Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Galeria » Konkursy i inspiracje


[63l] - Shrimp's world by Trezor



Znalezione w sieci inspiracje, tutoriale, ciekawostki oraz informacje o konkursach.



Dane o akwarium z 18.06.2010 (staram się je aktualizować na bieżąco)

Objętość - 63l (48l netto)

Wymiary - 60x30x35cm

Oświetlenie - 2x24W T5 (1,12W/l netto) (lampa Hagen GLO T5; świetlówki, patrząc od tyłu: Sylvania LuxLine Plus 865 (6500K), Sylvania Grolux (6500K)). 10 godzin dziennie

Nawożenie - Micro i macro własnej roboty, K2SO4.

CO2 - butla 1,5kg, reduktor z dwoma manometrami, elektrozawór i zaworek precyzyjny, CO2 podawane przez spiek ceramiczny. Podawane przez 10,5 godziny, zaczynając godzinę przed włączeniem oświetlenia i kończąc pół godziny przed wyłączeniem.

Podłoże - Amazonia II Powder, Amazonia II, Power Sand Special, Penac W, Penac P, TOURMALINE BC

Woda - RO + sole uzdatniające

Parametry wody - pH 6.3, KH - 2, GH - 6, NO3 - 15, NO2 - 0, PO4 - 0,1, Fe - 0,1

Testy - Sera (NO3, NO2, pH, GH, KH, Fe, PO4, CO2) i Sera QuickTest.

Ogrzewanie - 24-25 st C. AqueEl 50W

Filtracja - Eheim 2213 (Ehfimech, gąbka, Substrat Pro, wata, węgiel)

Dekoracje - korzenie (mopanii), skałki (Manten Stone)

Flora - anubias barteri var. nana, cryptocoryne parva, cryptocoryne wendti, drepanocladus sp. - flat moss, eleocharis acicularis, hemianthus callitrichoides, hemianthus micranthemoides, microsorium philipine, microsorium pteropus, monosolenium tenerum, riccardia chamedryfolia, rotala rotundifolia green, taxiphyllum alternans - taiwan moss, taxiphyllum sp. - peacock moss, Taxiphyllum sp. - flame moss, vesicularia ferriei - weeping moss, vesicularia sp. - creeping moss,

Fauna - brak

Sterowanie - wyłączniki czasowe

---------------------------------------------------------------------------------------------

Przyszedł czas żeby moją zaniedbaną sześćdziesiątkę nieco odświeżyć, a przy okazji zamienić ją na domek dla crystali. Postanowiłem za bardzo nie inwestować w samo akwarium, bo krewetki i suplementy dla nich będę nieco kosztować. Dlatego starałem się wykorzystać stare korzenie mopanii, które gdzieś się walały po kątach. Nie jest to może najbardziej wdzięczny materiał do komponowania akwarium, ale mam nadzieję, że nie będzie to najgorzej wyglądać.
Zanim zaleję akwarium chciałem prosić Was o konstruktywną krytykę, tego co mi się ułożyło z klocków, które miałem.
Przepraszam za jakość zdjęcia, ale mamy dzień i wszystko odbija się w szybie. :(

Obrazek

Na to pójdzie jeszcze warstwa powdera, ale zastanawiam się czy jeszcze nie podsypać odrobinę amazonii, żeby wnieść całość jeszcze trochę wyżej.
Co o tym myślicie?
"Wiem, że nic nie wiem". Ale próbuję się dowiedzieć... ;)

390l - http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/viewtopic.php?p=456424
Ostatnio edytowano 18 cze 2010, 19:25 przez Trezor, łącznie edytowano 11 razy

Avatar użytkownika
Trezor
Zaawansowany użytkownik

Posty: 785
Dołączył: 18 lip 2004, 17:21
Miasto: Wrocław

20 cze 2009, 19:51   (#2)  

Dzień 1

Chyba nie zdążyliście skomentować hardscape'u, który Wam pokazałem, a ja mam już zalane akwarium. Mam nadzieję, że mój pośpiech nie odbije się skomasowaną krytyką z Waszej strony. ;-)

A to zdjęcie minutę po zalaniu.

Obrazek

Jedna rzecz mnie zabiła - rysa. :-( Niestety nie zauważyłem, że zarysowałem sobie przednią szybę. A teraz już za późno. Będę musiał się do niej jakoś przyzwyczaić. Choć wiem, że to nie będzie łatwe.
Niestety jeden z korzeni nie chce od razu zatonąć i musiałem go przycisnąć na razie koszyczkiem wypełnionym kamieniami.

Dzień 2
Minął jeden dzień, więc nie mogło się nic zmienić, ale można zrobić lepsze zdjęcie.
Do tego zmieniłem oświetlenie, wyrzuciłem Aquastar na rzecz zwykłej 865.

Obrazek

Dzień 4
Nic specjalnego się nie wydarzyło, poza podmianką 60% wody (wczoraj). No i dzisiaj udało mi się usunąć "ciężarek" z korzenia.

Obrazek
"Wiem, że nic nie wiem". Ale próbuję się dowiedzieć... ;)

390l - http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/viewtopic.php?p=456424
Ostatnio edytowano 26 cze 2009, 22:43 przez Trezor, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
Trezor
Zaawansowany użytkownik

Posty: 785
Dołączył: 18 lip 2004, 17:21
Miasto: Wrocław

26 cze 2009, 13:15   (#3)  

Fajna aranżacja taka dzika... :D

Parrot556
Początkujący

Posty: 40
Dołączył: 25 mar 2009, 14:23

26 cze 2009, 22:51   (#4)  

Dzięki. Mam nadzieję, że dopiero będzie dzika. Choć z drugiej strony boję się, że jeśli będzie zbyt "dziko", to nie będę mógł dojrzeć mieszkańców - crystalek.

Dzień 6
Rośliny zabrały się do roboty i widać wyraźnie, że rosną. Wcześniej widziałem tylko bąbelkowanie, ale nie widziałem przyrostu. Niestety razem z ich wzrostem pojawił się też delikatny zielony pył na szybie i gdzieniegdzie na podłożu. I lekkie krótkie nitki na anubiasie, który w poprzednim akwarium był zagloniony. Mam nadzieję, że to tylko chwilowe i nie będzie ekspansji glonów.
Wodę podmieniam co drugi dzień około 60%. Oby to nie było za mało, bo wiem, że amazonia na początku może sprawić problemy, jeśli nie ma odpowiednio dużych podmian.

No i jeszcze zdjęcie z dnia dzisiejszego. Niestety poza przyrostem rotali, nie za bardzo na nim widać jasno-zielone końcówki mchów, które świadczą o ich wzroście. :) Mały heniek też się zabiera, chociaż część wyginęła.

Obrazek
"Wiem, że nic nie wiem". Ale próbuję się dowiedzieć... ;)

390l - http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/viewtopic.php?p=456424

Avatar użytkownika
Trezor
Zaawansowany użytkownik

Posty: 785
Dołączył: 18 lip 2004, 17:21
Miasto: Wrocław

04 lip 2009, 11:19   (#5)  

Piszę trochę sam do siebie, ale może będzie z tego jakiś dziennik, który może komuś się kiedyś przyda.;-)

Dzień 15
Dzisiaj mijają dwa tygodnie od czasu jak założyłem akwarium. Do tej pory podmieniałem koło 60% wody co 2-3 dni. Nie mierzyłem parametrów (poza poglądowymi testami paskowymi), bo zdawałem sobie sprawę, że akwarium jest bardzo świeże i amazonia oddaje mnóstwo azotu do słupa wody. Dzisiaj zmierzyłem parametry po raz pierwszy testami kropelkowymi (przed kolejną podmianą). No i jestem miło zaskoczony, bo woda ma: pH 6.2, KH 1, GH 7, NO2 0 i NO3 25. Fe i PO4, jeszcze nie mierzyłem, bo i tak niezależnie od wyniku niczego bym nie dodał. Jeszcze zbiję NO3 i właściwie można uznać akwarium za gotowe do przyjęcia pierwszych crystali.
Wczoraj wpuściłem do akwarium służby porządkowe w postaci pięciu krewetek amano, które mają pomóc w wypadku ataku glonów. Od razu zabrały się do pracy i wyglądają na zadowolone. Mchy ładnie się rozrastają i myślę, że za kolejne 2 tygodnie będzie trzeba je po raz pierwszy przyciąć. Eleocharis też ładnie się roztasta, podobnie jak rotala. Jednynie z małego heńka nie jestem zadowolony, bo w dużej części padł i dopiero odbija z niewielkiej ilości jaka została. Ale mam nadzieję, że jeszcze będzie z niego trawniczek.:-)
"Wiem, że nic nie wiem". Ale próbuję się dowiedzieć... ;)

390l - http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/viewtopic.php?p=456424

Avatar użytkownika
Trezor
Zaawansowany użytkownik

Posty: 785
Dołączył: 18 lip 2004, 17:21
Miasto: Wrocław

05 lip 2009, 07:07   (#6)  

Zapowiada się fajne krewetkarium, ale pamiętaj idź w stronę praktyczności i łatwości w obsłudze akwa (przy krewetkach jest to nie zbędne). Zamierzasz trzymać tylko CR?
Jakie? :D

Trezor napisał(a):Jednynie z małego heńka nie jestem zadowolony, bo w dużej części padł i dopiero odbija z niewielkiej ilości jaka została. Ale mam nadzieję, że jeszcze będzie z niego trawniczek.:-)


To normalne, delikatnie zżółknie i odbije niebawem... ten typ tak ma :wink:

Avatar użytkownika
mr_garden
Stały bywalec

Posty: 306
Dołączył: 30 sty 2009, 10:44
Miasto: Łódzkie

05 lip 2009, 22:18   (#7)  

mr_garden napisał(a):Zapowiada się fajne krewetkarium, ale pamiętaj idź w stronę praktyczności i łatwości w obsłudze akwa (przy krewetkach jest to nie zbędne).

Co masz na myśli mówić "idź w stronę praktyczności"?
mr_garden napisał(a):Zamierzasz trzymać tylko CR?
Jakie? :D

Tak mam zamiar mieć same CRy. A jakie? - Tu mam dylemat. Na początku myślałem o jakiś A-B, bo nigdy wcześniej nie miałem z nimi do czynienia. Ale teraz nastawiam się raczej na Ski. A może nawet na SSki. Czas pokaże.
"Wiem, że nic nie wiem". Ale próbuję się dowiedzieć... ;)

390l - http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/viewtopic.php?p=456424

Avatar użytkownika
Trezor
Zaawansowany użytkownik

Posty: 785
Dołączył: 18 lip 2004, 17:21
Miasto: Wrocław

05 lip 2009, 22:48   (#8)  

Praktyczność czyli minimalizm bardzo ułatwia to prace w zbiorniku ..
Zatem czekamy na mieszkańców.. :wink:

Avatar użytkownika
Jerdezz
Zaawansowany użytkownik

Posty: 792
Dołączył: 01 lis 2004, 23:25
Miasto: Kępno

05 lip 2009, 22:55   (#9)  

A jaką dodatkową pracę będę wykonywał w tym zbiorniku, w stosunku do innych akwariów? To nie ma być akwarium hodowlane, więc selekcjonować kreweci nie będę.;-)
No ale może masz coś innego na myśli, a ja z braku doświadczenie nie wiem co.
"Wiem, że nic nie wiem". Ale próbuję się dowiedzieć... ;)

390l - http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/viewtopic.php?p=456424

Avatar użytkownika
Trezor
Zaawansowany użytkownik

Posty: 785
Dołączył: 18 lip 2004, 17:21
Miasto: Wrocław

05 lip 2009, 23:05   (#10)  

Trezor napisał(a):A jaką dodatkową pracę będę wykonywał w tym zbiorniku, w stosunku do innych akwariów? To nie ma być akwarium hodowlane, więc selekcjonować kreweci nie będę.;-)
No ale może masz coś innego na myśli, a ja z braku doświadczenie nie wiem co.


Jeśli nie ma to być zbiornik hodowlany to ok. Ale z czasem sam zobaczysz że w tym wypadku bardzo ułatwia to życie nie tylko twoje,nie mówiąc o młodych cr'kach ,pytałeś o praktykę więc to miałem na myślli. :)

Avatar użytkownika
Jerdezz
Zaawansowany użytkownik

Posty: 792
Dołączył: 01 lis 2004, 23:25
Miasto: Kępno

05 lip 2009, 23:07   (#11)  

Trezor napisał(a):Co masz na myśli mówić "idź w stronę praktyczności"?


Tak jak napisał Jerdezz, jeżeli ma to być zbiornik praktyczny (tak abyś swobodnie manewrował siatką oraz często widział krewetki-chodzi o sprawdzanie ich zachowania) ogranicz roślinność oraz korzenie, najlepiej dla krewetek nadają się mchy (pochłaniają duże ilości azotu). Najlepszym rozwiązaniem jest wrzucenie jednego, bądź dwóch korzeni do akwa (obrośnięte mchem), oraz wsadzenie z tyłu jakiś łodygowców lub trawki. Przód zostaw sobie pusty, będzie łatwo podawać pokarm oraz sprzątać jego nadmiar. Ja obecnie zakładam regał dla krewetek, 18 zbiorników po ok. 30-40 L każdy i tak właśnie będą one zaaranżowane :)

Trezor napisał(a):Tak mam zamiar mieć same CRy. A jakie? - Tu mam dylemat. Na początku myślałem o jakiś A-B, bo nigdy wcześniej nie miałem z nimi do czynienia. Ale teraz nastawiam się raczej na Ski. A może nawet na SSki. Czas pokaże.


Jeśli masz trochę wiedzy na ich temat i dobrze opanowałeś przygotowanie wody pod względem GH i KH to śmiało możesz zacząć od V-bandów na początek, później jakieś Hinomaru i pobawić się w wyższe klasy :) Trezor powodzenia życzę, jak tylko coś wpuścisz daj fotki!

Avatar użytkownika
mr_garden
Stały bywalec

Posty: 306
Dołączył: 30 sty 2009, 10:44
Miasto: Łódzkie

06 lip 2009, 00:01   (#12)  

Już się bałem, że czegoś nie doczytałem i dlatego coś źle zrobiłem. Ale jeśli chodzi o ten rodzaj praktyczności, który opisaliście, to z góry założyłem, że u mnie go nie będzie. Nie będę odławiał młodych (jeśli kiedykolwiek będą) i nie mam zamiaru ich zawsze mieć "na oku".;-)
To ma być ładny (kwestia gustu) zbiorniczek, w którym krewecie mają się dobrze czuć, choć może ja nie będę ich zawsze mógł dostrzec w gąszczu, bądź między korzeniami.

Co do wody, to jak wyżej napisałem, na razie parametry wydają się być ok (poza azotem, który jeszcze musi spaść). Mam też nadzieję, że zestaw suplementów i pokarmów pomoże mi utrzymać krewetki w dobrej kondycji. Mimo to, trochę boję się startować z wysoką gradacją. A z drugiej strony, jak kupię niską, to będzie mi szkoda zamieć ich na inne. No cóż... zawsze te dylematy.
"Wiem, że nic nie wiem". Ale próbuję się dowiedzieć... ;)

390l - http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/viewtopic.php?p=456424

Avatar użytkownika
Trezor
Zaawansowany użytkownik

Posty: 785
Dołączył: 18 lip 2004, 17:21
Miasto: Wrocław

07 lip 2009, 22:59   (#13)  

Dzień 18
A tak akwa wygląda na dzień dzisiejszy. Gdyby nie minimalny zielony nalot na szybach i podłożu, byłoby wszystko ok. Glony przyniesione na niektórych roślinach powoli ustępują.

Obrazek
"Wiem, że nic nie wiem". Ale próbuję się dowiedzieć... ;)

390l - http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/viewtopic.php?p=456424

Avatar użytkownika
Trezor
Zaawansowany użytkownik

Posty: 785
Dołączył: 18 lip 2004, 17:21
Miasto: Wrocław

29 sie 2009, 21:27   (#14)  

Dzień 70
Minęło trochę czasu od ostatniego zdjęcia, więc może pokażę jak wygląda dzisiaj moje akwarium.http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/po ... ly&t=26892
Zmian wielu nie ma. Rozrosły się mchy, trochę mały heniek i wsadziłem blyxę, by trochę przysłonić dyfuzor CO2. Nie wiem jeszcze czy zostanie, bo trochę mi nie pasuje do tego akwarium. Pojawili się też pierwsi docelowi mieszkańcy. Na początek dwie krewetki crystal red grade S (tiger tooth). Wpuściłem je, 9 dni temu, na próbę. Chciałem sprawdzić, czy poprawne parametry wody, są rzeczywiście odpowiednie dla crystali. Wydaje się, że tak , skoro żyją i nawet nie straciły wybarwienia.
Wraz z krewetkami do akwarium dodałem mineral stone i dodaję white mineral powder. Nie wiem, czy to coś pomaga, ale najwyraźniej nie szkodzi. ;-)
W następnym tygodniu wypuszczę kolejne krewecie. Tym razem będą to S (v-band) i SS (hinomaru i double hinomaru). Mam nadzieję, że będą równie dobrze czuły się w tym akwarium.

Obrazek
"Wiem, że nic nie wiem". Ale próbuję się dowiedzieć... ;)

390l - http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/viewtopic.php?p=456424

Avatar użytkownika
Trezor
Zaawansowany użytkownik

Posty: 785
Dołączył: 18 lip 2004, 17:21
Miasto: Wrocław

25 wrz 2009, 21:56   (#15)  

A oto kilku moich podopiecznych.
Niestety zdjęcia jeszcze nie są takie jak bym chciał, ale dopiero się uczę nowego obiektywu i niezwykle małej głębi ostrości przy zdjęciach makro.
No ale od biedy coś tam widać. ;)

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
"Wiem, że nic nie wiem". Ale próbuję się dowiedzieć... ;)

390l - http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/viewtopic.php?p=456424

Avatar użytkownika
Trezor
Zaawansowany użytkownik

Posty: 785
Dołączył: 18 lip 2004, 17:21
Miasto: Wrocław

25 wrz 2009, 22:40   (#16)  

Ładne Hinomaru :) Czy dobule Hino to maksymalna gradacją jaką posiadasz?

Avatar użytkownika
mr_garden
Stały bywalec

Posty: 306
Dołączył: 30 sty 2009, 10:44
Miasto: Łódzkie

25 wrz 2009, 22:42   (#17)  

Na razie nie mam nic lepszego niż "podwójne hino".
"Wiem, że nic nie wiem". Ale próbuję się dowiedzieć... ;)

390l - http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/viewtopic.php?p=456424

Avatar użytkownika
Trezor
Zaawansowany użytkownik

Posty: 785
Dołączył: 18 lip 2004, 17:21
Miasto: Wrocław

18 cze 2010, 19:23   (#18)  

Aż się zdziwiłem, kiedy zobaczyłem jak dawno nie aktualizowałem tego wątku.
Akwarium wciąż żyje, a rośliny rosną bardzo dobrze. Jedynie co się zmieniło, to to, że niestety nie ma już krewetek. Zaliczyłem raz jakiś pogrom i padły wszystkie na raz. Drugi raz już do nich nie podszedłem, a nowych mieszkańców jeszcze nie wybrałem.

Dzisiaj natomiast chciałem się was poradzić.
Obok tego akwarium stoi kostka 35x35x35cm z oświetleniem kompaktowym 26W. Jednak okazało się, że to za mało i tam rośliny nie rosną, tak jak bym chciał. Jako, że na wymiar 35cm trudno znaleźć jakieś sensowne belki, wymyśliłem, że umieszczę jedną belkę nad tymi dwoma akwariami na raz. (Odległość między nimi to 2cm)
W związku z tym kupiłem belkę hagena 2x39W i umieściłem nad oboma awariami. 2/3 belki świeci nad "dużym", a 1/3 nad kostką. Zastanawiam się, czy mimo tej nowej belki zostawić starą 2x24W, czy może z niej zrezygnować? A może świecić nią dodatkowo tylko jakąś część dnia, albo tylko jedną świetlówką? Co Wy na to?
"Wiem, że nic nie wiem". Ale próbuję się dowiedzieć... ;)

390l - http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/viewtopic.php?p=456424

Avatar użytkownika
Trezor
Zaawansowany użytkownik

Posty: 785
Dołączył: 18 lip 2004, 17:21
Miasto: Wrocław

19 cze 2010, 08:09   (#19)  

Pokaż jakąś fotkę :wink:

Co do belek to obserwuj rośliny - jedyny problem może wyniknąć z niedoświetlenia całości dna w większym akwarium. Zamiast 2x24W możesz na "ciemną stronę" dorzucić tą lampkę 26W z kostki.

Anonim 1811












Powiązane tematy
  • Wyniki konkursu World Aquascapers Union Contest

    1-60922.jpeg Znamy już miejsca naszych rodaków w konkursie WAUC - World Aquascapers Union Contest. Zajęli oni aż 12 miejsc w rankingu między 30 a 100-ną pozycją... Czytaj więcej »

    Wyświetlenia: 1427 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Paris International Shrimp Contest 2017

    Relacja z imprezy w Paryżu przygotowana przez sędziego "Killer Judge" Rafał Maciaszek - Kumak Shrimp. Film nagrany z komentarzem sędziego. https://www.youtube.com/watch?v=Lw6b_X0fh1g

    Wyświetlenia: 3446 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Global Ornamental Shrimp Championship 2017

    https://www.youtube.com/watch?v=3hyLfLRl_Ag Relacja z zeszłorocznej dużej imprezy jaka odbyła się w Chinach. CIPS Global Ornamental Shrimp Championship 2017

    Wyświetlenia: 2081 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • German Shrimp Contest 2017

    https://www.youtube.com/watch?v=uPV-1NT_fo4 https://www.youtube.com/watch?v=QMiZpxqCPgU

    Wyświetlenia: 1506 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • 019l - Shrimp set smart 1-sze w życiu akwarium - Kalmare

    Witam, prezentuję pierwsze akwarium amatora w pełni tego słowa znaczenia. Akwarium jest właściwie 8 letniego syna ale wiadomo że potrzebna jest tu ręka dorosłego ;-) także mamy wspólne zajęcie. W ka...

    Wyświetlenia: 3045 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • 63l - Iwagumi - Patryk Nowak

    Witam. Przedstawiam mój baniaczek, do którego zabierałem się bardzo długo. Jest to zbiornik, który został przemyślany od samego początku do końca (miałem sporo czasu;) Proszę zwrócić uwagę na wodę świ...

    Wyświetlenia: 1969 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Mcharium-krewetkarium aranz 63l

    Witam.Baniak 60x35x30 Podloze sam drobny bazalt Filtr gabkowy,jak widac.. Ale moja prosba jest do was , bo jak ciezko znalesc mi koncepcje na duze akwarium to przy takim maluchu jeszcze masakra..Niby ...

    Wyświetlenia: 4234 | Odpowiedzi: 20 czytaj więcej...

  • Aranżacja akwarium 63l

    Witam. W przyszły weekend odpalam moje akwa 60x30x35 w stylu iwagumi. Wrzucam zdjęcia kilku aranżacji, przy czym ostatnie 5 zdjęć przedstawia aranżacje z kilku stron, która jest moim liderem. Planuje ...

    Wyświetlenia: 1155 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • [390l] - No name by Trezor

    Dane o akwarium z 18.09.2009 (staram się je aktualizować na bieżąco) Objętość - 390l (350l netto) Wymiary - 130x50x60cm Oświetlenie - 6x54W T5 (0,92W/l netto) (pokrywa aluminiowa ZooLig...

    Wyświetlenia: 34559 | Odpowiedzi: 139 czytaj więcej...

  • Aquael shrimp set 30l- Brak pomysłu na aranżację..

    Witam, zakupiłem cały zestawik aquaela shrimp set 30l. Brakuje mi pomysłu na aranżację.. Zbiornik będzie na filtrze, grzałce i oświetleniu seryjnym. Nie, wiem które roślinki będą dobre, mam zamiar naw...

    Wyświetlenia: 9202 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 536 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.