Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Technika » Filtracja i ogrzewanie


Akwarium 160L Unimax 250 czy Tetra EX 700



Dobór filtra do wymiarów akwarium, opinie o sprzęcie i sposoby na wydajne wkłady.



Przymierzam sie do wymiany filtra w swoim akwarium .Prosze o wypowiedzi na temat wyzej wymienionych filtrow. Dzieki.

jaca76
Zainteresowany tematem

Posty: 180
Dołączył: 22 mar 2005, 11:23

05 lip 2006, 01:09   (#2)  

Witaj,

Co prawda bylo tego sporo na forum, ale nie cierpie odsylania ludzi do szukaj, czy zobacz w ksiazce. Nie po to jest forum aby dawac odpowiedzi "proponuje zajrzec do ksiazki". Oto moja opinia na temat jedego z kubelkow.

Uzywam unimaxa 250 pro od okolo pol roku i jestem z niego bardzo zadowolony. Przede wszystkim duza pojemnosc filtracyjna, cztery pojemniki na media, cicha praca, bezproblemowa obsluga. Dodatkowo masz mozliwosc podpiecia lampy UV, gdyby Cie to kiedys interesowalo. Na razie proponuje dolozyc tam jakas ceramike (ja tak zrobilem). Filter ten ma bardzo duza regulacja przeplywu wody, wiec jesli bedzie za bardzo mieszal wode w Twoim baniaku, mozesz spokojnie go przykrecic.


Na poczatek masz cztery media w zestawie: gabke, wegiel, zeolit, i ceramike pro - zatem start masz bezproblemowy. Co do uzycia wegla - sam zdecyduj - niektorzy uwazaja go za kontrowersyjne medium filtracyjne. Niektorzy tez nie polecaja uzycia zeolitu. Ja w tej chwili mam wpakowana gabke, keramzyt (2 pojemniki), i ceramike (pojemnik + lampa).

Jedyne na co moge narzekac, to twarde przewody doprowadzajace i odprowadzajace wode - przy zlym ustawieniu moga sie zalamywac, czesciowo blokujac jej przeplyw. Syszalem jednak, ze w ostatnim czasie je zmienili - ale nie jestem pewien na 100%.

Co do wyposazenia w rurki wlotowe i wylotowe. Sa po cztery segmenty na wlot i wylot (tu - deszczownia). Wlot dodatkowo zaopatrzony jest w kratke, aby nie wsyslo ryby, czy tez innego, wiekszego badziewia. Proponuje z niej zrezygnowac, i na jej miejsce kupic gabke od jakiegos malego filtra Aquaela - pasuje jak ulal a zatrzymuje wszystkie syfy - nic praktycznie nie przedziera sie do kubla. Na wylocie masz deszczownie, do ktorej dolozone jest tylko jedno kolanko - jesli bedziesz jej uzywal to moze sie okazac, ze lepiej gdyby tych kolanek bylo sztuk 3, ale to kwesta gustu. Jest tez wyprofilowana koncowka umozliwiajaca w niewielkim stopniu kierowanie strumienia wyplywajacej wody. Mozna ja skierowac w strone powierzchni - swietnie nia porusza (zreszta deszczownia tez), jednoczesnie natleniajac wode.

Jest jeszcze jedna zaleta. Jak sie rozgladniesz to mozesz ten filterek tanio kupic (zreszta kubelek Tetry tez nie jest drogi), a jako ze jest to produkt polski, to przypuszczam, ze i z czesciami zamiennymi nie ma wiekszego problemu.

Co do filtra Tetry nie bede sie wypowiadal - widzialem go jedynie na polce w sklepie :D, ale moze ktos go uzywa i cos Ci poradzi.

Pozdrawiam,
ckm

Avatar użytkownika
ckm
Początkujący

Posty: 46
Dołączył: 30 sie 2005, 14:20

05 lip 2006, 10:01   (#3)  

witam
czy ten przepływ wody da sie tak wyregulować żeby w 112 litrach nie było pralki?
pozdrawiam

menyy
Poznaje temat

Posty: 69
Dołączył: 06 cze 2005, 15:42

05 lip 2006, 20:16   (#4)  

ckm wielkie dzieki za odpowiedz :)
Co do przeszukiwania forum ludzie najczesciej pisza o swoich problemach z tymi filtrami .
Niestety dosc czesto pojawiaja sie posty na temat EX 700 ,najczescie chodzi o uszkodzenie uszczelek .Nie wiem czy brak postow na temat Unimaxa swiedzczy o tym ze jest on niezawodny ,czy moze malo osob go uzywa .
Moze ktos uzywal tych dwoch filtrów ?

jaca76
Zainteresowany tematem

Posty: 180
Dołączył: 22 mar 2005, 11:23

06 lip 2006, 14:22   (#5)  

Menyy. Mysle ze nie powinienes miec klopotu. Regulacja jest naprawde bardzo, bardzo duza. Momentami musze mocno przykrecic filterek i praktycznie nie czyje przeplywu wody. Zrobilem tez test, wyciagajac rure wylotowa nad lustro wody. Praktycznie moglem zgasic wode wylewana przez filtr.

jaca76. Mysle ze unimax jest bardzo popularny wsrod akwarystow. Jesli chodzi o niezawodnosc, to jest tak jak ze wszystkim - trafisz na wadliwy element i klniesz na czym swiat stoi... Wiem, ze w jednym sklepie ogrodniczym, w ktorym maja baniak 160l, ten kubelek (starsza jego wersja) pracuje kolo 2 lat i nigdy nie mieli z nim problemow. W jednym ze sklepow zoo rozmawialem z wlascicielem i tez go uzywa od okolo poltora roku - bez problemow. Jesli jednak zdarza sie jakies problemy, to przypuszczam, ze w kazdym sklepie zoo momentalnie Ci sciagna wadliwa czesc. Poza tym podobno serwis jest bardzo wporzadku. Moze nawet po rozmowie z producentem, dostaniesz czesci zamienne. Zreszta zobacz na forum dyskowcow. Tam jedni sa zadowoleni z tego produktu - inni nie! Ja narazie należe do tej pierwszej grupy.
ckm

Avatar użytkownika
ckm
Początkujący

Posty: 46
Dołączył: 30 sie 2005, 14:20

06 lip 2006, 21:58   (#6)  

nie wiem jak jest z aquaelem ale rzadko kto go kupuje i podobno są ponoć tak skonstruowane, że się bardzo ciężko je rozbiera. Jak jest na prawdę z aquaelami to nie wiem. co do ex-700 to mam go w swoim 100l akwa rozkręconego na maxa i deszczownia niweluje efekt pralki. filtr tetry polecam w 200%. cichy, wydajny, ekonomiczny, latwy w montażu, rozbiurce, czyszczeniu, wykonany z materialów z najwyższej pólki, niezawodny, nic lepszego za taką kase (210zl. na allegro) nie znajdziesz. filtr LUX, ideal. naprawdę polecam. bylo o nim napisane pare postów niżej. poszukaj. pzdr

Avatar użytkownika
100>P Piotr Stochmal
Znający temat

Posty: 1110
Dołączył: 17 wrz 2005, 09:16
Miasto: Lipno

07 lip 2006, 16:54   (#7)  

100>P napisał(a):1.) nie wiem jak jest z aquaelem ale rzadko kto go kupuje i podobno są ponoć tak skonstruowane, że się bardzo ciężko je rozbiera.

2.) Jak jest na prawdę z aquaelami to nie wiem. co do ex-700 to mam go w swoim 100l akwa rozkręconego na maxa i deszczownia niweluje efekt pralki.



1.) Rozbieralem aquaela dwa razy. Pierwszy raz z ciekawosci (jak kupilem) drugi - do czyszczenia (mowa o glowicy nie wkladach filtracyjnych). Nie bylo z tym az tak zle ale nie wiem jak jest z innymi filtrami wiec nie bede porownywal.

2.) Deszczownia ze wzgledu na konstrukcje z reguly niweluje efekt pralki :D.

Dolaczam filmik nakrecony komorka (wiec mozna sie sopdziewac "jakosci") pokazujacy regulacje wylotu wody z unimaxa (wylot otwarty). Prosze aby wszyscy zrozumieli to w sposob "efektu pralki" a nie proby naklonienia kogos do kupna tego filtra!!! Filmik pokazuje przeplyw wody do maksimum do okolo 5-10%.
Załączniki
06-07-06_1920.zip
Plik do otwarcia w real playerze - regulacja przeplywu wody unimax 250pro.
(362.44 KiB) Pobrane 358 razy
ckm

Avatar użytkownika
ckm
Początkujący

Posty: 46
Dołączył: 30 sie 2005, 14:20

09 sie 2006, 23:32   (#8)  

Kupilem Unimax'a 250 tydzien temu, jak narazie smiga jak ta lala, woda czysciutka. Jezeli chodzi o weze to zgadzam sie z przedmowcami, sa troche twarde. A glosnosc? no tutaj juz nie jest tak pieknie, nie mam porownania z innymi filtrami, ale jak na moj gust to wcale cichy nie jest. Szawke pod akwa musialem wygluszyc gabka sinusoidalna (wys. 4cm) i problem z glowy.
Filterek porzadnie wykonany, co stwierdzilo u mnie kilka osob, wszysko nasmarowane wazelina techniczna. Rozklada sie bardzo prosta, a ciasno musi byc bo przeciez chodzi tu o szczelnosc.
Jezeli ktos chce foty filtra to moge przeslac na maila, tylko prosze o wiadomosc w tej sprawie na matystm@interia.pl

matystm


09 sie 2006, 23:51   (#9)  

A ja z innej beczki :wink: . Polecam Eheim Ecco 2234 , jak każdy Eheim praktycznie niezawodny . Nie piszcie mi że jestem zmanierowany , bo tak nie jest . Po prostu wychodzę z założenia , że osoby niezbyt zamożne nie stać na kupno sprzętu gorszej jakości .
Ja swój 2234 ( wersja + , z zaworami ) kupiłem ( w zeszłym roku ) w Botii za 290 zł , tak więc może poczekać jakiś czas , uzbierac 80 zł i kupić Ecco 2234 zamiast Tetry . Ale to Twój wybór .

Avatar użytkownika
furraan
Zainteresowany tematem

Posty: 178
Dołączył: 21 gru 2003, 15:22
Miasto: Łódż

04 wrz 2006, 13:32   (#10)  

Hehe, i weź bądź mądry... Też zastanawiam się nad kupnem filtra do 116L i nadal nie wiem czy Unimaxa 250 czy Tetre 700. Prosimy więcej użytkowników o swoje opinie. Może dodatkową zaletą jest możliwość montażu UV e Unimaxie?

Avatar użytkownika
k2c69
Początkujący

Posty: 7
Dołączył: 20 paź 2005, 12:51
Miasto: Warszawa

08 wrz 2006, 00:09   (#11)  

furraan napisał(a):A ja z innej beczki :wink: . Polecam Eheim Ecco 2234 , jak każdy Eheim praktycznie niezawodny . Nie piszcie mi że jestem zmanierowany , bo tak nie jest . Po prostu wychodzę z założenia , że osoby niezbyt zamożne nie stać na kupno sprzętu gorszej jakości .


Tutaj się z Toba zgodzę ;-) Jak mawiał mój kolega: "skąpy dwa razy traci" ;-)
"Nie ważne ile masz, ważne ile Ci brakuje..."
Pozdrawiam
Artur
www.akwapasja.pl

Avatar użytkownika
ArS
Stały bywalec

Posty: 338
Dołączył: 19 lut 2004, 12:41
Miasto: Szczecin

08 wrz 2006, 14:05   (#12)  

k2c69 napisał(a): Może dodatkową zaletą jest możliwość montażu UV e Unimaxie?


Ja właśnie wybrałem Unimaxa ze względu na to, ale po miesiącu użytkowania stwierdziłem, że lepiej wsadzić tam dodatkowy wkład filtracyjny.
A poza tym zobacz ile kosztuje lampa... tyle samo co filtr :(, to wątpie że kiedyś ją kupie.
Jeżeli zamierzasz w przyszłości kupić lampe to gitara bo nie będzie zajmować miejsca w akwa tylko bedzie schowana w kanistrze- to jest plus.
I jeszcze jedno, filtr jest cichy ale trzeba postawić go na czymś pochłaniającym drgania, przykładowo wykładzinka bo inaczej potrafi troche buczeć co w nocy może przeszkadzać.

matystm


08 wrz 2006, 21:25   (#13)  

matystm napisał(a):
k2c69 napisał(a): Może dodatkową zaletą jest możliwość montażu UV e Unimaxie?


Ja właśnie wybrałem Unimaxa ze względu na to, ale po miesiącu użytkowania stwierdziłem, że lepiej wsadzić tam dodatkowy wkład filtracyjny.
A poza tym zobacz ile kosztuje lampa... tyle samo co filtr :(, to wątpie że kiedyś ją kupie.
Jeżeli zamierzasz w przyszłości kupić lampe to gitara bo nie będzie zajmować miejsca w akwa tylko bedzie schowana w kanistrze- to jest plus.


Oj chyba zadna lampa UV nie zabiera miejsca w akwa. ;-) Raczej w szafce;-)
"Nie ważne ile masz, ważne ile Ci brakuje..."
Pozdrawiam
Artur
www.akwapasja.pl

Avatar użytkownika
ArS
Stały bywalec

Posty: 338
Dołączył: 19 lut 2004, 12:41
Miasto: Szczecin

08 wrz 2006, 23:28   (#14)  

ArS napisał(a):Oj chyba zadna lampa UV nie zabiera miejsca w akwa. ;-) Raczej w szafce;-)


Lampe UV mozesz sobie zamontowac w akwa a mozesz w szafce przykladowo taka lampka:
https://sklep.aquael.pl/webapp/wcs/stor ... y_rn=10617
możliwość całkowitego zanurzenia (nie tylko w szafce :])

matystm


09 wrz 2006, 19:19   (#15)  

Cześć, ja od miesiąca używam Tetry EX 700 (przesiadka po Cascade 700) - rewelacja. Posiada cztery koszyki na wkłady i co najważniejsze wraz z wkładami do każdego z nich. Na początek wystarczy. Ja dodałem jeszcze ceramiki i gąbkę drobnoziarnistą (można zamiast tego dać watę). Rzeczą dla mnie najistotniejszą jest jego CICHA praca. Poprzedni filtr w zamkniętej szafce był wyraźnie słyszalny - ten w ogóle!!! Wszystkie części są dobrze do siebie dopasowane, węże są długie i elastyczne. W trakcie czyszczenia filtra można odłączyć wszystkie węże wraz z zaworami za jednym zamachem - w głowicy filtra znajduje się coś w rodzaju zaworu głównego, odcinającego dopływ wody, a następnie całość wyjmuje się z filtra. Eleganckie rozwiązanie. Do filtra dodatkowo podłączony mam surface skimmer, który pięknie oczyszcza powierzchnię wody. Ogólnie nie powiem, że ten filtr jest lepszy od Unimaxa bo tego nie wiem - nie miałem okazji porównywać. Ale przecież jeszcze miesiąc temu sam wybierałem spośród kilku filtrów i ostatecznie nie żałuję. Jeden z najlepszych moich zakupów akwarystycznych. :lol:

Avatar użytkownika
igi
Zainteresowany tematem

Posty: 188
Dołączył: 12 cze 2006, 17:46
Miasto: Łódź

14 wrz 2006, 08:46   (#16)  

Żadnego z tych dwóch . Unimax jest to filtr potworny . Jakość plastiku-wszesny Gierek , jakość spasowania -póżny Gierek . Zawyżone przepływy podawane przez producenta , słabnąca z czasem głowica [ normalka w Aquaelu] i paskudne elementy typu rura zasysająca lub fatalne wylewy z filtra .
Tetra - nie kupiłabym po tym ile tych filtrów wraca do napraw - cieknąca ,a co gorsza pekająca uszczelka ,dzięki której filterek szybko i zgrabnie opróżnia zbiornik to troszkę dużo .
Filtr jest ładnie wykonany ,ładnie spasowany i ogólnie sprawia wrażenie dobrej jakości - jednak ''sprawia wrażenie'' jest adekwatnym okresleniem .

Do tej wielkości kupiłabym JBL Crystal Profi 250 ,a gdybym miała kupic coś w cenie Unimaxa lub EX - kupiłabym Atmana . Gdybym miała naprawe oszczędzac na filtrze -kupiłabym Hailea - bo szczerze powiedziawszy niczym nie ustępuje Unimaxowi i EX a jest sporo tańszy i dodatkowo pasują do niego elementy zarówno Atmana ,jak JBLa ,jak Eheima . Ostatecznie kupiłabym Sere lub Fluvala - Tetry i Aquaela ... za darmo mogę wziąść [zresztą tak weszłam w posiadanie Unimaxa , którego dostałam do testowania] ,kupic-nie warto .

Moon


14 wrz 2006, 12:12   (#17)  

Moon napisał(a):Unimax jest to filtr potworny . Jakość plastiku-wszesny Gierek , jakość spasowania -póżny Gierek . Zawyżone przepływy podawane przez producenta , słabnąca z czasem głowica [ normalka w Aquaelu] i paskudne elementy typu rura zasysająca lub fatalne wylewy z filtra .


Możesz rozwinąć swoją wypowiedź? Bo naprawdę nie bardzo wiem o czym mówisz :?
Czarny plastiki bez wodotrysków - co dla mnie jest zaletą bo nie lubię dyskoteki i pseudo przezroczystych płytek - i to wszystko co mogę o nim powiedzieć. Zupełnie nie rozumiem zarzutów o jakość spasowania - IMO nie wiesz o czym mówisz. Rozbierałem i składałem ten filtr już kilka razy, montowałem w nim lampę UV. Wszystko bezproblemowo z użyciem małej siły - z niczym nie muszę się szarpać ani niczego nie muszę wciskać na siłę. Filtr chodzi już prawie 1,5 roku - przepływ nie spada, co do elementów wlotowo wylotowych to i tak ich nie widać - jak będę chciał je odsłonić to i tak jedynym sensownym rozwiązaniem jest zamiana na elementy szklane - żaden plastik nie wygląda ładnie w akwarium.
Jak dla mnie to przy tej cenie jest to dobre rozwiązanie - nic nie pęka, nic nie przecieka. Jak mi się zapchała zupełnie gąbka założona na wlot (znudziło mi się wyciąganie małych glonojadów z rury wlotowej) to sam się zgrabnie zatrzymał. Po wyczyszczeniu gąbki i ponownym włączeniu bezproblemowo podjął pracę. Stoi sobie w szafce i jest na tyle cichy że go nie słyszę. Nie jest to może technologia kosmiczna ale twoja krytyka jest bardzo mocno przesadzona.
Pozdrawiam - Paweł Działowski
Aktualnie
Drzewiej bywało

Avatar użytkownika
diki
Aktywny użytkownik

Posty: 685
Dołączył: 10 paź 2003, 13:28

14 wrz 2006, 14:47   (#18)  

Całkowicie zgadzam się z ostatnią wypowiedzią diki'ego. Obudowa Unimaxa jest trwała i praktyczna, a ponieważ stoi ona z reguły w niewidocznym miejscu to jak dla mnie nie musi być wysadzana brylantami, nie musi tez byc przezroczysta no chyba, że ktoś niezabezpieczył zasysacza i bez przerwy jakieś żywe stworzonka mu wpadają do kubełka :] (wtedy mozna sie pochwalic dwoma akwariami :wink: )

matystm


17 wrz 2006, 17:09   (#19)  

Obudowa Unimaxa ,ani nie jest trwała ,ani praktyczna . Stwierdzenie ,że jest dobrze spasowana to jakby hmmm np. użytkownik wartubrga stwierdził,że wartburg jest fajny niezawodny . Może w porównaniu np. ze skoda 105 jest .
Sorry ale jak dostałam do testów ten filtr - to mimo tego ,ze moje doświadczenie w użytkowaniu filtrów ograniczoało się do Fluvali , Projecta , poprzedniego Aquaela i Sery ,a także kilku mocno zuzytych Eheimów to byłam przerazona . A Sera to też pod względem spasowania żaden cymes .
Zupełnie nie rozumiem zarzutów o jakość spasowania - IMO nie wiesz o czym mówisz.

No ja Cie rozumiem . Użytkownik wartburga zapewne nie zrozumie przerażenia kierowcy testowego :P
Jednak podtrzymuję - Aquael to filtr do bani i to zupełnie . Może jakbym miała wybór - pompką DIV z filtrem gąbkowym [jak to bywało onegdaj] a Unimax to wybrałabym Unimaxa . Ale dziś nie ma takiej determinacji - jest sporo kubełków na rynku ,a gorszych od Unimaxa niewiele .


aha -ja tez używam Unimaxa i nie tylko jego

Moon


02 lis 2006, 00:08   (#20)  

A ja tam jednak kupiłem Unimaxa FZKN250 do swojego 112l i nie narzekam a nawet jestem bardzo zadowolony :))

Avatar użytkownika
k2c69
Początkujący

Posty: 7
Dołączył: 20 paź 2005, 12:51
Miasto: Warszawa











Powiązane tematy
  • Akwarium 112 litrów i kubełek na 250 litrów

    Witam Posiadam akwarium 112 litrów oraz filtr kubełkowy Eheim z serii professional 4+ za 700 zł(niestety nie pamiętam dokładnego oznaczenia). Filtr ten jest dedykowany do akwarium 250 litrów. Miałem ...

    Wyświetlenia: 3272 | Odpowiedzi: 48 czytaj więcej...

  • Akwarium 112l wystarczający filtr eheim

    Cześć, obecnie w akwarium 112l gęsto obsadzonym roślinami mam filtr EHEIM EXPERIENCE 250 (2424). W środku są dwa kosze z gąbkami oraz seachem matrix , na samej górze jest wata. Zastanawiam się nad zak...

    Wyświetlenia: 800 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • 375L, 150x50x50 Oase czy Hypermax

    Jaki filtr do akwarium 375L, 150x50x50 zastawiałem się nad Oase Biomaster Thermo 850 i Hypermax 4500 ewentualnie jaki inny w podobnym budżecie najlepiej z grzałką.

    Wyświetlenia: 1469 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

  • Ugięcie szyby w akwarium

    Witam Posiadam akwarium w wymiarze 130 cm (dł) x 50 cm (wys) i 43 cm (szer) o grubości szyby 10 mm ze szkła opti white bez wzmocnień wzdłużnych. Po zalaniu próbnym szczelności różnica pomiedzy zew...

    Wyświetlenia: 743 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Matrix czy Qualdrop oto jest pytanie

    Witam szanowna akwa brać! Powiem krótko, dwa lata nie miałem zbiornika i teraz przyszedł czas na założenie. Baniak 240L + Skylight L + Biomaster 600. Wypadłem trochę z tematów i chciałbym się dowiedz...

    Wyświetlenia: 9710 | Odpowiedzi: 25 czytaj więcej...

  • Aqael Midikani czy Eheim profesionel 2 2026

    Witajcie . Jestem na etapie odpalania 200l akwarium i waham się przy wyborze filtru. Obecnie posiadam akwarium 63L które filtruje Aquael Midikani 800. Filtr teoretycznie nadaje sie do 200 ale tak na...

    Wyświetlenia: 373 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Ultramax 2000 czy Hypermax 4500?

    Mam zagwozdkę. Akwarium glossy 260 litrów. Który filtr do tego Akwarium,zakładając że będzie to jedyny filtr w zbiorniku? Ultramax 2000 czy Hypermax 4500?Oczywiście przy założeniu,że Hypermax będzie ...

    Wyświetlenia: 1605 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Wybór filtra do 240l. Zmieniać czy nie?

    Cześć. Jako, że jestem w trakcie zmiany aranżacji akwarium (100x40x60h), po głowie chodzi mi zmiana filtra. Obecnie posiadam Biomastera thermo 600 i wydaje mi się, że to nieco za mały filtr do mojego ...

    Wyświetlenia: 1471 | Odpowiedzi: 23 czytaj więcej...

  • Wirnik IKOLA CLASIk 250

    Witam, chciałem się spytać forumowiczów, którzy mają lub mieli filtry Ikola Classic. Chodzi o wirnik łopatki, czy we wszystkich klasykach, (mój -250) wirniki łopatki są takie miękkie, jak by z gumy, ...

    Wyświetlenia: 348 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Akwarium 72l wlot i wylot

    Witam obecnie w akwarium 72l mam fluvala 207 chciałbym zmienić wlot i wylot i tu nie mogę się zdecydowac czy wybrać Neo flow z Skimmerem czy stalowe bez skimmera dodam jeszcze że będą węże 16/22 czy s...

    Wyświetlenia: 1002 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: kamil piputa i 578 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.