9)  

Myślałem, że to Twoje zdjęcia Mikołaj, nie mniej jednak fajnie popatrzeć :)

Pozdrawiam

Avatar użytkownika
kkobus1
Stały bywalec

Posty: 456
Dołączył: 24 maja 2009, 01:47

26 maja 2010, 13:09   (#10)  

Nie moje (szkoda, bo bym chętnie Japonię odwiedził), ale domownika. Okraszone więc pełnym opisem wycieczki (3 długie wieczory, ponad 900 fotografii, a to osoba która nie specjalnie lubi "tracić czas na robienie zdjęć" ;) ).
Teraz sobie tak myślę ile to pracy trzeba żeby wyprofilować te brzegi, ułożyć skały (jak na tych 2 ostatnich zdjęciach)... W ogóle ile osób i ile czasu był robiony taki ogród i ile teraz ma lat (takich rzeczy się niestety nie dowiedziałem :? ).

Avatar użytkownika
MikołajW
Znający temat

Posty: 1357
Dołączył: 14 paź 2008, 21:47
Miasto: Bydgoszcz

26 maja 2010, 13:44   (#11)  

Super jak macie więcej tego typu fotek chętnie zobaczę bardzo lubię ogrody.

Avatar użytkownika
ariks
Zaawansowany użytkownik

Posty: 750
Dołączył: 11 mar 2009, 15:34
Miasto: Ropczyce - Podkarpacie

30 maja 2010, 19:54   (#12)  

w aranżowaniu i pielęgnowaniu ogrodów Japończycy osiągnęli mistrzostwo...

Mikołaju, pozwolisz że z tezą tak sformułowaną się nie zgodzę, widać nie widziałeś ogrodów francuskich czy angielskich. Natomiast mogę się zgodzić co do ogrodów miniaturowych - tak , w takim przypadku zgadzam się z Tobą w 100%.
Miło ogllądać takie widoki.
jkozik -u - masz "oko" do fotografii, zdjęcia 5 i 2 - są naprawdę niezłe!
Oczywiście każdy zobaczy to co podpowie mu doświadczenie, i za kilka miesięcy jak opadną "powodziowe" emocje - również zobaczy ich piękno. 8)

Anonim 12624


30 maja 2010, 21:12   (#13)  

MAX581 napisał(a):
w aranżowaniu i pielęgnowaniu ogrodów Japończycy osiągnęli mistrzostwo...

Mikołaju, pozwolisz że z tezą tak sformułowaną się nie zgodzę, widać nie widziałeś ogrodów francuskich czy angielskich. Natomiast mogę się zgodzić co do ogrodów miniaturowych - tak , w takim przypadku zgadzam się z Tobą w 100%.
Miło ogllądać takie widoki.

Angielskie znam i owszem są bardzo ładne. Nie chcę stawiać jednych nad drugimi, nie taki był zamysł :) .

Avatar użytkownika
MikołajW
Znający temat

Posty: 1357
Dołączył: 14 paź 2008, 21:47
Miasto: Bydgoszcz











Powiązane tematy
  • Wstęp: Wabi-kusa, japoński styl aranżacji.

    http://www.roslinyakwariowe.pl/images/stories/artykuly/wabi-kusa/wabi-kusa-main.jpg Fot: Aqua Design Amano Charakterystyka stylu Wabi-Kusa Definicji nazwy stylu Wabi-Kusa nie m...

    Wyświetlenia: 18057 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Korzeń japoński nie tonie

    Problem nie jest rozbudowany: po 2 tygodniach moczenia w gorącej wodzie, i 3 tygodniach "leżakowania" w akwarium(przyciśnięty był łupkiem) korzeń japoński wciąż nie tonie. Uciekać się od raz...

    Wyświetlenia: 3575 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • 80x30x40 pomoc w aranżacji, styl japoński (?)

    Witam Planuje założyć akwarium w stylu japoński (tak mi się wydaje ;p). Szkło już do mnie jedzie, a ja jeszcze nie mam dokładnego planu dotyczącego aranżacji w moim akwarium. Więc zwracam się do Was ...

    Wyświetlenia: 999 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Wstęp: Wabi-kusa, japoński styl aranżacji

    Charakterystyka stylu Wabi-Kusa Definicji nazwy stylu [b]Wabi-Kusa</b> nie można tłumaczyć dosłownie. Słowo [b]Wabi </b>w języku japońskim odnosi się do sfery estetyki i oznacza [b]pro...

    Wyświetlenia: 4339 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Podwodne ogrody.

    Witam ! Posiadam obszerny artykuł "Podwodne ogrody" (5 cz.) A.Sieniawskiego z Magazynu Akwarium 2004 r. Mógłbym go zeskanować i przerobić na plik pdf. i umieścić tutaj. Zawiera wiele ciekawych info...

    Wyświetlenia: 2899 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 502 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.