Lista działów » Pielęgnacja » Zwierzęta


Proszę o radę



Ryby w akwarium roślinnym - dobór obsady, metody karmnienia, profilaktyka i leczenie.



18 mar 2008, 21:41 Proszę o radę  (#1)  

Od niedawna mam akwarium 25l, dostałam go w prezencie wraz z dwoma ślicznymi glonojadamy:) Potrzebuję rady jakie rybki mogę sobie jeszcze dokupić, aby przetrwały w akwarium o temp. 20 stopni C, nie rozmnażały się najlepiej i były w miarę malutkie. Dzięki

AGUSIA0303


18 mar 2008, 22:23   (#2)  

Moja rada jest taka, żeby oddać te śliczne glonojady komuś kto ma większy zbiornik, ewentualnie samemu sie w takowy zaopatrzyć. "Glonojady" jak je nazywasz to w zdecydowanej większości ryby duże, które potrzebują dużych zbiorników. Do Twojego akwarium nadaje się jednak kilka całkiem interesujących ryb. Np. harem bojownika wspaniałego, lub para gupików, która wkrótce przerodzi się w kolonię. W 25litrowym akwarium z powodzeniem można trzymać również niewielką grupę(5-6osobników) małych kąsaczy, np. neonów innesa. Ciekawą alternatywą są również krewetki. Polecam przeglądanie internetu, na pewno znajdziesz tam wiele przydatnych informacji.
powodzenia !

boo6
Początkujący

Posty: 6
Dołączył: 25 lut 2008, 22:12
Miasto: mikołów

18 mar 2008, 22:36   (#3)  

Bojowniki i gupiki nie spełniają podanych wymagań. Innesy rzeczywiście byłyby najlepszym wyborem, myśle że 10 sztuk nie będzie przesadą. Teoretycznie nadają sie kardynałki, ale trzymanie ich w krótkim akwarium bez mocnego przepływu nie jest niczym dobrym.

Plejstocen
Stały bywalec

Posty: 395
Dołączył: 09 gru 2003, 14:04

18 mar 2008, 22:43   (#4)  

a no rzeczywiście, temperatura zbyt niska jak na bojki, ale czy to taki problem trochę się postarać i zapewnić minimum wymagań dla ryb? Wierzę, że po lekturze kilku artykułów Agusia przekona się, że zadbanie o swoich podopiecznych to nie tylko konieczność, ale i wspaniałe zajęcie :D

boo6
Początkujący

Posty: 6
Dołączył: 25 lut 2008, 22:12
Miasto: mikołów

19 mar 2008, 09:52   (#5)  

Hm...ale czy muszę od razu oddawać moje glonojady? One są na razie maleńkie i świetnie sobie radzą w tym akwarium, wiem, że jak będą większe to je będę musiała oddać, ale na razie to chyba nie jest aż tak konieczne? Dzięki za informacje, muszę poszukać jakiś ciekawych artykułów!

AGUSIA0303


19 mar 2008, 11:12   (#6)  

Lepiej je oddaj, bo jak będą w małym zbiorniku dłużej, to mogą zacząć karłowacieć- a to jedna z gorszych oznak męczenia się zwierząt.
Pozdrawiam
------
>>Moja strona<<
Na tym forum można odnieść wrażenie, że Heteranthera zosterifolia nigdy nie istniała...

Avatar użytkownika
Yahilles
Znający temat

Posty: 1678
Dołączył: 21 maja 2007, 21:02

19 mar 2008, 12:28   (#7)  

Neonki w 20 stopniach? ... lol co ty piszesz człowieku :shock: :roll:
Kup sobie parkę gupików... natura zrobi z nich potem 20-30 i więcej...
Innych ryb bym w tym nie trzymał bo nie lubię dręczenia zwierząt.

chupa


19 mar 2008, 17:04   (#8)  

chupa napisał(a):Neonki w 20 stopniach? ... lol co ty piszesz człowieku :shock: :roll:
Kup sobie parkę gupików... natura zrobi z nich potem 20-30 i więcej...
Innych ryb bym w tym nie trzymał bo nie lubię dręczenia zwierząt.


Tak, Neon Innesa, 19-22 stopnie Celsjusza wg. Kornobisa.
I troche szacunku Panie Mistrzu Hodowców, bo jak mam wątpliwości to nie pisze. :x

Plejstocen
Stały bywalec

Posty: 395
Dołączył: 09 gru 2003, 14:04

19 mar 2008, 19:25   (#9)  

Plejstocen napisał(a):
chupa napisał(a):Neonki w 20 stopniach? ... lol co ty piszesz człowieku :shock: :roll:
Kup sobie parkę gupików... natura zrobi z nich potem 20-30 i więcej...
Innych ryb bym w tym nie trzymał bo nie lubię dręczenia zwierząt.


Tak, Neon Innesa, 19-22 stopnie Celsjusza wg. Kornobisa.
I troche szacunku Panie Mistrzu Hodowców, bo jak mam wątpliwości to nie pisze. :x


Temperatura wody: 22-28 stopni C
i tyle ode mnie... poza tym warto czasem myśleć logicznie- skoro żyjące z nimi skalary i paletki żyją w 28 stopni to neonki nie żyją w naturze na ogół w 20 stopniach bueheheee :roll: Panie Logiki :lol:

chupa


19 mar 2008, 19:36   (#10)  

Aha, Ty jesteś z tych co uważają że wszystkie ryby z Amazonii pływają razem, w 25 stopniach i czarnej wodzie. OK. Dla mnie EOT.

Plejstocen
Stały bywalec

Posty: 395
Dołączył: 09 gru 2003, 14:04

19 mar 2008, 19:44   (#11)  

Plejstocen napisał(a):Aha, Ty jesteś z tych co uważają że wszystkie ryby z Amazonii pływają razem, w 25 stopniach i czarnej wodzie. OK. Dla mnie EOT.


Nie, ale myślę logicznie i wiem, że skoro dana ryba toleruje zakres temperatur od x do y to nie znaczy, że optymalnie jest ją trzymać w najniższej możliwej... trochę logiki :roll:
Poza tym 10 neonów w 25 litrach? c'mon man... bez przesady :lol:
Poza tym autorowi chodzi o ryby, które rozmnoży :roll:

//edit
OWNED :F

chupa


20 mar 2008, 19:24 Re: Proszę o radę  (#12)  

...
Ostatnio edytowano 20 mar 2008, 19:25 przez Maver, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
Maver
Poznaje temat

Posty: 95
Dołączył: 03 lut 2004, 14:53
Miasto: Wieliczka

20 mar 2008, 19:25 Re: Proszę o radę  (#13)  

AGUSIA0303 napisał(a): nie rozmnażały się najlepiej i były w miarę malutkie. Dzięki


hmm ja tu widzę że rybki mają się nierozmnażać :)

Avatar użytkownika
Maver
Poznaje temat

Posty: 95
Dołączył: 03 lut 2004, 14:53
Miasto: Wieliczka

27 mar 2008, 10:19   (#14)  

Hm....nie wiedziałam, że wywołam aż taką żywą dyskusję...cóż...czuję się lekko skołowana co do tych neonków :?:
muszę jeszcze troszkę poczytać, ale fakt, różni autorzy piszą inaczej...
a co do rozmnażania to fakt, że wolałabym żeby się za bardzo nie rozmnażały, rzecz jasna ze względu na małe wymiary akwarium!

AGUSIA0303


29 mar 2008, 18:17   (#15)  

Neonki w 20l :?: W takim zbiorniczku można jedynie krewetki lub ślimaki trzymać, ewentualnie bojownika lub parkę gupików. Dla neonów akwarium powinno być nie mniejsze niż 50l.

Osama


01 kwi 2008, 21:57   (#16)  

Odczepcie się od tych neonów (Innes'a) - tak naprawdę dałyby radę w tych warunkach - nie jest to na pewno dla nich optimum, ale do katorgi daleko.
Ja tu nie będę się wykłócał, tylko Ci - Agusiu- poradzę.
Prawie, że idealnie w tych warunkach będzie miał kardynałek chiński.
Co prawda i jemu przydałoby sie odrobinę większe akwa, ale jego optimum temperaturowe to 18-22 st. Jest to też jedna z najmniej problemowych ryb dla początkujących i moim zdaniem bardzo ładna.

propor
Poznaje temat

Posty: 60
Dołączył: 09 sty 2004, 16:14

01 kwi 2008, 22:44   (#17)  

Ja w akwarium 25 l mam
5 Corydoras habrosus (naprawdę maleńkie kiryski)
4 kardynałki chińskie
parka karlików szponiastych
i duużo różnych ślimaków.
No i wszystkie zwierzaki są zadowolone.
Pozdrawiam
------
>>Moja strona<<
Na tym forum można odnieść wrażenie, że Heteranthera zosterifolia nigdy nie istniała...

Avatar użytkownika
Yahilles
Znający temat

Posty: 1678
Dołączył: 21 maja 2007, 21:02











Powiązane tematy
  • Problem wyskakujących ryb-proszę o radę

    Witajcie , mam otwarte akwarium, od zawsze wyskakiwały mi ryby . Na początku niewiele się tym przejmowałem ale ile można.Rybka to żywe stworzonko i jest mi ich szkoda jak również kasy wydawanej na nie...

    Wyświetlenia: 12093 | Odpowiedzi: 27 czytaj więcej...

  • Proszę o pomoc w identyfikacji choroby

    Dzień dobry. Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji choroby rybek. Posiadam akwarium 80l. Akwarium ma 4 miesiące, dojrzewało dwa. Jest obsadzone żywymi roślinami. Co tydzień wymieniam 30% wody. Filtru...

    Wyświetlenia: 1071 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Padaj krewetki? Proszę o pomoc ?

    Witam. Kupiłem kostkę dla krewetek zestaw zawiera: Diversa akwarium prostokątne o wymiarach 25x25x30 cm Diversa szybę przykrywającą górę akwarium Diversa grzałkę z termostatem 25W, Aquael Leddy Sm...

    Wyświetlenia: 8922 | Odpowiedzi: 33 czytaj więcej...

  • Proszę o pomoc w doborze ryb [300l]

    Witam, z góry przepraszam, jeśli wybrałem nie odpowiednią kategorię, jeśli tak jest to bardzo proszę o przeniesienie tematu w inne miejsce. A więc tak, posiadam stare akwarium słodko wodne w którym d...

    Wyświetlenia: 1158 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Barwniak Czerwonobrzuchy, proszę o szybka poradę

    Mam parke barwniaków, ale nie harem i nie wiem czy nie muszę dokupić samicy. Są one jeszcze małe. Od razu po wrzuceniu do akwarium było wszystko ok, jedyne co to razborki głównie samiec zaczepiał i mu...

    Wyświetlenia: 3127 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • Podejrzenie ospy, proszę o pomoc i dobranie leczenia

    Podejrzewam u jednej z 4 moich neonów niebieskich ospę. Ma plamkę na łączeniu płetwy górnej z grzbietem, nie traci kolorów, nie pływa głową w górę, coś podjada ale neonki nie bardzo lubą nowy pokarm, ...

    Wyświetlenia: 3147 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Dziwne zachowanie i wyskakiwanie ryb - proszę o szybką pomoc

    Wczoraj wpuściłem do akwarium 6 neonów zielonych i kiryska (dostałem w gratisie), pierwszego dnia po wpuszczeniu ryby zachowywały się dziwnie, początkowo 3 pływały w środkowej partii a reszta opadła n...

    Wyświetlenia: 3579 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Proszę o identyfikację choroby

    Witam, Bardzo proszę o identyfikację choroby skalara na zdjęciu. Proszę zwróćcie uwagę na płetwy i okolice skrzeli. Skalar cały czas przebywa w ukryciu pomiędzy roślinami.

    Wyświetlenia: 3080 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Pierwsze Krewetkarium - Proszę o Pomoc

    Mam do was kilka pytań :) WIem że napewno były podobe tematy ale Proszę was o pomoc :) Mianowicie będę zakłagdał kostke 30l z krewetkami tylko jestem zielony w sprawie krewetek :) A więc zacznę od teg...

    Wyświetlenia: 6254 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Prosze o pomoc doświadczonych kolegów w sprawie obsady

    Witam serdecznie Udalo mi się stać posiadaczką szkła o wymiarach 120x50x50, jest to moje 3 szkło w krotkiej akwarystycznej przygodzie. Prosze doświadczonych kolegów o ocene obsady którą rozpisałam ...

    Wyświetlenia: 9179 | Odpowiedzi: 17 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: FoCuS_PL i 213 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.