Lista działów » Technika » Nawożenie i chemia wody


Co się dzieje z moją Heteranterą??



Metody nawożenia roślin akwariowych. Analiza parametrów wody i dobór właściwych preparatów.



Po dodaniu wanowzów Aqua-art myślałem, zę oszaleje ta roślina....tak szybko rosła. W przeciągu 3 tyg z malutkeij roślinki zarosła pół akwarium 240l. Niestety od poprzedniej niedzieli nei wymieniałem wody i nie dawałem nawozów :(....cóż...wakacje. Teraz końcówki liści mojej H. ciemnieją a potem stającięczarno-szare. Dodatkowym objawem jest występowanie podłuznych "zaników" tkanki liści...wygląda to jak czarne kreski wzdłóż liści. Co się konkretnie dzieje?...czego jej brakuje?...

oświetlenie 0,7 W/litr
Co2 - cały czas przez lajona 112
temp.26-29 stop ( jest u mnie upał w pokoju :( )
pH 6,7
GH 12
KH 8

Zaknafein


16 lip 2005, 09:37   (#2)  

Pozdrawiam
Jacek Pawłowski

Avatar użytkownika
Jacek Pawłowski
Znający temat

Posty: 1681
Dołączył: 28 cze 2003, 11:03

17 lip 2005, 09:52   (#3)  

Masz brak fosforu, jest to roślina kochająca fosfor, musisz go uzupełnić np. w postaci kh2po4.

j_maternowski


17 lip 2005, 17:55   (#4)  

Bardzo dziękuję za podpowiedzi. W jakiej ilości powinienem podać te n fosfor w postaci kh2po4?

Zaknafein












Powiązane tematy
  • Świeży Baniak i płożąca się Rotala

    Hej, Wracam po długiej przerwie, wystartowałem zbiornik HT 90x45x40H oświetlenie Hyperbar FXL75 zawieszona 15cm nad taflą wody, świeci 8h. Podmiany 40 litrów RO + PLANT MINERAL i mikro wg producen...

    Wyświetlenia: 1044 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Problem z roślinkami pojawiają się dziury

    Witam ! Posadziłem roślinki i po tygodniu ,czyli dziś zauważyłem dziury na liściach nie wiem jakie jest pH wody ,wodę podmieniam co tydzień ,prosto z kranu , nie wiem co już robić żeby ładnie rosło ma...

    Wyświetlenia: 3529 | Odpowiedzi: 27 czytaj więcej...

  • Jak pozbyć się potasu czyli mega kumulacja?!

    Witam, mam jak sądzę problem z kumulacją potasu w wodzie i nie mogę się go pozbyć. Macie jakiś pomysł jak szybko obniżyć jego poziom po za podmianami wody które niewiele pomagają? Trochę o akwarium k...

    Wyświetlenia: 4211 | Odpowiedzi: 22 czytaj więcej...

  • Jak szybko rozpuszcza się Co2 z dzwona?

    Dzień dobry wszystkim! Pytanie jest następujące: sprawiłem sobie do małego baniaczka ok. 20l zestaw ISTA BUTLA CO2 Z DYFUZOREM, pytanie dla obytych: jak szybko powinien znikać z dzwonu bąbel z gazem,...

    Wyświetlenia: 2875 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Rozpuszczające się rośliny. Pomocy

    Witam serdecznie. Od tygodnia mam problem z roślinami. Zaczęły się dosłownie robić przezroczyste i rozpuszczać. Nie wszystkie i też nie w całości, w większości przypadków tylko dolne partie. NO3 ok 20...

    Wyświetlenia: 7352 | Odpowiedzi: 65 czytaj więcej...

  • Rozpuszczanie się liści

    Cześć. Dwa miesiące temu do starego akwarium wprowadziłem kilka nowych roślin, które lepiej lub gorzej przyjęły się. Problem mam z jedną, która wypuszcza nowe liście dość intensywnie, ale bardzo szybk...

    Wyświetlenia: 2320 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Moja woda kranowa, a akwarium roślinne

    Nie wiem czy to dobry dział. Jeżeli źle zamieściłem wątek proszę o przeniesienie. Witam, poniżej złącze wyniki badań mojej wody kranowej, co o nich myślicie i czy istnieje możliwość wykorzystania je...

    Wyświetlenia: 837 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Skręcające się liście, blade kolory roślin

    Witam Proszę o pomoc w identyfikacji niedoborów. Objawy: 1. Echinodorus red diamond - liście są złożone wzdłużnie na pół, a końce wywinięte w "haczyk". 2. Pogostemon erectus i rotala Indica...

    Wyświetlenia: 1724 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Chcialbym sie dowiedziec czy to sa dobre parametry wody w ak

    IMG_2853.JPG

    Wyświetlenia: 3183 | Odpowiedzi: 31 czytaj więcej...

  • Zaczęły się problemy

    Od tygodnia zauważam wyraźne osłabienie i obumieranie staurogyne repens. Podaje CO2, Światło 12W, akwarium 30l, podłoże Benibachi Fulvic, nawożę Vimi all in one codziennie koło 15:00 jedno naciśnięcie...

    Wyświetlenia: 3182 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...



cron

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 280 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.