Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


testy na mg i ca



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



19 sty 2007, 22:07 testy na mg i ca  (#1)  

prawie wszystkie testy na Mg i Ca sa przeznaczone do wody morskiej (chyba tylko Hagen robi Ca takze do slodkiej)....znacie moze jakis kruczek jak pomierzyc wapn i magnez w wodzie slodkiej za pomoca testow do wody morskiej? np za pomoca testow zooleka
Piotr

Avatar użytkownika
Piotr Kaczyński
Zainteresowany tematem

Posty: 185
Dołączył: 25 sie 2005, 20:34
Miasto: Otwock

19 sty 2007, 23:11   (#2)  

Odpowiednio zasolić próbę :D Jeszcze nie próbowałem ;) jutro się pokusze o taki test. W kuchni stoi sól morska spozywcza...
Obrazek

Avatar użytkownika
Bartek
Znający temat

Posty: 1153
Dołączył: 03 lis 2005, 23:34
Miasto: Oleśnica

19 sty 2007, 23:31   (#3)  

Bartek napisał(a): W kuchni stoi sól morska spozywcza...


Aloo
........... a w niej może być wapń i wynik wody słodkiej będzie nieprawdziwy , proponuję sól kuchenną niejodowaną.
Pozdrawiam
Grzegorz

Avatar użytkownika
Grzegorz Geming
Zainteresowany tematem

Posty: 159
Dołączył: 04 lut 2004, 11:21
Miasto: Poznań

19 sty 2007, 23:35   (#4)  

moze dobry pomysl....tylko ile tej soli?
Piotr

Avatar użytkownika
Piotr Kaczyński
Zainteresowany tematem

Posty: 185
Dołączył: 25 sie 2005, 20:34
Miasto: Otwock

21 mar 2007, 21:17   (#5)  

i jak eksperymenty?
Zarys aranżacji w 375 l ;)

Avatar użytkownika
filip
Zainteresowany tematem

Posty: 213
Dołączył: 10 gru 2003, 23:05
Miasto: Łomianki/Warszawa

27 mar 2007, 16:05   (#6)  

Mierzyłem poziom wapnia w wodzie słodkiej i wynik by chyba poprawny bo robiłem porównanie z roztworem wzorcowym. Tylko że wziąłem 8 razy więcej wody aby otrzymać wynik bardziej precyzyjny bo o ile pamiętam 1 kropla w tym teście to 20mg/l Ca , a tak miałem 1 kropla - 2,5 mg.l
Krzysiek

Avatar użytkownika
j24
Stały bywalec

Posty: 430
Dołączył: 29 maja 2005, 19:20
Miasto: Zgierz











Powiązane tematy
  • Testy pH, gH, kH, NO3, PO4, Fe i inne - temat dedykowany

    Witam. Jakich producentów testy na NO3, PO4, Fe warto kupić (dokładność pomiaru w stosunku do ceny i producenta) a od jakich trzymać się z daleka?. jakie mają zakresy pomiarowe (od ilu do ilu) i na il...

    Wyświetlenia: 162464 | Odpowiedzi: 395 czytaj więcej...

  • TESTY JBL vs Acqua Lab vs Hanna

    Wrzucam bo może kogoś zainteresuje i może ktoś ma podobne wnioski. Właśnie skończyłem robić testy dla PO4, NO3 i FE i poniżej wyniki: test PO4 JBL 0,4 odczyt hanka 0,99 / 1,04 ACQUA 0,8 odczyt h...

    Wyświetlenia: 1745 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • Testy wody ACQUALab - opinie

    Cześć Na znanym portalu aukcyjnym zauważyłem testy do badania parametrów firmy ACQUALab. Osobiście ich nie znam a w aukcji w opisie każdy nawet maszkarę przedstawi jako księżniczkę więc chętnie dowiem...

    Wyświetlenia: 12222 | Odpowiedzi: 52 czytaj więcej...

  • Testy wody przed podmianą czy po podmianie

    Temat rzeka co akwarysta to inne zdanie . Dla tego chciał bym poznać wasze zdanie jak to u was wygląda . Kiedy robicie testy wody ? Przed podmiana czy po podmianie ?

    Wyświetlenia: 1426 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • PO4, Fe, Nawożenie i Testy

    Cześć! Mam pewien problem z akwarium w biurze. Akwarium wystartowane około 2 miesiące temu na aktywnym podłożu ADA. Od około miesiąca miałem problemy z glonami nitkowatymi z które od około tygodnia...

    Wyświetlenia: 4602 | Odpowiedzi: 17 czytaj więcej...

  • Testy, RO i jak zadziałać

    Cześć, Wyczekiwane 200l już stoi. Zakupiłem filtr RO, żeby od początku zacząć porządnie. Co do samego RO, czytałem sporo o mineralizatorach, lecz nie do końca jestem w stanie zaleźć złoty środek....

    Wyświetlenia: 1256 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Sposób na testy a parametry.

    Witam! Jaką obraliście taktykę lub sposób wykonywania testów żeby dowiedzieć się ile danego i w jakim czasie pierwiastka zużywają rośliny, żeby dowiedzieć się ile i w jakim też czasie dozować? :D Czyi...

    Wyświetlenia: 1200 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Testy do wody.

    Witam. Przymierzam się do zakupu testów wody. Do taj pory mierzyłam tylko Ph, Gh i NO3. Reszta na tak zwanego czuja. Nawet mi ta sztuka wychodziła bo nie miałam glonów. Po śmierci wszystkich ryb nawet...

    Wyświetlenia: 1973 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Stosunek redfielda - testy - utrzymanie

    Witam! Chciałem was zapytać jakie macie sposoby/rady, aby utrzymać stosunek redfielda N:P? Chodzi mu to o to kiedy, i jak wykonujecie testy aby wiedzieć ile wasze rośliny zabierają tego i tego, co il...

    Wyświetlenia: 3077 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Nowość: Testy paskowe Eheim

    Na Polski rynek trafiły testy paskowe marki Eheim. Opakowanie zawiera 50 testów i pozwala na zbadanie kluczowych parametrów wody: NO3, NO2, GH, KH i pH.

    Wyświetlenia: 1141 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Piotr Baszucki i 610 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.