Jesteśmy po świeżych dostawach roślin :)     ZOBACZ KATALOG
Wielki Atlas Roślin Akwariowych Christell Kasselmann już dostępny w języku polskim!     Kup teraz







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


filtry ADA



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



24 maja 2008, 23:02   (#1)  

Witam!
Czy dobrze wnioskuje patrząc na wpis w Twoim blogu z 23.05 - a dokładniej zdjęcie filtra od Ada, że zakupiłeś sobie to cudeńko? Jeżeli tak, to mam nadzieję, że za jakiś niedługi czas napiszesz coś o nim. Na polskich stronach do dziś dzień nie znalazłem informacji o linii filtrów od Ada.
Pozdrawiam

Kaz!o
Początkujący

Posty: 24
Dołączył: 25 sie 2007, 11:22

24 maja 2008, 23:58   (#2)  

Kaz!o napisał(a): Na polskich stronach do dziś dzień nie znalazłem informacji o linii filtrów od Ada.

Informacje takie niebawem się pojawią pracuje nad tym polski dystrybutor, Norbert jest jedną z pierwszych (po dystrybutorach) osób które kupiły adowski filtr, z tego co widziałem filtry te są bardzo solidnie wykonane i mają nie spotykaną w europie w tego rodzaju zabawkach pompę, mają też bardzo ciekawe właściwości ale o tym nich już napisze Norbert ;)
Pozdrawiam
Marcin Pęczek

Avatar użytkownika
Marcin Peczek
Zaawansowany użytkownik

Posty: 933
Dołączył: 27 lis 2003, 09:58
Miasto: Łódź

25 maja 2008, 23:27   (#3)  

A jak się ma sprawa z serwisem filtrów ADA :?:

Avatar użytkownika
artur_89
Znający temat

Posty: 1585
Dołączył: 06 kwi 2007, 16:05
Miasto: Jaworzno

26 maja 2008, 09:47   (#4)  

Serwisowanie filtrow ADA jest zbedne- pompy Iwaki sie praktycznie nie psuja, a reszta to stal nierdzewna, a wiec praktycznie niezniszczalna w normalnym uzytkowaniu- co sie ma psuc :?: Filtry rzeczywiscie mamy juz w ofercie- pierwsze egzemplaze rozeszly sie jak przyslowiowe cieple buleczki. Dokladne ceny sa w sklepie www.aquascape-shop.pl , tam tez wiecej informacji. Wazne novum w calej imprezie- w komplecie z filtrem sa szklane rurki typy Lily Pipe oraz wklady (np w duzych filtrach- do 9l Bio Rio!), a wiec calosc relatywnie nie jest taka potwornie droga jak by sie wydawalo :D
Pozdrawiam
Grzegorz Guzik- Kraków

Avatar użytkownika
Grzegorz Guzik
Znający temat

Posty: 1953
Dołączył: 30 cze 2003, 21:53
Miasto: Kraków

26 maja 2008, 16:54   (#5)  

Witam

Owszem mam jeden z filtrów ADA ale nie będę się o nim rozpisywał. Pompa jest na prawdę super i mimo iż ma większą moc niż posiadane przeze mnie eheimy jest cichsza i nie zapowietrza się (powietrze nie jest mielone w komorze wirnika tak jak to ma miejsce w clasicach, ecco czy professionalach eheima).....kawał ciężkiego żelastwa ;).
Pozdrawiam, Norbert

Avatar użytkownika
Norbert Sabat
Znający temat

Posty: 1271
Dołączył: 27 gru 2003, 00:35
Miasto: Deep In Underground

26 maja 2008, 20:11   (#6)  

Osz w mordę... :D
Zajrzałem do sklepu żeby zobaczyć te filtry i musiałem dwa razy liczyć zera w cenie ;) Kolejny towar luksusowy! Muszę przyznać, że cena tych filtrów (jak za technologiczną kopię pierwszych Eheimów, tylko, że ze stali ;) ) po prostu zgniata. No, ale nie o cenę tu chodzi, co już nie raz powiedzieliśmy.

Norbercie, ten filtr zastąpi obecne w Twojej 90tce?

Serwisowanie filtrow ADA jest zbedne- pompy Iwaki sie praktycznie nie psuja, a reszta to stal nierdzewna, a wiec praktycznie niezniszczalna w normalnym uzytkowaniu- co sie ma psuc


Aha, czyli serwisu filtrów nie będzie w Polsce :/

A co z uszczelkami? Ze stali i też się nie psują? ;)

Avatar użytkownika
Kadazan
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2649
Dołączył: 19 lut 2005, 18:19
Miasto: Toruń / Bydgoszcz

26 maja 2008, 21:49   (#7)  

Grzegorz Guzik napisał(a): a wiec calość relatywnie nie jest taka potwornie droga jak by sie wydawalo :D

Grzegorz bądź tak dobry i się nie ośmieszaj - pisze całkiem serio :!:
Kupujecie ten sprzęt - to Wasza sprawa, ale nie próbujcie wmawiać innym że cena 2200 za najtańszy filtr nie jest potworna (nawet z dodatkami).
,, ... idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch .. "

,, .. bądź odważny gdy rozum zawodzi bądź odważny
w ostatecznym rachunku jedynie to się liczy .."

Zbigniew Herbert

Avatar użytkownika
furraan
Zainteresowany tematem

Posty: 178
Dołączył: 21 gru 2003, 15:22
Miasto: Łódż

26 maja 2008, 22:05   (#8)  

Specjalnie napisalem "relatywnie"- to wlasnie ten drobiazg. Jestem powaznym czlowiekiem. Jeszcze dwa lata temu nie sadzilem, ze bede sam mial taki filtr i tez mowilem, ze drogie jak cholera i na pewno w Polsce nikt nie kupi. Coz: tempus fugit.. i niesie zmiany :D
Pozdrawiam
Grzegorz Guzik- Kraków

Avatar użytkownika
Grzegorz Guzik
Znający temat

Posty: 1953
Dołączył: 30 cze 2003, 21:53
Miasto: Kraków

26 maja 2008, 22:11   (#9)  

Filtr pracuje w moim akwarium i tyle. Wątek nie dotyczy tego sprzętu (nie ja go poruszyłem, nie napisałem nic o modelu itp) więc prosiłbym szanownych kolegów o odpuszczenie sobie dyskusji i kolejnych wojenek ideologicznych związanych z ADA. Przyjdzie czas aby coś więcej o nim napisać na mojej stronie. Nie interesuje mnie ile kosztuje, czy jest serwis czy nie ma, czy ktoś go jeszcze kupi czy też tylko klepnie się z politowaniem w czoło ;) lub ile eheimów, JBL, Tetr możnaby za to kupić ....ja robię swoje i nie oglądam się na innych ;)
Pozdrawiam, Norbert

Avatar użytkownika
Norbert Sabat
Znający temat

Posty: 1271
Dołączył: 27 gru 2003, 00:35
Miasto: Deep In Underground

26 maja 2008, 22:30   (#10)  

wbrew pozorom taka ES-600 ADA mozna miec za okolo 1000zł. Wystarczy przywiezdz lub sprowadzic takie cudo z USA (sprowadzeni wychodzi troche drozej) ja ow filtr bede mial w lipcu(tak jak wiele innych produktow ADA) i jak mi sie nie sprawdzi to wysatwie go na allegro.

PS. Norbercie udzielasz moze korepetycji z zakresu akwarystyki?? bede pierwszym ktory sie zapisze :)

PampersBoy
Aktywny użytkownik

Posty: 597
Dołączył: 15 paź 2007, 16:49

26 maja 2008, 23:49   (#11)  

wbrew pozorom taka ES-600 ADA mozna miec za okolo 1000zł


Ba, można mieć i za 800zł, jak się pojedzie do Japoni i tam kupi za 40.000 jenów ;)

Ale nie o to chodzi, co podkreśliłem wyraźnie pisząc poprzedni post. Nie jest moim zamiarem wywoływanie jałowej dyskusji o kasie i ADA. A dygresje o filtrze jakiś moderator powinien wydzielić w osobny temat, żeby Norbertowi nie śmiecić.

Norbercie, ponawiam pytanie z ciekawości: czy wiesz już, w którym akwarium ten filtr będzie działał?

Avatar użytkownika
Kadazan
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2649
Dołączył: 19 lut 2005, 18:19
Miasto: Toruń / Bydgoszcz

27 maja 2008, 10:34   (#12)  

Grzegorz Guzik napisał(a): calosc relatywnie nie jest taka potwornie droga jak by sie wydawalo :D


Nie chcę nikogo atakować, być złowrogim komukolwiek, ale...posłużę się tutaj przykładem najbardziej popularnego produktu ADA, a mianowicie Amazonią Soil. Gdy pojawiała się na rynku kosztowała tyle samo co dziś, a porównując kurs ? czy $ z tamtego okresu i dzisiejszy zauważymy, że różni się dość znacznie. Skąd zatem ta stałą cena?
I tak jak zaznaczyłem nie mam zamiaru nikogo atakować itp. Sam używam podłoża AS i uważam, że jest bardzo dobre tylko dziwi mnie ta tendencja cenowa. Może w tym czasie wzrosty koszty prowadzenia firmy, magazynowania itp i to rekompensuje się utrzymaniem tej ceny?! Nie wiem?!
Zatem uprzejmie pytam się kiedy ADA w Polsce będzie tańsza? ;-)
"Nie ważne ile masz, ważne ile Ci brakuje..."
Pozdrawiam
Artur
www.akwapasja.pl

Avatar użytkownika
ArS
Stały bywalec

Posty: 338
Dołączył: 19 lut 2004, 12:41
Miasto: Szczecin

27 maja 2008, 17:33   (#13)  

Filtr już pracuje w akwarium ;) (jakim to narazie tajemnica)

Odnośnie cen ADA to nie ja je ustalam bo jestem klientem. Nikt nikomu nie broni kupować w US czy Japonii, nikt nie kryje również, że jest tam znacznie taniej ale...
Oczywiście nikt nie kalkuluje w cenie ewentualnego cła+VAT - paczkę z dodatkami do podłoża można sobie przesłać pocztą natomiast kontenera towaru już nie ukryjemy przed celnikami :lol: Nie każdy bierze pod uwagę że paczka pocztowa np. z filtrem ES-600 z US to około 100$ i na pewno nie da się jej zakwalifikować jako bagaż podręczny bo ma wielkość 20" telewizora z kineskopem. Za towar ADA w Polsce dystrybutor płaci w Euro a nie w dolarach. Dolar od wejścia ADA na nasz rynek w początkach 2006r spadł z 3.1pln na 2.2pln natomiast Euro z 3.8pln na 3.4pln. Ceny ropy też raczej nie spadają (wręcz przeciwnie)... Ja wolę mieć pewność i kupić na miejscu niż ryzykować dla kilkuset złotych nerwy bo ewentualne problemy z zakupami za granicą i poświęcony czas wyjdą mnie drożej niż ewentualne oszczędności.....czas również kosztuje ;)
Pozdrawiam, Norbert

Avatar użytkownika
Norbert Sabat
Znający temat

Posty: 1271
Dołączył: 27 gru 2003, 00:35
Miasto: Deep In Underground

27 maja 2008, 22:39   (#14)  

Norbert Sabat napisał(a):Ja wolę mieć pewność i kupić na miejscu niż ryzykować dla kilkuset złotych nerwy bo ewentualne problemy z zakupami za granicą i poświęcony czas wyjdą mnie drożej niż ewentualne oszczędności.....czas również kosztuje ;)


nie koniecznie, jesli jestes na wakacjach w kraju kwitnącej wisni albo w USA to mozna polączyc dobre z uzytecznym. Jest tez inna opacja, jesli ktos jezdzi do jednego lub drugiego kraju dosc czesto to co to dla niego problem przywiesć pare przydatnnych rzeczy... ele to sa juz ewenementy.

PampersBoy
Aktywny użytkownik

Posty: 597
Dołączył: 15 paź 2007, 16:49

27 maja 2008, 23:32   (#15)  

Uszczelka jest wykonana z bardzo dobrej jakosci materialu - podobnio nie trzeba jej wymieniac przez conajmniej 5 lat - jak bedzie w rzeczywistosci - okaze sie.
O silnikach rowniez slyszalem ze sa "nie do zajechania"

Filtry sa dostepne w sklepie SRWiA od kilku tygodni:
http://www.roslinyakwariowe.pl/sklep/fi ... mp;sort=2a

sa zdjecia - mozna poogladac za free jak taki filtr wyglada w realu.

Jesli ktos chcialby obejrzec filtr z bliska - zapraszamy do Krakowa do sklepu stacjonarnego - mozemy pokazac taka zabawke z bliska.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12284
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

28 maja 2008, 07:09   (#16)  

PampersBoy napisał(a):nie koniecznie, jesli jestes na wakacjach w kraju kwitnącej wisni albo w USA to mozna polączyc dobre z uzytecznym. Jest tez inna opacja, jesli ktos jezdzi do jednego lub drugiego kraju dosc czesto to co to dla niego problem przywiesć pare przydatnnych rzeczy... ele to sa juz ewenementy.


Ja piszę o sobie ;)
Pozdrawiam, Norbert

Avatar użytkownika
Norbert Sabat
Znający temat

Posty: 1271
Dołączył: 27 gru 2003, 00:35
Miasto: Deep In Underground

28 maja 2008, 08:57   (#17)  

Norbert Sabat napisał(a):
PampersBoy napisał(a):nie koniecznie, jesli jestes na wakacjach w kraju kwitnącej wisni albo w USA to mozna polączyc dobre z uzytecznym. Jest tez inna opacja, jesli ktos jezdzi do jednego lub drugiego kraju dosc czesto to co to dla niego problem przywiesć pare przydatnnych rzeczy... ele to sa juz ewenementy.


Ja piszę o sobie ;)


Zawsze mozna sie wybrac na wakacje :)

PampersBoy
Aktywny użytkownik

Posty: 597
Dołączył: 15 paź 2007, 16:49

29 maja 2008, 00:39   (#18)  


Avatar użytkownika
Kadazan
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2649
Dołączył: 19 lut 2005, 18:19
Miasto: Toruń / Bydgoszcz

29 maja 2008, 07:09   (#19)  

Kadazan napisał(a):http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&Item=250248658129&Category=46310


A patrzyłeś koszt przesyłki? ;) 200funtów....(chyba że się pomylili)

Łącznie wychodzi 400funtów (1700pln ;) ) + VAT + CŁO

Oczywiście jak ktoś chce to pewnie warto...ja nie mam ani konta na ebayu, ani paypala, ani nie chce mi się bawić w zagraniczne przelewy :)
Pozdrawiam, Norbert

Avatar użytkownika
Norbert Sabat
Znający temat

Posty: 1271
Dołączył: 27 gru 2003, 00:35
Miasto: Deep In Underground

29 maja 2008, 11:16   (#20)  

Norbert Sabat napisał(a):
Kadazan napisał(a):http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&Item=250248658129&Category=46310


A patrzyłeś koszt przesyłki? ;) 200funtów....(chyba że się pomylili)

Łącznie wychodzi 400funtów (1700pln ;) ) + VAT + CŁO

Oczywiście jak ktoś chce to pewnie warto...ja nie mam ani konta na ebayu, ani paypala, ani nie chce mi się bawić w zagraniczne przelewy :)


Osobiscie kilkukrotnie kupowalem rozne gadzety do akwarium z HongKongu i Malezji i pomimo atrakcynych cen towarow, koszt przesylki skutecznie je zawyza. Biorac pod uwage rozmiar i ciezar tego filtra, to jestem prawie pewien, ze cena za przesylke to nie pomylka. Jezeli chodzi o VAT i CLO, to jako klient indywidualny nigdy ich nie placilem. Cena towaru + koszt przesylki placony do sklepu zawsze byly dla mnie kosztem koncowym. Zalozenie konta na ebayu i PayPalu jest darmowe i trwa 10 minut, natomiast koszt przelewu bankowego do Azji to kolejne 20 funtow + stracony czas na wizyte w banku i okres transferu.
W przypadku tego filtra to gdybym zamierzal go kupic i mieszkal w Polsce, to kupil bym go od rodzimego dostawcy, roznica to ok.400zl wiecej, ale z mocy prawa towar jest objety roczna gwarancja. Azjatyckie sklepy rowniez daja gwarancje, jednak towar trzeba wyslac do sklepu na wlasny koszt (z wyjatkiem, kiedy towar jako nowy nigdy nie dzialal, DOA "Dead On Arrival", wtedy sklep placi), co w przypadku kosztu przesylki dla tego filtra "is making the business tricky".
Pozdrowienia
... sypnijcie no tu szwagrze, jeszcze łopatę fosforu do tej nalewki i będzie git.
Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
spider72
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2654
Dołączył: 16 sty 2008, 16:30
Miasto: Wick, Szkocja











Powiązane tematy
  • Tutorial ADA - zakładanie akwarium 120cm

    https://www.youtube.com/watch?v=852CI18Bv7Y Zapraszam do obejrzenia. Opis zbiornika: Autor: Naru Uchida Akwarium: ADA Cube Garden 120x50x50cm Oświetlenie: Solar RGB x 2 (8,5h na dobę) Filtracja:...

    Wyświetlenia: 477 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • [ADA view] Tutorial zakładania akwarium 180cm

    https://www.youtube.com/watch?v=AT8ZM7dh_38 Zapraszam do obejrzenia.

    Wyświetlenia: 333 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Nowe filtry AquaEL Ultramax - nowość z Norymbergii

    Przed chwilą wróciłem z targów Interzoo 2018 z Norynbergii. Aquael zaprezentował nową serię filtrów o nazwie ULTRAMAX. Widziałem, dotykałem i wydaje mi się, że będzie to bardzo dobry filtr. Są trzy mo...

    Wyświetlenia: 83738 | Odpowiedzi: 268 czytaj więcej...

  • ADA View: 180x60x60cm

    https://www.youtube.com/watch?v=U-RM9ToJxyQ Zapraszam do obejrzenia.

    Wyświetlenia: 439 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Stare produkty ADA

    Witam. Posiadam Bacter100, Clear Super, Tourmaline BC, Green Bacter. Mają one ponad 6 lat. Rozstanie z akwarystyką. Sprzedaż mieszkania, budowa domu. Wracam do hobby. Nadają się one jeszcze do użycia,...

    Wyświetlenia: 489 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Tutorial ADA 90l

    https://www.youtube.com/watch?v=IRaz3XlqcdE Zapraszam do obejrzenia. Więcej informacji o akwarium: https://roslinyakwariowe.pl/galerie/tutoriale/5315-zakladanie-akwarium-90cm.html

    Wyświetlenia: 612 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Tutorial ADA 60l

    https://www.youtube.com/watch?v=CKGyn2JhydY

    Wyświetlenia: 500 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • ADA AquaSky RGB II

    359491077_656486443179800_465411158185704835_n.jpg Nowy model lampy ze stajni ADA, sterowany za pomocą dedykowanej aplikacji. Szczegóły znajdziecie na stronie ADA: https://www.adana.co.jp/jp/con...

    Wyświetlenia: 764 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Clinton Corona a ADA Amazonia i RO

    Cześć wszystkim! Mam do Was pytanie odnośnie wymagań co do wody dla Clintonów. Da radę je trzymać w roślinniaku na podłożu ADA Amazonia ver. 2 i wodzie RO? Po podmiance i mineralizacji wody mam KH 2-2...

    Wyświetlenia: 612 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Nawozy VIMI konkurencją dla ADA

    nawozy-vimi.jpg VIMI wprowadziło do oferty nowe, skoncentrowane nawozy w małych buteleczkach - podobnie jak ADA. W ofercie ADA znajdziemy żelazo (jako ADA ECA) i hormony roślinne przydatne do rege...

    Wyświetlenia: 6996 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 308 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.