Lista działów » Galeria » Nasze akwaria


200l- Jarek P



Galeria naszych roślinnych. Szczegółowe opisy i dzienniki prowadzenia zbiorników.



13 lip 2008, 11:05 200l- Jarek P  (#1)  

Witam
Chciałbym zaprezentować jeden z moich baniaków, jest to największy który posiadam czyli 200L cudeńko
liczę na wasze opinie i sugestie


Objętość
200L
Wymiary
100x40x50
Oświetlenie
2x 30W aqualera philips 2x 30W tld-785 philps razem 0,6W/L [DIY]
Nawożenie
sypfonia złota + K2SO4
CO2
bimbrownia
Podłoże
bazalt 2-5mm + ziemia ogrodowa
Dekoracja
Kamień nie ada, kokosy i korzenie [DIY]
Parametry wody
ph-7 two-12
Temperatura
29C grzałka z termostatem Atman AT-200W
Filtracja
zewnętrzny filtr Tetra-tec 700
Flora
- Rotala rotundifolia (indica)
- Hateranthera zosterifolia
- Vesicularia dubyana ('Mech jawajski') java moss
- peock moss
- flame moss
- Vallisineria gigantea
- Saggitaria subulata
- Echinodorus parviflorus 'Tropica'
- Echinodorus Frank Stoffels
- Lemna minor (Rzęsa drobna)
- Cladophora aegagropila (Gałęzatka)
- Cryptocoryne parva (Kryptokoryna drobna)
- Cryptocoryne x willisii lucens (Krypotkoryna Willisa błyszcząca)
- Cryptocoryne wendtii 'Tropica'
- Alternanthera reineckii
- Anubis nana
- Lotos Rubba
- Microsorium 'narow'
- Eleocharis acicilaris (paniklo)
- Glossostigma elatinoides
- Monosolenium tenerum (pelia)

Faunai
1+1x Kakadu
1x duch amazoński
24x neon inessa (docelowo 20)
4x hokejówki
1x kosiarka
1x zmiennik niebieski
2x otosek
x krewetki red cherry i babaulti

08.05.2008
Obrazek

12.06.2008
Obrazek

12.07.2008
Obrazek

30.11.2008
Obrazek

24.12.2008
Obrazek

10.01.2009
Obrazek

27.03.2009
Obrazek
Ostatnio edytowano 28 mar 2009, 02:02 przez tabasko, łącznie edytowano 6 razy

tabasko
Początkujący

Posty: 30
Dołączył: 25 mar 2008, 08:58

13 lip 2008, 15:25   (#2)  

Hmm mi sie nie podoba, owszem lubie busz:) ale tutaj akwa wyglada na gora 60l...te wielkolistne rosliny, no i pierwszy plan z lewej strony za duzy...przydalaby sie reorganizacja i przycinka:)
Bez wiekszego ładu i składu

Avatar użytkownika
Heathen
Zainteresowany tematem

Posty: 218
Dołączył: 09 maja 2007, 15:31
Miasto: Zabrze

13 lip 2008, 18:50   (#3)  

Wszystko niby OK, ale tak jak powiedział kolega wyżej zbiornik strasznie pomniejszony przez ŹLE DOBRANE ROŚLINY... Ta czerwona roślina z lewej powinna być ciut bardziej wysunięta do środka, ponieważ wtedy stanie się punktem zaczepienia wzroku, a tak to... :? Ogólnie zbiornik ładny, tylko trzeba go dopracować :) Jakbym miał go ocenić to dałbym 4 z malutkim + :)

Pozdrawiam!

Krzysiu789
Zainteresowany tematem

Posty: 151
Dołączył: 11 kwi 2008, 10:23

13 lip 2008, 22:30   (#4)  

mi się ta aranżacja podoba tylko ten echinodorus jakoś tu nie pasuje, ale reszta jest oki, no i w życiu nie dałbym temu akwarium 200L, wygląda na nie więcej niż 60, a lotos ( ta czerwona roślinka po lewej) powinien iść praktycznie na sam tył lub w miejsce które ma być zacienione, lotos bardzo szybko się rozrasta i na boki i w górę, a później wypuszcza sporo liści na powierzchnię więc trzeba często przycinać, lub zostawić zacienione dla pielęgniczek według uznania

Avatar użytkownika
bohen22
Aktywny użytkownik

Posty: 590
Dołączył: 14 cze 2008, 12:30
Miasto: Gniezno

23 lis 2008, 03:57   (#5)  

witam po długiej nieobecności na forum udało mi sie trochę się zmienić w moim małym zbiorniku odeszło kilka roślin i została zmieniona obsada.. na dniach wrzucę aktualne zdjęcia całego zbiornika :)

oko w oko
Obrazek

Obrazek

tabasko
Początkujący

Posty: 30
Dołączył: 25 mar 2008, 08:58

26 lis 2008, 23:46   (#6)  

Kwitnący Echinodorus ;D bardzo przyjemny widok ogólnie mało wypuścił pędów z nową rośliną więcej tych z kwiatami ale mnie to nie martwi i czekam aż wszystkie zakwitną ;)

Obrazek
Ostatnio edytowano 28 mar 2009, 02:31 przez tabasko, łącznie edytowano 1 raz

tabasko
Początkujący

Posty: 30
Dołączył: 25 mar 2008, 08:58

02 gru 2008, 13:01   (#7)  

witam,

najbardziej podoba mi sie fotka z 12.07.2008.

ale ja nie o tym chcialem.
ta paletka na pierwszym planie wyglada bardzo biednie. moze to kwestia zdjecia i perspektywy, ale wydaje mi sie, ze ma za duze oko i glowe w porownaniu do reszty ciala, czyli tzw. szczurek (bardziej chyba nie urosnie). poza tym wyglada na wychudzona. czy je i zachowuje sie poprawnie?

jesli minal juz tydzien od wpuszczenia jej do akwarium a ona w dalszym ciagu nie je to to moga byc pasozyty. kwarantannowales ja? a odkaziles jakos akwarium przed wpuszczeniem paletek? jesli cos jest nie tak, mozesz sprobowac opisac zachowanie i wkleic zdjecie na forum pkmd. zostaniesz prawdopodobnie zrugany za ziemie ogrodowa, co2, nawozy, wysokie pH i cos tam jeszcze ale czasami wsrod zlosliwosci i porad typu "bylo juz o tym na forum" mozna uslyszec cos pomocnego. jesli rybki sa chore to reaguj szybko ale nie strzelaj chemia na slepo. nie sluchaj tez pana w sklepie tylko znajdz kogos kto ma doswiadczenie w leczeniu paletek.

paletki w malych grupach sa wredne wobec siebie, do tego stopnia, ze silniejsza moze nie dopuscic slabszej do jedzenia. mozesz miec z nimi problemy.

pozdrawiam :)

lukaszs
Poznaje temat

Posty: 110
Dołączył: 23 lis 2004, 09:36

03 gru 2008, 00:20   (#8)  

lukaszs napisał(a):ta paletka na pierwszym planie wyglada bardzo biednie. moze to kwestia zdjecia i perspektywy, ale wydaje mi sie, ze ma za duze oko i glowe w porownaniu do reszty ciala, czyli tzw. szczurek (bardziej chyba nie urosnie). poza tym wyglada na wychudzona. czy je i zachowuje sie poprawnie?


Fakt to nie czempiony, ale nie są wychudzone, jedzą normalnie ale są troche płochliwe.

lukaszs napisał(a): kwarantannowales ja? a odkaziles jakos akwarium przed wpuszczeniem paletek? jesli cos jest nie tak, mozesz sprobowac opisac zachowanie i wkleic zdjecie na forum pkmd. zostaniesz prawdopodobnie zrugany za ziemie ogrodowa, co2, nawozy, wysokie pH i cos tam jeszcze ale czasami wsrod zlosliwosci i porad typu "bylo juz o tym na forum" mozna uslyszec cos pomocnego. jesli rybki sa chore to reaguj szybko ale nie strzelaj chemia na slepo. nie sluchaj tez pana w sklepie tylko znajdz kogos kto ma doswiadczenie w leczeniu paletek



rybki nie miały kwarantanny anie nie odkażałem akwarium może to mój błąd! ale nic się nie dzieje jeśli będzie cos nie tak to napewno odezwe się na tym forum ;) jeśli chodzi o ph to jest zbite do 6/6.5.
dzięki za tego posta i wrzucam aktualne zdjęcia akwarium
pozdrawiam :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 28 mar 2009, 02:36 przez tabasko, łącznie edytowano 1 raz

tabasko
Początkujący

Posty: 30
Dołączył: 25 mar 2008, 08:58

28 mar 2009, 02:28   (#9)  

mała zmiana aranżacji sprzedałem paletki, ramirezy teraz pływa w akwarium kakadu ;)

front:
Obrazek

profil:
Obrazek

trio:
Obrazek

pozdrawiam

tabasko
Początkujący

Posty: 30
Dołączył: 25 mar 2008, 08:58











Powiązane tematy
  • 200l - B/N - joshua

    Cześć, Dawno nic nie wstawiałem, eksperymentowałem z baniakiem, wychodziło różnie. Postanowiłem jednak zmienić szkło na większe i oto takie cudo popełniłem: Dane techniczne: Akwarium robione na wymi...

    Wyświetlenia: 1477 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • 200l - Do nikąd - clintoons

    Cześć, zdecydowałem się założyć ten temat bo mam kilka problemów i potrzebuję porad ekspertów ;-) Zbiornik ma 3 miesiące od półrestartu. Podłoże: piach i na wierzchu 0,5 cm żwirku Woda kranówka, pod...

    Wyświetlenia: 2522 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • 200l - Rajska Sadzawka - prot

    200 litrów -- Rajska Sadzawka-- prot 120x40x40 Oświetlenie--Fluval LED Nawożenie Mikro --- Intermag+ Seachem trace Makro sole własne Butla CO2 Podloże aktywne z lawą wulkaniczną Filtracja to ...

    Wyświetlenia: 6653 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • 200l - Szklana Doniczka 2 - frakir

    Druga próba z akwarium roślinnym. Poprzednie umarło najprawdopodobniej przez błędy w nawożeniu i zepsuty substrat podżwirowy. Start: 23.02.2021 Wymiary akwarium: 100x40x50 - 200L, netto: 170L Oświ...

    Wyświetlenia: 8970 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

  • 200l - BN/T - cezar d

    Zbiornik 120x40x40 Lampa hihiros led 2 x eheim 2222 , filtr narurowy + co2 Okończyk moczarowy, krewetki Paprocie, mchy, filodendrony Korzenie, lawa wulkanicznaP Podloże - żwir

    Wyświetlenia: 3344 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • 200l - BN/T - Sola13pl

    Chciałem się podzielić z Wami tym co osiągnąłem głównie dzięki wiedzy i inspiracji do dalszego pogłębiania różnych tematów dostępnych na tym forum. Jeśli ktoś nie lubi esejów to nie ma co czytać, inn...

    Wyświetlenia: 4359 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • 200l - Bart’s hills - Piotr Michalski

    100x40x50, 200l Wymiary akwarium: 100x40x50, 200l Oświetlenie: Twinstar e-line Nawożenie: Ferka CO2: tak Podłoże: Tropica Filtracja: Eheim 650 Gatunki roślin: rotala rotundifolia red, rotala rotundifo...

    Wyświetlenia: 3484 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • 200l - Góry - cinek6630

    Update 01.05.2021 Skasowane zostały wszystkie zdjęcia więc wrzucam update od początku jak to wyglądało od założenia, przez walkę z brakiem co2, następnie walkę z krasnalami i kilkugodzinne skrobanie s...

    Wyświetlenia: 11741 | Odpowiedzi: 25 czytaj więcej...

  • 200l - Szklana doniczka - frakir

    Cześć. W związku z COVIDem wywali mnie z roboty, to zabrałem się za uprawę podwodną. Start : 20.07.2020 (data wywalenia z roboty) Wymiary akwarium : 100x40x50 - 200L Oświetlenie : Glass LED PLANT ...

    Wyświetlenia: 20864 | Odpowiedzi: 91 czytaj więcej...

  • 200l - BN/T - Rafał

    Wymiary: 90x45x50 szkło 8mm, 200 litrów Oświetlenie: 2x belka LED co daje w sumie 46W i 6000 lumenów Nawożenie: AQUA NITRO PLUS (NO3+K), AQUA POTTASSIUM PLUS, AQUA GAINER PLUS. CO2: Brak Podłoże: Ziem...

    Wyświetlenia: 13380 | Odpowiedzi: 67 czytaj więcej...



cron

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 649 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.