Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Start zbiornika (filtr RO)



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



10 wrz 2008, 16:35 Start zbiornika (filtr RO)  (#1)  

Witam was,


startuje od nowa zbiornik 126l, ponieważ mam twardą wodę w akwarium kupiłem filtr RO. Na jakiej wartości powinienem utrzymywać KH i GH.


Jakich nawozów i w jakich dawkach powinienem używać, najlepiej firmy PG.
"Pomimo że byłem wkurzony, że nie ma żwirku, to rozbawił mnie fakt, że w moim mieście musi być albo bardzo duża liczba akwarystów czytających to forum albo duża liczba kotów z napadem sraczki." - forumowicz

QUEST
Poznaje temat

Posty: 122
Dołączył: 29 lut 2008, 21:54

10 wrz 2008, 20:40   (#2)  

Jeśli to typowy high-tech, zacznij od 4* KH i 4* GH. Jeśli to typowy low-tech z ziemią ogrodową, to 10* KH i 10* GH. Oczywiście odstępstwa od tych wartości są dopuszczalne, jednak nie powinieneś schodzić poniżej 4 stopni w przypadku obu twardości.

Co do dawkowania nawozu - kieruj się wskazówkami producenta.

Avatar użytkownika
Kadazan
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2649
Dołączył: 19 lut 2005, 18:19
Miasto: Toruń / Bydgoszcz

10 wrz 2008, 21:15   (#3)  

Próbuję iść w HT, tylko właśnie nie wiem dokładnie jak nawozić swoje akwarium. Czy jest możliwe żeby obie wartości tzn. KH i GH były takie same?? wydawało mi się że gh jest zawsze większe.
"Pomimo że byłem wkurzony, że nie ma żwirku, to rozbawił mnie fakt, że w moim mieście musi być albo bardzo duża liczba akwarystów czytających to forum albo duża liczba kotów z napadem sraczki." - forumowicz

QUEST
Poznaje temat

Posty: 122
Dołączył: 29 lut 2008, 21:54











Powiązane tematy
  • filtr narurowy

    Cześć Potrzebuje porady w temacie filtra narurowego. Jestem na etapie zmiany akwarium z 240l na 450l. Myślę nad zrobieniem filtra narurowego z grzałką ze spustem i dopuszczaniem wody. Czy jest ktoś na...

    Wyświetlenia: 657 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

  • Ankieta: jakiej firmy filtr posiadamy w naszych akwariach

    Na forum bardzo często padają pytania jakiej firmy filtry są godne polecenia. Pomóżmy początkującym oddając głos w ankiecie nt. marek posiadanych przez nas filtrów. Ponieważ wielu z nas posiada wię...

    Wyświetlenia: 32430 | Odpowiedzi: 62 czytaj więcej...

  • Jaki filtr zewnętrzny do 43l (spośród najpopularniejszych ma

    Cześć. Stoję przed wyborem filtra do nowo zakładanego akwarium. Powiedzmy, że koszt nie gra roli, ale musiałbym wyrobić się do 500 zł ;) Do takiego akwarium pasują chyba najmniejsze filtry z serii ró...

    Wyświetlenia: 823 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Filtr narurowy do akwarium roślinnego

    Witajcie. Mam pytanie odnośni filtracji na bazie filtrów narurowych do wody połączonych rurami PCV i pompą od ogrzewania. Czy macie jakieś opinie na ten temat? W internecie można znaleść dość dużo got...

    Wyświetlenia: 15289 | Odpowiedzi: 41 czytaj więcej...

  • Akwarium 112l wystarczający filtr eheim

    Cześć, obecnie w akwarium 112l gęsto obsadzonym roślinami mam filtr EHEIM EXPERIENCE 250 (2424). W środku są dwa kosze z gąbkami oraz seachem matrix , na samej górze jest wata. Zastanawiam się nad zak...

    Wyświetlenia: 1223 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

  • Aquael Turbo Mini - nowy filtr wewnętrzny Aquaela

    aquael-turbo-mini-news.jpg Zapraszam do zapoznania się z opisem nowości Aquaela: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/aquael-turbo-mini-320l/h-filtr-wewnetrzny-akwarium-1080l-p-49327.html

    Wyświetlenia: 430 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Aquael HYPERMAX - nowy filtr zewnętrzny

    hypermax.jpg Wątek w którym będziemy zbierać informacje o nowym modelu filtra: Aquael Hypermax. Link do sklepu: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/filtr-aquael-hypermax-4500-przedsprzedaz-p-47006...

    Wyświetlenia: 20886 | Odpowiedzi: 60 czytaj więcej...

  • Podłoże aktywne, dark start, Parametry

    404622316_1417099819015305_317101251705529617_n.jpg Witam, Utworzyłem wątek, aby prosić was o pomoc w sprawie mojego akwarium. Akwarium 120x50x50 ilość wody 220 litrów zalane metodą dark start 17 gru...

    Wyświetlenia: 706 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Dobór oświetlenia do zbiornika

    Witam Dawno mnie tu nie było w sensie dodania wątku :) Planuję założenie zbiornika o wymiarach 130 dł x 45 szer. i 50 wys. szkło opti. Chciałbym poznać Wasze propozycje odnośnie oświetlenia - będzie ...

    Wyświetlenia: 947 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • Jaki filtr zewnętrzny

    Witam wszystkich , jaki polecacie filtr zewnętrzny do akwarium , żeby był wydajny a nie głośny ? Mam akwarium 100l . Dziękuje za odpowiedzi Wysłane z iPhone przy użyciu aplikacji mobilnej roslin...

    Wyświetlenia: 890 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 187 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.