Lista działów » Galeria » Nasze akwaria


200l - "BN/T" - Sławek Jaworski



Galeria naszych roślinnych. Szczegółowe opisy i dzienniki prowadzenia zbiorników.



21 maja 2006, 23:18 200l - "BN/T" - Sławek Jaworski  (#1)  

Objętość:200l
Wymiary:100x40x50
Oświetlenie:2x30WPhillips"Aquarelle"1x30W Philips TLD 840,1x18W Philips "Aquarelle'
Czas oświetlania:jedna Aquarelle 30W-13h reszta 11,5 h
Nawożenie:Botanic Active(nawóz z Allegro od gościa o nicku holender h1)
po podmianie wody 40l tygodniowo Micro-6ml,Macro 10 ml
CO2:gaśnica śniegowa,reduktor Ar/CO2,licznik bąbli"Ferplast",dyfuzor ze strzykawki i drzewa lipowego
-2 bable/sek.
Podłoże:glina kopalniana ok. 1 cm+żwir granitowy(z przodu 5-6 cm,tył 14-15cm).
Parametry wody:GH-8,KH-5,Ph-6,8-reszty parametrów zazwyczaj nie monitoruje.
Temperatura:26-27*C
Ogrzewanie:przewód grzewczy,2x grzałka 100W(wsystko Aquaszut),sterowanie-termostat zewnętrzny "RT 2"
Filtracja:Eheim 2211 300/h,Tetratec EX 700 700/h.

Gatunki rośin:

Alternanthera reineckii lilacina
Alternanthera sesiflora
Anubias barteri var. nana (Anubias nana, A. niski)
Anubias barteri var. barteri (Anubias Bartera)
Anubias barteri var. angustifolia (Anubias wąskolistny)
Blyxa japonica (Blyksa japońska)
Ceratopteris thalictroidesa (Paprotnica sumatrzańska)
Crinum calamistratum (Krynia kędzierzawa, K.rzemieniolistna)
Cryptocoryne parva (Kryptokoryna drobna)
Cryptocoryne wendtii green (Kryptokoryna Wendta f. zielona)
Cryptocoryne wendtii brown (Kryptokoryna Wendta f. brązowa)
Cryptocoryne willisii (Kryptokoryna Willisa)
Cryptocoryne rubella
Cryptocoryne retrospiralis
Echinodorus quadricostatus var. magdalenensis (Żabienica czterożebrowa kolumbijska)
Echinodorus tenellus (Żabienica delikatna)
Eleocharis acicularis (Sitowie igłowate)
Hemianthus micranthemoides (Hemiantus zwyczajny)
Heteranthera zosterifolia (Heterantera paskowana)
Lysimachia nummularia 'Aurea' (Tojeć rozesłana)
Limnophila aquatica (Limnofila wodna)
Ludwigia helminthorrhiza
Lobelia cardinalis
Ludwigia repens (Ludwigia płożąca)
Ludwigia spec. 'Cuba'
Microsorum pteropus 'Windelov'
Microsorum pteropus (Mikrozorum uskrzydlone)
Rotala rotundifolia (Rotala okrągłolistna) synonim. R.indica
Rotala macrandra (Rotala wspaniała)
Riccia fluitans (Wgłębka wodna (pływająca))
Vallisneria americana (natans) (Nurzaniec amerykański)

Fauna:

Nematobrycon palmeri(tetra cesarska)-5szt.+młode
Paracheirodon axelrodi(neon czerwony)-15szt.
Poecilia sphenops( molinezja ostrousta)-12szt.+młode
Ancistrus dolichopterus (zbrojnik niebieski) -6szt.
Crossocheilus siamensis (kosiarka). -7szt.
Pterophyllum skalare (skalar)-2szt.


Zdjęcia mojego akwarium powstały dzięki uprzejmości pana Pawła Dybisza ,autora tych zdjęc za co wielkie dzięki!!!
Załączniki
Kopia PICT0010.jpg
(126.34 KiB) Pobrane 7350 razy

Avatar użytkownika
Sławek7310
Początkujący

Posty: 25
Dołączył: 15 maja 2006, 23:35

22 maja 2006, 10:20   (#2)  

i jeszcze trzy zdjęcia mojego akwarium
Załączniki
akwa1.jpg
(110.47 KiB) Pobrane 14949 razy
akwa3.jpg
(133.52 KiB) Pobrane 14949 razy
Kopia PICT0031.jpg
(92.4 KiB) Pobrane 14949 razy

Avatar użytkownika
Sławek7310
Początkujący

Posty: 25
Dołączył: 15 maja 2006, 23:35

23 maja 2006, 20:13   (#3)  

Witam!!!
Piękne akwarium.
Szczególnie podoba mi się obsada, Molinezje (Jestem ich fanem :D )
Ale tak zupełnie z innej beczki, czy można "sklonować", molinezje srebrną z czarną???
Acha i czy te molinezje pływają w ławicy, bo moje nie zabardzo a mam ich 16.

Pozdro M.B

BYNTAS


24 maja 2006, 09:36   (#4)  

Cieszę się ,ze moje akwarium Ci się podoba.Moje molinezje nie zawsze pływają w ławicy,nie mają tak silnej więzi ławicowej jak naprzykład neony.Myślę że w dużej mierze ,sprzyja temu fakt że mam dorosłą parę skalarów .Te często podchodzą do kolejnego tarła i trochę terroryzują w owym czasie pozostałe ryby ,to je w pewien sposób motywuje do zbijania się w grupę.Co do krzyżowania odmian to oczywiście jest to jak najbardziej możliwe .Nie zawsze tylko wiadomo jak będzie wyglądało potomstwo- a myślę że będzie wielorakie,tzn. będzie posiadało cechy obojga "rodziców" i nie tylko.Mam kilku znajomych ,którzy parają się od lat hodowlą "piękniczkowatych" i niezmiennym pozostaje fakt ,że chcąc utrzymac pewną linię, do rozrodu używają tylko ryb o pożądanych cechach ,pozostałe ryby trzymając w całkowitym celibacie.Przy czym i tak ,pojawia się pewien procent potomstwa o nie pożądanych cechach.

Avatar użytkownika
Sławek7310
Początkujący

Posty: 25
Dołączył: 15 maja 2006, 23:35

29 maja 2006, 10:54   (#5)  

Bardzo ładny baniaczek,ja nie mogę się takiego dochować pomimo wszelkich starań,naprawdę świetne.POZDRAWIAM.

buniab


04 cze 2006, 23:04   (#6)  

Ladne to malo powiedziane:)

Kowaljl


15 lip 2006, 23:41   (#7)  

Świetny baniaczek. Bardzo mi sie podoba. Ładny skalar i molinezje :shock:

Jamrooz


24 sie 2006, 11:32   (#8)  

Ładnie zdrowo kolorowo,podoba mi sie 8) życzę sukcesów :wink:

Avatar użytkownika
Jerdezz
Zaawansowany użytkownik

Posty: 792
Dołączył: 01 lis 2004, 23:25
Miasto: Kępno

16 wrz 2006, 17:35 pytanie dotyczące gliny  (#9)  

Witam
Skąd pobierasz gline, czy przygotowujesz ja w jakiś sposób pod żwirek.
Poza ty fajny baniak czekam na nowe fotki i pozdrawiam.
Jacek :D

jacktak


17 wrz 2006, 08:47   (#10)  

Witam wszystkich i dziękuję za pochlebne opinie.
Glinę wykopałem z dołka w lesie,skąd ktoś wcześniej pobierał piach. Nie przygotowywałem jej w żaden sposób , przykryłem ją jedynie grubą warstwa żwiru .
Podłoże:glina kopalniana ok. 1 cm+żwir granitowy(z przodu 5-6 cm,tył 14-15cm)
Nowe fotki akwarium umieszczę niebawem , jak tylko uda mi się ściągnąc mojego znajomego fotografika.
Pozdrawiam Sławek J. :D

Avatar użytkownika
Sławek7310
Początkujący

Posty: 25
Dołączył: 15 maja 2006, 23:35

05 gru 2006, 13:58   (#11)  

Sławek, jak tam dalej twoje akwarium? Wiem, bo mówiłeś w sklepie, że masz zamiar zrobić przesiadkę na większe. Czekam na fotki. :D

Avatar użytkownika
mees
Zainteresowany tematem

Posty: 162
Dołączył: 19 lip 2005, 09:45
Miasto: Puławy

17 gru 2006, 16:51   (#12)  

czy glina stosowana przez zdunów /forma cegły glinianej/ może być użyta do akwariów

aborejko
Początkujący

Posty: 4
Dołączył: 01 kwi 2006, 12:46

31 gru 2006, 18:23   (#13)  

Witam wszystkich serdecznie, wreszcie udało mi sie ściągnąć mojego znajomego fotografa(Pawła Dybisza) i zmusić do pstryknięcia fotki baniaczka. Troszkę się zmieniło przesadziłem to i owo. Kilka roślin z różnych powodów usunąłem ich miejsce zajęły inne. Ogólnie akwarium ma się dobrze po kłopotach wywołanych letnimi upałami. Ciągle przymierzam się do zamiany akwa na większe, na razie jeszcze musi to pozostać w sferze moich marzeń (kasy brak).Żeby sobie to troszkę zrekomprensowac powołałem do życia małe 29 litrowe akwa jest to jakaś namiastka tego, co chce stworzyć w nowym akwarium.
Wkrótce umieszczę fotki tego zbiorniczka na forum.
Pozdrawiam wszystkich kolegów i koleżanki na forum i życzę wielu udanych aranżacji w Nowym Roku 2007.
Sławek Jaworski
Załączniki
akwarium 200 l..jpg
(200.13 KiB) Pobrane 1755 razy

Avatar użytkownika
Sławek7310
Początkujący

Posty: 25
Dołączył: 15 maja 2006, 23:35

09 sty 2007, 20:03 AKWA 200l  (#14)  

Spoko akwarium widzałem na własne oczy i naprawde robi wrazenie. :shock:

celi77
Początkujący

Posty: 1
Dołączył: 08 sty 2007, 21:50
Miasto: Puławy

19 sty 2007, 15:51 akwa  (#15)  

Zbiornik bardzo ładny. Jak ze skalarami? Czy dochowałeś się młodych? Jak byś radził postępować przy dość twardej wodzie i niskim budżecie, bo sama wiedza niestety nie wystarczy?

Gość


07 lut 2007, 11:10 Re: akwa  (#16)  

radektryt napisał(a):Zbiornik bardzo ładny. Jak ze skalarami? Czy dochowałeś się młodych? Jak byś radził postępować przy dość twardej wodzie i niskim budżecie, bo sama wiedza niestety nie wystarczy?

Niestety nie udało mi się nigdy dochować potomstwa od skalarów. Nigdy nie dołożyłem starań
by mogło nam się powieść- mi i moim rybom. Obecnie mam parę, która systematycznie podchodzi do tarła i ma silnie rozwinięty instynkt opiekuńczy ( przez trzy doby sumiennie ryby pilnują złożonej ikry dopóki ta nie spleśnieje). Pewien mój znajomy rozmnaża skalary używa do tego oddzielnego zbiornika, wodę preparuje na bazie Filtraxu K -Zooleka. Ikrę natomiast zabezpiecza preparatem Biodesinal -Tropicala. Młode larwy karmi pierwotniakami a następnie artemią- wylęgiem oczywiście.

Jeśli nie masz kasy na filtr RO to pozostaje ci wyżej wymieniony Filtrax K -Zooleka, koszt około 20 złotych. Problem ,który dla mnie był nie do przebrnięcia to konieczność regenerowania żywicy kwasem, mam małe dzieci. Jest dostępny także w sprzedaży Regenerator- Zooleka (najprawdopodobniej jest to roztwór kwasu solnego) cena tego cudeńka też około 20 złotych.
Pozdrawiam i życzę powodzenia- Sławek Jaworski :)

Avatar użytkownika
Sławek7310
Początkujący

Posty: 25
Dołączył: 15 maja 2006, 23:35











Powiązane tematy
  • 200l - B/N - joshua

    Cześć, Dawno nic nie wstawiałem, eksperymentowałem z baniakiem, wychodziło różnie. Postanowiłem jednak zmienić szkło na większe i oto takie cudo popełniłem: Dane techniczne: Akwarium robione na wymi...

    Wyświetlenia: 1479 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • 200l - Do nikąd - clintoons

    Cześć, zdecydowałem się założyć ten temat bo mam kilka problemów i potrzebuję porad ekspertów ;-) Zbiornik ma 3 miesiące od półrestartu. Podłoże: piach i na wierzchu 0,5 cm żwirku Woda kranówka, pod...

    Wyświetlenia: 2522 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • 200l - Rajska Sadzawka - prot

    200 litrów -- Rajska Sadzawka-- prot 120x40x40 Oświetlenie--Fluval LED Nawożenie Mikro --- Intermag+ Seachem trace Makro sole własne Butla CO2 Podloże aktywne z lawą wulkaniczną Filtracja to ...

    Wyświetlenia: 6658 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • 200l - Szklana Doniczka 2 - frakir

    Druga próba z akwarium roślinnym. Poprzednie umarło najprawdopodobniej przez błędy w nawożeniu i zepsuty substrat podżwirowy. Start: 23.02.2021 Wymiary akwarium: 100x40x50 - 200L, netto: 170L Oświ...

    Wyświetlenia: 8979 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

  • 200l - BN/T - cezar d

    Zbiornik 120x40x40 Lampa hihiros led 2 x eheim 2222 , filtr narurowy + co2 Okończyk moczarowy, krewetki Paprocie, mchy, filodendrony Korzenie, lawa wulkanicznaP Podloże - żwir

    Wyświetlenia: 3344 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • 200l - BN/T - Sola13pl

    Chciałem się podzielić z Wami tym co osiągnąłem głównie dzięki wiedzy i inspiracji do dalszego pogłębiania różnych tematów dostępnych na tym forum. Jeśli ktoś nie lubi esejów to nie ma co czytać, inn...

    Wyświetlenia: 4360 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • 200l - Bart’s hills - Piotr Michalski

    100x40x50, 200l Wymiary akwarium: 100x40x50, 200l Oświetlenie: Twinstar e-line Nawożenie: Ferka CO2: tak Podłoże: Tropica Filtracja: Eheim 650 Gatunki roślin: rotala rotundifolia red, rotala rotundifo...

    Wyświetlenia: 3485 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • 200l - Góry - cinek6630

    Update 01.05.2021 Skasowane zostały wszystkie zdjęcia więc wrzucam update od początku jak to wyglądało od założenia, przez walkę z brakiem co2, następnie walkę z krasnalami i kilkugodzinne skrobanie s...

    Wyświetlenia: 11741 | Odpowiedzi: 25 czytaj więcej...

  • 200l - Szklana doniczka - frakir

    Cześć. W związku z COVIDem wywali mnie z roboty, to zabrałem się za uprawę podwodną. Start : 20.07.2020 (data wywalenia z roboty) Wymiary akwarium : 100x40x50 - 200L Oświetlenie : Glass LED PLANT ...

    Wyświetlenia: 20876 | Odpowiedzi: 91 czytaj więcej...

  • 200l - BN/T - Rafał

    Wymiary: 90x45x50 szkło 8mm, 200 litrów Oświetlenie: 2x belka LED co daje w sumie 46W i 6000 lumenów Nawożenie: AQUA NITRO PLUS (NO3+K), AQUA POTTASSIUM PLUS, AQUA GAINER PLUS. CO2: Brak Podłoże: Ziem...

    Wyświetlenia: 13394 | Odpowiedzi: 67 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 566 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.
           


 
Uruchomiono zadanie harmonogramu