Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Galeria » Konkursy i inspiracje


Prośba o identyfikację kamieni



Znalezione w sieci inspiracje, tutoriale, ciekawostki oraz informacje o konkursach.



Cześć! Natknąłem się niedawno na film na youtube i bardzo mi zależy na zidentyfikowaniu kamieni (opcjonalnie podłoża, chociaż z tym pewnie będzie ciężko), które zostały użyte do aranżacji. Liczę na pomoc i z góry dziękuję :)
Załączniki
skala.jpg
Zdjęcie aranżacji
(239.78 KiB) Pobrane 611 razy

Jihad
Początkujący

Posty: 4
Dołączył: 01 wrz 2014, 14:51

mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12262
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Wydawało mi się, że Suropu nie jest takie jasne. Podoba mi się właśnie biała barwa tych kamieni ze zdjęcia. Jeśli macie jeszcze jakieś sugestie, chętnie poczytam.

Jihad
Początkujący

Posty: 4
Dołączył: 01 wrz 2014, 14:51

W akwarium wystawowym są świeże kamienie włożone na potrzeby wystawy.

W zwykłych warunkach po kilku dniach pokrywają się charakterystycznym nalotem, nazywanym pieszczotliwie "patynką" :) Może stąd wrażenie różnic w odmianach barwnych kamieni. Wiele też daje oświetlenie.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12262
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Może to komuś pomoże - są to najprawdopodobniej grey stone.

Jihad
Początkujący

Posty: 4
Dołączył: 01 wrz 2014, 14:51

Suropu stone albo grey mountain, stawiałbym na suropu
Piotrek
Bart's hills - 200l: 14 miejsce Polish Aquascaping Contest 2021
http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/viewtopic.php?f=16&p=631533#p631533.html
Spirit of Nature - 200l: 3 miejsce CARLA 2017, 87 miejsce EAPLC 2016, 242 miejsce ISTA 2016
http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/aquascaping/galeria/200l-spirit-of-nature-piotr-michalski-70917.html
Misterious mountains - 200l: 1 miejsce akwarium miesiąca
http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/aquascaping/galeria/200-l-misterious-mountains-piotr-michalski-62185.html

Avatar użytkownika
Pita
Zainteresowany tematem

Posty: 219
Dołączył: 25 lip 2013, 18:12

Na oficjalnej stronie wystawcy z targów jest informacja, że używają Grey Mountain, stąd bardziej bym się ku temu skłaniał, szczególnie że w Niemczech jest główna siedziba dystrybutora tej skały.

Jihad
Początkujący

Posty: 4
Dołączył: 01 wrz 2014, 14:51











Powiązane tematy
  • SCAPER'S - prośba o ocenę

    Po mału przygotowywana do nowego projektu:) prosze bardziej doświadczonych w aquascapingu o ocenę i ewentualnie krytykę. 2.jpg 3.jpg 1.jpg

    Wyświetlenia: 3673 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Prośba o poradę w sprawie skał.

    Bardzo proszę osoby, które posiadają poniższe rodzaje skał o wyrażenie opinii głównie pod kątem zmiany parametrów chemicznych wody w zbiorniku. Z góry dziękuję za pomoc. https://sklep.roslinyakwariow...

    Wyświetlenia: 3462 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Identyfikacja kamieni

    Witam! Proszę mi powiedzieć jakich kamieni użyto na zdjęciu ??Jestem w trakcie zbierania materiałów do nowej aranżacji .Część już mam ,ale brakuje mi np kamieni.Czy są to może dragon stone czy może ...

    Wyświetlenia: 14774 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Identyfikacja kamieni

    Witam, cz ktoś może mi pomóc w identyfikacji kamieni.

    Wyświetlenia: 2088 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Zakup kamieni w ciemno

    https://www.youtube.com/watch?v=dxYtQzopsm8 Kolejny odcinek "AkwaGadki".

    Wyświetlenia: 712 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Czyszczenie kamieni z osadu

    Witam forumowiczów. Mam pytanie mam nadzieję, że wątek pasuje w tym miejscu. Czym mogę wyczyścić kamienie "lunar stone" które wyjąłem z akwarium. Zabrudzenie widać po wyjęciu z wody. Wtedy mamy różnic...

    Wyświetlenia: 4532 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Prośba o poprawki do aranżacji.

    Dobry wieczór wszystkim. Zamieszczam szkic aranżu, który zrobiłem sobie w akwarium, proszę o ocenę i porady, co można zmienić, zanim się rośliny ukorzenią i będzie je ciężko poprzesadzać. To moje dru...

    Wyświetlenia: 769 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Prośba o radę

    Witam ile dać gatunków roślin i jakie do takiego akwarium 200 l. Będzie pełne nawożenie plus co2 z butli oświetlenie 4x39 t5

    Wyświetlenia: 1255 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Chcę kupić dobry aparat - prośba o rady

    Witam, w najbliższych dniach chcę kupić dobry aparat fotograficzny - raczej systemowy niż lustrzanka. Oczywiście istotne w jego funkcjonalności jest robienie dobrych zdjęć akwariów... Czy możecie mi p...

    Wyświetlenia: 3205 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Moje pierwsze akwarium 54l. Prośba o pomoc.

    Koleżanki i koledzy córka (8 lat) namówiła mnie na kupno pierwszego akwarium, chociaż szczerze to długo namawiać nie musiała. Wybrałem raczej niewielki zbiornik 54l (Diversa Startup 60 LED). Wymiary...

    Wyświetlenia: 5440 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Virulent i 470 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.