Jesteśmy po świeżych dostawach roślin :)     ZOBACZ KATALOG
Wielki Atlas Roślin Akwariowych Christell Kasselmann już dostępny w języku polskim!     Kup teraz







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Ważna sprawa na temat Naszej pasji.



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Drodzy koledzy i drogie koleżanki.

Mam do Was bardzo wielką prośbę. Praktycznie od urodzenia w moim domu były akwaria. W raz z rozwojem techniki akwarystycznej stawały się coraz bardziej profesjonalne. Od kilku lat posiadam akwarium morskie w salonie, w kuchni holendra i paludarium

w przedspokoju. Od jakiegoś roku zastanawiam się dość prężnie nad otworzeniem największej w Polsce firmy akwarystycznej.

W skład firmy wchodziłby:
1. Portal akwarystyczny z bazami danych sprzętu, roślin, ryb, bezkręgowców, płazów i gadów z całego świata z możliwością zakupu on-line w bardzo atrakcyjnych cenach i na dogodnych warunkach oraz obszernym forum i poradami ekspertów z branży.
2. Usługi akwarystyczne: projektowanie, budowa, serwis i montaż akwariów morskich, roślinnych, tanganika, malawi i paludariów.
3. Usługi architektoniczne: zaprojektowanie okolicy zbiornika z wykonaniem (np.: akwarium w ścianie itd.)
4. Produkcja wszelkiego rodzaju zbiorników akwarystycznych w cenach do 80% obecnych cen w internecie.
5. Produkcja profesjonalnych sump'ów w cenach porównywalnych do profesjonalnych filtrów.
6. Produkcja roślin w cenach do 60% obecnych cen w internecie.

Moja prośba jest następująca: czy moglibyście szczerze odpowiedzieć mi na kilka pytań zamieszczonych poniżej, abym mógł zbadać rynek i stworzyć dla klientów najlepszą firmę o Naszej wspólnej pasji?

Oto pytania:
1. Czy znasz kogoś kto dał założyć sobie akwarium przez jakąś firmę? (odp.: TAK lub NIE)
2. Czy jakakolwiek firma akwarystyczna robiła dla Ciebie usługi? (odp.: TAK lub NIE)
3. Jeśli tak i jak można wiedzieć to jakiego rodzaju były te usługi?
4. Czy kupujesz produkty akwarystyczne on-line? (odp.: TAK lub NIE)
5. Jak często dokonujesz zakupów produktów akwarystycznych on-line?
6. Jakiego rodzaju są te produkty?
7. W jakim sklepie internetowym kupujesz produkty i dlaczego akurat w w tym?
8. Czym się kierujesz wybierając sklep internetowy?
9. Czy kupiłeś/aś kiedykolwiek żywy towar on-line? (odp.: TAK lub NIE)
10. Jakiego rodzaju był to towar?
11. Częściej kupujesz produkty akwarystyczne w sklepach internetowych czy tradycyjnych?
12. Czy kupiłbyś/kupiłabyś profesjonalny sump z pompami, mediami i hydrauliką w cenie nie przekraczającej 2000 zł?
13. W jakim przedziale wiekowym się mieścisz:
18-25 lat
25-40 lat
40-60 lat
powyżej 60 lat
14. Jakie są Twoje miesięczne dochody na osobę:
0-1.000 zł/m-c
1.000-2.000 zł/m-c
2.000-5.000 zł/m-c
5.000-10.000 zł/m-c
powyżej 10.000 zł/m-c

Domyślam się, że nie chcecie odpowiadać na wszystkie pytania na forum (szczególnie na pytanie 13 i 14), więc jeśli to możliwe prosiłbym o odpowiedź przez prywatną wiadomość bądź na maila: akwaria@onet.eu
Dziękuję za pomoc i mam nadzieję, że już nieługo spotkamy się wszyscy na nowym portalu. Jeśli macie jakieś pytania w miarę możliwości oczywiście odpowiem.

Pozdrawiam:
Marcin

marcinakwa


30 maja 2008, 23:06   (#2)  

robisz konkurencje dla tego sklepu i forum co nie wrozy dlugiemu istnieu tego postu. mysle ze to ty powinienes niniejszy post powysylac na priv a nie na forum sie oglaszac. wtedy mialabys wieskzy odzew...

PampersBoy
Aktywny użytkownik

Posty: 597
Dołączył: 15 paź 2007, 16:49

30 maja 2008, 23:09   (#3)  

Czegoś tu nie rozumiem... nie można ot tak sobie założyć najlepszej w kraju firmy akwarystycznej.
Pozdrawiam
------
>>Moja strona<<
Na tym forum można odnieść wrażenie, że Heteranthera zosterifolia nigdy nie istniała...

Avatar użytkownika
Yahilles
Znający temat

Posty: 1678
Dołączył: 21 maja 2007, 21:02

30 maja 2008, 23:12   (#4)  

Jesli ma się kapitał można wszystko, a jest to moja pasja. Z pomocą takich urzytkowników jak na tym forum zaistnieje konkretny biznes.

marcinakwa


30 maja 2008, 23:39   (#5)  

zastanawiam się dość prężnie


:D jak to jest prężnie się zastanawiać? Przeciągasz się? :)

Pierwsza rada: popracuj nad ortografią i składnią.
Druga rada: nie zamieszczaj takich postów. Kiedyś na pewne forum przybył przedstawiciel pewnej firmy (pomijam nazwy, nie-sklerotycy z odpowiednim stażem będą pamiętać), który chciał zrobić za darmo badania rynku. Sam uciekł jak zobaczył zadymkę, którą spowodował.
Trzecia rada: To jest forum hobbystyczne, za pośrednictwem którego chcesz zarobić. Nieładnie!

Avatar użytkownika
Kadazan
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2649
Dołączył: 19 lut 2005, 18:19
Miasto: Toruń / Bydgoszcz

31 maja 2008, 10:32   (#6)  

Zgadzam się z Tobą kolego. Narazie też jestem tylko hobbysta i chcę stworzyć cos swojego coś wielkiego. A nie robię żadnego wywiadu tylko proszę o pomoc. Jesli ktoś mi odpowie to super, jeśli nie też fajnie, że chociaż przeczytał.
Pozdrawiam.

marcinakwa


31 maja 2008, 12:20 hobby  (#7)  

marcin akwa odp: pozostalbym przy hooby.

Gość


31 maja 2008, 12:47   (#8)  

Za mało wiedzy ,
za dużo chęci
a wtedy biznes
krótko się kręci...
Trzeba było "postawić" kilka "ankiet" na kilku różnych forach związanych tematycznie z akwarystyką i anonimowo uzyskujesz badanie statystyczne rynku z podpunktami ,które wrzuciłeś w formie postu.
Nie licz iż komuś będzie się chciało pisać "epistoły " na PW bo to dość uciążliwe jest w takiej formie jak zaproponowałeś.
Klikanie w "ankiecie " w "wykropkowane " i tak dość często jest olewane z "założenia".
Jesteśmy leniwi z natury i czego nie musimy , nie robimy.
Twój post też pokazuje ,że tak na serio i Tobie się "nie chce" bo nie przygotowałeś odpowiedniej formy badania rynku /lub nie potrafisz sam i nie dobrałeś odpowiednich ludzi by zrobili to za Ciebie-co z koleji świadczy o tym ,że nie masz aż tyle kasy co deklarujesz/ , nie przemyślałeś jej ....to świadczy w sumie o "słomianym zapale".
To tyle analizy krytycznej.

Gość


31 maja 2008, 12:56   (#9)  

A ja jeszcze dorzucę, że gdybyś był sprytny, to byś zamówił akwarium w jakiejś firmie działającej na polskim rynku i podglądał jak oni pracują. Poza tym, skoro masz, jak twierdzisz duże doświadczenie w tej dziedzinie to powinieneś się orientować kto jest kto i jak ich firmy sobie radzą.

Avatar użytkownika
Kadazan
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2649
Dołączył: 19 lut 2005, 18:19
Miasto: Toruń / Bydgoszcz

31 maja 2008, 12:57   (#10)  

Kolego zaburzyna chodzi mi o odpowiedź na kilka pytań. Osoby, które chcą odpowiedzą, a osoby które klikną tak lub nie by kliknąć nie są dla mnie wiarygodni, a wielu z nas tak robi. Jeśli już ktoś się zdeklaruje odpisać, odpisze szczerze.
Dzięki za krytykę i pozdrawiam

marcinakwa


31 maja 2008, 21:38   (#11)  

Ja po wielu latach uprawiania akwarystyki trafiłem do www.roslinyakwariowe.pl dokładnie do Pana Grześka, powiem szczerze że nie zamienię ich na nikogo innego - jestem w 100% zadowolony.

Wg mnie trudno Ci będzie natychmiast ruszyć z czymś dużym i prężnie działającym. DO super efektów czasami dochodzi się latami. Dla sporej grupy akwamaniaków nie tylko liczy się cena ale dobra rada i jakość

Pozdrawiam
GB

Avatar użytkownika
gregorb
Zainteresowany tematem

Posty: 269
Dołączył: 03 maja 2008, 12:26
Miasto: Kraków

01 cze 2008, 00:09   (#12)  

Dla sporej grupy akwamaniaków nie tylko liczy się cena ale dobra rada i jakość


I to jest sedno sprawy. Te firmy, które działają, napędzane są nazwiskami swoich właścicieli. Są to osoby znane w środowisku, które osiągnęły status, który z braku lepszego słowa można opisać Twoim ulubionym terminem "profesjonalista". Reklamą ich firm są ich osiągnięcia.

Rodzi się zatem pytanie: co Ty osiągnąłeś marcinieakwa? Pokaż swoje akwaria!

Avatar użytkownika
Kadazan
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2649
Dołączył: 19 lut 2005, 18:19
Miasto: Toruń / Bydgoszcz

01 cze 2008, 08:04   (#13)  

1. Osobiście NIE
2. NIE
3. -
4. TAK
5. RAZ W MIESIACU ŚREDNIO
6. ROSLINY, POKARM (jednorazowo lampy hqi, butla co2, testy)
7. allegro
8. cena/jakość/popularność
9. Rosliny zaliczają się do żywego ? :!o
10. j/w
11. Internetowych
12.nie, uwazam to za zbędne dla mojego małego zbiornika
13. 18-25 lat
14. 2.000-5.000 zł/m-c

pzdr

fr3d3k
Początkujący

Posty: 32
Dołączył: 19 kwi 2008, 17:53

01 cze 2008, 08:26   (#14)  

Ten sceptycyzm mnie zaskakuje. Dla mnie to dobra wiadomość. Nowa firma oznacza wzrost konkurencji na rynku, a więc wymuszenie niższych cen, wyższej jakości tego co nas wspólnie interesuje.
Jakie wy macie pojęcie o potencjale marcinakwa że nie dajecie mu szans?

Poszła ankieta na pw.
Obrazek

Avatar użytkownika
Bartek
Znający temat

Posty: 1153
Dołączył: 03 lis 2005, 23:34
Miasto: Oleśnica

01 cze 2008, 15:36   (#15)  

Bartek napisał(a):Ten sceptycyzm mnie zaskakuje. Dla mnie to dobra wiadomość. Nowa firma oznacza wzrost konkurencji na rynku, a więc wymuszenie niższych cen, wyższej jakości tego co nas wspólnie interesuje.
Jakie wy macie pojęcie o potencjale marcinakwa że nie dajecie mu szans?

Poszła ankieta na pw.


Zgadzam się pod tym względem z przedmówcą. Nie róbcie z akwarystyki hermetycznego środowiska bo tak przeciez nie jest. Jeszcze pare firm i wszystko wyjdzie NAM - AKWARYSTOM na dobre. A jak jakaś firma się nie sprawdzi - spokojnie - rynek ją skoryguje lub wytnie.

marcinakwa, z doświadczenia w rozwijaniu biznesów wiem, że Twoje podejście może niestety nie przynieść ci oczekiwanego efektu. Nie da sie na starcie zrobić rzeczy NAJWIĘKSZEJ od razu. Poza tym - jak szczerze, to szczerze... a co! za szczerość ludzi się ceni prawda? - uważam - sądząc tylko i wyłącznie po twoim poście - że nie masz zielonego pojęcia na temat funkcjonowania firm na rynku, a co dopiero tych największych...Szczególnie w tej branży. Hobby to nie wszystko.
A czytając po pytaniach do twojej ankiety uważam, że masz max 14 lat...

Przepraszam jeśli kogoś urazilem - nie chciałem tego. Szczerość to podstawa - szczególnie jeśli w grę mają wchodzić pieniądze - nie da się zbudować stabilnego biznesu na kłamstwach i iluzorycznym pojęciu bo w pewnym momencie te podstawy szlag trafi tak jak i firmę, która na nich stoi.

A na pytania z ankiety ci odpowiem, a co!

Oto odpowiedzi:
1. NIE
2. NIE
3. -
4. TAK
5. 1-2 /mc
6. sprzęt, rośliny, zwierzęta, akcesoria
7. allegro - najtaniej, zoologica.pl - najtaniej i można sie dogadać
8. produkt/cena/jakość/serwis pogwarancyjny
9. JASNE
10. rośliny i zwierzęta
11. Tradycyjnych - pytanie uważam za głupie bo bez sensu kupować np na allegro saszetkę pokarmu...
12. NIE
13. 18-25 lat - siemieszcze ;)
14. 2.000-5.000 zł/m-c

TERAZ ANKIETA DLA CIEBIE:
1. pokaż swoje zbiorniki - zamieśc je w odpowiedmi dziale i opisz.
2. W jakim przedziale wiekowym się mieścisz:
18-25 lat
25-40 lat
40-60 lat
powyżej 60 lat

Leszczu


01 cze 2008, 19:44   (#16)  

Dzięki kolego powyżej za informacje.

Oczywiście odpowiadam na Twoje pytania:
1. Niedługo stanie portal bo jest już w trakcie przygotowań (kwesta 3 miesięcy) - zobaczysz tak koło 10 moich zbiorników.
2. 25-40

Pozdrawiam i dzięki za szczere info a co do mojego wieku to może mój luzacki i często kontrowersyjny styl bycia sprawia wrażenie takie a nie inne za to też przepraszam.

marcinakwa


marcinakwa napisał(a):Moja prośba jest następująca: czy moglibyście szczerze odpowiedzieć mi na kilka pytań zamieszczonych poniżej, abym mógł zbadać rynek i stworzyć dla klientów najlepszą firmę o Naszej wspólnej pasji?Pozdrawiam:
Marcin


Oto pytania:
1. Czy znasz kogoś kto dał założyć sobie akwarium przez jakąś firmę? (odp.: TAK lub NIE)
Tak
2. Czy jakakolwiek firma akwarystyczna robiła dla Ciebie usługi? (odp.: TAK lub NIE)
TAK
3. Jeśli tak i jak można wiedzieć to jakiego rodzaju były te usługi?
akwarium na zamówienie, dostawa sprzetu i zwierząt
4. Czy kupujesz produkty akwarystyczne on-line? (odp.: TAK lub NIE)
TAK
5. Jak często dokonujesz zakupów produktów akwarystycznych on-line?
raz na 2-3 miesiące
6. Jakiego rodzaju są te produkty?
głównie sprzęt
7. W jakim sklepie internetowym kupujesz produkty i dlaczego akurat w w tym?
bo w kwesti oświetlenia nie mają sobie równych np. Aqva-light
8. Czym się kierujesz wybierając sklep internetowy?
Możliwość nawiązania merytorycznej rozmowy i szybkość dostawy, cena
9. Czy kupiłeś/aś kiedykolwiek żywy towar on-line? (odp.: TAK lub NIE)
Tak
10. Jakiego rodzaju był to towar?
rośliny, ryby, krewetki
11. Częściej kupujesz produkty akwarystyczne w sklepach internetowych czy tradycyjnych?
częściej w tradycyjnych, ale w internecie na wyższą kwotę
12. Czy kupiłbyś/kupiłabyś profesjonalny sump z pompami, mediami i hydrauliką w cenie nie przekraczającej 2000 zł?
co oznacza termin profesjonalny i z jakimi pompami ? tym bardziej że sump nie jest najlepszym rozwiązaniem filtracji
13. W jakim przedziale wiekowym się mieścisz:
25-40 lat

Nuroslaw
Zainteresowany tematem

Posty: 260
Dołączył: 17 gru 2004, 13:07
Miasto: Sieraków

16 lip 2008, 21:00   (#18)  

Trochę się uśmiałem z tego: "Od jakiegoś roku zastanawiam się dość prężnie nad otworzeniem największej w Polsce firmy akwarystycznej."

Oto pytania:
1. Czy znasz kogoś kto dał założyć sobie akwarium przez jakąś firmę? (odp.: TAK lub NIE)
NIE
2. Czy jakakolwiek firma akwarystyczna robiła dla Ciebie usługi? (odp.: TAK lub NIE)
NIE
3. Jeśli tak i jak można wiedzieć to jakiego rodzaju były te usługi?
4. Czy kupujesz produkty akwarystyczne on-line? (odp.: TAK lub NIE)
TAK
5. Jak często dokonujesz zakupów produktów akwarystycznych on-line?
raz na 2-3 miesiące
6. Jakiego rodzaju są te produkty?
pokarmy, sprzęt
7. W jakim sklepie internetowym kupujesz produkty i dlaczego akurat w w tym?
sklep.roslinyakwariowe.pl > opinie klientów
8. Czym się kierujesz wybierając sklep internetowy?
opinie klientów
9. Czy kupiłeś/aś kiedykolwiek żywy towar on-line? (odp.: TAK lub NIE)
Tak
10. Jakiego rodzaju był to towar?
rośliny, krewetki
11. Częściej kupujesz produkty akwarystyczne w sklepach internetowych czy tradycyjnych?
tradycyjnych, wszystko starannie kalkuluję i zależy od ceny oraz kosztów wysyłki
12. Czy kupiłbyś/kupiłabyś profesjonalny sump z pompami, mediami i hydrauliką w cenie nie przekraczającej 2000 zł?
nie mam takiej potrzeby
13. W jakim przedziale wiekowym się mieścisz:
25-40 lat

dinus
Poznaje temat

Posty: 58
Dołączył: 25 lis 2007, 11:33
Miasto: Krakow











Powiązane tematy
  • Testy pH, gH, kH, NO3, PO4, Fe i inne - temat dedykowany

    Witam. Jakich producentów testy na NO3, PO4, Fe warto kupić (dokładność pomiaru w stosunku do ceny i producenta) a od jakich trzymać się z daleka?. jakie mają zakresy pomiarowe (od ilu do ilu) i na il...

    Wyświetlenia: 164039 | Odpowiedzi: 395 czytaj więcej...

  • Pokarmy Ocean Nutrition już dostępne w naszej ofercie

    https://www.roslinyakwariowe.pl/images/stories/wiadomosci/2015/12592/ocean1.jpg Miło nam poinformować, że do oferty sklepu dołączyła nowa marka Ocean Nutrition, mająca ponad 20-letnie doświadcz...

    Wyświetlenia: 1622 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Dziwna sprawa

    Troszkę opisu ogólnej sytuacji. Baniak zawsze jakis miałem , tylko LT z dużą ilością roślin. Mało ingeruję w to domowe środowisko, co tygodniowe podmiany 20/30% i ewentualne przycinki. Nigdy nie mia...

    Wyświetlenia: 4350 | Odpowiedzi: 29 czytaj więcej...

  • Ciekawa sprawa z lampami Led

    Witajcie. Chciałbym podzielić się z Wami dość...ciekawą sytuacją. Otóż prowadzę odkąd pamiętam zbiorniki na reflektorach ledowych (6500K). Nigdy nie bawiłem się w designerskie oświetlenie bo uważam to...

    Wyświetlenia: 1736 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Świetlówki, temat rzeka..

    Witam, posiadam akwarium 240l roslinne na ziemi, nie chce podawac co2, aktualnie mam 2x sylvania 6500k + sylvania grolux co daje 0,67w/litr. Ogólnie kolor tego oświetlenia mi sie bardzo nie podoba, na...

    Wyświetlenia: 907 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Kolejny temat o robakach :)

    Witam czy to nicienie? https://drive.google.com/file/d/1SYtnakb8KiI8aWdsH7cskmVstVhA0qY0/view?usp=sharing https://drive.google.com/file/d/1PQe_8Kyj30EGSvFtW8a1JdJAmJ0dvP-q/view?usp=sharing https://dr...

    Wyświetlenia: 2122 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Ciężki temat z glonami, potrzebna pomoc

    Witajcie, od jakiegoś czasu borykam się z plagą kilku glonów w akwarium. Im bardziej staram sie z nimi walczy tym jest gorzej. Glony pojawiły się nagle, teraz nie chcą zniknąć. Info: Akwarium 240l F...

    Wyświetlenia: 4868 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Opinia na temat reaktora co2.

    Witam! Czy ktoś już miał czy ktoś już wie co jest warty reaktor ze zdjęcia ? Mam zamiar wymienić ze szklanego na reaktor narurowy. image.jpeg

    Wyświetlenia: 2013 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Opinie na temat podłoża JBL / ADA / H.E.L.P.

    Witam, chciałbym poznać wasze opinie na temat pracy podłoża w Waszych akwariach. Główne podłoże jakie mnie interesują to: H.E.L.P. Advanced Soil Plants JBL Manado ADA Amazonia Które byś...

    Wyświetlenia: 1904 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Na temat światła rozważania teoretyczne...

    Troszkę mi się nudzi w oczekiwaniu na przesyłkę do tuningu mojej lampy i tak sobie zacząłem czytać i czytać i doszedłem do wniosku, że przeliczniki stosowane przez akwarystów podążają za modą na coraz...

    Wyświetlenia: 14680 | Odpowiedzi: 27 czytaj więcej...



cron

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 461 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.