Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Technika » Nawożenie i chemia wody


rosliny w slonej wodzie?



Metody nawożenia roślin akwariowych. Analiza parametrów wody i dobór właściwych preparatów.



20 sie 2003, 14:48 rosliny w slonej wodzie?  (#1)  

witam

jakie rosliny sa w stanie przetrwac w slonej wodzie (1 lyzka stolowa/10 litrow wody)?
ze wzgledu na ryby (zoltaczki indyjskie) musialem posolic wode, ale chcialbym tez miec jakies rosliny, najlepiej z azji zeby jako tako trzymac sie biotopu :)

narazie mam w tym akwa troche nurzanca i jakos sobie radzi.
czy takie rosliny jak v.dubyana i cryptocoryny toleruja slona wode?

pozdrowienia

tomos


20 sie 2003, 15:19 Re: rosliny w slonej wodzie?  (#2)  

tomos napisał(a):jakie rosliny sa w stanie przetrwac w slonej wodzie (1 lyzka stolowa/10 litrow wody)?
ze wzgledu na ryby (zoltaczki indyjskie) musialem posolic wode, ale chcialbym tez miec jakies rosliny, najlepiej z azji zeby jako tako trzymac sie biotopu :)
narazie mam w tym akwa troche nurzanca i jakos sobie radzi.
czy takie rosliny jak v.dubyana i cryptocoryny toleruja slona wode?

Witam
W książce "Wszystko o akwarium" -Peter W.Scott przedstawia biotop Estuaria południowo-wschodniej Azji.I w tym biotopie posadził 3 gat. roślin:
-Vallisneria asiatica
-Microsorium pteropus
-Nomaphila(Hygrophila) stricta.
Pozdrawiam
Jacek Pawłowski

Avatar użytkownika
Jacek Pawłowski
Znający temat

Posty: 1680
Dołączył: 28 cze 2003, 11:03











Powiązane tematy
  • Marniejące rośliny

    Pytałem o to w Dziale Rośliny, jako kontynuacja wątku, ale nie ma tam odważnego do podpowiedzi. A jak ktoś\poszuka dobrze, to ten sam problem mam od długiego czasu. I wracam z pytaniem, co robienie ta...

    Wyświetlenia: 5990 | Odpowiedzi: 80 czytaj więcej...

  • Wysokie ph na wodzie z osmozy

    Mam dość wysokie ph w akwarium w którym do podmiany używam osmozy z mineralizatorem Qualdrop GH+. Wynosi ono 7.6. Podloze aktywne ale juz dosyć lecie, ma kilka lat. Z rok temu dostałem ok 2 cm świeżeg...

    Wyświetlenia: 1551 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • Akwarium na wodzie RO - mineralizator

    Ostatnio rozmawiałem z akwarystą, który ma zbiorniki głównie na ro ale również na kranówce. Glony pojawiają się u niego jedynie w akwariach na kranówce. Mimo, że akwaria na wodzie RO są prowadzone be...

    Wyświetlenia: 2760 | Odpowiedzi: 18 czytaj więcej...

  • Rośliny pobierają tylko fosfor

    Witam, - Akwarium 112L na jałowym + substrat podżwirowy. Zalane ponad 6 tygodni temu. Brak ryb i innych żywych stworzeń. - 3700lm białe, niebieskie, czerwone. - co2 ok. 40 (gazowałem nitki) - filtr u...

    Wyświetlenia: 1203 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Rośliny stanęły problemy z nawożeniem

    Akwarium 1,5 roku na ziemi ogrodowej 204 l, filtracja prefiltr z wkładem z włókniny, za nim JBL 1502 za nim filtr do wody gdzie rozpuszczam CO2 z butli około 2bąble/s Oświetlenie CHIHIROS LED PLUS RGB...

    Wyświetlenia: 810 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Nawożenie po restarcie - jałowe podłoże, rośliny niekorzenne

    Witam, wiele naczytałem się o rozpoczęciu prowadzenia akwarium po jego restarcie. Zwykle mówi się o częstych podmiankach wody na początku, o podawaniu jedynie potasu, carbo i bakterii przez pierwszy ...

    Wyświetlenia: 1915 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Glony, marniejące rośliny - pomoc dla początkującego

    Witam wszystkich, na początku zaznaczę, że jestem bardzo początkujący jeśli chodzi o akwarystykę i robię co mogę ;) Akwarium: 30l 29x29x35h Oświetlenie: Lampka Aquael Leddy Smart 2 Plant 6W (7,5h/dzi...

    Wyświetlenia: 2145 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Nawożenie mikro przy wodzie RO+kran

    Używam obecnie wody 50:50 RO+kran, pytanie dotyczy nawożenia mikro, w szczegolnosci początkowego etapu dojrzewania akwarium. Test na Fe w wodzie kranowej wykazuje 0. Do takiej wody powinno się dokłada...

    Wyświetlenia: 1773 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Rosliny

    Tak w całości wyglada 20211120_174218.jpg Wysłane z SM-A515F przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

    Wyświetlenia: 1760 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Stężenie PO4 w podmienianej wodzie przy podłożu aktywnym

    Witam. Chciałabym dowiedzieć się, czy dobrze nawożę akwarium fosforem. Mam podłoże aktywne (Platinum soil), które pochłania fosforany, więc ich ilość w słupie wody zazwyczaj wynosi 0-0,25 mg/l. W akw...

    Wyświetlenia: 2406 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 419 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.