Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Galeria » Konkursy i inspiracje


Startuje AGA 2008



Znalezione w sieci inspiracje, tutoriale, ciekawostki oraz informacje o konkursach.




07 sie 2008, 21:08   (#2)  

Ja mam takie pytanko odnośnie konkursu. Wyślę zgłoszenie drogą listową, razem z formularzem i fotką ( no i oczywiście 5 dolców) Fotkę będzie wywołana. tylko teraz pytanie jakie muszą być rozmiary tej fotki? 10x15 cm czy większe? Aha i mam jeszcze prośbę mugłby ktoś mi wyjsnić o co chodzi w ostatniej częscie formularzu.O tej:
Entrant
Print Name
Signature
Date
Signature czyli podpis ręczny data to data wypełnienia formularzu a to print name?

PS: Trza się jakoś zrehabilitować za wpadke na IAPLC :lol:
Pozdro
Maciek

Gość


08 sie 2008, 14:51   (#3)  

"Print name" to podpis drukowanymi literami tak aby był czytelny i nie przekręcić imienia lub nazwiska.

Łukasz Buczek


10 sie 2008, 19:41   (#4)  

Chlopaki ,macie jakas polska wersje dla nie zorientowanych? Albo krotka instrukcje bo musze sie przyznac ze nie wszystko rozumiem :P .

6127


10 sie 2008, 19:50   (#5)  

6127 no wiec z tego co wiem to lepsze i mniej problemowe jest wysyłanie zgłoszenie elektronicznie. Wpierw trzeba się zarejestrować na stronie:
http://showcase.aquatic-gardeners.org/2008.cgi rejestracje masz w menu po prawo ale z tym chyba nie powinno byc problemów. Potem gdy już masz swoje konto po prawo w menu masz napis "My Entries" Klikasz go i uzupełniasz wszystko zgodnię z instrukacjami. Dokładnie to czego nie rozumiesz?

Pozdro
Maciek

Gość


10 sie 2008, 20:15   (#6)  

Ok juz sobie poradzilem :) Dzieki za pomoc.

6127


17 wrz 2008, 22:33   (#7)  

Spóźniłem się...;/

Avatar użytkownika
kamilb
Poznaje temat

Posty: 60
Dołączył: 29 gru 2007, 18:02
Miasto: Bytom

18 wrz 2008, 12:04   (#8)  

Ja zdążyłem wysłałem list pod koniec sierpnia, zaskoczyłem się bo doszedł, a już myślałem że bedzie tak samo jak z IAPLC... :lol: Od siebie dodam pewnie nie bedzie to żadna oryginalna wiadomość że na wyniki trzeba czekać do 14 Listopada.

Maciek

Gość


16 lis 2008, 15:59   (#9)  

Witam
Miło mi poinformować że w tegorocznej edycji konkursu AGA w kategorii "Medium"

3 miejsce zdobył Piotr Węcławiak

Oraz w kategori "Small"

3 miejsce zdobył Piotr Suty

http://www.guitarfish.org/category/conventions Na oficjalnej stronie AGI niestety coś nie działa i nie ma mozliwości luknięcia na resztę prac

Gratuluję Wam oraz wszystkim innym Polakom którzy brali udział w tym konkursie

Maciek

Gość


16 lis 2008, 17:50   (#10)  

Serdeczne gratulacje dla dwóch Piotrów :)
Czekamy na możliwość zobaczenia wszystkich prac :)

Gość


16 lis 2008, 18:29   (#11)  

Przeca można zobaczyć :P

Anonim 1811


16 lis 2008, 18:32   (#12)  

W kategorii biotopowej dwa pierwsze miejsca bez roślin. :|
Sędziowie mogliby jednak patrzeć na te zbiorniki przez pryzmat akwarium roślinnego, w końcu to konkurs Stowarzyszenia Podwodnych Ogrodników.
A tak to wygrywają akwaria kamienne, byle były duże, albo takie które się podobają mimo że nie są biotopowe. Nie wiem czy tylko mnie to przeszkadza, czy takie są czasy że 2000l tanganiki z Microsorami są 'cool'. :? Ciekawe co napisali Szymonowi, jeśli w ogóle wysłał swój zbiornik. Ta kategoria budzi moje zainteresowanie, zawsze miło popatrzec jaki ktoś miał pomysł na akwarium regionalno-środowiskowo-biotopowe, natomiast w żadnym wypadku nie uważam tych ocen za autorytatywne.

EDIT:
No proszę, już można obejrzeć zdjęcia. Jeszcze bardziej mnie to rozczarowało. ;)
Miejsce trzecie, jakieś miedziki czy zwinniki wśród anubiasów, biotop jak ... . :lol:

Plejstocen
Stały bywalec

Posty: 395
Dołączył: 09 gru 2003, 14:04

16 lis 2008, 19:04   (#13)  

Duze akwaria maja to do siebie, ze przewaznie sa ladne. Z drugiej strony, trudno jest zrobic ladne akwarium mniejsze niz 200 l. Wiec jesli oceniac nie umiejetnosci akwarysty tylko wyglad zbiornika, wlasciciele duzych akwariow maja zwyczajnie latwiej.

Co do tendencyjnosci w ocenach, jest ona obecna zarowno tutaj jak i w konkursie ADA, gdzie z kolei preferuje sie podobne do siebie jak dwie krople wody "wyspy" i ascetyczne iwagumi a klasycznych akwariow holenderskich raczej sie nie lubi.

Mi osobiscie bardziej odpowiada gust sedziow AGA niz ADA. Pierwsze miejsce AGA (Entry #53) w kategorii biotopowej w mojej subiektywnej ocenie bije na glowe cala tegoroczna edycje ADA 2008. Jak dla mnie jest piekne, pomimo tego, ze nie gustuje w tanganice.

Drugie miejsce (Entry #169) moim zdaniem takie sobie - do "biotopu" nie pasuja mi slady po pile ;) Poza tym korzenie wygladaja na troche zapuszczone. Paletki w tym zbiorniku to pewnie jakas super droga odmiana ale sprawiaja wrazenie bardzo wychudzonych.

Pozdrawiam :)

lukaszs
Poznaje temat

Posty: 110
Dołączył: 23 lis 2004, 09:36

16 lis 2008, 19:51   (#14)  

Chłopaki Gratulacje !!!
Mnie pozostaje myśleć co tu zrobić na następny rok ;)
Pozdrawiam
Marcin Pęczek

Avatar użytkownika
Marcin Peczek
Zaawansowany użytkownik

Posty: 933
Dołączył: 27 lis 2003, 09:58
Miasto: Łódź

16 lis 2008, 20:01   (#15)  

Aranżacje z AGA wydają mi się ładniejsze od tych z IAPLC.
Pozdrawiam
------
>>Moja strona<<
Na tym forum można odnieść wrażenie, że Heteranthera zosterifolia nigdy nie istniała...

Avatar użytkownika
Yahilles
Znający temat

Posty: 1678
Dołączył: 21 maja 2007, 21:02

16 lis 2008, 20:41   (#16)  

Kategoria od 200l wzwyż chyba najciekawsza.

Wydaje mi się, że Polaków zbyt wielu nie startowało. Gratulacje dla naszych :wink:
Pozdrawiam, Norbert

Avatar użytkownika
Norbert Sabat
Znający temat

Posty: 1271
Dołączył: 27 gru 2003, 00:35
Miasto: Deep In Underground

17 lis 2008, 01:12   (#17)  

oj biotopowcy w tym roku nie dopisali. a szkoda bo to IHMO największy "plus" tego konkursu w porównaniu do ADA.

szymonw


17 lis 2008, 20:52 ...  (#18)  

witam,

Gratulacje dla Piotrów.

Po pierwsze myślę, że poziom był kosmiczny (w szczególności <70 )... naprawde kilka aranżacji rewelacyjnych,

ale chciałem napisać dość kontrowersyjną rzecz, chociaż Piotr Węcławik to moj kumpel i dalsz sąsiad to powiem ze gdybym był jurorem to raczej żaden polak na podium by nie stanął...

oczywiscie bardzo sie ciesze .. bo jakby inaczej:D !!

ale uważam ze były lepsze prace.

pozdrawiam iwo

Avatar użytkownika
iwo
Poznaje temat

Posty: 74
Dołączył: 25 sie 2005, 19:55
Miasto: poznan

17 lis 2008, 21:11   (#19)  

Iwo fakt decyzje sędziów są trochę nietrafione. W kategorii small na pewno nie przynał bym honorable Mention temu zbiornikowi. IMO sztuczny, jedyne co jest w nim ciekawe to "wzgórze" Mi do gustu bardzo przypadły prace 2 i 3 miejsce w kategorii large. Oczywiście jest baaardzo duzo świetnych zbiorników które mi bardzo sie podobają i myslę że innym też a nie zostały docenione[/url][/quote][/code][/list]

Gość


17 lis 2008, 22:51 ...  (#20)  

dlatego wole gdy konkursy oceniane są od pierwszego do ostatniego miejsca... porostu jest jakiś klucz punktacji i sie leci:D
(np. kondycja roślin(max.5pkt), pomysłowość(5), techniczny aspekt wykonania(10) i subiektywne odczucia(10))

mam nadzieje ze w tym naszym krajowym nano 2009 miejsca poza nagrodzonymi zostaną podane... a najlepiej razem z punktacją...

pozdrawiam iwo

Avatar użytkownika
iwo
Poznaje temat

Posty: 74
Dołączył: 25 sie 2005, 19:55
Miasto: poznan











Powiązane tematy
  • Konkurs Aquatic Gardeners Association's 2023 (AGA 2023)

    1630.jpg Zapraszam do obejrzenia prac konkursowych: https://showcase.aquatic-gardeners.org/2023/categories.html

    Wyświetlenia: 284 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • International Aquascaping Contest 2019 (AGA)

    Cześć, czekacie? Dzisiaj ogłoszenie wyników AGA 2019: https://showcase.aquatic-gardeners.org/ pozdrawiam

    Wyświetlenia: 5109 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Konkurs AGA 2018

    AGA18Contest_fbPost.png Fellow Aquascapers, It’s that time of the year again and I am again very excited to announce that the 2018 International AGA Aquascaping Contest will officially open for s...

    Wyświetlenia: 5309 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • Laik startuje 240l

    Witam, zakładam nowe akwarium 120x40x50. Jestem mocno początkujący w temacie, więc proszę o wyrozumiałość. Jest to moje drugie akwarium, od 3 miesięcy z jako takim powodzeniem prowadzę 50x30x30. Prosz...

    Wyświetlenia: 7157 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

  • Konkurs AGA Aquascaping Contest 2017

    aga-2017.jpg No to zaczynamy zabawę :) W tym roku nie trzeba już dołączać do zgłoszenia wydruku zdjęcia! Nie ma też restrykcji na publikacje zdjęć w internecie jak w przypadku konkursu ADA. Info: ...

    Wyświetlenia: 12179 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Konkurs AGA 2016

    aga2016-2.jpg Do 18 września możeny zgłaszać nasze akwaria do międzynarodowego konkursu Aquatic Gardeners Association International Aquascaping Contest 2016. Strona konkursu: http://enter.aquatic-...

    Wyświetlenia: 10492 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Konwencja AGA 2017 - Denver, Colorado

    AGA2017karen.jpg Szczegóły znajdziecie na stronie: http://www.aquatic-gardeners.org/convention.html

    Wyświetlenia: 4964 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Konkurs AGA 2015

    http://www.roslinyakwariowe.pl/images/stories/wiadomosci/2015/12592/aga-2.jpg Do 13 września możemy zgłaszać swoje akwaria do międzynarodowego konkursu Aquatic Gardeners Association Aquascaping...

    Wyświetlenia: 7664 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

  • Konkurs AGA 2014

    http://www.roslinyakwariowe.pl/images/aga-2.jpg Zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji konkursu AGA 2014. W zeszłym roku nasz forumowy kolega - Piotr Stoszek (Piopio21) znalaz...

    Wyświetlenia: 5733 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • IAPLC 2008-2014 - kompilacja akwariów konkursowych

    https://www.youtube.com/watch?v=vvqrT6tGOjc Zapraszam do obejrzenia, 30 minut podwodnych inspiracji :)

    Wyświetlenia: 2017 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 397 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.