Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! ZAMÓW TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Manten stones



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



30 gru 2007, 20:52 Manten stones  (#1)  

Mam pytanko: czy oprócz sklepu internetowego i w Krakowie, można gdzieś na śląsku dostać te kamienie?

kurczak.92


30 gru 2007, 22:27   (#2)  

Juz bylo o tym- NIE. Zobacz sobie watek o dostepnosci Manten w dziale o produktach w sklepie serwisu, a dokladnie tu
http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/vi ... hp?t=21121
Pozdrawiam
Grzegorz Guzik- Kraków

Avatar użytkownika
Grzegorz Guzik
Znający temat

Posty: 1953
Dołączył: 30 cze 2003, 21:53
Miasto: Kraków

31 gru 2007, 15:18   (#3)  

A ja słyszałem (tylko nie pamiętam gdzie) że w Japonii z Manten robią nasypy kolejowe tak jak u nas z wapieni :D Czy to prawda?
Obrazek

Tomasz Zawół
Zainteresowany tematem

Posty: 220
Dołączył: 29 lis 2004, 16:40

01 sty 2008, 19:59   (#4)  

Tomasz Zawół napisał(a):A ja słyszałem (tylko nie pamiętam gdzie) że w Japonii z Manten robią nasypy kolejowe tak jak u nas z wapieni :D Czy to prawda?


To by wyjaśniało ich wysoką cenę - zagrożenie życia przy zbieraniu :lol:

Anonim 1811


02 sty 2008, 07:03   (#5)  

Grzegorz Guzik napisał(a):Juz bylo o tym- NIE. Zobacz sobie watek o dostepnosci Manten w dziale o produktach w sklepie serwisu, a dokladnie tu
http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/vi ... hp?t=21121

Grzegorz, nie zapominaj o akwarystach i użytkownikach tego forum, którzy chcą odsprzedać kupione w tych punktach kamienie. Co prawda z powodu atrakcyjnego wyglądu raczej rzadko się to zdarza, ale jednak jest to możliwe.

Avatar użytkownika
Nessos-Przemyslaw Ziolek
Stały bywalec

Posty: 364
Dołączył: 28 paź 2003, 13:03
Miasto: Wrocław

02 sty 2008, 20:23   (#6)  

Jasne, ale pytanie dotyczylo IMO handlu zorganizowanego, a nie przygodnego :wink:
Pozdrawiam
Grzegorz Guzik- Kraków

Avatar użytkownika
Grzegorz Guzik
Znający temat

Posty: 1953
Dołączył: 30 cze 2003, 21:53
Miasto: Kraków

29 sty 2008, 18:11   (#7)  

Chciałbym się tylko upewnić czy jest to "manten stone".
Załączniki
1g.jpg
Obrazek

Avatar użytkownika
Bartek
Znający temat

Posty: 1153
Dołączył: 03 lis 2005, 23:34
Miasto: Oleśnica

29 sty 2008, 18:35   (#8)  

A skad go masz :?:
Pozdrawiam
Grzegorz Guzik- Kraków

Avatar użytkownika
Grzegorz Guzik
Znający temat

Posty: 1953
Dołączył: 30 cze 2003, 21:53
Miasto: Kraków

29 sty 2008, 18:46   (#9)  

Grzegorz Guzik napisał(a):A skad go masz :?:

Zdjęcie pochodzi ze strony:

http://www.mount.cad.pl/g/budowa/rodz_s ... /index.htm

Swoją drogą przyznam,że skała naprawdę ładna.
Ostatnio edytowano 29 sty 2008, 18:53 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz

Gość


29 sty 2008, 18:48   (#10)  

Sergiusz Kowalew napisał(a):
Grzegorz Guzik napisał(a):A skad go masz :?:

Zdjęcie pochodzi ze strony:

http://www.mount.cad.pl/g/budowa/rodz_s ... /index.htm

Kolega już wyręczył mnie w pytaniu skąd go mam ;)
Czy jest to ów "manten stone" ?
Obrazek
Ostatnio edytowano 29 sty 2008, 18:48 przez Bartek, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
Bartek
Znający temat

Posty: 1153
Dołączył: 03 lis 2005, 23:34
Miasto: Oleśnica

29 sty 2008, 19:04   (#11)  

Bartek napisał(a):
Sergiusz Kowalew napisał(a):
Grzegorz Guzik napisał(a):A skad go masz :?:

Zdjęcie pochodzi ze strony:

http://www.mount.cad.pl/g/budowa/rodz_s ... /index.htm

Kolega już wyręczył mnie w pytaniu skąd go mam ;)
Czy jest to ów "manten stone" ?

Odpowiedź jest prosta jak drut...
Manten nie występują w Polsce, więc jest to podróba, ale za to bardzo wysokiej jakości (jak Adidasy na stadionie) :D Może jakby ktoś nie wyjawił miejsca pochodzenia to byłby to MS, ale teraz to już po fakcie.
Obrazek

Tomasz Zawół
Zainteresowany tematem

Posty: 220
Dołączył: 29 lis 2004, 16:40

29 sty 2008, 19:08   (#12)  

Załamujecie mnie... jak można mówić o "kamieniach wysokiej jakości"? :roll:
Kamień pokazany przez Bartka przypomina mi spękany kawał gumy :lol:
Pozdrawiam
------
>>Moja strona<<
Na tym forum można odnieść wrażenie, że Heteranthera zosterifolia nigdy nie istniała...

Avatar użytkownika
Yahilles
Znający temat

Posty: 1678
Dołączył: 21 maja 2007, 21:02

29 sty 2008, 19:09   (#13)  

Tomasz Zawół napisał(a):Manten nie występują w Polsce, więc jest to podróba, ale za to bardzo wysokiej jakości (jak Adidasy na stadionie) :D Może jakby ktoś nie wyjawił miejsca pochodzenia to byłby to MS, ale teraz to już po fakcie.

Tym bardziej,że przez ostatnie miesiące szukałem w różnych regionach Polski kamienie,które były by podobne do MS.Kilka okazów znalezionych w "Kamienicy" było przedniej urody-lecz nie dorównywały Mantenom.Gdybym wiedział,że można w tamtym rejonie znaleść takie perełki......... :wink:
Yahilles napisał(a):Załamujecie mnie... jak można mówić o "kamieniach wysokiej jakości"? :roll:
Kamień pokazany przez Bartka przypomina mi spękany kawał gumy :lol:

Strasznie dziwne masz skojarzenia,jeżeli struktura mantenów i im podobnych uważasz za "kawałek spękanej gumy".

Gość


29 sty 2008, 19:48   (#14)  

Ktoś tu psuje interes PASJONATOM. :lol:









P.S. imo skałka piękna.

Plejstocen
Stały bywalec

Posty: 395
Dołączył: 09 gru 2003, 14:04

29 sty 2008, 19:49   (#15)  

Swoja droga, o ile pamietam, to dolomit jest skala wapienna, a Manten Stones NIE :!: Zylki, ktore maja manteny, to owszem kalcyt, a nie krzemionka, jednak cala reszta skaly jest obojetna chemicznie.
Ps. Yahilles- nie przesadzasz z tym tekstem pod postem :?:
Pozdrawiam
Grzegorz Guzik- Kraków

Avatar użytkownika
Grzegorz Guzik
Znający temat

Posty: 1953
Dołączył: 30 cze 2003, 21:53
Miasto: Kraków

29 sty 2008, 20:23   (#16)  

Nie przesadzam. Ludzie śmieją się z rządu i prezydenta, to ja będę się śmiał z akwarystyki dla hulaków 8)
Pozdrawiam
------
>>Moja strona<<
Na tym forum można odnieść wrażenie, że Heteranthera zosterifolia nigdy nie istniała...

Avatar użytkownika
Yahilles
Znający temat

Posty: 1678
Dołączył: 21 maja 2007, 21:02

29 sty 2008, 20:37   (#17)  

Dla hulakow :?: No Yahilles, dajesz ciala :mrgreen: Przestan, bo dostane zajdow ze smiechu :lol:
Pozdrawiam
Grzegorz Guzik- Kraków

Avatar użytkownika
Grzegorz Guzik
Znający temat

Posty: 1953
Dołączył: 30 cze 2003, 21:53
Miasto: Kraków

29 sty 2008, 20:43   (#18)  

Będzie mi bardzo miło, bo jeśli ludzie się śmieją, to znaczy, że żart jest dobry :twisted:
Przykro mi, ale uważam za uzasadnione nazwać hulaką kogoś, kto kupuje żwirek za 40 zł czy kamienie za podobne sumy :lol: Ubieranie przez sprzedawców tychże produktów w różne śmieszne zdania graniczące z poezją również bardzo mnie bawi :wink:
Pozdrawiam
------
>>Moja strona<<
Na tym forum można odnieść wrażenie, że Heteranthera zosterifolia nigdy nie istniała...

Avatar użytkownika
Yahilles
Znający temat

Posty: 1678
Dołączył: 21 maja 2007, 21:02

29 sty 2008, 20:47   (#19)  

Zycze Ci zeby, jak bedziesz mial tyle lat co ja, bylo Cie stac na Manten Stones i Power Sand, moze wtedy bedziesz rozumial :wink: A na razie pomysl, ze "mowa jest srebrem, a milczenie zlotem" i oby twoj zart nie sprawil, ze sam staniesz sie smieszny :mrgreen:
Pozdrawiam
Grzegorz Guzik- Kraków

Avatar użytkownika
Grzegorz Guzik
Znający temat

Posty: 1953
Dołączył: 30 cze 2003, 21:53
Miasto: Kraków

29 sty 2008, 21:01   (#20)  

Aaa, czyli to taka selekcja- ADA dla bogatej arystokracji? :lol:
Jeśli milczenie jest złotem, to pewnie najwięcej cudownych japońskich kamieni kupują ludzie nie udzielający się na forum, bo mają najwięcej pieniędzy :twisted:

Rozumiem, że " stanę się śmieszny", kiedy zbiegnie się jeszcze kilku innych amatorów zmechanizowanych akwariów w cenie potrójnej i cudownych kolejowych kamulców układanych według wspaniałej sztuki pana Amano i wszyscy okrzykną mnie świętokradcą i spalą na stosie obłożonym Manten Stones?
Pozdrawiam
------
>>Moja strona<<
Na tym forum można odnieść wrażenie, że Heteranthera zosterifolia nigdy nie istniała...

Avatar użytkownika
Yahilles
Znający temat

Posty: 1678
Dołączył: 21 maja 2007, 21:02











Powiązane tematy
  • Dragon stones

    Hej Szybkie pytanie. Jak sobie radzicie z czyszczeniem dragonów ? Robicie to na 100% że z kamienia 2 kg macie dziesiątki mniejszych ? Czy z grubsza szczotą ? Ja nie wiem miałem dragony od kilku dosta...

    Wyświetlenia: 907 | Odpowiedzi: 17 czytaj więcej...

  • Jak zrobić samodzielnie Riccia Stones

    https://www.youtube.com/watch?v=lRfhgsWvGYs Zapraszam do podpatrzenia jak kamienie wykonuje Oliver Knott. Zobacz produkty marki Aqua-Rebell

    Wyświetlenia: 1990 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • 065l - Roots and Stones - piter134

    Akwarium - 60x30x36 Filtracja - Hydor 350 Oświetlenie - Gaon Nuniq 60cm Nawożenie - butla co2 z reduktorem Aquario Blue + linia nawozowa Aquaforest Podłoże - Dark soil użyty ze starej aranżacji oraz ...

    Wyświetlenia: 11796 | Odpowiedzi: 80 czytaj więcej...

  • 096l - Two stones - Dawid Golubiewski

    Witam. Chciałem wam przedstawić moją drugą aranżację. Baniak zalany około miesiąca temu. Kilka słów o zbiorniku: - szkło OW 60x40x40 - 96l - filtracja unimax 250 oraz skimmer eheim - oświetlenie chih...

    Wyświetlenia: 1396 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • 030l - Benibachi Manten - Gravis

    Hej, Zbiornik został założony 12.06.2019 późną wieczorową porą ;) Na początek trochę informacji. Ogólne: :arrow: Szkło Aquael SHRIMP SET SMART 2 29x29x35cm :arrow: Tło Aqua Nova Black :arrow: ...

    Wyświetlenia: 5590 | Odpowiedzi: 53 czytaj więcej...

  • 275l - The Stones - Maskot

    Witam, chciałbym zaprezentować mój zbiornik który niedawno wystartowałem po wielu latach przerwy i powrocie do amatorskiej zabawy z akwarystyką. Wszelakie porady, sugestie oraz krytyka mile widziana o...

    Wyświetlenia: 1493 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • 250l - Roots and Stones 2 - ynfqaab

    Witajcie przedstawiam Wam nowy aranż. Wymiary akwarium - 100x50x50 Optiwhite Szafka made by roslinyakwariowe.pl Skały i korzenie manten stone i tree wood Aranżacja: Ancient Stone Oświetlenie - sanris...

    Wyświetlenia: 6198 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • 250l - Stones and roots - ynfqaab

    Wymiary akwarium - 100x50x50 Optiwhite Szafka made by roslinyakwariowe Skały i korzenie manten stone i red moor wood Oświetlenie - sanrise f002 90cm 48w + AQUAEL LEDDY SUNNY 100 18w + 2x św...

    Wyświetlenia: 23768 | Odpowiedzi: 75 czytaj więcej...

  • [Film] The green machine: The Making of 'Five Stones'

    Witam The Making of 'Five Stones' krok po kroku jak zaaranżować Iwagumi w wykonaniu James'a Findley'a z The green machine. <object width="640" height="360"><param name...

    Wyświetlenia: 3091 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Ancient stones (fake Manten stones) a parametry wody

    Cześć. Mam pytanko na które nie znalazłem odpowiedzi. Ostatnio po raz pierwszy użyłem do hardscape'u skałek Ancient stones w nano akwarium i mam problem z twardościami w tym zbiorniku. Wiem, że Seiryu...

    Wyświetlenia: 7862 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Piotr Baszucki, siabal04 i 207 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.