Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Pielęgnacja » Glony


zielona woda zakwit



Identyfikacja i walka z glonami i sinicami. Skuteczne metody zapobiegania.



07 maja 2007, 13:49 zielona woda zakwit  (#1)  

Witam nie sadzilem ze to napisze kiedykolwiek ale jedak napisze mam zakwit wody od dwoch tygodni i jakos sobie z tym rady nie daje
mianowciei parametry wody
fe ponizej 0,05
azot 5 jbl
po 4 0,25 jbl
two 8
tww 6
ph 6,8
oswietlenie 120 wat 12 h
co2 butla 1 babel 2 sekuny
zbiornik 200l brutto 170 netto multum roslin
zrobilem teraz zalkowite zaciemnienie i puscilem w ruch dodatkowy filter z wata perlonowa nie wiem czy to cos da
co jeszce moge zdzialac i czy ide w dobrym kierunku
podmiany wody co tydzien 30 - 20 procent ro czasem dolewam kranowy na podniesienie tww i two nawozenie pg micro macro fe hydro mineral kno3

TURYSTA
Aktywny użytkownik

Posty: 512
Dołączył: 10 paź 2005, 19:43
Miasto: Trzebinia

09 maja 2007, 11:57   (#2)  

Witam.
Również walcze z zakwitem, przeglądając to forum natrafiłem na ten post:
http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/vi ... ght=zakwit
Myśle, że tobie również wskaże drogę do pokonania "zielonej wody''. Niemałym znaczeniem według mnnie jest tutaj podobne naważenie - PG.
Stosuje się do rad Bartka - staram się by fosfor był limitujący, po tygodniu kuracji narazie poprawy niewidać, lecz sie niepoddaje :).
Powodzenia

Usunięto użytkownika 6124


09 maja 2007, 18:52   (#3)  

ula la la w zbiorniku male zamieszanie
ph 7,5 wzroslo o 0,7
po4 0,25 jbl
no3 10 podalem kno 3 poprzednio utrzymywalem 5
fe 0 spadek z 0,5
dodalem mikro na 170 l 8 mil zobaczymy co dalej
woda nadal zielona

TURYSTA
Aktywny użytkownik

Posty: 512
Dołączył: 10 paź 2005, 19:43
Miasto: Trzebinia

11 maja 2007, 10:45   (#4)  

kolejny dzien poprawy brak zbadalem wode
ph 7 zaczyna spadac
fe 0 widokow chlorozy brak
po4 0,25
no3 15
oswietlenie dalem 180 wat na zbiornik 200 l zakwit ciag dalszy podmiana 10 % wody
co 2 butla
rosliny sie wydluzyly glosia zamiast rosnac na dnie idzie do gory jak tak dalej bedzie to nie wiem jak to sie skonczy chyba wszytsko pojdzie do gory

TURYSTA
Aktywny użytkownik

Posty: 512
Dołączył: 10 paź 2005, 19:43
Miasto: Trzebinia

17 maja 2007, 19:13   (#5)  

juz po zakwicie temat mozna zamknac wiecej o tym mozna pocytakc w poscie zakwit

TURYSTA
Aktywny użytkownik

Posty: 512
Dołączył: 10 paź 2005, 19:43
Miasto: Trzebinia











Powiązane tematy
  • Nowe akwarium problem z mętno-żółtą wodą

    Cześć, Po latach powróciłem do akwarystyki, założyłem baniaczek 240l i od drugiego dnia pojawiła się mętno biała woda. Tydzień mija dorzuciło jeszcze odcień żółtawy. Brunatnice i pierwotniaki? okrzem...

    Wyświetlenia: 1018 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • Jak wywołać zielony zakwit?

    Panowie drodzy. Pytanie jak w temacie. Czy macie jakieś doświadczenia i możecie polecić skuteczny sposób na szybki zielony zakwit? Pytam, bo nie jest tak łatwo wyhodować taki glon jak się chce :)...

    Wyświetlenia: 678 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Siwa woda

    Napisze tutaj, choć nie jestem przekonany czy to glon. Do rzeczy: Kostka 27L zalana 11 sierpnia. Na drugi dzień woda zmętniała. Pomyślałem normalka - pierwotniaki, przejdzie. Jednak nie przeszło do dz...

    Wyświetlenia: 492 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Sekrety walki z glonami - woda utleniona

    http://www.youtube.com/watch?v=geFDaOhCphA Zapraszam do zapoznania się z doświadczeniami autora filmu.

    Wyświetlenia: 80080 | Odpowiedzi: 87 czytaj więcej...

  • Zielona woda

    Witam po podmiance dwa tygodnie temu 30% jak co tydzień woda zrobiła mi się mleczna. Następnego dnia była jakby brązowa a następnie zielona. Została taka do dzisiaj. Nawoził do wartości no³- 11.5 po⁴-...

    Wyświetlenia: 1685 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

  • Zakwit wody czy potrzebuje lampy UV?

    Akwarium 182l, w zamierzeniu roślinne, wystartowało 2 listopada na podłożu Tropica Soil i wg intrukcji Tropica. Prowadziło się bezproblemowo od samego początku, aż do 1,5 tygodnia temu kiedy pojawił s...

    Wyświetlenia: 3597 | Odpowiedzi: 34 czytaj więcej...

  • Zielona woda w akwarium 190l

    Witam. Mamy problem z zieloną wodą w akwarium. Próbowaliśmy już wielu różnych preparatów do zwalczania glonów jednak nic nie działa. Zastanawiamy się nad kupnem lampy uv bądź filtra z uv. Co będzie ba...

    Wyświetlenia: 7140 | Odpowiedzi: 50 czytaj więcej...

  • Zielony zakwit czy pierwotniaki?

    Witam, jak w temacie, chciał bym tylko zweryfikować z czym walczę. Baniak to 80l wystartowana 5.02.2021, ustabilizowana i działająca. Przez chwilę była walka z nitkami na małym heniu ale szybko opano...

    Wyświetlenia: 6264 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Zielony zakwit - szybki sposób na usunięcie

    Szybki i prosty sposób na pozbycie się zielonego zakwitu ( biała woda), znalezione w sieci i przetestowane osobiście ( niestety też mnie dopadło ostatnio - lekko rozjechały mi się parametry wody), w c...

    Wyświetlenia: 1817 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Biała woda w akwarium

    Witam, temat maglowany już na sporo sposobów a i poradzić już z nią sobie też nie umię ale znowu u Mnie się pojawia. Po Moich obserwacjach na pewno woda u Mnie robię się przez nawożenie. Akurat w tym...

    Wyświetlenia: 11557 | Odpowiedzi: 50 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: FoCuS_PL, hyniks, Tata_Franka, TenOdTego i 459 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.