Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Galeria » Konkursy i inspiracje


Stara dobra trzysetka po ostrym liftingu



Znalezione w sieci inspiracje, tutoriale, ciekawostki oraz informacje o konkursach.



Dawno nie pokazywałem tego co dzieje sie w moim 300L (zresztą akwarium stało sobie zaniedbane przez kilka miesięcy po likwidacji ostatniej aranżacji) więc postanowiłem wrzucić coś na forum. Jest to zbiornik, który sprawia mi ostatnio wiele radości z racji swojego wyglądu. Jest to coś co planowałem zrobić już od dłuższego czasu czyli samotne obrośnięte mchem korzenie i nic poza tym (oprócz wolnej przestrzeni dla ryb). Przy okazji tej aranżacji nie wytrzymałem koloru jaki dawały żarniki 5200k i wymieniłem je na 10000k. Jeśli ktoś miałby ochotę za niewielkie pieniądze (a może nawet za darmo) spróbować tego typu oświetlenia to polecam kontakty z akwarystami od solniczek. W morskim żarnik większość ludzi wymienia juz po niecałym roku. Dla korali moze jest już bezużyteczny ale dla mnie okazał się idealny :D Jeszcze tylko mała uwaga, żarniki różnych firm mimo tych samych parametrów dają światło o różnych kolorach. Ja używam żarników Sylvanii (przerobiłem jeszcze BLV i AquaMedic).
Dodatkowym bajerem w tym akwarium jest podświetlane tło (nie tylko do fotki). Do samej foty tło podświetliłem dodatkowo lampą błyskową.


Obrazek

RedBaron


15 mar 2006, 17:56   (#2)  

Witam
Chyle czoła Marcinie - bardzo oryginalny baniaczek !!!
Pozdrawiam
Jacek Pawłowski

Avatar użytkownika
Jacek Pawłowski
Znający temat

Posty: 1680
Dołączył: 28 cze 2003, 11:03

15 mar 2006, 19:54   (#3)  

Witam

Moje zdanie znasz ;). Lubię takie klimaty i dla mnie ta aranżacja jest FENOMENALNA.

Co tu dużo mówić, dla mnie jesteś #1 w Polsce ;) (i mówię to całkiem serio)
Pozdrawiam, Norbert

Avatar użytkownika
Norbert Sabat
Znający temat

Posty: 1271
Dołączył: 27 gru 2003, 00:35
Miasto: Deep In Underground

15 mar 2006, 20:02   (#4)  

Aranż super :D
Może wrzucisz wieksze formaty fotek swoich zbiorników bo jest na co popatrzeć :D
Pozdrawiam
Marcin Pęczek

Avatar użytkownika
Marcin Peczek
Zaawansowany użytkownik

Posty: 933
Dołączył: 27 lis 2003, 09:58
Miasto: Łódź

15 mar 2006, 20:06   (#5)  

Moja pochwała oczywiście nie ma tej wagi, co obu wielkich poprzedników, ale patrząc na to akwarium, odczuwam harmonię i spokój. Proszę o większą fotkę . Ryby w pięknym fotogenicznym szyku !
Pokora wobec praw natury.
Robert Ruszczyk
Zapraszam do odwiedzenia bloga, małe formaty

Avatar użytkownika
Robcio
Stały bywalec

Posty: 370
Dołączył: 29 maja 2005, 07:56
Miasto: Łódź

15 mar 2006, 20:23   (#6)  

Aaaaaaaaaaaa, to o tym akwarium miałem nie mówić... :)
Całkowicie przychylam się do opinii Ducha zarówno co do klimatu jak i zajmowanego miejsca:)

P.S. Chciałbym mieć tak "zaniedbane" akwarium...

kenzo


15 mar 2006, 21:50   (#7)  

Dziąki za miłe słowa

Jakieś fotki pewnie się jeszcze pokażą bo akwarium pożyje sobie dłużej niż zwykle :wink: .

Aaaaaaaaaaaa, to o tym akwarium miałem nie mówić...

Nie tyle o tym akwarium co o fotce ze startu. Nie lubię pokazywać fotek, które niewiele przedstawiają.

P.S. Chciałbym mieć tak "zaniedbane" akwarium...

Źle się wyraziłem. Zaniedbane to było przed powstaniem powyższej aranżacji. Chociaż mozna powiedzieć, że ostatnio zaniedbuję akwarium bo przez szyby nic nie widać. Z lenistwa nie wycieram glonów :roll: No ale od czasu do czasu trzeba sprawdzić co się w srodku dzieje :wink:

BTW korzonki do tego wystroju pochodzą od Kenzo (i to jeszcze z pierwszej partii). Jeden kolos czekał w beczce na swoją kolej chyba rok

RedBaron


16 mar 2006, 00:36   (#8)  

Kompozycja jest zrównoważona .Rosliny,ryby oraz tło tworzą w całości naturalna kompozycję .

Myślę,że w tym roku w konkursie możesz spodziewać się przychylności Fortuny.

Pozdrawiam
Adam
"Patrz gdzie wzrok nie sięga.."

Avatar użytkownika
Aquadam
Zainteresowany tematem

Posty: 200
Dołączył: 29 cze 2003, 23:44
Miasto: TYCHY,NIIGATA

Wspieram stronę kontem Premium

16 mar 2006, 02:40   (#9)  

Świetne akwa! Gratuluje serdecznie!
"Nie ważne ile masz, ważne ile Ci brakuje..."
Pozdrawiam
Artur
www.akwapasja.pl

Avatar użytkownika
ArS
Stały bywalec

Posty: 338
Dołączył: 19 lut 2004, 12:41
Miasto: Szczecin

16 mar 2006, 10:26   (#10)  

Brak mi słów,oczywiście pozytywnych . Jedna tylko rzecz :wink: (ważna tylko jednak dla konkursów) - ten kabel z tyłu po prawej stronie . Spróbuj powyginać ten kabel w taki sposób żeby zlewał się z silikonem , lub po prostu wyjmij grzałkę (jeżeli sie da ,jak nie, a grzałka za 10 zł - wyjmij wtyczkę z prądu a potem utnij kabel w akwa) .

Avatar użytkownika
furraan
Zainteresowany tematem

Posty: 178
Dołączył: 21 gru 2003, 15:22
Miasto: Łódż

16 mar 2006, 14:17   (#11)  

Co tu dożo gadać. Proste i genialne. Widać świetne poczucie estetyki, kompozycja bezbłędna. Podziwiam i gratuluje.

Mam tylko pytanie, gdybyś mógł napisać coś odnośnie preparacji wody, nawożenia oraz czasu i mocy oświetlenia byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam, Mariusz

Avatar użytkownika
enigma
Zasłużony akwarysta

Posty: 967
Dołączył: 27 sie 2003, 14:12
Miasto: Wrocław

16 mar 2006, 18:49   (#12)  

Zielono, dziko, pięknie. Gratuluję. :D

Dziad Borowy


16 mar 2006, 19:18   (#13)  

Co tu dużo mówić - bomba. Podejrzewam, że "na żywo" wygląda jeszcze lepiej. Pozdrawiam i gratuluje.

P.S. Jeśli możesz daj zdjęcia "kawałek po kawałku" :D

bartek_pionki


17 mar 2006, 00:09   (#14)  

Mocno klimatyczne. Gratuluję oryginalnej aranżacji :) Ładna stonowana zielona kompozycja. Szczególnie lewa strona mi się podoba. Póki co sam mam zieleninę (iwagumi). Co prawda pokpiłem ostatnio sprawę, akwarium wymaga jednak minimum pielęgnacji ;) dlatego ostatnio walczę z krasnorostami. Następne akwarium, które już planuję, będzie kolorowe.

Możesz coś napisać odnośnie tych jarzników 10 000 K, jak świeci ta Sylwania. Kiedyś myślałem o takiej temp. barwowej. Jakie kolory daja pozostałe marki?

Avatar użytkownika
Paweł
Aktywny użytkownik

Posty: 664
Dołączył: 07 lip 2003, 11:47
Miasto: Warszawa

17 mar 2006, 00:51   (#15)  

Natura w czystej postaci :D Gratulacje..

Jan Poświata


17 mar 2006, 18:23   (#16)  

Jedna tylko rzecz (ważna tylko jednak dla konkursów) - ten kabel z tyłu po prawej stronie

Przyznam się, ze zdjęcie było robione tak dla samego zdjęcia i pokazania w sieci a nie z myślą o konkursie a że z natury jestem leniwy to grzałki nie wyciągnąłem :lol: Swoją drogą to nie wiem czy wyślę jakiekolwiek zdjęcie do Japonii.

Nawożenie:
przy podmianie PGC - trochę mniej niż sugerowana dawka
10ml Ferro+/dzień (oczywiście jeśli nie zapomnę :wink: )
NPK (10:1:20) - tak jak mi się chlupnie

Oświetlenie:
2x150W HQI Sylvania 10 000k
lampki są włączone przez 10h dziennie

Możesz coś napisać odnośnie tych jarzników 10 000 K, jak świeci ta Sylwania. Kiedyś myślałem o takiej temp. barwowej. Jakie kolory daja pozostałe marki?

Tak jak pisałem wcześniej przerobiłem kilka żarników różnych firm z których każdy dawał inne światło. Sylvania daje światło lekko wpadające w niebieski. Zieleń pod nią jest bardzo soczysta. BLV i AM nie polecam. Barwa swiatła którą dają oba żarniki jest lekko różowawa (trochę jak grolux) a rosliny są szare :?
Oczywiscie wszystko zależy od oglądającego. Jednym podobają się żółte klimaty a ja lubię szpitalną sterylność :wink: Najlepiej przekonać się samemu.

RedBaron


17 mar 2006, 22:56   (#17)  

RedBaron napisał(a):
Jedna tylko rzecz (ważna tylko jednak dla konkursów) - ten kabel z tyłu po prawej stronie

Przyznam się, ze zdjęcie było robione tak dla samego zdjęcia i pokazania w sieci a nie z myślą o konkursie a że z natury jestem leniwy to grzałki nie wyciągnąłem :lol: Swoją drogą to nie wiem czy wyślę jakiekolwiek zdjęcie do Japonii.

To by była wielka strata jak przeglądałem wcześniejsze konkursy to moim zdaniem twoja prace by sie napewno mieściła w 10 najlepszych :D Liczymy na ciebie a moze nawet staniesz na podium :twisted:

kamilstach
Poznaje temat

Posty: 114
Dołączył: 13 lut 2006, 18:58
Miasto: Jastrzębie Zdrój

18 mar 2006, 00:00   (#18)  

RedBaron napisał(a): Swoją drogą to nie wiem czy wyślę jakiekolwiek zdjęcie do Japonii.


Nawet o tym nie myśl , bo mogą Cię przez najbliższy czas bardzo piec uszy , i boleć plecy :wink: .
A teraz poważnie : ślij chłopie tą aranżację bo jest tego warta, dla mnie to majstersztyk

Avatar użytkownika
furraan
Zainteresowany tematem

Posty: 178
Dołączył: 21 gru 2003, 15:22
Miasto: Łódż

18 mar 2006, 09:42   (#19)  

witaj RedBaron

zbiornik i wszystko w nim wyglada tak przypadkowo, ze az ciezko uwierzyc, ze ktos to wszystko ukladal i myslal nad tym co gdzie ma byc. perfekcyjny "halas" tworzacy harmonie - super. bliskim idaalu wydaje sie tez ulozenie "trojkatne" korzeni, no i oczywiscie perfekcyjnie dobrana i rozmieszczona flora. slicznie kontrastujace teczanki - pieknie.

raz jeszcze gratuluje zbiornika i aranzacji,
tak na marginesie chetnie kupie od ciebie porcje malego hamianthusa

Ruzam
Zainteresowany tematem

Posty: 188
Dołączył: 19 maja 2004, 10:54
Miasto: GŁOGÓW

21 mar 2006, 14:13   (#20)  

Przede wszystkim to chciałem powiedzieć, że akwarium super :!: Chciałbym stworzyć coś podobnego w moim akwarium 54l(ale wątpie czy mi się uda ale jednak spróbuje :wink: ).Mam nadzieję, że autor tej aranżacji nie obrazi się za małe ściągactwo :oops: . Chodzi mi o to jaki gatunek mchu jest do takiego obrośnięcia korzeni najodpowiedniejszy :?:

Avatar użytkownika
Zobek
Aktywny użytkownik

Posty: 630
Dołączył: 15 paź 2004, 14:51
Miasto: Gliwice











Powiązane tematy
  • Rośliny - Dobra obsada?

    Witam. W tym tygodniu chcę zamówić rośliny do mojego zbiornika:Aquael Glossy 100 o wymiarach 100*40*63,na spodzie 7,5l Aquabasis plus,na to siatka podtynkowa i żwirek bazaltowy 30kg 1-3 mm,dwa korzeni...

    Wyświetlenia: 2633 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Czy taka aranżacja będzie dobra ?

    Witam mam pytanie chciałbym stworzyć akwarium roślinne , moje światło to Belka Power Led 36 W o diodach 140-150 lm , podłoże jakie planuję to czarny bazalt 1-3 mm i pod to substrat JBL Aqubasic Plus d...

    Wyświetlenia: 955 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Akwarium w ścianie nowa stara odsłona

    Wczoraj odnalazłem filmik jak zmieniałem aranżacje pochwalę się wam nią, jest to akwarium na bazie ziemi ogrodowej bez wlewania chemii, tylko CO2. Obecnie już zmieniłem na inną. Mniej wymagającą, poni...

    Wyświetlenia: 1590 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • stara 180-tka w nowym wydaniu

    A tak na odświeżenie pamięci. Takie coś spłodziłem ostatnio. Nad fotą się nie bawiłem bo nie było czasu, może na weekend coś więcej posiedzę. Dużą część korzeni pochłonie mini pelia i fissidens i wte...

    Wyświetlenia: 2913 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • stara 180-tka w zatęchłej piwnicy ;) Summer rest...

    Oto to co stworzyłem ostatnio w piwnicy. Zwykłe, nudne i usypiające Iwagumi. Zbiornik nie jest jeszcze skończony, bo jak widać czeka na obsadę i na ostatnie przycinki mchów, ale zarys myślę, że już wi...

    Wyświetlenia: 3550 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Karol P i 417 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.