Jesteśmy po świeżych dostawach roślin :)     ZOBACZ KATALOG
Wielki Atlas Roślin Akwariowych Christell Kasselmann już dostępny w języku polskim!     Kup teraz







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Produkty ADA - co warto polecić?



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Cykl: co warto polecić

Rozpoczynamy nowy cykl dyskusji nt. produktów akwarystycznych:
http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/viewtopic.php?t=31499

Każdy producent posiada w ofercie grupę produktów szczególnie polecanych, których działanie zostało zweryfikowane doświadczalnie przez wielu akwarystów. Zwykle jest to 5-10 produktów, które warto polecić

Zapraszamy do dyskusji i pomocy w stworzeniu takiej listy dla każdego z producentów.

Które z produkty są skuteczne, a które jedynie chwytem marketingowym?
Co warto wybrać z oferty a co można zastąpić tańszym zamiennikiem innej marki?

Zachęcamy do podzielenia się doświadczeniami i wiedzą naukową z Czytelnikami forum.

W tym odcinku rozmawiamy o produktach Aqua Design Amano (ADA).
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych
Ostatnio edytowano 27 maja 2010, 15:10 przez Piotr Baszucki, łącznie edytowano 2 razy

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12284
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

24 maja 2010, 16:42   (#2)  

Powiedziałbym raczej że części akwarystom wydaje się że po zakupie ADA są zwolnieni z myślenia i opieki nad akwarium. Nic bardziej mylnego....


Z "produktów" ADA ja na pewno mogę polecić:

- amazonia
- PS
- bacter 100
- wygięte nożyczki (do cięcia niskich roślin nie do przecenienia)
- kamienie
- korzenie
- kompakty 8000K (barwa światła jest fenomenalna)
- brightysand (dla mnie najfajniejszy piasek jaki miałem od początku przygody z akwarystyką)
- szklane wloty/wyloty i filtry

...reszta mogłaby dla mnie nie istnieć
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12284
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

24 maja 2010, 17:16   (#3)  

Hmm...skoro Piotrze założyłeś nowy temat to może rozwinę co, jak i dlaczego.

1. Amazonia, PowerSand

Dla mnie jest to najfajniejsze podłoże dostępne na rynku - łatwe w formowaniu, sprężyste, "przewiewne", bogate we wszystko co potrzeba roślinom. Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć że niewzbogacane spokojnie wystarcza na 8-12miesięcy. Potem jego "power" słabnie ale nadal działa (zwłaszcza jak jest wzbogacony PS w dolnej warstwie).
Jest to chyba jeden z najlepszych i najbardziej udanych produktów tej firmy.
Wiem, że są podobne produkty na rynku ale ja się już przyzwyczaiłem i oszczędność 20-30pln przy zakupie worka podłoża raz na rok (aby uzupełnić braki przy kolejnym aranżu) jest dla mnie pomijalny.

2. bacter 100

wg producenta zawiera 100różnych kultur bakterii i innych drobnoustrojów. Nie wiem czy to prawda ale nie mam podstaw aby w to nie wierzyć.
Uważam że zaszczepienie podłoża bakteriami jest kluczowym elementem przy starcie więc z mojego punktu widzenia jest to dość ważny produkt. Czy drogi? Uważam, że nie bo jedno opakowanie bacter 100 wystarcza na wykonanie około 8-10aranżacji w zbiorniku 90x45x45 (zakładając że przy każdej zmianie dosypujemy zalecaną dawkę na dno lub spodnią warstwę podłoża). Można zatem założyć że kosztuje nas to około 100pln na 3-4lata (zależy jak często zmieniamy aranżacje)

3. Krótkie wygięte nożyczki (typ wave - cały uchwyt jest wygięty a nie tylko końcówki)


Jeżeli ktoś próbował ciąć na płasko trawnik z HC czy glosi przy przedniej szybie ten wie o czym mowa :) Takie nożyczki na prawdę ułatwiają pracę. Sam ich nie mam ale bawiłem się nimi i czekam aż będą znowu dostępne w Polsce. Posługuję się zwykłymi nożyczkami hirurgicznymi i niestety nie da się nimi precyzyjnie dociąć trawnika a po 30min operowania nadgarstek odmawia posłuszeństwa...

4. Korzenie i kamienie.

Co tu dużo pisać....są najlepsze.
Oczywiście dla mnie nie ważna jest etykietka oraz czy dany kamień kosztuje 50gr czy 30pln za kilogram, dla mnie liczy się jak on wygląda i co z nim można zrobić....i tak moim zdaniem powinniśmy na to patrzeć. Kupując zestaw kamieni zawsze możemy je wykorzystać w różny sposób - sam mając w sumie około 60kg mantena zrobiłem na nich kilka aranżacji w różnych ustawieniach.

5. Kompakty 8000K

Sam ich nigdy nie miałem bo nie do końca pasuje mi system oświetleniowy ADA ale za każdym razem gdy odwiedzam Adama Paszczelę bardzo podobaja mi się zbiorniki oświetlany tymi kompaktami. Barwa światła jest piękna i ciężko znaleźć coś zbliżonego do tego światła....może arcadia freshwater.

6. Brightsand

Piasek który wyszedł z produkcji a szkoda....dla mnie był najfajniejszy ze wszystkich.

7. Szklane wloty i wyloty.

Po prostu mi się podobają. Na pewno da się znaleźć tańsze odpowiedniki innych firm i nie jest to taki rarytas jak np. 3lata temu ale wtedy człowiek inaczej na to patrzył (bo nie było wyboru).
To samo odnosi się do filtrów....ja spełniłem swoją fanaberię :lol:

Reszta produktów które miałem okazję stosować z perspektywy czasu przestała mieć dla mnie znaczenie i stała mi się obojętna. Nie napiszę czy jest dobra czy zła...po prostu jest i koniec - ktoś kto potrzebuje jakiegoś produktu po prostu go kupi, drugi nie kupi :wink:
Pozdrawiam, Norbert

Avatar użytkownika
Norbert Sabat
Znający temat

Posty: 1271
Dołączył: 27 gru 2003, 00:35
Miasto: Deep In Underground

24 maja 2010, 19:15   (#4)  

U mnie podobnie jak u Norberta.

Amazonia (I!)
Najlepsze podłoże na rynku, wszystkie inne granulaty są o wiele słabsze. Stosunek cena/jakość moim zdaniem najlepszy na rynku. Podłoże mocno nasycone, trwałe, na kilka lat. Daje nie tyle kopa roślinom co wspiera ich piękny wygląd. Rośliny na Amazonii bardzo łatwo odróżnić od tych z innego podłoża.

Żarniki i świetlówki
Niepowtarzalna barwa światła. Mam z nimi kontakt na co dzień, niestety nie w domu. Żarnik green zasługuje na uznanie ze względu na bezkonkurencyjne "podkręcanie" zieleni - chociaż nie do każdej aranżacji się nada. Myślę, że żarniki mimo dość wysokiej ceny są jej warte - na rynku po prostu nie ma substytutów zbliżonych charakterystyką.

Lily Pipe outflow
Fajna rurka, o wbrew pozorom niepowtarzalnym kształcie i funkcjonalności. Nie spotkałem się póki co z wylotem, który w ten sposób poruszałby taflą wody jednocześnie wspierając dobrą cyrkulację. Jakość szkła i przyssawki - bdb. W domu nie mam, tylko i wyłącznie ze względu na cenę. Gdyby mnie było stać - na pewno przynajmniej jedna by chodziła.

Hardscape
Iron Wood, Manteny oraz Seiryu nie mają na naszym rynku wystarczająco dobrych substytutów. Materiały są piękne i niepowtarzalne. Warunkiem jest zwykle dostęp do większej ilości skał i korzeni, w których możemy pogrzebać i wybrać najlepsze.

I jeszcze raz - Amazonia I jest najlepszym podłożem do akwarium roślinnego. Dla mnie była przełomem i dla wielu innych akwarystów też.

Anonim 1811


24 maja 2010, 19:36   (#5)  

Zdecydowanie Amazonia I oraz Power sand.
Dla mnie bezkonkurencyjne i nie stwarzające żadnych problemów podłoże.
Warte swojej ceny.

Eca - bardzo dobry nawóz żelazowy. Mimo małej buteleczki (50ml) jestem zaskoczony wydajnością.

Bacter 100 - szczepy bakterii, które chyba spełniają w 100% swoje zadanie. Wszystkie starty akwarium przeszły bezproblemowo, na co pewnie miało wpływ odpowiednie zaszczepienie podłoża.

marthinez
Zainteresowany tematem

Posty: 276
Dołączył: 14 wrz 2008, 20:30
Miasto: Szczecin

24 maja 2010, 20:47   (#6)  

Głównie podłoże Amazonia (dla mnie fenomenalne), w dalszej kolejności Brighty K, Bacter 100, Clear Super. Reszta nie jest dla mnie taka ważna, ale gdybym dostał inne produkty na pewno bym nie pogardził :lol:

Avatar użytkownika
mr_garden
Stały bywalec

Posty: 306
Dołączył: 30 sty 2009, 10:44
Miasto: Łódzkie

24 maja 2010, 22:28   (#7)  

Amazonia II
Power Sand
Manten Stone
Green Gain
Obrazek

Avatar użytkownika
KubaGsxR
Stały bywalec

Posty: 451
Dołączył: 20 lut 2008, 09:09
Miasto: Solec Kujawski

24 maja 2010, 23:12   (#8)  

Część osób myśli jak tyle kosztują produkty ADA to są najlepsze i lepszych nie ma. Prawda jest taka że kosztują one nawet 1/2 taniej kupując u nich na miejscu w kraju. Sprowadzenie do Polski oraz prowizja dla pośredników sprawia że są takie ceny. Przykładowe ceny można sprawdzić tutaj http://www.adgshop.com/ np lampa do Nano kosztuje 200$ a w Polsce 1500zł.

KarlosMxc
Początkujący

Posty: 32
Dołączył: 09 maja 2010, 14:58

24 maja 2010, 23:56   (#9)  

Ale co to ma do tematu??? :roll:

Anonim 1811


31 maja 2010, 17:03   (#10)  

Amazonia jest O.K. Tylko ta cena... :P

Anonim 12624


31 maja 2010, 20:16   (#11)  

chester napisał(a):Ale co to ma do tematu??? :roll:

To, że najlepiej wypromować produkt lub markę na której najwięcej można zarobić . :wink:

nar
Poznaje temat

Posty: 86
Dołączył: 20 lis 2009, 18:07
Miasto: kalisz

31 maja 2010, 20:39   (#12)  

Obecnie stosuję i mogę polecić:
Manteny- Pięknie kamienie, warte swojej ceny.
Amazonia II- bardzo fajne podłoże, estetycznie wygląda i spełnia swoje zadanie w 100%.

Parrot556
Początkujący

Posty: 40
Dołączył: 25 mar 2009, 14:23

31 maja 2010, 20:41   (#13)  

Podłoża (i nie tylko Amazonia :!: ) Moim zdaniem number 1 z podłoży dostępnych na naszym rynku
Gówniarze -a więc wszystkie maluchy (eca,phyton git,green gain,green bacter ) bardzo wydajne i efektywne !
Spring Washer -jedyny "czyścik" ,którym nie potłukłem szklanych rurek :lol: :lol:
STEP 1 i Brighty K nieocenione przy bezproblemowym starcie zbiornika !!
Kamień i drewno drewno,które tonie odrazu oraz kamienie o takich kształtach !!!Dla mnie podstawa zakładanego zbiornika

Gość


05 wrz 2010, 18:59   (#14)  

Od ADA mam tylko podłoże Amazonia, ale mogę go z czystym sumieniem polecić każdemu :).

Jeay
Początkujący

Posty: 12
Dołączył: 21 sie 2010, 15:05
Miasto: Kraków











Powiązane tematy
  • Tutorial ADA - zakładanie akwarium 120cm

    https://www.youtube.com/watch?v=852CI18Bv7Y Zapraszam do obejrzenia. Opis zbiornika: Autor: Naru Uchida Akwarium: ADA Cube Garden 120x50x50cm Oświetlenie: Solar RGB x 2 (8,5h na dobę) Filtracja:...

    Wyświetlenia: 477 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • [ADA view] Tutorial zakładania akwarium 180cm

    https://www.youtube.com/watch?v=AT8ZM7dh_38 Zapraszam do obejrzenia.

    Wyświetlenia: 333 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Chihiros WRGB II - czy warto?

    https://www.youtube.com/watch?v=upvBCOXa9EA Zapraszam do obejrzenia.

    Wyświetlenia: 3965 | Odpowiedzi: 20 czytaj więcej...

  • ADA View: 180x60x60cm

    https://www.youtube.com/watch?v=U-RM9ToJxyQ Zapraszam do obejrzenia.

    Wyświetlenia: 439 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Stare produkty ADA

    Witam. Posiadam Bacter100, Clear Super, Tourmaline BC, Green Bacter. Mają one ponad 6 lat. Rozstanie z akwarystyką. Sprzedaż mieszkania, budowa domu. Wracam do hobby. Nadają się one jeszcze do użycia,...

    Wyświetlenia: 489 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Czy warto kupić belki DIY???

    Witam. Mam okazję zakupić 2x belki na profilach 16cmx120cm. Są zbudowane na diodach 3W, do tego dibond i soczewki. Każda ma 16 diod białych 6500k i 40 diod rgb. Wszystko pod jeden zasilacz i sterownik...

    Wyświetlenia: 825 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Tutorial ADA 90l

    https://www.youtube.com/watch?v=IRaz3XlqcdE Zapraszam do obejrzenia. Więcej informacji o akwarium: https://roslinyakwariowe.pl/galerie/tutoriale/5315-zakladanie-akwarium-90cm.html

    Wyświetlenia: 612 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Tutorial ADA 60l

    https://www.youtube.com/watch?v=CKGyn2JhydY

    Wyświetlenia: 500 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • ADA AquaSky RGB II

    359491077_656486443179800_465411158185704835_n.jpg Nowy model lampy ze stajni ADA, sterowany za pomocą dedykowanej aplikacji. Szczegóły znajdziecie na stronie ADA: https://www.adana.co.jp/jp/con...

    Wyświetlenia: 764 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Aquael Filtr MultiKani, Czy warto

    Witam Od pewnego czasu przymierzam się do zakupu filtra zewnętrznego do mojego akwarium. Posiadam 112 litrowe akwa ze standardowym oświetleniem 2 x 18w, bazuje głównie na rybach rośliny zajmują około ...

    Wyświetlenia: 30279 | Odpowiedzi: 64 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Jarosław73, smolny i 280 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.