Lista działów » Technika » Nawożenie i chemia wody


PGC i podmiany?



Metody nawożenia roślin akwariowych. Analiza parametrów wody i dobór właściwych preparatów.



20 lip 2004, 10:02 PGC i podmiany?  (#1)  

Mam pytanie do osob stosujacych PGC i podmieniajacych mniej niz 50% wody. Jakie stosujecie dawkowanie PGC przy mniejszych podmianach np. ~25%?

Temat zastal juz poruszony(teoretycznie), ale chcialbym poznac doswiadczenia osob ktore stosuja ten nawoz.

Pozdrawiam
Zultek

zultek
Początkujący

Posty: 41
Dołączył: 10 paź 2003, 15:52

20 lip 2004, 12:50   (#2)  

Takie samo dawkowanie na 1 litr wody podmienianej - niezależnie od ilości.

Avatar użytkownika
wik
Poznaje temat

Posty: 138
Dołączył: 23 mar 2004, 22:03
Miasto: Kalisz

20 lip 2004, 13:28 PGC i podmiany?  (#3)  

Podczas 50% podmiany do akwa trafia okreslona dawka mikro i makro elementow. Takie postepowanie ma zarowno dostarczyc odpowiedniej ilosci potrzebnych pierwiastkow jak i zapobiec kumulacji. Wydaje mi sie ze mniejsze podmiany przy dawkowaniu jak w instrukcji moga spowodowac niedobory.

Jakie masz/macie doswiadczenia w tej materi. Czy przy mnieszych podmianach nie zachodzi potrzeba dodatkowego wspomagania roslin?

Pozdrawiam
Zultek

zultek
Początkujący

Posty: 41
Dołączył: 10 paź 2003, 15:52











Powiązane tematy
  • Jakie podmiany przy skałach zmieniających parametry?

    Witam. Czy jesli skaly podnosza gh to dobrym rozwiazaniem jest lanie samej RO i czekac az sie ustabilizuje czy lepiej mieszac z jakas mala iloscia kranowy? Albo zamiast kranowy zaczac stosowac jakis m...

    Wyświetlenia: 1629 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Nawożenie akwarium w dniu podmiany wody?

    Witam. Mam pytanie do doświadczonych akwarystów jak nawozicie swoje akwaria w dniu podmiany wody, ponieważ wtedy parametry wody i ilośc nawozów i minerałów dość diametralnie sie zmienia. Czy lejecie w...

    Wyświetlenia: 1029 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Restart - podmiany wody - nawożenie .

    Witam . Zrobiłem wczoraj restart akwarium , wcześniej miałem LT ktory marnie prosperował dlatego zrobiłem restart . Jako że nie jestem zbytnio doświadczony to mam dwa pytania . Kiedy zacząć nawozić i ...

    Wyświetlenia: 574 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • deszcówka do podmiany

    Mam własny dom za miastem i całą masę deszczówki, którą wykorzystuję do ogrodu. Chciałbym także ją wykorzystać do podmian w akwarium. Deszczówkę zbieram z rynny a tam dużo zanieczyszczeń np. cała masa...

    Wyświetlenia: 866 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Podmiany po gruntownej przycince

    Po gruntownej przycince zdarzało się, że nie mogłem dojść do ładu z nawożeniem, nawet przy gotowcach typu Rataj czy ADA. Pojawiały się zielenice na szybach, albo gdzie niegdzie "brody" krasnali. Powód...

    Wyświetlenia: 805 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Woda Dar Natury - podmiany

    Witam Mam dostęp do w/w wody, tylko nie wiem czy nadawała by się do podmian. Mam akwa 54l, ze średnią ilością roślin (Cryptokryny, Nnurzaniec, Mech, Hydrocotyle). Nie posiadam testów do wody, a n...

    Wyświetlenia: 1181 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Podmiany wody ile to za duzo

    Przyjmijmy 2 stałe. 1 akwa dojrzałe 2 woda do podmiany to woda nadająca się do bezpośredniego zalewania I teraz mam system ciągłej podmiany i czy istnieje takie zjawisko ze za duzo się podziemia ...

    Wyświetlenia: 1306 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Metoda EI - minimalne podmiany wody i CO2 z bimbrowni

    W związku z TYM tematem dotyczącym doboru nawozu makro i małym problemem z pojawieniem się nitek , oraz tym że już jakiś czas temu zaopatrzyłem się w podstawowy zestaw makro dla EI zastanawiam się ...

    Wyświetlenia: 761 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • woda z ro do podmiany

    Jako nowy pasjonat na tym forum witam wszystkich i zwracam się z pytaniem, czy do podmiany wody mogę zastosować wodę z odwróconej osmozy, do uzdatniania której używa się w procesie technologicznym NaC...

    Wyświetlenia: 1338 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Amazonia i podmiany wody co 2-3 dni vs. Potas

    Witam, jako, że już zalałem akwarium mam dylemat, jak wygląda nawożenie Potasem, przy ADA Amazonia I, jak wiadome, potas na starcie jest wskazany, w tygodniowej dawce 20-30 ppm, ale jak to rozwiązać, ...

    Wyświetlenia: 977 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Jakub90210, kusy i 438 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.