Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Kiryski vs Amazonia



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



31 mar 2010, 15:03 Kiryski vs Amazonia  (#1)  

Witam,

Noszę się od dłuższego czasu do postawienia akwarium z podłożem typu Amazonia. W obecnym akwarium mam kiryski oraz kiryśnika - z tego co wiem Amazonia jest dość lekkim podłożem, czy kiryski będą ją bardzo rozrzucały? Chciałbym uniknąć niekontrolowanego dostawania się nawozów do słupa wody. Planowane rośliny - tył łodygowce, przód heniek, ponikło glosia.

GRG
Początkujący

Posty: 3
Dołączył: 20 kwi 2006, 19:55

31 mar 2010, 15:20   (#2)  

Kiryski nie, ale kirysnik bedzie grzebal dosyc intensywnie, gdyz jest to duza i silna ryba :-/
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12281
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

31 mar 2010, 15:47   (#3)  

Tyle że mój kiryśnik strasznym leniem jest. Jak go obserwuję w akwarium to raczej nie grzebie w podłożu (chyba że w nocy), leży gdzieś za korzeniem lub na roślinach, nawet po jedzenie podpływa do karmnika a z dna je tylko sporadycznie.

GRG
Początkujący

Posty: 3
Dołączył: 20 kwi 2006, 19:55

31 mar 2010, 16:38   (#4)  

Cóż, ja w akwarium mam 3 bojce wspaniałe :) Żebyś widział jakie fajne kratery znajdowałem rano a mam AS II czyli w granulacji i ciężarze podobne do amazonii.

Dopiero kiedy akwarium zarosło i w strategicznych miejscach ułożyłem korzeń i kolka kamyczków to się uspokoiło.
Ostatnio edytowano 31 mar 2010, 16:42 przez haldeman, łącznie edytowano 1 raz

haldeman
Poznaje temat

Posty: 124
Dołączył: 19 lut 2009, 22:26
Miasto: Kraków

31 mar 2010, 16:40   (#5)  

Za to moje kiryski potrafią wykopać blyxe ze żwiru, nawet sobie nie wyobrażam co było by z amazonią :D skoro nieraz 10 cm nad dnem nic nie widać bo żwir pływa jak im odbije, glostima u mnie jest rośliną płożącą tylko kilka godzin po posadzeniu a potem już pływającą. No i mnożą sie jak króliki jak ktoś chce to oddam darmo :)

Avatar użytkownika
alibaba
Poznaje temat

Posty: 132
Dołączył: 16 lut 2010, 20:06

31 mar 2010, 18:18   (#6)  

Zamierzałem zrobić tak - najpierw obsadzić roślinami - heniek, blyxa, ponikło a dopiero potem wprowadzać denną ekipę może to coś da. Jak się roślinki rozrosną to rybcie może nie będą tak ryć

GRG
Początkujący

Posty: 3
Dołączył: 20 kwi 2006, 19:55

03 kwi 2010, 07:57   (#7)  

Ja mam w akwarium postawionym na Africanie kilkanaście kirysków i nie mam żadnych kraterów. Nie mam nawet chmury pyłu jaką ma Alibaba. Ale może mam spokojniejsze i mniej charakterne kiryski ;)

Avatar użytkownika
Nessos-Przemyslaw Ziolek
Stały bywalec

Posty: 364
Dołączył: 28 paź 2003, 13:03
Miasto: Wrocław

05 kwi 2010, 13:09   (#8)  

Ja bym odradzła. Co prawda nie mam kirysków ale miałam 2 glonojady + ASII. Akwarium było nieustannie zapylone. Żaden filtr wewnętrzny z tym sobie nie radził a kubełek też był wiecznie brudny. W końcu zmieniłam podłoże na zwykły żwir.

Avatar użytkownika
winter
Początkujący

Posty: 18
Dołączył: 15 cze 2005, 13:41
Miasto: Warszawa

05 kwi 2010, 14:11   (#9)  

Z tego co mi wiadomo, to z kirysków Habrosusy bardzo mało grzebią w podłożu, chyba jako jedyne z Kirysków.
Rodzisz się - płaczesz, a świat się cieszy.

Umierasz - świat płacze, ale ty możesz osiągnąć wielkie wyzwolenie.

Avatar użytkownika
artur_89
Znający temat

Posty: 1585
Dołączył: 06 kwi 2007, 16:05
Miasto: Jaworzno











Powiązane tematy
  • Clinton Corona a ADA Amazonia i RO

    Cześć wszystkim! Mam do Was pytanie odnośnie wymagań co do wody dla Clintonów. Da radę je trzymać w roślinniaku na podłożu ADA Amazonia ver. 2 i wodzie RO? Po podmiance i mineralizacji wody mam KH 2-2...

    Wyświetlenia: 612 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Mineralizacja RO dla ada amazonia ver.1

    Dzień Dobry, Dotychczas mineralizowalem wode ro którą wlewałem do akwarium postawionego na podłożu ada amazonia ver. 1 przy pomocy preparatu growise mineraliser. Preparat ten dostarcza wapń i magnez w...

    Wyświetlenia: 625 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Stara Amazonia.

    Czy stare podłoże aktywne należy wyrzucić? Mam podłoże Amazonia, które ma prawie dwa lata. Czy przy restarcie powinienem zakupić nowe, a obecne skierować na zasłużony odpoczynek do osiedlowego kubła n...

    Wyświetlenia: 749 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Zdychające kiryski

    Witam W ciągu 2 dni padło mi 5 z 7 kirysków, które miałem już od około roku albo i dłużej. Co może być tego przyczyną?? Każdy z nich miał mocno zaczerwiony brzuch(wnętrzności). Parametry wody prawie c...

    Wyświetlenia: 3416 | Odpowiedzi: 18 czytaj więcej...

  • Glossy 260l, Ada Amazonia + gotowy zestaw roślin

    Cześć, Planuje ponownie uruchomić swój zbiornik 260l po dwu letniej przerwie. Plan mam ambitny, chcę skorzystać z gotowego zestawu roślin: zestaw roślin.PNG i mam pare problemów, na które proszę Wa...

    Wyświetlenia: 2846 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • ADA Amazonia I ver.2

    https://www.youtube.com/watch?v=YHYTNz7jTrc Jedynka ale w wersji 2 ;) A może III ? ;). W każdym razie nowa stara amazonia. :roll:

    Wyświetlenia: 8721 | Odpowiedzi: 17 czytaj więcej...

  • Bazalt i kiryski

    Witam Wiem, ze sie nie zaleca ale ... Planowal bym zmienic podloze n bazaltowe (pod spod jakis substrat dla roslin). Granulacja podloza miedzy 1 a 4 mm. Obecnie mam troche bazaltu (jakas 1.4 powier...

    Wyświetlenia: 6432 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

  • Znam przyczyne śmierci ryb. Jednak zostały kiryski ale się s

    Witam. Dzisiaj domyśliłam się czemu padły mi ryby. Jednak kirysy zostały, ale z nerwów ich nie zauważyłam, pochowały się. Myślałam że ryb niema. Wyrwałam rośliny które mączył krasnal i zaniedbałam pod...

    Wyświetlenia: 1875 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Nawożenie nowo założonego akwarium na podłożu Ada Amazonia

    Witam, zrobiłem restart akwarium 112L na podłożu Ada Amazonia Aqua Soil II Akwarium ma 8 dni, od pierwszego dnia podaje sam potas, zdaje się, że wszystkie rośliny ruszyły, dotychczas wszystko jest w p...

    Wyświetlenia: 3737 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Problem z amazonia ver2

    Witam, mam problem z amazonia ver2. Akwarium ma 17 dni nic nie rośnie rośliny się rozpadaja. Zbiornik 300l oświetlenie led 153w Filtracja 2 filtry Jbl 901 Co2 z butli 24h kolor wskaźnika zielony. ...

    Wyświetlenia: 5102 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...



cron

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 425 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.