Lista działów » Galeria » Konkursy i inspiracje


[112l] Roślinny Underground



Znalezione w sieci inspiracje, tutoriale, ciekawostki oraz informacje o konkursach.



03 gru 2007, 16:09 [112l] Roślinny Underground  (#1)  

Witam
zbiornik roślinny 112L - profilowane

Oświetlenie:
2x18 sylvania aquastar
2x24 sylvania aquastar
wszystko na statecznikach elektronicznych

Ogrzewanie:
grzałka aquel 100w z termostatem

Filtracja:
filtr tertatec ex 700 bio biobale ,gabka aquael drobna, ceramika,gąbka , filtr oczyszczania powierzchni Fluval Surface Skimmer

Parametry wody
Brak danych........ dawno nie mierzyłem

Podłoże:
nawóz sera,żwir drobny 1/2 kólki gliniane zwir 2/5 zmieszany z floranem

Nawożenie:
PGP Makro,Mikro,+ ferrero Co2 butla cisnieniowa 1,5 kg /do podmian Safe Water

Flora : na dzień 03.12.2007
Microsorium pteropus
Microsorium narow
Rotala Rotundifolia ? indica
Ludwiga repens - green
Heteranthera zosterifolia
Micranthemu umbrosum
Glossotigma Elantenoides


Fauna:
Obecnie
White Pearl ?
red fire ?
cardina cf babaulti? zielone / brązowe
15x Neon Inessa
10x Neon Czerwony
5 x Pielęgniczka Ramireza
8 x Microrasbora sp Galaxy
2 x Zbrojnik niebieski +kilka małych
2 x kosiarka - Crossocheilus siamensis
1x gupik

Obrazek

Avatar użytkownika
Jerdezz
Zaawansowany użytkownik

Posty: 792
Dołączył: 01 lis 2004, 23:25
Miasto: Kępno

09 gru 2007, 14:23   (#2)  

Ladnie sie prezentuje - choc rosliny nieco blade i glossostigma slabo sobie radzi (jest duzo swiatla, wiec to raczej kwestia nawozenia).

Zamienilbym jakas swietloweczke na typu day-light aby "dogrzac" kolory w zbiorniku i bedzie super :)

p.s. prosimy o dodanie imienia i nazwiska w tytule aranzacji.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12281
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium











Powiązane tematy
  • 1000 litrów - uproszczenie systemu / adaptacja pod roślinny

    Witam wszystkich! S prawa wygląda tak, obecnie mam morskie akwarium 1000l, niestety, brak czasu trosze daje się we znaki, i nie jestem w stanie już tak doglądać akwarium jak kiedyś :( dlatego pojawi...

    Wyświetlenia: 46087 | Odpowiedzi: 201 czytaj więcej...

  • 112l - Kero79 - Seiryu stone

    Witam Po kilku latach zajmowania się akwarystyką w końcu się doczekałem i zostałem właścicielem zestawu kamieni seiryu stone. To świetna okazja do postawienia zbiornika w stylu Iwagumi co zresztą zami...

    Wyświetlenia: 11947 | Odpowiedzi: 25 czytaj więcej...

  • Konkurs na najlepszy polski zbiornik roślinny

    Oglądając zachodnie strony, pomyślałem, że przydałby się konkurs na najładniejszego holenderka :wink: . Może webmaster roslinyakwariowe.pl, rozważyłby tę propozycję i cosik rozganizował :?: Pozdra...

    Wyświetlenia: 59550 | Odpowiedzi: 543 czytaj więcej...

  • 25L roślinny żłobek

    Hejo, postanowiłem przerobić swoje 25L akwarium kotnikowe na roślinne. Tak to wygląda: https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170410/466c915bc48b584000464b654a4cb919.jpg Rośliny przeni...

    Wyświetlenia: 4767 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

  • Wystrój baniaczka 112l

    Witam bardzo serdecznie !! :) Chciałbym was prosić o poradę odnośnie wystroju akwarium(przeglądałem zdjęcia innych prac,ale jakoś nie mam weny,pomysłu na wystrój). Świecę 54w 2x T8 po 18w i 1x 24w t...

    Wyświetlenia: 41494 | Odpowiedzi: 405 czytaj więcej...

  • 112l pomoc w aranżacji

    Witam jest to mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem młodym akwarystą z niewielkim doświadczeniem. moje akwarium wygląda tak: IMG_20161002_194328_HDR.jpg IMG_20...

    Wyświetlenia: 955 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Pomoc przy doborze roślin akwarium 112l

    Witam zakładam 2 akwarium i chciałbym prosić o poradę w doborze roślin, to ma być akwarium całkowicie złożone z roślin 1 planowych tzn nisko rosnących. Myślałem nad takimi roślinami jak : Hemianthus ...

    Wyświetlenia: 2318 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • 112l Nauki ciąg dalszy

    Witam, dopiero od nieco ponad pół roku interesuję się akwarystyką roślinną i ciągle zgłębiam swoją wiedzę na ten temat. Z początkiem roku wystartowałem z akwarium typowo roślinnym (pomimo małej ilości...

    Wyświetlenia: 1273 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Akwarium 112l dzień po starcie

    Witam, w dniu wczorajszym odpaliłem moje pierwsze po wielu latach przerwy akwarium. 1. Zbiornik 112l (80x35x40) 2. Filtr wewnętrzny 3. Grzałka Jest to gotowy zestaw diversa startup 80 W środku kor...

    Wyświetlenia: 4047 | Odpowiedzi: 17 czytaj więcej...

  • Akwarium 112l szklo guardian na bezbarwnym silikonie

    Witam, nie dawno zlikwidowalem akwarium 80litrow z powodu przeprowadzki i teraz mam zamiar wystartowac z nowym baniakiem ze szkła guardian na bezbarwnym silikonie o wymiarach 80x35x40h. ( akwarium ju...

    Wyświetlenia: 10557 | Odpowiedzi: 84 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 461 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.