Jesteśmy po świeżych dostawach roślin :)     ZOBACZ KATALOG
Wielki Atlas Roślin Akwariowych Christell Kasselmann już dostępny w języku polskim!     Kup teraz







Lista działów » Technika » Nawożenie i chemia wody


Butla bez legalizacji czy warto



Metody nawożenia roślin akwariowych. Analiza parametrów wody i dobór właściwych preparatów.



19 paź 2005, 22:59 Butla bez legalizacji czy warto  (#1)  

Znajomy, który pracuje w szpitalu, zaoferował się, że załatwi mi butle wysokociśnieniową (na tlen) . Powiedział jednak, ze nie maja legalizacji i że nie ma w nich tak wysokiego ciśnienia, ale do CO2 nie jest potrzebne, a jego kumpel może mi je napełniać za przysłowiowe "na piwo". Co o tym myślicie? Warto taki zestaw sobie zainstalować?
Ile kosztuje legalizacja?
Jeszcze jedno pytanie czy skuteczność rozpuszczania CO2 przy pomocy głowicy filtra jest dużo wyższa niż przy pomocy drewnianej kostki z drewna z lipy i strzykawki, bo takowa akurat posiadam, ale do zestawu przydało by się chyba cos innego?

AdamAGP
Poznaje temat

Posty: 74
Dołączył: 06 lut 2004, 17:18
Miasto: Tarnowskie Góry

20 paź 2005, 12:46   (#2)  

Ja bym odpuścił, bo legalizację może i dostaniesz ale musisz wymienić zawór na co2 - inne gwinty do reduktorów. Nie wiem skąd informacja, że butle do co2 są na niskie ciśnienie. Bez legalizacji i zaworu do co2 nikt Ci jej nie będzie chciał napełnić.
Dla pewności dowiedz się w jakimś punkcie napełniania, bo mogą odmówić nawet ze względu na inne malowanie butli do co2 i o2.

Tommygun


20 paź 2005, 14:37   (#3)  

Nabicie butli bez legalizacji na ogół nie stanowi żadnego problemu pod warunkiem że jest to butla na CO2. Oczywiście jeśli wszystko idzie ‘bokiem’ :wink: A w butlę na tlen bym się nie bawił.

RedBaron


20 paź 2005, 16:53   (#4)  

On sam dobrze się nie orientował chyba. Nie mówił, że są na niskie ciśnienie tylko, że do CO2 nie jest potrzebne aż tak wysokie???(nie podał żadnych danych). W sumie sam też się w ogóle w tym nie orientuje. Czyli butla tlenowa nie nadaje się do CO2? Jeśli dobrze rozumiem są inne zawory i nie ma reduktorów, ale nie ma reduktorów w ogóle do tlenu czy do CO2 są potrzebne jakieś inne? No ale słyszałem nawet o gaśnicach przerabianych na butle do CO2.Powiedział, że nabijanie też mi załatwi.

AdamAGP
Poznaje temat

Posty: 74
Dołączył: 06 lut 2004, 17:18
Miasto: Tarnowskie Góry

20 paź 2005, 17:17 butla bez legalizacji  (#5)  

ALOO

Nie ma różnicy czy butla jest do O2 czy do CO2 , problem jest z zaworem wkręconym w butle , do O2 ma inny gwint , do CO2 inny i zdaje się że,do Ar jeszcze inny tak więc rzecz leży w ekonomii , czy lepiej brać butlę "O2" i zmieniać zawór , czy szukać butli "CO2" gotowej.Poszukaj w punktach naprawy gaśnic.
Pozdrawiam
Grzegorz

Avatar użytkownika
Grzegorz Geming
Zainteresowany tematem

Posty: 159
Dołączył: 04 lut 2004, 11:21
Miasto: Poznań

21 paź 2005, 21:24   (#6)  

Ale czemu ten zawór nie pasuje? Do tlenowych zaworów nie ma reduktorów? Czy reduktory mają wyjscie nie pasujące na wężyk?

AdamAGP
Poznaje temat

Posty: 74
Dołączył: 06 lut 2004, 17:18
Miasto: Tarnowskie Góry

22 paź 2005, 07:29   (#7)  

Teoretycznie, to każdy reduktor współpracuje z określonym gazem i mógłbyś mieć nieszczelności lub trudności w ustawieniu żądanego przepływu. Co ważniejsze - nawet za kilka zł bokiem mało kto zechce Ci nabić butlę tlenową z zaworem tlenowym CO2, z uwagi na inny zawór to niektóre punkty moga nie mieć fizycznej możliwości nabicia.

Tommygun


22 paź 2005, 07:30   (#8)  

Przy nabijaniu butli też ważne są gwinty. Jeżeli zastosujesz zawór tlenowy, to prawdopodobnie nikt ci tej butli nie nabije CO2 :!:
DarekO

Avatar użytkownika
DarekO
Zainteresowany tematem

Posty: 292
Dołączył: 27 lis 2004, 16:13











Powiązane tematy
  • Akwarium bez podmian na mineralizatorze- stabilność

    Dzień dobry, Zastanawiam się nad obniżeniem ph oraz twardości wody w moim akwarium low tech. Chciałbym docelowo zrezygnować z podmian o ile wszystko będzie dobrze funkcjonować. W domu mam mineralizat...

    Wyświetlenia: 358 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Czy nie mam za niskie Gh i Kh??

    Witam Posiadam roślinne akwarium 112 litrów. Rośliny to lotosy, cryptokoryny, anubiasy, dzisiaj przyjdzie żabienica i jeszcze jakaś roślina. Posiadam filtr ro. W kranie mam wode o Gh jakieś 12 i Kh j...

    Wyświetlenia: 1282 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

  • Potas z KH Buildera czy z nawozu?

    Wystartowałem nowe akwarium na podłożu Tropica. Korzenie plus lawa więc nic nie podnosi Kh. Zawsze sugerujecie, żeby na początku nawozić potasem i tu moje pytanie. Czy może zamiast nawozić potasem, le...

    Wyświetlenia: 292 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Jak zakwasić wode bez CO2 ??

    Witam Udało mi się zmiękczyć wode przy pomocy wody ro i jak w kranie mam 11 GH to teraz w akwarium mam 5 GH. I udało mi się też ją lekko zakwasić tak na 6,5 ph ale to dzięki chyba podłożu Controsoil....

    Wyświetlenia: 2105 | Odpowiedzi: 48 czytaj więcej...

  • Świeży zbiornik i czy już podmiana wody?

    Witam Mam świeżo co założony po restarcie zbiornik. Dzisiaj ma on dokładnie tydzień. Mam pytanie. Czy powinienem albo bardziej czy moge już podmienić 25% wody czy poczekać aż całkowicie dojrzeje? Nie...

    Wyświetlenia: 1128 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Czy do wody RO należy podać mineralizator?

    Witam Mam już filtr RO i mam pytanie. Chciałbym obniżyć GH i ph wody w moim akwarium. Jako że wode w kranie mam średniotwardą i alkaliczną a chciałbym mieć kwaśną i miękką. Niech mnie poprawi ktoś je...

    Wyświetlenia: 885 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Stymulatory - czy można łączyć?

    Mam kilka stymulatorów, hormonów wzrostu dla roślin różnych firm jak * Azoo Hormony (Gibereliny, auksyny, zeatyny), * Vimi Stimulator, * Seachem Flourish Advance, * ADA Green Gain Czy można je łąc...

    Wyświetlenia: 502 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Wysokie SiO2 czy szkodzi roślinom?

    Zrestartowałem jedno akwarium gdzie są nowe świetlowki T5 ok 1W/L. Chce zrobić na nim test na samej wodzie kranowej, która ma twardość 14Gh, 15Kh, przewodność 630uS. Po tygodniu wywaliło okrzemki. Tes...

    Wyświetlenia: 537 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Akwarium z mchami - czy podawać CO2 i nawozić mchy?

    https://www.youtube.com/watch?v=fgfZ3PS-YNg

    Wyświetlenia: 905 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Testy wody przed podmianą czy po podmianie

    Temat rzeka co akwarysta to inne zdanie . Dla tego chciał bym poznać wasze zdanie jak to u was wygląda . Kiedy robicie testy wody ? Przed podmiana czy po podmianie ?

    Wyświetlenia: 1461 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: brunonatura i 356 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.