Lista działów » Galeria » Nasze akwaria


063l - BN/T - Dominik S.



Galeria naszych roślinnych. Szczegółowe opisy i dzienniki prowadzenia zbiorników.



14 lut 2010, 22:26 063l - BN/T - Dominik S.  (#1)  

Witam wszystkich serdecznie, jest to mój pierwszy post mimo, iż forum śledzę od dłuższego czasu. Kilka słów o sobie, akwarystyką interesuję się już od dziecka, jak większość również ja zaczynałem od malutkiego zbiornika, w którym pływała zdecydowanie za duża ilość ryb wielu gatunków:P Później przechodziłem przez akwarium ogólne, pyszczaki, aż kilka lat temu w Internecie natknąłem się na prace Takashiego Amano. Zakochałem się w zbiornikach roślinnych. Obecne akwarium jest drugą próbą zmierzenia się z roślinami, jednak ciągle traktuje je jako swoisty poligon eksperymentalny. Zbiornik przechodził kilka faz nawożenia na różnych produktach, testował wiele roślin i przede wszystkim uczył i ciągle mnie uczy akwarystyki roślinnej bo przede mną jeszcze długa droga, pozdrawiam i zapraszam do komentowania

Dane zbiornika:

Wymiary: 60X30X35 63 L brutto

Oświetlenie: Lampa Atman DR-60 2x15 W Arcadia Freshwater, Arcadia Orginal Tropical

Nawożenie: obecnie Easy Life Carbo 1,5 ml codziennie, makro KNO3, Kh2PO4 2x w tyg, Mikro Tropica do podmian

CO2 była bimbrownia: - obecnie tylko Easy Life Carbo

Podłoże: Biogrunt przykryty floranem Filtus

Parametry wody nie mierzę

Temperatura: około 24C

Filtracja: Hagen AquaClear 30 gąbka plus ceramika

Flora:

Cryptocoryne sp. Brown
Cryptocoryne wendtii green
Micorosorium pteropus Philipie
Microsorium windelov
Vallisneria Nana
Weeping moss ? pod taką nazwą kupiłem, ale nie jestem pewien
Java moss

Fauna:

Paracheirodon axelrodi
Otocinclus affinis
Caridina multidentata
anentome Helena
Załączniki
akwarium.jpg
stran obecny
(253.87 KiB) Pobrane 4862 razy
6 miesięcy.jpg
akwa po około 6 miesiącach
(250.78 KiB) Pobrane 4862 razy
dzień 30.jpg
30 dzień
(319.56 KiB) Pobrane 4862 razy
dzień 1.jpg
zaraz po zalaniu
(375.36 KiB) Pobrane 4862 razy
Ostatnio edytowano 14 wrz 2010, 18:53 przez Memphis, łącznie edytowano 2 razy

Memphis
Początkujący

Posty: 20
Dołączył: 10 gru 2008, 16:43
Miasto: Kraków

15 lut 2010, 11:39   (#2)  

Zbiorniczek naprawdę się zaczyna ładnie prezentować, dobrze że rotale wymieniłeś bo wyglądała jak łodygi. Jakbyś ją częściej ciął to by też ładnie wyglądała, lecz tak jak teraz wygląda całkie całkem dobrze.
Co do testów to jednak bym zrobił przynajmniej test PH :)

Avatar użytkownika
mironers
Początkujący

Posty: 9
Dołączył: 15 lut 2010, 10:55
Miasto: Gliwice

14 wrz 2010, 18:52   (#3)  

Przedstawiam aktualną fotkę zbiornika, nie planuję już większych zmian i powoli myślę o czymś nowym. Z roślin doszły Sagittaria subulata, Hydrocotyle dissecta - która jest świeżo wsadzona, zobaczymy czy się przyjmie oraz odrobinę glossostigmy - bardziej z ciekawości. Do obsady dołączył bojownik i muszę przyznać, że bardzo mi się podoba:) Ogólnie baniak żyje sobie własnym życiem, nie przysparza żadnych problemów, codziennie dozuję easy carbo, a przy podmianie nawozy makro i mikro. Pozdrawiam
Załączniki
IMGP2382przerobioneok900.jpg
stan na dzień 14.09.2010
(573.99 KiB) Pobrane 2829 razy

Memphis
Początkujący

Posty: 20
Dołączył: 10 gru 2008, 16:43
Miasto: Kraków











Powiązane tematy
  • 063l - pbalus

    Witajcie. Przedstawiam Wam moje akwarium które powstało w marcu 2023r. Jest to mój powrót do akwarystyki roślinnej po jakichś 4 latach. Akwarium optiwhite 60x30x36 Oświetlenie chihiros a601 Podłoże...

    Wyświetlenia: 1733 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • 063l - As simple as green - Mateusz Salawa

    Cześć. ;) W tym szkiełku prowadziłem skomplikowany hardscpe (link poniżej). Jak zapowiedziałem w poprzednim temacie układ okazała się dla mnie trudny w utrzymaniu, więc przerobiłem go na coś prostszeg...

    Wyświetlenia: 3191 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • 063l - Podwodny ogród - dariuszmachander

    Witam mam do przedstawienia wam nowy baniak 63L na podłożu Aktywnym CONROSOIL. Został on założony około 2 miesiące temu. I póki co sobie żyje. Co tydzień czyszczę szyby i robię podmianki. Szkło : 6...

    Wyświetlenia: 3624 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • 063l - BN/T - dariuszmachander

    Witam mam do przedstawienia wam nowy baniak 63L na podłożu Aktywnym CONROSOIL Szkło : 60*30*35h Oświetlenie: belka Jeneca 24w Podłoże : CONTROSOIL Nawożenie: makro, mikro , carbo Rośliny : poge...

    Wyświetlenia: 1593 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • 063l - BN/T - Mateusz Salawa

    Cześć, tym razem nowy projekt prowadzony na produktach AquaForest . Niektórych nawozów tego producenta już używałem w przeszłości. Spodziewam się bardzo dobrych efektów. Jako podłoża użyję AquaForest...

    Wyświetlenia: 4831 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • 063l - Green Aqua - Mateusz Salawa

    Cześć. :wink: Poniżej przedstawiam moją najnowszą aranżację. Tym razem mało jest w niej aquascpaingu. Można powiedzieć, z przymrużeniem oka, że to prawie Duch Style :D. Jak przystało na prawdziwego h...

    Wyświetlenia: 8784 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • 063l - Początki - Mari_06

    Witam..po kilku latach pasja wraca😊nie za duże ale cieszy oko...po MSC odpukać narazie bez problemów..bez nawozów póki co..tylko CO2.....około 30 neonki...rozbory..i sporo skorupiaków 😊 Światła około ...

    Wyświetlenia: 5490 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • 063l - Green Source - Mateusz Salawa

    Przedstawiam moją najnowszą aranżację . Zgodnie z założeniami ma być prosta w utrzymaniu, a przynajmniej prostsza niż poprzednia. Znacząco ograniczyłem ilość szybkorosnących roślin na rzecz epifitów....

    Wyświetlenia: 12149 | Odpowiedzi: 26 czytaj więcej...

  • 063l - Na podłożu Aktywnym

    Witam przedstawiam wam mój nowy projekt na podłożu aktywnym tym razem polskiej Firmy Yokuchi Jiban Soil 10l Zbiornik zalany tydzień temu. Do uruchomienia posłużył Filtr z poprzedniego baniaka i stara...

    Wyświetlenia: 4619 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • 063l - BN/T - Riqe

    Cześć wszystkim, akwarium jest po restarcie 13.10.21 i jak narazie nie sprawia problemów w ogóle. Akwarium: 60x30x35 Filtracja: Aquael Unimax 250 (2l Seachem Matrix, woreczek purigenu, koszyk gąb...

    Wyświetlenia: 3909 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: jacekp1 i 185 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.