Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Galeria » Konkursy i inspiracje


375 l - low tech - przed zmianami



Znalezione w sieci inspiracje, tutoriale, ciekawostki oraz informacje o konkursach.



375 l
Wymiary standardowe - 150x50x50.
Oświetlenie 6x36 na statecznikach el. Warlight. 3xPhilips 968, 2xPhilips Aqarell, 1xHagen Power Glo. Obudowa drewniana DYI wyklejona folią lustrzaną.
Filtracja: kubeł FZKN 250 + lampa UV. UV stosowane po wprowadzeniu nowych ryb.
Podmiany wody - 25-30% co 2 tygodnie.
Nawożenie: tylko glina do podłoża.
CO2 - brak.
Mierzone parametry wody: pH - zmienne w zakresie 7,0-7,4; TWO - 14-16.
Obsada: 12 tęczanek boesmani, 4 tęczanki neonowe, 4 tęczanki niebieskie, 4 kosiarki, 4 dorosłe glonojady + tajemnicza liczba młodych, 17 razbor klinowych.

Opis akwarium:
Akwarium ma około roku. Akwa dochodzi do siebie po 3-miesięcznym okresie, gdy nie mogłem poświęcić mu zbyt wiele uwagi (praca :-(). W planach znaczne zmiany w obsadzie i przejście na high-tech (CO2 i pełne nawożenie).
Pozdrawiam

Wszystkie uwagi mile widziane.
Załączniki
akwa-j.JPG
(138.96 KiB) Pobrane 14113 razy
akwa-c.JPG
(104.75 KiB) Pobrane 12748 razy
akwa-skos.JPG
(141.5 KiB) Pobrane 12479 razy
t-niebieska.JPG
(118.77 KiB) Pobrane 12418 razy
Pozdrawiam - Paweł Działowski
Aktualnie
Drzewiej bywało
Ostatnio edytowano 03 lis 2005, 13:16 przez diki, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
diki
Aktywny użytkownik

Posty: 685
Dołączył: 10 paź 2003, 13:28

20 wrz 2005, 17:19   (#2)  

Bardzo ładny baniaczek i co najważniejsze przynajmniej dla mnie to sliczne,soczyste i zdrowo wygladajace rosliny :D
GRATULACJE :!:

Avatar użytkownika
RAFIK
Poznaje temat

Posty: 128
Dołączył: 05 lut 2005, 23:01
Miasto: BIAŁYSTOK

21 wrz 2005, 09:52   (#3)  

Dziękuję RAFIK. Z roślinami nie do końca jest tak różowo. Na starszych liściach jest trochę ubytków, których nie widać na zdjęciu. Jest też trochę nitkowatych zielenic. Ale ogólnie roślinki mają nieły przyrost - więc nie mam powodów do marudzenia.
Ale mam ochotę na trudniejsze roślinki, np. Ludwigia spec. Cuba - a przy obecnych warunkach nie przyjeła mi się :-(.
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
diki
Aktywny użytkownik

Posty: 685
Dołączył: 10 paź 2003, 13:28

21 wrz 2005, 13:47   (#4)  

Bądz zawsze dobrej nadziei i dąż do zamierzonego celu a nepewno ci się uda.Życze ci tego z całego serca :!:
Pozdrawiam i trzymam za ciebie kciuki :!:

Avatar użytkownika
RAFIK
Poznaje temat

Posty: 128
Dołączył: 05 lut 2005, 23:01
Miasto: BIAŁYSTOK

03 lis 2005, 11:38   (#5)  

Postanowiłem uzupełnić temat o spis roślinek :wink:.
Przy okazji wrzucam nowe zdjęcia. Proszę o wyrozumiałość co do ich jakości. Robione były PhotoSmart M22 - fatal error :evil:.

Flora:
Limnophila aquatica
Alternanthera sp. splendida
Bacopa monnieri
Ludwigia sp. natan
Hygrophila sp. salicypholia
Vesicularia dubyana
Rotala macrandra
Hygrophila polysperma
Elodea canadensis
Echinodorus quadricostatus var. magdalenensis / Echinodorus magdalensis
Echinodorus horizontalis
Eleocharis acicularis
Lysimachia
Sagittaria subulata
Anubias barteri
Cryptocoryne sp.

Dopisane
Fotki z PhotoSmart-a wylądowały w koszu. Zamieszczam w to miejsce zdjęcia lepszej jakości i większej rozdzielczości. Wszystkie komentarze i krytyka mile widziane.
Załączniki
02-cale-1024.jpg
02-skos-1024.jpg
03-sflora.jpg

Avatar użytkownika
diki
Aktywny użytkownik

Posty: 685
Dołączył: 10 paź 2003, 13:28

17 lis 2005, 16:12   (#6)  

Witam
Teraz fotki są do ogladania Pawle :wink:
Bardzo ładny Holender.
Pozdrawiam
Jacek Pawłowski

Avatar użytkownika
Jacek Pawłowski
Znający temat

Posty: 1680
Dołączył: 28 cze 2003, 11:03

17 lis 2005, 16:48   (#7)  

dla mnie bomba miłe dla oka po prostu super

Paweł_C


20 sty 2006, 17:10   (#8)  

Świetne akwa!! I to jeszcze z tęczankami :D Gratuluje tak pięknego zbiornika :) No i rybek :)
45 l - szykuje się na roślinne :)

MŁODY89
Początkujący

Posty: 4
Dołączył: 17 sty 2006, 21:11
Miasto: Gdańsk

21 sty 2006, 03:00   (#9)  

Jak niepatrzeć, holender pierwsza klasa - pozazdrościć :) super tęczanki, chyba najładniejsze akwarium z tęczankami jakie widziałem :D :D :D :D

Avatar użytkownika
Rafał_85
Poznaje temat

Posty: 89
Dołączył: 06 cze 2005, 09:29
Miasto: Białystok

21 sty 2006, 11:15   (#10)  

fajne, fajne
hop sa sa

Avatar użytkownika
c4sper
Poznaje temat

Posty: 119
Dołączył: 26 lis 2005, 01:56
Miasto: Miętne

22 sty 2006, 23:22   (#11)  

Bardzo ładne akwarium. Można jeszcze doszlifować niektóre elementy aranżacji, aczkolwiek nie jest to IMHO konieczne. :wink:

Dziad Borowy


29 sty 2006, 01:23   (#12)  

Oj ładne ładne :wink:
Kiedy ja się tekiego doczekam...
No może jak sobie kupie co2 :)

Pozdrawiam! trzymaj tak dalej :wink:

qbak


30 sty 2006, 11:32   (#13)  

qbak napisał(a):Kiedy ja się tekiego doczekam...
No może jak sobie kupie co2 :)


Przeczytaj opis akwarium a przekonasz się że nie podaję CO2 :wink: - to low-tech. Pilnuję jedynie aby nie odpędzać CO2 z wody (brak napowietrzania, wylot z filtra przez deszczownię umieszczoną pod powierzchnią).
Pozdrawiam - Paweł Działowski
Aktualnie
Drzewiej bywało

Avatar użytkownika
diki
Aktywny użytkownik

Posty: 685
Dołączył: 10 paź 2003, 13:28

01 lut 2006, 18:48   (#14)  

No ja też nie przewietrzam zbiornika i wylot z fluvala umieściłem tak aby nie bużył powieżchni wody ale jakos mam wrażenie ze mogło by być tego co2 więcej w wodzie.
Gdy eksperymentowałem z bibmbrownią to Ph odrazu mi spadło poniżej 7 i roslinki jakby zaczeły szybciej rosnąć.

Pozdrawiam :wink:

qbak


15 lut 2006, 15:01   (#15)  

Akwariu bardzo ładne.
Bardzo spodobały mnie się Echinodorus magdalensis(których szukam).Jeśli możesz to napisz gdzie można ją kupić?

Pozdrawim
Sławek

Avatar użytkownika
Larysa
Początkujący

Posty: 11
Dołączył: 25 lis 2004, 18:43
Miasto: Poznań

15 lut 2006, 17:41   (#16)  

Superos - i to bez Co2 :!: :!: :!:
Czym to nawozisz :?: :?: :?: - nadal tylko gliną :?: :?: :?:
Obrazek

Avatar użytkownika
tom.pol
Poznaje temat

Posty: 116
Dołączył: 16 mar 2005, 11:50
Miasto: Lublin / Bruxela

15 lut 2006, 17:58   (#17)  

Larysa napisał(a): Bardzo spodobały mnie się Echinodorus magdalensis (których szukam).Jeśli możesz to napisz gdzie można ją kupić?


Echinodorus magdalensis kupowałem w jednym z kieleckich sklepów. Jeśli nie znajdziesz go w Poznaniu to daj znać na pw. - coś wymyślimy :wink:.

tom.pol napisał(a): Czym to nawozisz :?: :?: :?: - nadal tylko gliną :?: :?: :?:


Tak - jedynym nawozem jest glina pod alternaterą. Inna sprawa, że podłoże jest grube i bardzo dojrzałe - jestem zmuszony co jakiś czas do dokładnego odmulania wierzchniej warstwy żwiru - inaczej za bardzo rośnie PO4.

Muszę się zmobilizować i zrobić wreszcie nową fotkę - w stosunku do ostatniej zaszły spore zmiany.
Dziękuję wszystkim za miłe słowa.
Pozdrawiam - Paweł Działowski
Aktualnie
Drzewiej bywało

Avatar użytkownika
diki
Aktywny użytkownik

Posty: 685
Dołączył: 10 paź 2003, 13:28

15 lut 2006, 20:26   (#18)  

Akwarium bardzo ładne i estetyczne, a jak przeczytałem że bez CO2 to sie naprawde zdziwiłem. Gratuluje!

Anonim 1811


01 mar 2006, 19:32   (#19)  

W akwarium jak widać sporo zmian. Starej aranżacji już nie ma, zaś nowej jeszcze nie ma. ;-) A jest takie kolorowe wpół drogi. Może wykluje się coś sensownego w ciągu następnych 2-3 miesięcy.
Obsada to aktualnie: 8 tęczanek boesmani, 16 razbor klinowych, parę młodych glonojadów i 18 krewetek amano (prawdopodobnie ;-) - już dawno nie widziałem więcej niż 3 na raz).

Flora:
Alternanthera sp. splendida
Bacopa monnieri
Ludwigia sp. natan
Hygrophila sp. salicypholia / corymbosa
Hygrophila polysperma
Elodea canadensis
Echinodorus quadricostatus var. magdalenensis / Echinodorus magdalensis
Eleocharis acicularis
Lysimachia
Anubias barteri
Cryptocoryne sp.
Hemianthus micranthemoides
Rotala indica
Myriophyllum brasiliense
Mayaca Fluviatilis
Myriophyllum tuberculatum (red)
Didiplis diandra
Eusteralis stellata / Pogostemon stellata
Leptodictyon riparium (stringy moss)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam - Paweł Działowski
Aktualnie
Drzewiej bywało

Avatar użytkownika
diki
Aktywny użytkownik

Posty: 685
Dołączył: 10 paź 2003, 13:28

02 mar 2006, 10:49   (#20)  

Jestem pod wrażeniem! :shock: Taki efekt bez co2 i przy oświetleniu 216W/375l. Nawet czerwonolistne rośliny trzymają się świetnie. Od prawie roku usiłuję dojść do ładu z akwa low-tech, a i tak mam glony. Jak to robisz, że pH trzyma się na tak zadowalającym poziomie? RO? Ja mam w kranie 7,5 - 8,0, a w akwa nawet 8,5 :? Tylko co2 mi to zbija. Albo torf w obłędnych ilościach.

Aktinidia












Powiązane tematy
  • Akwaria low-tech na roślinach Tropica

    https://www.youtube.com/watch?v=74KFLvQaiws Zapraszam do obejrzenia. Przypominam o możliwości automatycznego tłumaczenia napisów na j.polski.

    Wyświetlenia: 913 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Ochrona dna akwarium przed uszkodzeniem

    Cześć, Czy mogę użyć piankę, którą użyłem pod akwarium do zabezpieczenia dna wewnątrz? Kupiłem w roslinyakwariowe i Został mi spory kawałek... Proszę o radę. Dziękuję

    Wyświetlenia: 2321 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Low Tech w Green Aqua - piekło zamarzło

    https://www.youtube.com/watch?v=kVgqcwcMo8U Gotowy zestaw z filtrem wewnętrznym, podłoże żwirowe i brak CO2. Jak uda się projekt - czy Balzas podoła czy akwarium wizualnie okaże się porażką? Za...

    Wyświetlenia: 4540 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • Akwarium low tech 21 wieku

    https://www.youtube.com/watch?v=JCLJxymH6sk Zakładamy zbiornik low techowy 21 wieku, czyli nowoczesny ale po staremu, jeśli można tak powiedzieć. Nowoczesne z uwagi na zastosowane tutaj rośliny, w...

    Wyświetlenia: 1167 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Nowe akwa 70L - rozterki przed startem.

    Witam Wszystkich serdecznie, Jak do tej pory byłem biernym użytkownikiem forum, zazwyczaj czytałem i starałem się jak najwięcej nauczyć. Przyszła pora by to zmienić i zacząć być aktywnym użytkownikie...

    Wyświetlenia: 39744 | Odpowiedzi: 172 czytaj więcej...

  • Low-tech...ale nie do końca

    https://www.youtube.com/watch?v=u0M9i7kk2ww Akwarium Low-Tech ale nie do końca. W każdym razie fajnie pooglądać z uwagi na fajne ujęcia. Zapraszam: https://www.youtube.com/watch?v=u0M9i7kk2ww ...

    Wyświetlenia: 1106 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Czyszczenie akwarium przed restartem.

    Potrzebuje informacji jak czyścic szyby przed zalaniem akwarium. Na zdjeciach zauwazylem ze wasze zbiorniki sa super czyste. Ja u siebie myłem akwarium plynem do szyb po czym ciepla woda i wycieralem ...

    Wyświetlenia: 11553 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • 300l - Low Tech - Daniellefau

    Witam wszystkich! Jestem nowy na tym forum i pasowałoby się przedstawić a raczej zaprezentować swój baniaczek! Jest to LT na bazie ziemi ogrodowej jest jej sporo co widać na zdjęciach, od około 2 do 1...

    Wyświetlenia: 1245 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • 375 - BN/T - Avares

    Wymiary akwarium: 375l / 150x50x50 Oświetlenie: - Świetlówka Sylvania Aquastar 10000K 54W (115cm) - Świetlówka Sylvania Luxline Plus 830 T5 54W (115cm) - Świetlówka Sylvania Luxline Plus 865 65...

    Wyświetlenia: 572 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • 115l "Obrałem dziemniaga" - low cost low tech

    http://www.youtube.com/watch?v=QupzG_4RaAQ Gdzieś na forach się spotkałem z określeniem "ziemniak" na akwarium zakładane na ziemi ogrodowej... a skoro ziemniak to skojarzenie mogło być ty...

    Wyświetlenia: 2008 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 456 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.