Lista działów » Galeria » Konkursy i inspiracje


Akwarium a la Diana Walstad



Znalezione w sieci inspiracje, tutoriale, ciekawostki oraz informacje o konkursach.



dlaczego tylko nikt nie używa innego żwiru...
przecież chodzi tylko o gradację

deezidek
Początkujący

Posty: 47
Dołączył: 15 paź 2014, 13:41

kolego sprecyzuj pytanie ;)

kartru
Początkujący

Posty: 21
Dołączył: 17 gru 2013, 20:25

no jak LT to wszędzie widzę paskudny najtańszy żwirek rzeczny (sam tak miałem) a przecież nigdzie nie jest powiedziane że taki jest idealny, ważna jest tylko ziarnistość żeby ziemia była odcięta od słupa wody

można przecież użyć ładnego wierzchniego podłoża co podnosi wygląd takiego akwarium do góry

deezidek
Początkujący

Posty: 47
Dołączył: 15 paź 2014, 13:41

Można sobie nawet użyć substratu granulowanego jak ktoś lubi, lub kamieni manten stone albo zrobić ryboku z drewnem red moor
LT to nie jakiś kanon piękności tylko akwarium gdzie rośliny uprawiane są w sposób bardziej naturalny, w przeciwienstwie do akwariów HT gdzie akwaria mają tyle sprzetu co super laboratoria na filmach sci-fi ;D

Pethro


deezidek napisał(a):no jak LT to wszędzie widzę paskudny najtańszy żwirek rzeczny (sam tak miałem) a przecież nigdzie nie jest powiedziane że taki jest idealny, ważna jest tylko ziarnistość żeby ziemia była odcięta od słupa wody

można przecież użyć ładnego wierzchniego podłoża co podnosi wygląd takiego akwarium do góry


Naturalny żwirek rzeczny jest dla mnie najładniejszą i najbardziej naturalną formą podłoża jaką kiedykolwiek posiadałem. A posiadłem ich sporo. Dla mnie najmniej atrakcyjnym i naturalnym w odbiorze jest drobny bazalt 1-3mm. W mojej ocenie to wygląda jak droga asfaltowa.
Nie udzielam porad na PW.
https://www.youtube.com/watch?v=aD4SdwjW8g8
https://www.youtube.com/watch?v=_VvspUYMeWk

Zanim zastosujesz się do czyjejś rady zobacz jak to wygląda w zbiorniku u osoby która Ci radzi. Unikaj porad ludzi którzy zbiornik roślinny widzieli na zdjęciu a jest tu kilku takich.

Avatar użytkownika
weder
Z dużym doświadczeniem

Posty: 5268
Dołączył: 24 lut 2012, 22:59
Miasto: Gdynia

Wspieram stronę kontem Premium

weder napisał(a):Dla mnie najmniej atrakcyjnym i naturalnym w odbiorze jest drobny bazalt 1-3mm. W mojej ocenie to wygląda jak droga asfaltowa.


Zgadzam się. Przy restarcie dałem się namówić właśnie na bazalt. Teraz żałuję. Za rok trzeba będzie zmienić na coś innego.

aworm
Poznaje temat

Posty: 54
Dołączył: 05 cze 2014, 21:49

Ja mam żwirek najzwyklejszy i super wygląda :D

kartru
Początkujący

Posty: 21
Dołączył: 17 gru 2013, 20:25

to tylko moje zdanie ale nie sądziłem że będę w takiej mniejszości..

tak dla pewności to o taki żwirek wam chodzi?
http://images41.fotosik.pl/1385/63b043c887816b14.jpg

bo mi on naprawdę kojarzy się tylko z plastikowymi roślinami i tandetnymi zamkami w akwarium, ale może dlatego że przez tyle lat był jedyną opcją i występował w ładnych oraz w najbardziej tandetnych akwariach

deezidek
Początkujący

Posty: 47
Dołączył: 15 paź 2014, 13:41

Zgadzam się z tym co piszesz i co nam pokazałeś. Żwirek który widzimy na Twojej fotce ma za dużo w swoim składzie kamieni o kolorze białym. Przez co wygląda bardzo sztucznie. Ja zawsze staram się wybierać żwir bardziej naturalny o ciemniejszej barwie.

Wklejam Ci 3 zdjęcia podłoży ( żwiru ). Dla mnie podłoże A i B są ok podłoże C wygląda dla mnie cukierkowato.
Załączniki
Podłoże ( A _.jpg
Podłoże ( A _.jpg (15 KiB) Przeglądane 1802 razy
Podłoże ( B ).jpg
Podłoże ( C ).jpg
Nie udzielam porad na PW.
https://www.youtube.com/watch?v=aD4SdwjW8g8
https://www.youtube.com/watch?v=_VvspUYMeWk

Zanim zastosujesz się do czyjejś rady zobacz jak to wygląda w zbiorniku u osoby która Ci radzi. Unikaj porad ludzi którzy zbiornik roślinny widzieli na zdjęciu a jest tu kilku takich.

Avatar użytkownika
weder
Z dużym doświadczeniem

Posty: 5268
Dołączył: 24 lut 2012, 22:59
Miasto: Gdynia

Wspieram stronę kontem Premium

Dla mnie A jest najładniejszy.
Ma ciemny naturalny kolor i granulacja jest całkiem drobna co super wygląda w akwa.

kartru
Początkujący

Posty: 21
Dołączył: 17 gru 2013, 20:25

ktoś może wie czy taki żwir ze zdjęcia A można kupić jako produkt akwarystyczny? czy muszę szukać na składach "budowlanych"?

deezidek
Początkujący

Posty: 47
Dołączył: 15 paź 2014, 13:41

Kupisz bez problemu w dziale zwierzęta>akwarystyka>podłoża

kartru
Początkujący

Posty: 21
Dołączył: 17 gru 2013, 20:25

Witam,
Udało mi się przebrnąć przez cały wątek i też postanowiłem założyć Low Tech.
Zamówiłem akwarium 100x40x55h 220 litrów brutto( wysokość specjalnie bo chcę mieć skalary i mam pokrywę z dwoma świetlówkami t5 39W to daje 0,35 W/L w sumie powinno być ok ale wysokość jest niestandardowa, nie mam zamiaru trzymać bardzo wymagających roślin sagittaria ,cryptokoryny, anubias,mch, żabienice, nurzaniec jakieś nadwódki.
Próbować coś dokładać światła czy wystarczy?

Aha i będą jeszcze odbłyśniki z racji tego że pokrywa to przerobiony na t5 czarny Wromak

karol1983
Początkujący

Posty: 40
Dołączył: 17 gru 2013, 11:53

Panowie dzisiaj zmieniłem wystrój w akwarium po 3 latach prowadzenia zbiornika na ziemi, ile dajecie k2so4 na początku po założeniu akwarium. Zapomniałem ile dawałem na początek? Dzięki

pablo31
Początkujący

Posty: 47
Dołączył: 10 paź 2011, 17:04

U mnie przez pierwszy miesiąc baniak był piękny. Świeciłem 0,5W/L. Rośliny rosły. Po miesiącu zaczęły rosnąć glony (głównie na przedniej szybie). Zmniejszyłem światło do 0,3W/L i coś te glony nie bardzo schodzą. Świecę 10h i już drugi miesiąc mam tą aranżację.
Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje? Rośliny rosną, chemii nie leje. Typowy LowTech. A szyby zielenieją.

kartru
Początkujący

Posty: 21
Dołączył: 17 gru 2013, 20:25

U mnie przez pierwszy miesiąc baniak był piękny. Świeciłem 0,5W/L. Rośliny rosły. Po miesiącu zaczęły rosnąć glony (głównie na przedniej szybie). Zmniejszyłem światło do 0,3W/L i coś te glony nie bardzo schodzą. Świecę 10h i już drugi miesiąc mam tą aranżację.
Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje? Rośliny rosną, chemii nie leje. Typowy LowTech. A szyby zielenieją. Dlaczego?

kartru
Początkujący

Posty: 21
Dołączył: 17 gru 2013, 20:25

kartru napisał(a):U mnie przez pierwszy miesiąc baniak był piękny. Świeciłem 0,5W/L. Rośliny rosły. Po miesiącu zaczęły rosnąć glony (głównie na przedniej szybie). Zmniejszyłem światło do 0,3W/L i coś te glony nie bardzo schodzą. Świecę 10h i już drugi miesiąc mam tą aranżację.
Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje? Rośliny rosną, chemii nie leje. Typowy LowTech. A szyby zielenieją. Dlaczego?


Też miałem Low i skończył jako HI :)
Ale bez CO2 :)
Leje potas, fosfor czasem trochę żelaza.
Bez tego, fosfor miałem na zero i inwazja glona wszelakiego :)
Obecnie roślinność wychodzi z akwa a po niej czasem i krewetki ;P

Avatar użytkownika
7keys
Poznaje temat

Posty: 115
Dołączył: 29 sie 2014, 11:26

Witajcie :-)
A oto moja przygoda z low-tech...
Mając już dość biegania ze strzykawką co dnia postanowiłem przejść na low-techa.
W hi-teku :-) siedziałem 3 lata. Miałem je tak opanowane ze glon u mnie to rarytas , nawet się cieszyłem że coś jest na szybie. Sole dla mnie to bajka wszystko hulało wspaniale, nożyczki prawie mi wrosły w rękę tak rosło zielsko.Ale chciałem sprawdzić się w low-techu.
Przeczytałem cały wątek i tak uzbrojony w wiedzę ruszyłem do boju.
Pierwszy miesiąc ok, szału nie było 0.3 W/L a po 5 tygodniach klapa.....glony różnej maści itp,itd
Próbowałem jeszcze przez następne 2 tygodnie coś zwojować ale było widać że nie mam szans.
Pewnego dnia założyłem z powrotem kubełek, UV,oświetlenie do 0.6W,pałeczki nawozowe w podłoże , nawożenie do słupa wody delikatnie całą linią AZOO, CO z butli......i po 4 tygodniach, zielono, miło, chce się żyć.
Gdzie popełniłem błąd....nie wiem :-( Wszystko robiłem zgodnie ze sztuka prowadzenia low-Techa.
I tak w wielkim skrócie wyglądała moja przygoda z Low....

Pozdrawiam
darek

Avatar użytkownika
dariusz_119
Zainteresowany tematem

Posty: 229
Dołączył: 18 lis 2011, 13:06
Miasto: Otmuchów

karol1983 napisał(a):Witam,
Udało mi się przebrnąć przez cały wątek i też postanowiłem założyć Low Tech.
Zamówiłem akwarium 100x40x55h 220 litrów brutto( wysokość specjalnie bo chcę mieć skalary i mam pokrywę z dwoma świetlówkami t5 39W to daje 0,35 W/L w sumie powinno być ok ale wysokość jest niestandardowa, nie mam zamiaru trzymać bardzo wymagających roślin sagittaria ,cryptokoryny, anubias,mch, żabienice, nurzaniec jakieś nadwódki.
Próbować coś dokładać światła czy wystarczy?

Aha i będą jeszcze odbłyśniki z racji tego że pokrywa to przerobiony na t5 czarny Wromak

Myślałem żeby dodać dodatkowe oświetlenie w postaci oprawy led 13W znalazłem coś takiego od Diversa.

Co o tym myślicie?

karol1983
Początkujący

Posty: 40
Dołączył: 17 gru 2013, 11:53

dariusz_119 napisał(a):Ale chciałem sprawdzić się w low-techu.
Przeczytałem cały wątek i tak uzbrojony w wiedzę ruszyłem do boju.
Pierwszy miesiąc ok, szału nie było 0.3 W/L a po 5 tygodniach klapa.....glony różnej maści itp,itd

darek


Ale lałeś cokolwiek do tego LT? Pytam bo ja mam 60L LT, i nie robię tam, nic, nie leję, nie dolewam, żadnego co2, jakieś liche światło, generalnie bezdotykowo, totalnie nic miesiącami i glona tam nie ma, rosliny owszem typowo pod LT

Avatar użytkownika
marlowe
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2217
Dołączył: 17 lut 2014, 17:45











Powiązane tematy


Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Letni i 320 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.