Jesteśmy po świeżych dostawach roślin :)     ZOBACZ KATALOG
Wielki Atlas Roślin Akwariowych Christell Kasselmann już dostępny w języku polskim!     Kup teraz







Lista działów » Technika » Filtracja i ogrzewanie


Który filtr zewnętrzny? (kaskada czy kubeł)



Dobór filtra do wymiarów akwarium, opinie o sprzęcie i sposoby na wydajne wkłady.



Wiem, że było sporo tematów, ale mimo wszystko chciał bym się jeszcze poradzić gdyż nie do końca rozwiałem wątpliwości:

Przeprowadzka na ukończeniu, nowy mniejszy baniak 55L już jest - po adaptacji wiadomo - 40 - 45L. Z tym że waham się co do inwestycji 250zł w kubeł tetry EX400, to trochę sporo.

Dla tego zastanawiam się nad tańszą, ale skuteczną alternatywą.

Zastanawiam się nad Aquael FZN 2 80zł - dość spory, ale wiadomo że nie wejdzie tyle materiału filtracyjnego co do kubła,

drugi wybór to kubeł Hagen Elite Cristal Flo 20 - 2,7L pojemność kubła, moc - 360l/h - 140zł

Obsada to małe stadko neonów + krewetki i otoski.

Zaznaczam że nie mam zapędów na większe akwarium, więc większego filtra "na zapas" nie potrzebuję

jankes82
Poznaje temat

Posty: 72
Dołączył: 15 gru 2008, 01:25

02 kwi 2009, 17:20   (#2)  

Wiadomo że kaskada to nie to co kubeł, ale skoro nie masz na tyle funduszy to polecam filtry kaskadowe Aqua Clear 30 jak na Twój litraż. Innym wyjściem jest zakup kubełka ale używanego, polecam Eheim 2011. Poszukaj na serwisie allegro obu z tych filtrów, poczytaj opisy. Sam zdecydujesz.
Dawniej Tanganika 105l, później Krewetkarium 63l, a teraz 105l LT

Avatar użytkownika
Toudy-T1
Początkujący

Posty: 19
Dołączył: 01 mar 2009, 22:21
Miasto: Podkarpacie

02 kwi 2009, 19:50   (#3)  


Avatar użytkownika
Marlon
Zainteresowany tematem

Posty: 227
Dołączył: 20 wrz 2008, 16:38

02 kwi 2009, 20:59   (#4)  

Ja do mojej 45tki kupiłem HYDOR'a 10. Co prawda zainwestowałem odrazu w rurki szklane,ale opłacało się. Wsumie wydałem równe 200 zł.
Hydor'ek działa super więc polecam
...Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia...

Avatar użytkownika
cherry_ukasz
Stały bywalec

Posty: 362
Dołączył: 29 lis 2008, 17:54
Miasto: Rzeszów/Kraków

02 kwi 2009, 22:42   (#5)  

Mini kani jakoś nie bardzo mi się widzi. Ta pompka jest wkurzająca - w środku akwarium bardzo psuje estetykę - pompka i kabel, a montowanie na zewnątrz jest ryzykowne - możliwość zalania pokoju - mojemu sąsiadowi się rozszczelniła i ma kawałek parkietu do wymiany.

Co do hydora to ponoć kiepsko z częściami zamiennymi jak coś nawali.

Może Aqua Silent 2?

jankes82
Poznaje temat

Posty: 72
Dołączył: 15 gru 2008, 01:25

03 kwi 2009, 20:08   (#6)  

Może Aqua Silent 2?


Wiesz co chyba nie najlepszy pomysł. Jak juz chcesz wydać taka gotówke to lepiej chyba terę tec ex 400 lub jakiegoś eheima używkę albo faktycznie Hagen Elite Cristal Flo 20

Ja za swoją tetrę nową z przesyłka zapłaciłem 150 zł. Trafiłem na allegro tak tanio. Może warto poczekać i pośledzić aukcje a na pewno coś ciekawego w rozsądnych pieniądzach trafisz. Bo wiesz pośpiech jest wskazany ale tylko przy łapaniu pcheł :wink:
Dążyć do doskonałości, uczyć się od najlepszych

Moje skromne 40 litrów ;> http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/vi ... hp?t=25208

Avatar użytkownika
marti
Stały bywalec

Posty: 346
Dołączył: 14 gru 2008, 23:11
Miasto: Szczecin

05 kwi 2009, 21:50   (#7)  

jak na razie nic ciekawego na allegro nie ma. Eheimy jakieś są, ale niekompletne i razem z dokupieniem wszystkiego wyjdzie z 250zł. Chcę kupić kubeł za max 150zł.
Z tego co czytałem to ten Aqua Silent 2 wygląda ciekawie. Kaskada, wiadomo, nie jest aż tak wydajna no i nie tak cicha chyba jak kubełek.

jankes82
Poznaje temat

Posty: 72
Dołączył: 15 gru 2008, 01:25

05 kwi 2009, 22:10   (#8)  

jak na razie nic ciekawego na allegro nie ma.

Słabo szukałeś dzisiaj poszedł mój Tetra EX600 za 131 zł. Szklany wlot i wylot. Jedynym mankamentem była konieczność wyczyszczenia wlotu/ wylotu węży (chociaż bardzo zapuszczone nie były).
Jak nie masz oświetlenia to mam jeszcze 1x55 w oprawie podwieszanej :D

a4
Poznaje temat

Posty: 95
Dołączył: 20 maja 2006, 22:25
Miasto: Radom

05 kwi 2009, 22:16   (#9)  

Tetra Ex 600 do 40 litrów wody w akwarium to troszkę za dużo jednak. Szukam czegoś niedużego typu tetra EX400, fluval 104, 105 itp - niestety ciekawych używek nie widzę.

Z nowych filtrów do 150zł dostanę Hagen Elite CristalFlo 20, ale nie przemawia do mnie za specjalnie metalowy trzpień wirnika i jakoś tak zabawkowo wygląda, nie wiem jak z głośnością pracy i wydajnością.

Drugi nowy kubeł do tej kwoty to Aqua Silent 2 , Mini Kani mnie nie interesuje - wkurzające rozwiązanie z tą pompą zewnętrzną - mój znajomy już zalał sobie pokój - umieścił pompę na zewnątrz akwa na wężu, bo w środku psuło estetykę i był wyciek na pompie.

W ostateczności zostaje kaskada Aqua Clear 30 - 50, ale wiadomo że to nie to co kubeł - mało miejsca na złoże do filtracji biologicznej

jankes82
Poznaje temat

Posty: 72
Dołączył: 15 gru 2008, 01:25

05 kwi 2009, 22:22   (#10)  

Tetra Ex 600 do 40 litrów wody w akwarium to troszkę za dużo jednak.

U mnie 600 pracowała najpierw właśnie w takim akwarium 60x30x30 cm. Uważam, że jest idealna. Filtr ma jakiś tam zakres regulacji. Nawet przy odkręceniu na max nie robił w akwarium pralki.

a4
Poznaje temat

Posty: 95
Dołączył: 20 maja 2006, 22:25
Miasto: Radom

09 kwi 2009, 14:33   (#11)  

ja sowjego ex700 kupiłęm za 150zl, dziwi mnie fakt, że im mnijeszy fitr tym droższy, kiep[sko masz bo teraz wszystlko posżło w górę i duzo kosztuje, mi w zoologu mówiąż ze jak pokarm brali w saszetkach po 5zl z hurtowni to teraz ten sam jest po 9zl

K.Nemo












Powiązane tematy
  • filtr narurowy

    Cześć Potrzebuje porady w temacie filtra narurowego. Jestem na etapie zmiany akwarium z 240l na 450l. Myślę nad zrobieniem filtra narurowego z grzałką ze spustem i dopuszczaniem wody. Czy jest ktoś na...

    Wyświetlenia: 932 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

  • Ankieta: jakiej firmy filtr posiadamy w naszych akwariach

    Na forum bardzo często padają pytania jakiej firmy filtry są godne polecenia. Pomóżmy początkującym oddając głos w ankiecie nt. marek posiadanych przez nas filtrów. Ponieważ wielu z nas posiada wię...

    Wyświetlenia: 32620 | Odpowiedzi: 62 czytaj więcej...

  • Jaki filtr zewnętrzny do 43l (spośród najpopularniejszych ma

    Cześć. Stoję przed wyborem filtra do nowo zakładanego akwarium. Powiedzmy, że koszt nie gra roli, ale musiałbym wyrobić się do 500 zł ;) Do takiego akwarium pasują chyba najmniejsze filtry z serii ró...

    Wyświetlenia: 849 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Filtr narurowy do akwarium roślinnego

    Witajcie. Mam pytanie odnośni filtracji na bazie filtrów narurowych do wody połączonych rurami PCV i pompą od ogrzewania. Czy macie jakieś opinie na ten temat? W internecie można znaleść dość dużo got...

    Wyświetlenia: 15393 | Odpowiedzi: 41 czytaj więcej...

  • Akwarium 112l wystarczający filtr eheim

    Cześć, obecnie w akwarium 112l gęsto obsadzonym roślinami mam filtr EHEIM EXPERIENCE 250 (2424). W środku są dwa kosze z gąbkami oraz seachem matrix , na samej górze jest wata. Zastanawiam się nad zak...

    Wyświetlenia: 1330 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

  • 375L, 150x50x50 Oase czy Hypermax

    Jaki filtr do akwarium 375L, 150x50x50 zastawiałem się nad Oase Biomaster Thermo 850 i Hypermax 4500 ewentualnie jaki inny w podobnym budżecie najlepiej z grzałką.

    Wyświetlenia: 1605 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

  • Aquael Turbo Mini - nowy filtr wewnętrzny Aquaela

    aquael-turbo-mini-news.jpg Zapraszam do zapoznania się z opisem nowości Aquaela: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/aquael-turbo-mini-320l/h-filtr-wewnetrzny-akwarium-1080l-p-49327.html

    Wyświetlenia: 449 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Aquael HYPERMAX - nowy filtr zewnętrzny

    hypermax.jpg Wątek w którym będziemy zbierać informacje o nowym modelu filtra: Aquael Hypermax. Link do sklepu: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/filtr-aquael-hypermax-4500-przedsprzedaz-p-47006...

    Wyświetlenia: 20994 | Odpowiedzi: 60 czytaj więcej...

  • Matrix czy Qualdrop oto jest pytanie

    Witam szanowna akwa brać! Powiem krótko, dwa lata nie miałem zbiornika i teraz przyszedł czas na założenie. Baniak 240L + Skylight L + Biomaster 600. Wypadłem trochę z tematów i chciałbym się dowiedz...

    Wyświetlenia: 9920 | Odpowiedzi: 25 czytaj więcej...

  • Aqael Midikani czy Eheim profesionel 2 2026

    Witajcie . Jestem na etapie odpalania 200l akwarium i waham się przy wyborze filtru. Obecnie posiadam akwarium 63L które filtruje Aquael Midikani 800. Filtr teoretycznie nadaje sie do 200 ale tak na...

    Wyświetlenia: 396 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: KubaGsxR, prandar i 263 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.