Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Technika » Filtracja i ogrzewanie


Komora przelewowa



Dobór filtra do wymiarów akwarium, opinie o sprzęcie i sposoby na wydajne wkłady.



05 mar 2015, 21:08 Komora przelewowa  (#1)  

Witam ponownie.
Idąc za poradą ekspertów tego forum, zanim zadam jakieś pytanie, to szukam wątku, który mógłby mi pomóc w odpowiedzi na nie. Niestety i tym razem muszę zapytać o coś pisząc ten post, ponieważ nie znalazłem wystarczających wiadomości... O czym? KOMORA PRZELEWOWA OFB... Nie wiem, czy dobrze napisałem. Wiem, że montuje się ą na bocznej ścianie zbiornika, bez potrzeby wiercenia dziur w akwarium... Fajna sprawa, tylko... Niektórzy piszą, że się zapowietrza?!! Czyli mając przykładowo sumpa, podczas zapowietrzenia takiej komory, pompa wypompuje wodę ze zbiornika technicznego do głównego, prawdopodobnie uszkodzi się, bo nie może pracować bez wody i nie mając zrobionego w głównym zbiorniku spustu do kanalizacji zaleje nam przykładowo pokój?!!! Napiszcie coś o tym urządzeniu... Pozdrawiam

Lukas123
Poznaje temat

Posty: 110
Dołączył: 17 sie 2012, 11:14
Miasto: Łodygowice

05 mar 2015, 22:18 Re: Komora przelewowa  (#2)  

Nie zaleje mieszkania jeżeli prawidłowo zaprojektujesz sump.To działa na takiej samej zasadzie jak filtr kaskadowy.Jakieś 20lat temu miałem taki filtr ale nie pamiętam zeby mi sie zapowietrzał. Sump musi byc tak obliczony,ze musi pomieścić wodę ,która sie w nim znajdzie gdy samoczynnie zleci po uszkodzeniu pompy lub braku zasilania.Jeżeli boisz sie o to ze pompa sie zatrze z powodu zapowietrzenia możesz założyć pływak ,który wyłączy pompę w razie niskiego poziomu wody.Najwięcej o tych filtrach widziałem na forum malawi. Do roslinniakow raczej taka pojemna biologia nie jest potrzebna.Ja za propozycja jednego forumowicza zrobiłem sobie filtr z narurowcow.Jak na razie jestem bardzo zadowolony.

grzeniu 73
Znający temat

Posty: 1865
Dołączył: 28 sty 2014, 17:58










Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Hiporafa i 505 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.