Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Ikola a-280



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



09 mar 2010, 18:03 Ikola a-280  (#1)  

Witam serdecznie :)
Dziś przyjechał kurier z moim zamówieniem i w związku z tym, że jest sporo osób, które interesują się tą lampką postanowiłem, że wrzucę krótki opis i fotki.

A więc tak, wykonanie jest całkiem dobre. Aluminiowa obudowa. I jak już zdążyłem przeczytać wcześniejsze opinie o niej, również muszę potwierdzić fakt, że szybko się grzeje.
Ogólnie rzecz biorąc na małe akwaria jest całkiem w porządku i za rozsądne pieniądze.
Zobaczymy jak będzie sprawować się w praniu.
Chociaż szczerze mówiąc jestem lekko zniesmaczony, w moim zestawie zabrakło plastykowych nóżek :?
Poczekam na reakcję sklepu w którym kupowałem ową lampkę.

Fotki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A tak wygląda zamontowane na akwarium:
Tylko ten brak nóżek :twisted:
Obrazek
Obrazek

Zapraszam do komentowania!

Avatar użytkownika
kkobus1
Stały bywalec

Posty: 456
Dołączył: 24 maja 2009, 01:47

09 mar 2010, 23:19   (#2)  

baniak super, ale dziwną barwę daje to swiatło hmmm, nigdy takiego nie widziałem

Avatar użytkownika
Galibardi
Aktywny użytkownik

Posty: 682
Dołączył: 21 lut 2010, 20:20
Miasto: Warszawa

10 mar 2010, 00:00   (#3)  

Wydaje mi się że tam nie ma nóżek, a sama lampa powinna się opierać na tych wysuwanych podpórkach czy jak to nazwać.
A światełko jest dlatego takie bo siedzi tam świetlówka 10000K. Ogólnie trochę kiepsko że świetlóweczka nie jest centralnie w oprawie co nie pozwala umieścić całości centralnie nad akwarium.
Od czasu stworzenia Internetu, ruch obrotowy Ziemi jest przede wszystkim napędzany przez zbiorowe obracanie się nauczycieli języka polskiego w grobach.

Avatar użytkownika
mikit
Stały bywalec

Posty: 370
Dołączył: 03 kwi 2004, 10:01
Miasto: Biała Podlaska

10 mar 2010, 00:12   (#4)  

hmm 10k to niezłe natężenie :)) powinny roslinki rosnąć jak szalone. szkoda że nie możesz dwóch barw przemieszać

Avatar użytkownika
Galibardi
Aktywny użytkownik

Posty: 682
Dołączył: 21 lut 2010, 20:20
Miasto: Warszawa

10 mar 2010, 01:02   (#5)  

w zestawie powinny znajdować się 2 przezroczyste nóżki, wiem bo sam mam identyczną lampę i jestem z niej zadowolony, aczkolwiek nie do końca jednak za taką cenę nie ma co wybrzydzać :)

Avatar użytkownika
mystas
Początkujący

Posty: 26
Dołączył: 05 mar 2010, 09:45
Miasto: Sokołów Małopolski

10 mar 2010, 09:09   (#6)  

Cena faktycznie wydaje się rozsądna, ale moc lampy, a poza tym konstrukcja jakoś do mnie nie przemawia. Szczególnie lewy bok masz nadal niedoświetlony, zobaczymy jak to się poprawi jak ją podniesiesz na nóżkach.

Avatar użytkownika
MikołajW
Znający temat

Posty: 1357
Dołączył: 14 paź 2008, 21:47
Miasto: Bydgoszcz

10 mar 2010, 10:07   (#7)  

Galibardi napisał(a):baniak super, ale dziwną barwę daje to swiatło hmmm, nigdy takiego nie widziałem

Nic w tym dziwnego, skoro pierwsza pozycja w google to
sklep z osprzętem do akwarii morskich.

K.Nemo


10 mar 2010, 10:23   (#8)  

Zgadza się, lewa strona jest trochę nie doświetlony :?
Nóżki już podobno do mnie jadą, więc jak tylko dojadą to cyknę fotkę dla porównania.
Światełko rzeczywiście jest bardzo jasne i tak jak pisali poprzednicy jest to 10k K.

Ale za taką cenę nie ma co wybredzać :P

Avatar użytkownika
kkobus1
Stały bywalec

Posty: 456
Dołączył: 24 maja 2009, 01:47

10 mar 2010, 10:45   (#9)  

To czekamy :) . Jestem ciekaw jak będzie z doświetleniem po podniesieniu lampki. Ja zainwestowałem u siebie w drugą lampę Solar Duo bo z jedną baniak był stanowczo niedoświetlony (cenowo wyszło nieporównywalnie :? )... ale przy 18W to bym Henia raczej nie utrzymał chyba.

BTW: K.Nemo pisze się: "akwariów" a nie "akwarii" !!! Nie masz podkreślania błędów (chyba w każdej Twojej wypowiedzi można je znaleźć)?

Avatar użytkownika
MikołajW
Znający temat

Posty: 1357
Dołączył: 14 paź 2008, 21:47
Miasto: Bydgoszcz

10 mar 2010, 10:56   (#10)  

Mikołaj też zastanawiałem się nad tym solarem, ale cena mnie zraziła, potrzebowałem czegoś szybko i tanio więc wybór padł na Ikolę. A czy dobrze zrobiłem to się okaże po kilku miesiącach działania.

Mikołaj ta rybka co masz w awatarze to rasbora galaxy? Bo bardzo ładna :)

Avatar użytkownika
kkobus1
Stały bywalec

Posty: 456
Dołączył: 24 maja 2009, 01:47

10 mar 2010, 11:59   (#11)  

kkobus1 napisał(a):Mikołaj ta rybka co masz w awatarze to rasbora galaxy? Bo bardzo ładna :)

Tak.

Ps. U siebie właśnie odpaliłem drugą lampkę Solar DB 26W (przesyłka dotarła godzinę temu)... i mam teraz 52W... na 25L akwarium (ale razem będą świecić tylko 3h)... + światło słoneczne, bo akwa stoi na parapecie od strony wschodniej (i brak CO2) :D .

Avatar użytkownika
MikołajW
Znający temat

Posty: 1357
Dołączył: 14 paź 2008, 21:47
Miasto: Bydgoszcz

10 mar 2010, 12:19   (#12)  

Mikołaj jesteś Hardkorem 8)

To wrzuć update na Twojej fotorelacji :) Chętnie zobaczę

Avatar użytkownika
kkobus1
Stały bywalec

Posty: 456
Dołączył: 24 maja 2009, 01:47

10 mar 2010, 13:13   (#13)  

No póki co tylko dołożyłem lampę, teraz trzeba czekać na efekty... na koniec marca pewnie coś umieszczę - myślałem nawet o konkursie nano ale jak zobaczyłem kilka zbiorników z forum szykowanych na ten konkurs to zrezygnowałem :D ... a w kwietniu nowy aranż (hardscape już stoi i czeka :D ).

Avatar użytkownika
MikołajW
Znający temat

Posty: 1357
Dołączył: 14 paź 2008, 21:47
Miasto: Bydgoszcz

10 mar 2010, 13:20   (#14)  

Mikołaj możesz spróbować w konkursie, nigdy nic nie wiadomo jak sędziowie będą oceniać :)

Avatar użytkownika
kkobus1
Stały bywalec

Posty: 456
Dołączył: 24 maja 2009, 01:47

18 mar 2010, 21:42   (#15)  

Przyszły nóżki do mojej lampy :)

W chwili obecnej zbiornik z lampą przedstawia się następująco:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No i jak się teraz prezentuje? :)

Avatar użytkownika
kkobus1
Stały bywalec

Posty: 456
Dołączył: 24 maja 2009, 01:47

19 mar 2010, 00:18   (#16)  

Ja nad moją 27l mam lampkę zrobioną przez siebie i uważam że jest lepsza. Za cały sprzęt zapłaciłem jakieś 150zł a mam tam 2x18w na 2 statecznikach elektornicznych. Świetlówki wybrałem sobie o ładniejszej barwie niż w tej lampie no i stateczniki vossloh schwalbe, no i wygląd możesz sobie sam wymyślić :) No ale jak się komuś nie chce to pozostaje pare lampek z których trudno wybrać idealną.
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
mprusek
Zaawansowany użytkownik

Posty: 920
Dołączył: 11 sty 2009, 22:24
Miasto: Kraków

19 mar 2010, 08:18   (#17)  

mprusek napisał(a):Ja nad moją 27l mam lampkę zrobioną przez siebie i uważam że jest lepsza. Za cały sprzęt zapłaciłem jakieś 150zł a mam tam 2x18w na 2 statecznikach elektornicznych. Świetlówki wybrałem sobie o ładniejszej barwie niż w tej lampie no i stateczniki vossloh schwalbe, no i wygląd możesz sobie sam wymyślić :) No ale jak się komuś nie chce to pozostaje pare lampek z których trudno wybrać idealną.
Pozdrawiam


Hej,

wrzuć nam opis i zdjęcia na forum (w osobnym wątku) - chętnie rzucimy na nią okiem a przy okazji przyda się inspiracja dla innych akwarystów.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12262
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

19 mar 2010, 14:25   (#18)  

Hej,

wrzuć nam opis i zdjęcia na forum (w osobnym wątku) - chętnie rzucimy na nią okiem a przy okazji przyda się inspiracja dla innych akwarystów.

Nie ma problemu :)
http://forum.roslinyakwariowe.pl/viewtopic.php?p=172492#172492.
Będę się cieszył jak kogoś zainspiruję ;)

Avatar użytkownika
mprusek
Zaawansowany użytkownik

Posty: 920
Dołączył: 11 sty 2009, 22:24
Miasto: Kraków

20 mar 2010, 00:24   (#19)  

Super - juz wrzucilem do dzialu oswietlenie - na pewno zainspiruje wiele osob (mnie zainspirowalo) :)
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12262
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium











Powiązane tematy
  • Ikola 600 maxx - jak go zalać?

    Wczoraj kupiłem, podłączyłem i... szok. Szok, bo nie wiem jak to [pardon] cholerstwo zalać. Próbowałem takich metod: - zalałem wodą, podłączyłem, poczekałem aż zassie resztę wody, włączyłem - chodzi ...

    Wyświetlenia: 3848 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • Wirnik IKOLA CLASIk 250

    Witam, chciałem się spytać forumowiczów, którzy mają lub mieli filtry Ikola Classic. Chodzi o wirnik łopatki, czy we wszystkich klasykach, (mój -250) wirniki łopatki są takie miękkie, jak by z gumy, ...

    Wyświetlenia: 347 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Ikola 600

    Cześć czy filtr ikola 600 max będzie dobra do akwarium 375l? Obsadą skalary kirysy bystrzyki

    Wyświetlenia: 3963 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Moduł zaworów Ikola 400/600/1200 Maxx

    Instrukcja o tym nie wspomina, ale także warto kontrolować szczelność zaworów - tam też siedzą uszczelki i warto od czasu do czasu rozkręcić, rozbebeszyć wszystko, wyczyścić (syfu mnóstwo) i nasmarowa...

    Wyświetlenia: 759 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Ikola 150 vs 96L

    Jak myślicie czy filtr Ikola 150 (przepływ 350l/h) da radę obsłużyć akwarium 60x40x40? Media w filtrze to matrix, gąbka, purigen. Docelowa obsada to 20 rasbor borneanskich (boraras brigittae) i bojow...

    Wyświetlenia: 1570 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Ikola 250 czy HW-302

    Witam Przygotowuje się do odpalenia nowego zbiornika 126l ma to być Ryuboku chcę wyeliminować filtr mechaniczny z akwarium. Mam zamiar zrobić pre filtr z narurowca wypełnionego wata polipropylenową pr...

    Wyświetlenia: 3596 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Ikola 450

    Witam, czy ktoś użytkuje Ikole 450? Jakieś opinie? Czy nada się do 200l jako jedyny filtr?

    Wyświetlenia: 3431 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Ikola 600 maxx czy Ikola 450

    Witam. Po jednym incydencie gdzie mój filtr Hw ciekną przez 2 dni i wylał na szczęście tylko około 10l jednak wystarczyło to do strasznego podtopienia szafki 😠 zastanawiam się nad zmianą filtra. Drug...

    Wyświetlenia: 5482 | Odpowiedzi: 23 czytaj więcej...

  • Ikola 400, 600 maxx

    Witam, Zakladam kolejny zbiornik o std. wymiarach 80x35x40. Kilka korzeni, jakies anubiasy, mikrozorium, itp. latwe w utrzymaniu rosliny. Obsada, pielegniczki, stado jakiejś drobnicy. Zastanawiam si...

    Wyświetlenia: 1481 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Pytanie odnośnie filtra aquael unifilter 280

    Witam wszystkich,możecie coś napisać na temat tego filtra,zakładam nowy zbiornik 40l i zastanawiam się nad jego zakupem,a może macie jakieś propozycje na nowy filtr wewnętrzny,będę wdzięczny za kazdą ...

    Wyświetlenia: 1556 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Mąteusz179 i 385 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.