Lista działów » Galeria » Konkursy i inspiracje


182L zdychające furkatki (str.2)



Znalezione w sieci inspiracje, tutoriale, ciekawostki oraz informacje o konkursach.



Witam,

Oto moje pierwsze w życiu akawrium, na razie moczą sie korzenie :) Jutro powinienem zawiesić lampę i pomyśleć o CO2. Po weekendzie majowym zaczynam sadzić. O ile praca pozwoli i będzie jakieś zainteresowanie to postaram się wklejać fotki na bieżąco. Pewnie będę miał do Was pytania bo glony w nowym zbiorniku to chyba są nieuniknione :(

Pozdrawiam,

Wojtek
Załączniki
akwa.JPG
przybyło troche roślin, prawdopodownie kamienie i korzen z lewej strony znikna na rzecz łąki
(65.52 KiB) Pobrane 7314 razy
Ostatnio edytowano 16 sty 2010, 22:59 przez wojtek1980, łącznie edytowano 20 razy

wojtek1980


29 kwi 2009, 11:25   (#2)  

Pierwsze w życiu akwarium? :D

Oto dobrodziejstwo ery internetu - różnica poziomów, z których teraz startują adepci sztuki, oraz tego jak wyglądały pierwsze akwaria przed erą internetu jest dramatyczna. Rzecz jasna - zmiany idą na lepsze! Widzę wielką przyszłość przed naszym hobby :)

Wojtek, akwarium zapowiada się bardzo dobrze, bo widać, że startujesz z głową i wiesz co robisz. Aktualizuj wątek jak najczęściej. Póki co widzę, że masz tam dosyć mało roślin. Postaraj się o jak najwięcej chwastów, nawet takich, które Ci się nie podobają (usuniesz je później), bo każda roślina oczyszcza wodę, w której żyje. To bardzo ważne na początku.

Napisz coś więcej o zbiorniku, jakieś dane dot. planowanego oświetlenia, filtracji, CO2. Opisz podłoże i co zamierzasz osiągnąć w akwarium.

Widzę, że akwarium wstawione jest w jakiś regał, nie będzie problemu żeby w nim swobodnie grzebać?

P.S Jak ustawić aby zdjęcie się wyświetlało od razu a nie po kliknięciu na DOWNLOAD?


Należy wysłać plik jpg na jakiś serwer typu imageshack.us (unikaj fotki.pl bardzo proszę) i wstawić wygenerowany tam kod do obrazka.

Avatar użytkownika
Kadazan
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2649
Dołączył: 19 lut 2005, 18:19
Miasto: Toruń / Bydgoszcz

29 kwi 2009, 12:10   (#3)  

a co to za podłoże ?
zapowiada się obiecująco. I jak to Kadazan w dobie internetu łatwiej jest startować z akwa wiem to po sobie :D

Thorn76


29 kwi 2009, 13:43   (#4)  

Witam,

Panowie, postaram się aktualizować jak najczęściej. Teraz na długi weekend pozostawiam akwarium bez opieki. 10 minut temu odebrałem lampę :) i jak ją zawieszę to dopiero udam się po rośliny (na przodzie trawniki z małą plażą i drobnymi kamieniami), po prawej przy dużym korzeniu kilka skałej jako ściana i na utworzonym w ten sposób "podeście" jakis element czerwieni.Pozostawiam sobie też troche na fantazję ułańską ;) i może spontanicznie coś fajnego wyjdzie. Ale główne założenie jest jak opisałem wyżej.
Jeśli chodzi o podłoże to wsypałem 3 worki amazonii.
Jak wszystko założę to napiszę o filtracji, CO2 ...

P.S Akwarium jest w szafie z drzwiami przesuwnymi :) Szafa 360cm dlugosci podzielona na 4 cześci, w jednej z nich stoi stolik z akwarium, jak na razie grzebie mi się bezproblemowo :)

P.S 2 Aż tak "zielony" to nie jestem, jak byłem mały to Tato w moim pokoju miał ok 500l zbiornik a ja jako mały kajtek mu pomagałem, więc podstawy mam, a reszta to jak piszecie- internet i pomoc forumowiczów :)

Pozdrawiam,
Wojtek

wojtek1980


07 maja 2009, 22:53 no i oczywiście problemy  (#5)  

Witam,

Niestety akwarium nie wygląda już jak na zdjęciach. Po podmianie wody 2 dni temu zrobiło się mleko z którym teraz walczę. Wyłączyłem dzisiaj lampę, spuściłem trochę wody żeby dobre natlenianie było i chyba przynosi efekty. Wczoraj wieczorem widoczność była jakieś 10cm, teraz widać już tylną ścianę :)

P.S Zastanawiałem się jak będzie wyglądała aranżacja z kamieniami w 2 kolorach i chyba słabo, coraz częściej myślę o wyjęciu kamieni z lewej strony i zrobieniu trawnika na większej powierzchni.

Pozdrawiam,

Wojtek

wojtek1980


07 maja 2009, 23:31   (#6)  

P.S Jak ustawić aby zdjęcie się wyświetlało od razu a nie po kliknięciu na DOWNLOAD?


Wszystko zależy od wielkości zdjęcia ,będzie od razu się wyświetlać jeżeli zmniejszysz zdjęcie

Avatar użytkownika
jola3572
Poznaje temat

Posty: 123
Dołączył: 24 kwi 2009, 20:36
Miasto: Oława

07 maja 2009, 23:35 Re: no i oczywiście problemy  (#7)  

wojtek1980 napisał(a):Witam,

Niestety akwarium nie wygląda już jak na zdjęciach. Po podmianie wody 2 dni temu zrobiło się mleko z którym teraz walczę. Wyłączyłem dzisiaj lampę, spuściłem trochę wody żeby dobre natlenianie było i chyba przynosi efekty. Wczoraj wieczorem widoczność była jakieś 10cm, teraz widać już tylną ścianę :)

P.S Zastanawiałem się jak będzie wyglądała aranżacja z kamieniami w 2 kolorach i chyba słabo, coraz częściej myślę o wyjęciu kamieni z lewej strony i zrobieniu trawnika na większej powierzchni.

Pozdrawiam,

Wojtek

Miałam dokładnie ten sam problem ,ph miałam za wysokie kh i gh też już nie wspomnę o no2 i no3, problem się rozwiązał po kupieniu bakteri nitryfikacyjnych do filtra i podmianie znacznej części wody i oczywiście podłączyłam co2, teraz woda jak kryształ i parametry też są ok

Avatar użytkownika
jola3572
Poznaje temat

Posty: 123
Dołączył: 24 kwi 2009, 20:36
Miasto: Oława

08 maja 2009, 12:09   (#8)  

Mleko z akwarium juz zniknelo, musze teraz usunac nalot z lisci i chyba lekko zmienie aranz ...

Pozdrawiam,
Wojtek
Załączniki
akwa 0.jpg
troche lepszej jakosci zdjecie
(114.1 KiB) Pobrane 6498 razy

wojtek1980


08 maja 2009, 12:53   (#9)  

W zasadzie zmiany niewielkie póki co :) Czekamy na więcej roślinek
A wracając do słów Kazadana o dobie internetu... Jest to nie bezpośrednia, ale znacząca przyczyna rozwoju akwarystyki. Gdyby nie internet pewnie moje akwarium to byłoby trochę żwiru i duuuużo ryb... a tak dowiedziałem się, że istnieje w ogóle coś takiego jak akwarystyka roślinna...

Avatar użytkownika
MikołajW
Znający temat

Posty: 1357
Dołączył: 14 paź 2008, 21:47
Miasto: Bydgoszcz

08 maja 2009, 13:09   (#10)  

Mikołaju, w weekend trochę powalczę z akwarium i wtedy postaram się coś pokazać. Muszę wreszcie założyć CO2. Odebrałem właśnie reaktor 1000. Na nim będę opierał nawożenie dwutlenku węgla.

P.S cały czas myślę nad rybkami, chcę wpuścić tylko jedną ławicę i jak na razie najbardziej podoba mi się razbora galaxy. Po awatarze zakładam, że masz takie rybki i tutaj mam pytanie. Czy galaxy pływa takimi "skokami". W sklepie akwarystycznym widziałem małe stadko ale pływało jakoś inaczej niż inne ryby. Jakimiś takimi pląsami. Czy to jest normalne czy one są chore?

Pozdrawiam,
Wojtek

wojtek1980


08 maja 2009, 14:46   (#11)  

Zgadza się, mam u siebie Niebiańskie Danio perłowe - Celestichthys margaritatus (podobno błędnie nazywane Microrasbora galaxy), ale nie zauważyłem u nich żadnych podejrzanych pląsów. Choć faktycznie czasem poruszają się tak jakby skokami, przeważnie gdy są lekko przepłoszone.
Co do jednej ławicy to fajny pomysł, ale w/w rybki lubią się troszkę chować i raczej nie pływają reprezentacyjnie całym stadkiem. Ja z tych rybek jestem bardzo zadowolony ale teraz pewnie skusiłbym sie raczej na ławicę "Microrasbora erythromicron" - obejrzyj w necie.

Avatar użytkownika
MikołajW
Znający temat

Posty: 1357
Dołączył: 14 paź 2008, 21:47
Miasto: Bydgoszcz

08 maja 2009, 22:31   (#12)  

wojtek1980 napisał(a): cały czas myślę nad rybkami, chcę wpuścić tylko jedną ławicę

Witaj. Jeśli chcesz żeby rybcie ławiczyły się bezwarunkowo, kupując zapytaj czy są hodowlane czy z odłowu. Te pierwsze po wielokrotnych przekrzyżowaniach w niewoli często (ale nie zawsze) tracą instynkt stadny. Dzikie zawsze idą ławicą. Mam 50szt hodowlanych neonów zielonych (Paracheirodon simulans) i ich nieskoordynowane pływanie doprowadza mnie do szału. Natomist dzikuski zawsze tworzą piękną błękitnozieloną smugę. Polecam te rybki (najmniejsze z neonów)

Ładny początek, ale koniecznie dosadź więcej szybkorosnących roślin startowych (moczarka, rogatek, oraz limnophilla i pistia - jako pożeracze azotu) potem zastąpisz je bardziej szlachetnymi roślinami. W przeciwnym wypadku tym co wydziela podłoże skarmisz glony.
Powodzenia, będę śledzić wątek.
:arrow: moje http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/vi ... hp?t=25387 :arrow: http://majszczur.posadzdrzewo.pl
Obrazek Piszę poprawnie po polsku, a przynajmniej się staram

Avatar użytkownika
Majszczur
Stały bywalec

Posty: 428
Dołączył: 19 gru 2008, 02:21
Miasto: Wa-wa

09 maja 2009, 21:48   (#13)  

Panowie,

Dzisiaj widzielem super ławicę neonów. Wszystkie były ustawione jak w zegarku. Powodem takie wspólnego pływania było kilka skalarów :)))))))) Skalar robił jeden ruch i jako kontreakcja 100 neonów ruszało sie jak w pływaniu synchronicznym. A tak na poważnie chciałem zapytać czy konieczne jest CO2 na starcie baniaka???
Poniżej zdjecie na chwile obecną. Wyciągnałem korzeń po lewej, pociąłem na mniejsze kawałki i przeniosłem na prawą stronę (do korzeni będzie przymocowane microsorium i mech). Chyba wygląda lepiej. Dosadziłem także kawałek trawnika.

Pozdrawiam,
Wojtek
Załączniki
2009 05 09.JPG
tak wygląda na chwilę obecną

wojtek1980


10 maja 2009, 11:45   (#14)  

neony trzymają się w stadzie w razie zagrożenia i tyle ja też widziałem takie foto gdzie w 450Ljedens skalar na końcu akwarium a na drugim końcu 50 neonów ławicy.
Nie polecam jednak kupowania dużych ryb tylko po to, żeby uzyskać ładny efekt stadka

K.Nemo


10 maja 2009, 15:45   (#15)  

CO2 pomaga w ustabilizowaniu zbiornika i pomaga w przejściu przez ewentualny początkowy zakwit wody.

Avatar użytkownika
MikołajW
Znający temat

Posty: 1357
Dołączył: 14 paź 2008, 21:47
Miasto: Bydgoszcz

10 maja 2009, 16:25   (#16)  

wojtek1980 napisał(a):Panowie
chyba nie powinnam się wypowiadać... jako kobieta :wink:

wojtek1980 napisał(a): Dzisiaj widzielem super ławicę neonów. Wszystkie były ustawione jak w zegarku. Powodem takie wspólnego pływania było kilka skalarów :))))))))
Najczęściej duże ryby typu skalary są dobrymi straszakami dla ławicowców, ale jak pisałam powyżej nie zawsze. Moje nieskoordynowane wyjałowione z instynktu stadnego neony nie jest w stanie skupić w ławicę nawet stado dziesięciocentymetrowych energicznych brzanek denisona :twisted:

MikołajW napisał(a):CO2 pomaga w ustabilizowaniu zbiornika i pomaga w przejściu przez ewentualny początkowy zakwit wody.
ale nie jest konieczne od pierwszych dni... z powodzeniem można odpalić gaz dopiero po dwóch tygodniach od startu zbiornika.

pozdrawiam,
Magda
:arrow: moje http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/vi ... hp?t=25387 :arrow: http://majszczur.posadzdrzewo.pl
Obrazek Piszę poprawnie po polsku, a przynajmniej się staram

Avatar użytkownika
Majszczur
Stały bywalec

Posty: 428
Dołączył: 19 gru 2008, 02:21
Miasto: Wa-wa

10 maja 2009, 17:33   (#17)  

CO2 obowiązkowe nie jest oczywiście. Np. sam ostatnio wystartowałem zbiornik 25L bez CO2 (z Amazonią w podłożu!) i jest ok. Zakwitu wody i glonów brak.

Avatar użytkownika
MikołajW
Znający temat

Posty: 1357
Dołączył: 14 paź 2008, 21:47
Miasto: Bydgoszcz

11 maja 2009, 08:44   (#18)  

No to spróbuje na razie bez CO2- chwilowy brak pieniedzy :(
W załączniku docelowa aranżacja jeśli chodzi o rośliny. Czy nie popełniłem jakiś rażących błędów z doborem gatunków i lokalizacją w akwarium? (W roślinach jeszcze jestem zielony :))

Pozdrawiam,
Wojtek
Załączniki
docelowe rosliny.jpg
(146.39 KiB) Pobrane 5652 razy

wojtek1980


12 maja 2009, 00:06   (#19)  

No i są nowi mieszkańcy, ten zwinnik ma jeszcze 9 kolegów i koleżanek. Na zdjęciu trochę blady, ale zapewniam, że "świeci" :)

P.S Włożyłem fabryczny żarnik 5200K i akwarium wygląda dla mnie o niebo lepiej niż z 6500K.
Załączniki
zwinnik j.JPG
(78.44 KiB) Pobrane 5620 razy

wojtek1980


13 maja 2009, 22:55   (#20)  

Witam,

Oto aktualne zdjecie. Niestety pojawiają się małe nitki :( Ale się nie poddaję i będę walczył! :) Muszę się także zaopatrzyć w filtr powierzchniowy, nie daję już rady z filmem białkowym. W piątek prawdopodobnie pojawią się fantomy czarne :)

Pozdrawiam,
Wojtek
Załączniki
2009 05 13.JPG
2009 05 13

wojtek1980












Powiązane tematy


cron

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 414 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.
           


 
Uruchomiono zadanie harmonogramu