Jesteśmy po świeżych dostawach roślin :)     ZOBACZ KATALOG
Wielki Atlas Roślin Akwariowych Christell Kasselmann już dostępny w języku polskim!     Kup teraz







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Sklepy w WWA i Wrocławiu.



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



06 lip 2008, 18:47 Sklepy w WWA i Wrocławiu.  (#1)  

Witam.

Niebawem wybieram się do tych dwóch miast ( przejazdem ) i chciałbym odwiedzić, ciekawe sklepy zoologiczne. Punktem wyjścia, w Warszawie będzie Dworzec Centralny a we Wrocławu to jeszcze nie wiem .

Chciałbym, żeby użytkownicy polecili sklepy, które warto odwiedzić i jak tam dojechać/dojść najprościej, żeby nie zabłądzić.
Jeśli chodzi o to co by mnie głównie interesowało to:
- korzenie
- rośliny
ewentualnie
- podłoża

Ps. oraz jeśli to nie problem to chciałbym ewentualnie odwiedzić jakiś dobry sklep elektryczny albo z oświetleniem gdzie będzie spory wybór świetlówek.

Pozdrawiam i proszę o informację.
Obrazek

DzYm
Poznaje temat

Posty: 54
Dołączył: 15 cze 2006, 21:05
Miasto: Toruń / obecnie WWA

07 lip 2008, 21:38   (#2)  

Polecam odwiedzić sklep na Nowym Dworze przy ulicy Rogowskiej, mieści się obok basenu ;)

Dawid Wesołowski
Aktywny użytkownik

Posty: 669
Dołączył: 19 maja 2008, 21:31
Miasto: Wrocław

08 lip 2008, 18:27   (#3)  

mówię nie!
Ostatnio edytowano 31 lip 2009, 20:20 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz

Gość


21 lip 2008, 21:04   (#4)  

Miasto: Wrocław
Adres: ul. Oławska (Galeria Dominikańska)
Nazwa: Kakadu

Sklep bardzo dobrze zaopatrzony, obsługa uprzejma i naprawdę znają się na rzeczy (tak kiedyś myślałem, ale czasy się zmieniają...). Ceny-czasami kosmiczne, szczególnie jeśli chodzi o rybki, sprzęt w średniej cenie. Duży wybór rybek z jezior Malawi i Tanganika (szczególnie pyszczaki i tropheusy ale są też szczelinowce, naskalniaki i księżniczki) oraz rybek z Ameryk (trochę się pielęgnic amerykańskich pojawiło nawet :D ) i Azji. I wszystko by było ok (oprócz cen no ale przecież sklep się mieści w galerii).

[ Dodano: 2007-10-01, 09:00 ]
Miasto: Wrocławiu
Adres: Tarnogaj aleja Armii Krajowej (transbud)
Nazwa sklepu: giełda akwarystyczna co piątek w godzinach około 14-17 ale radziłbym trochę wcześniej (wejście 5zł)

Tu jest naprawdę dużo (no nie widziałem tylko filtrów i grzałek żeby detalicznie sprzedawali... ryb i roślin detalicznie nie sprzedają tzn zdarza się ale rzadko.... ale czy jedna czy dziesięć ryb to chbya nie jest wielka różnica :P ).

poza tym na giełdzie elektronicznej(w niedziele) też się akwarystyka wykłada(niewiele tego tam jest.. ale jest)

[ Dodano: 2007-10-01, 09:06 ]
Miasto: Wrocław
Adres: Nowy Dwór krzyżówka, w pasażu Rossman - Biedronka.

średnio zaopatrzony sklep (raz w życiu tam byłem ale mi się podobało, gdyż rybki były zadbane i zdrowe) ale za to z niskimi cenami i rozsądnym panem za ladą. Doradza i - o dziwo - odradza zakup jeśli się go spyta o radę, a zna się na przedmiocie pytania. Rybki w sklepie zmieniają się dość często i wszystko jest naprawde niedrogie. Tylko umiejscowienie może Wam nie odpowiadać - Nowy Dwór krzyżówka, w pasażu Rossman - Biedronka. (to jest opinia znaleziona na jakiejś stronce-tylko pierwsze zdanie moje)

[ Dodano: 2007-10-01, 09:13 ]
Miasto: Wrocław
Adres: ul. Swobodna (skrzyzowanie koło PKS) sklep przeniesiony na ul. Żeromskiego 77
Nazwa: Zoo-Technik

Rybki zazwyczaj zdrowe, trzymane ZAZWYCZAJ w odpowiednich warunkach jeśli chodzi o dobór gatunków. Mają często ciekawe gatunki trzymane w dość dużych zbiornikach jak na warunki panujące w sklepach. Obsługa zna się na rzeczy szczególnie w piątki popołudniu i w soboty bo w tych dniach jest dwóch pracowników, poza tym ceny dobre, spory wybór sprzętu, pokarmów, jest także coś dla lubiących akwarystykę morską.
Polecam

[ Dodano: 2007-10-01, 09:18 ]
Miasto: Wrocław
Miejsce: cytuję "w meblach polonia(jak się jedzie do korony)" "ul. Brücknera 25-43 tylko ze to nie jest w samych "meble polonia" tylko za wejsciem bodajze do Gawina albo cos kolo tego"
Nazwa: Fauna
Tu ponoć można kupić wszystko, rośliny są bardzo ładne i zdrowe i tanie.
Mnóstwo gatunków rybek. "Od piranii(15 zł)do bardzo tanich, jak brzanka sumatrzańska(2 zł), czy gurami księżycowy(2 zł)". Obsługa miła.

[ Dodano: 2007-10-01, 09:35 ]
Miasto: Wrocław
Adres: ul. Poniatowskiego (RYNEK)

hmmm to co o tym sklepie wyczytałem... Może się nie będę wypowiadał, jedyną zaletą jest to, że są czasami "fajne krewetki"

[ Dodano: 2007-10-01, 09:43 ]
Miasto: Wrocław
Adres: carefur (czy jakos tak :D )

Sklep dobrze zaopatrzony w sprzęt, rybki i rośliny. Ceny mogą być.
Poza tym jest fachowa obsługa.

Miasto: Wrocław
Adres: Tesco na Bielanach

tam sprzedawca w ogóle sie nie zna na niczym :D
odradzam a właściwie inni forumowicze odradzają

[ Dodano: 2007-10-01, 09:50 ]
Miasto: Wrocław
Adres: ul. Rogowska (koło NFZ-tu)

bardzo fachowa i miła obsługa. Co do zaopatrzenia to nie wiem, bo nie znalazłem w necie, ale polecany sklep
"chyba najmilsza obsługa w naszym mieście i ceny maja spoko chłopaki"

[ Dodano: 2007-10-01, 09:55 ]
Miasto: Wrocław
Adres: ulica Grabiszyńska (biały pawilon)

"1. nawet rozsądne ceny- tańsze o 1/3 niż np. w Galerii Dominikańskiej czy Carrefourze (ale to chyba nie aż tak duże osiągnięcie)

2. dosyć kiepski wybór- kilka filtrów i grzałek.

3. Obsługa pozostawia wiele do życzenia- chciałem skompletować sobie elementy do f. podżwirowego, to sprzedawca chciał mi wcisnąć jakiś badziew (z rozwalającego się opakowania)- dodatkowo przystosowany tylko i wyłącznie do akwa 30-litrowego. :/

4. Nie lubię, jak traktuje się mnie jako petenta :evil: Szczególnie, kiedy sprzedawca czegoś nie ma i mieć nie będzie, a odsyła w stylu "jutro, może pojutrze"

5. Ryby- mają dużo miejsca do popływania. Tylko czemu akwaria są tak zaglonione a woda mętna? Z gatunków widziałem molinezje, gupiki (3zł/szt), mieczyki i kilkanaście tęczanek (chyba)

6. Roślinki- jeden przyżółkły anubias za 15zl."

[ Dodano: 2007-10-01, 10:01 ]
Miasto: Wrocław
Adres: Bulwar Ikara (Gądów)

"najniższe ceny w mieście (np. prętnik 3zł, amano 5zł, gałęzatka 2.50zł, anubias 12zł, 30ml tropical multimineral 3.30zł, żwirek kwarcowy drobny 2.50zł/opak). Sklep prowadzi rodzina i panuje w nim rodzinna atmosfera. Jeśli czegoś nie ma w magazynie to właściciel sprowadza. Polecam!"

[ Dodano: 2007-10-01, 10:04 ]
Miasto: Wrocław
Adres: ul. Rogowska 52 (Nowy Dwór).

"Sprzedawcy są mili i fachowi, ale to oszuści. Niedawno konto zablokowało im Allegro, ponieważ okradli ok. 30 osób. Ja sam też zostałem przez nich potraktowany bardzo nie fair."

Jezeli chodzi o dobry (naprawde dobry) sklep zoologiczny we wrocławiu to najbardziej polecalbym sklep na Nowym Dworze.
Jezeli chodzi o obsluge to jest naprawdę FACHOWA i kompetentna a nie jak w kilku innych sklepach "dobrych" we Wrocławiu.
Dokładniejszy adres to:

"Rogowska 50b "Trzmiel"
EDIT: słyszałem dziś od konkurencji, że godny polecenia sklep.


Miasto: Wrocław
Adres: Pasaż Grunwaldzki
Nazwa: Filemon


Sklep całkiem dobrze zaopatrzony, może nie mają aż tak dużego wyboru jak w galerii dominikańskiej jeśli chodzi o rybki, ale za to są one sporo tańsze. Rybki są trzymane w dość dobrych warunkach, ale wydaje mi się, że sklep jest godny polecenia, ponieważ sprzedawcy znają się na swojej robocie (niektórzy wiedzą więcej niż ja, więc chyba nie jest źle :grin: ).

Miasto: Wrocław
Adres: Arkady Wrocławskie
Nazwa: ...

Byłem tam raz i szczerze mówiąc jest tam drogo, mało jest akwariów z rybkami, ale znajdzie się coś dla miłośników akwarystyki morskiej. Sklep bardziej ogólnozoologiczny niż akwarystyczny.

Miasto: Wrocław
Adres: 50-357, Wrocław, Grunwaldzka 46 koło salonu Skody
tel. 0 71 328 11 45
Nazwa: Murena


Byłem już tam pare razy i wydaje mi się, że pracują tak Panowie naprawdę znający się na rzeczy, z którymi chyba jeszcze nie mogę rozmawiać jak równy z równym jeśli chodzi o akwarystykę, a już na pewno jeśli chodzi o rośliny hodowane w akwariach. Baniaczków może nie mają zbyt wiele, ale za to jest duży wybór innych artykułów zoologicznych. Można się z Panami bez problemu dogadać, złożyć zamówienie czy też zaproponować wymianę.
Polecam

Miasto: Wrocław
Adres: ul. Krasińskiego ...
Nazwa: Psia Kość

Mały, "przytulny", upchany sklepik, pani za ladą coś niecoś wie, ale niewiele, kilka czystych, zadbanych zbiorniczków z najpopularniejszymi rybkami.

Osama


21 lip 2008, 22:44   (#5)  

Warszawa
Sklep Barakuda


ul. Przemysława 30a
02-496 Warszaw
Osiedle Gołąbki
tel. (22) 867 8300, 501 127 578
e-mail:poczta@barakuda.shop.pl

Bardzo dobrze wyposażony, sporo roślin w dobrym stanie. Podłoża i korzenie też się znajdą. Oczywiście wszystkie testy i nawozy no i bardzo dużo ryb. Obsługę mogę tylko pochwalić.

Avatar użytkownika
Mateusz Marszałek
Początkujący

Posty: 37
Dołączył: 28 kwi 2008, 19:13

22 lip 2008, 11:00   (#6)  

Miasto: Wrocławiu
Adres: Tarnogaj aleja Armii Krajowej (transbud)
Nazwa sklepu: giełda akwarystyczna co piątek w godzinach około 14-17 ale radziłbym trochę wcześniej (wejście 5zł)

Dawno i nieprawda.
Giełda od ponad roku jest już tutaj.

Avatar użytkownika
Armek
Znający temat

Posty: 1348
Dołączył: 03 wrz 2003, 14:16

31 sie 2008, 18:44   (#7)  

Witam.
Mam pytanie odnośnie giełdy we wrocku. Co tam ciekwaego można znaleźć? Można tam kupić korzenie i inne dekoracje do akwarium?? Krewetki jak są to w jakich cenach ??

Diacon


01 wrz 2008, 11:35   (#8)  

Armek napisał(a):
Miasto: Wrocławiu
Adres: Tarnogaj aleja Armii Krajowej (transbud)
Nazwa sklepu: giełda akwarystyczna co piątek w godzinach około 14-17 ale radziłbym trochę wcześniej (wejście 5zł)

Dawno i nieprawda.
Giełda od ponad roku jest już tutaj.

Ponadto sklep na rogu Swobodnej i Stawowej już nie istnieje :( Być może zostal przeniesiony.
Obrazek

Avatar użytkownika
Bartek
Znający temat

Posty: 1153
Dołączył: 03 lis 2005, 23:34
Miasto: Oleśnica











Powiązane tematy


Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 325 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.