Lista działów » Technika » Filtracja i ogrzewanie


Eheim 2224 cieknie pomocy...



Dobór filtra do wymiarów akwarium, opinie o sprzęcie i sposoby na wydajne wkłady.



16 kwi 2014, 01:41 Eheim 2224 cieknie pomocy...  (#1)  

Witam serdecznie wszystkich.
Jestem tutaj nowy więc się najpierw przedstawię.
Mam na imię Michał i akwarystyką zajmuję się dość długo i nawet nie pamiętam kiedy zacząłem (chyba w podstawówce).
Mam taki nie typowy problem otóż, mam filtr firmy eheim model 2224 i po podłączeniu go do akwarium cieknie z pod głowicy po odkręceniu zaworów. Przed podłączeniem do akwarium sprawdzałem go w łazience i nic nie leciało, był suchutki. Zmieniałem także uszczelkę pod głowicą, a nawet pomyślałem ze może coś uszkodziło się w środku głowicy i kupiłem drugą używaną lecz t też nie pomogło. Odnośnie uszczelki pod głowicą to nie wiem czy była nowa ponieważ kupowałem ją na allegro. Cały filtr sprawdziłem nie ma uszkodzeń.
Co może być? Proszę o pomoc.

michaus
Początkujący

Posty: 16
Dołączył: 16 kwi 2014, 01:26

Czy zlokalizowałeś dokładnie miejsce wycieku
1.Oglądnij dokładnie filtr czy nie ma pęknięć lub innych uszkodzeń mechanicznych.
2.Nasmaruj wszystkie elementy gumowe które odpowiadają za szczelność wazeliną (uszczelka pod głowicą,oringi wchodzące do głowicy ich stan)
3.Jak już zmieniałeś uszczelkę sprawdz czy nigdzie się nie podgięła.Oczywiście kontrola szczelności tylko przy podłączonym pracującym filtrze ma sens żeby było zwiększone ciśnienie w filtrze powodzenia.

buli
Zainteresowany tematem

Posty: 153
Dołączył: 27 kwi 2009, 19:24
Miasto: Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Jeżeli nie masz gwarancji to zdejmij głowice i odkręć górna pokrywę zdejmując ja i odstawiając bok. Teraz taka głowicę zamontuj w kuble i podłącz zawór. Zalej filtr i go uruchom w stosownym miejscu (brodzik ,wanna)
Będziesz miał jak na dłoni gdzie leci woda

Avatar użytkownika
zeciak87
Stały bywalec

Posty: 318
Dołączył: 24 paź 2008, 20:57
Miasto: Rogowo (kuj-pom)

Dziękuj za szybka odpowiedz. Możesz mi powiedzieć jak zdjąć ta pokrywę tej głowicy?

michaus
Początkujący

Posty: 16
Dołączył: 16 kwi 2014, 01:26

Nie jestem przekonany czy ta pokrywa nie jest klejona u mnie w starym 2224 odpadła w skutek uderzenia,zamiast tak radykalnych działań chyba lepiej kupić oringi bo przeciekać może tylko w tym miejscu pod pokrywą no chyba że w środku jest coś pęknięte ale w to wątpię ja zacząłbym od oringów.

buli
Zainteresowany tematem

Posty: 153
Dołączył: 27 kwi 2009, 19:24
Miasto: Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

michaus napisał(a):Dziękuj za szybka odpowiedz. Możesz mi powiedzieć jak zdjąć ta pokrywę tej głowicy?


Powiem ci ze ciężki temat bo nie ma mnie w domu i nie mam jak podejrzeć jak to wygląda w tym modelu.
pod spodem głowicy powinny być śrubki ale możliwe ze jest wklejona na stale ( nie wiem)
Mówiłeś ze kopiłeś nowa głowice. Z zaworem?????
Jeżeli zawór masz stary to wina będzie po jego stronie sprawdź dokładnie czy wszystko z nim w porządku czy są w wszystkie oringi?

Avatar użytkownika
zeciak87
Stały bywalec

Posty: 318
Dołączył: 24 paź 2008, 20:57
Miasto: Rogowo (kuj-pom)

Mówisz o oringach na zaworach?

michaus
Początkujący

Posty: 16
Dołączył: 16 kwi 2014, 01:26

Glowice kupiłem bez zaworów, a oringi na zaworach są. Moim zdaniem głowica jest sprawna nie widzę żadnych pęknięć.
Ostatnio edytowano 16 kwi 2014, 21:57 przez michaus, łącznie edytowano 1 raz

michaus
Początkujący

Posty: 16
Dołączył: 16 kwi 2014, 01:26

Tak to jest newralgiczne miejsce one uszczelniają wkładkę zaworów z gniazdami w głowicy

buli
Zainteresowany tematem

Posty: 153
Dołączył: 27 kwi 2009, 19:24
Miasto: Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

To te oringi mam... Myślisz ze one mogą przepuszczac?

michaus
Początkujący

Posty: 16
Dołączył: 16 kwi 2014, 01:26

michaus napisał(a):To te oringi mam... Myślisz ze one mogą przepuszczac?


MOGĄ :wink:

Avatar użytkownika
zeciak87
Stały bywalec

Posty: 318
Dołączył: 24 paź 2008, 20:57
Miasto: Rogowo (kuj-pom)

Jak bede w domu spróbuje zdjąć ta pogrywe głowicy i zobaczę co jest nie tak. Nie chce inwestować juz w ten filtr bo powoli przechodzi juz wartość tego filtr. Jeżeli to bedzie leciało zaworami to wymienię te oringi. Mam tylko prośbę aby ktoś mógł mi powiedzieć jak ja zdjąć zeby nic nie uszkodzić.

michaus
Początkujący

Posty: 16
Dołączył: 16 kwi 2014, 01:26

Jeżeli nic nie jest pęknięte to w tym filtrze są tylko dwa miejsca z których może nastąpić wyciek uszczelka pod głowicą i zawory nie ma innej możliwości,warto sprawdzić palcem gniazda czy są gładkie i jak zawory się domykają,wkłada się leciutko i klamra je dociąga na swoje miejsce.

buli
Zainteresowany tematem

Posty: 153
Dołączył: 27 kwi 2009, 19:24
Miasto: Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Witam
Właśnie wróciłem z pracy... niestety nie mam możliwości zrobienia tego dzisiaj ponieważ śpi moja córeczka...
Jak coś zlokalizuje to dam znać. Na obecną chwilę dziękuje wszystkim za zaangażowanie i za pomoc.

michaus
Początkujący

Posty: 16
Dołączył: 16 kwi 2014, 01:26

Udało mi się zdjąć tą pokrywę głowicy, na przyszłość w tych modelach jest ona na takie zatrzaski po 2szt z 2 stron równoległych. Wystarczy płaski śrubokręt i z wyczuciem podwadzić. Może jutro jak wcześniej wrócę z pracy uda mi się podłączyć go i sprawdzić gdzie leci.

michaus
Początkujący

Posty: 16
Dołączył: 16 kwi 2014, 01:26

Witam ponownie.
Nie miałem zbytnio czasu na sprawdzenie tego filtra ale udało mi się go podłączyć tak jak radziliście... no i klapa... po zdjęciu pokrywy głowicy i podłączeniu w brodziku filtr nie leci, a gdy tylko podłączę go do akwarium zaczyna lecieć z pod głowicy filtra. Niestety nic już z tego nie rozumiem. Zamówiłem uszczelki zaworów i uszczelkę pod głowice. Teraz czekam na paczkę. Martwe się że jak przyjdą uszczelki i założę je, po podłączeniu do akwarium też będzie leciało... Nie mam już siły na ten filtr. Pierwszy raz mam problem z eheimem, zawsze miałem eheimy różne modele i nie było nigdy problemu.

michaus
Początkujący

Posty: 16
Dołączył: 16 kwi 2014, 01:26

Miałem ten sam filtr i ten sam problem. W moim przypadku filtr przeciekał jak węże lekko odgięły się na bok, jak były idealnie prosto (węże i część zaznaczona zielonym obrzeżem) filtr nie przeciekał. Filtr kupiłem bez tej części zaznaczonej szarym obrzeżem i myślę, że to był powód, być może u Ciebie jest podobnie
Załączniki
eheim 1.gif
(5.27 KiB) Pobrane 691 razy

Avatar użytkownika
robert-szostak
Stały bywalec

Posty: 311
Dołączył: 20 paź 2013, 22:49
Miasto: Olsztyn

Dziękuje za odpowiedz i zainteresowanie. Jężeli chodzi o filtr to mam komplet, wszystkie części tak jak w komplecie od nowości. Sprawdzałem według schematu.

michaus
Początkujący

Posty: 16
Dołączył: 16 kwi 2014, 01:26

Czy zlokalizowałeś precyzyjnie miejsce wycieku jaka jest intensywność tego wycieku,kapie czy sączy się mocniej.

buli
Zainteresowany tematem

Posty: 153
Dołączył: 27 kwi 2009, 19:24
Miasto: Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Sączy się mocniej... zawsze od strony zaworów z pod głowicy.

michaus
Początkujący

Posty: 16
Dołączył: 16 kwi 2014, 01:26











Powiązane tematy
  • Akwarium 112l wystarczający filtr eheim

    Cześć, obecnie w akwarium 112l gęsto obsadzonym roślinami mam filtr EHEIM EXPERIENCE 250 (2424). W środku są dwa kosze z gąbkami oraz seachem matrix , na samej górze jest wata. Zastanawiam się nad zak...

    Wyświetlenia: 1242 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

  • EHEIM professionel 5e 600T - starsze wersje firmware

    Witam Czy Ktoś z forumowiczów dysponuje starszymi wersjami firmware do filtra jak w tytule ? Niestety ale chyba "zielony ład" wchodzi tez w firmie Eheim, niestety nie pamiętam jaka dokładn...

    Wyświetlenia: 423 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Nowy Eheim Classic

    Na stronie Eheima pojawił się baner z zapowiedzią nowej odsłony serii Classic. Widzieliście? Aż się portfel do mnie uśmiechnął i czule zakłapał. Image1705528146.411211.jpg Wysłane z iPhon...

    Wyświetlenia: 1912 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

  • Eheim 2213++ buczy :(

    Cześć. Zwracam się do was o pomoc i radę w następującej sytuacji. Nigdy nie miałem filtra kubełkowego i jakieś 2 lata temu postanowiłem sobie go kupić. Wybór padł na Eheim 2213, w wersji z zaworami i ...

    Wyświetlenia: 947 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Aqael Midikani czy Eheim profesionel 2 2026

    Witajcie . Jestem na etapie odpalania 200l akwarium i waham się przy wyborze filtru. Obecnie posiadam akwarium 63L które filtruje Aquael Midikani 800. Filtr teoretycznie nadaje sie do 200 ale tak na...

    Wyświetlenia: 392 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Eheim i inne - gdy terkocze wirnik ?!

    Witam Podaje przepis na naprawę wirnika (wyciszenie) w większości filtrów kubełkowych. Precyzując na przykładzie EHEIM PROFESSIONEL I Opis objawów: Filtr pracuje cicho a po jakimś czasie ...

    Wyświetlenia: 13840 | Odpowiedzi: 20 czytaj więcej...

  • Filtr Eheim czy Oase - co byś wybrał?

    Z perspektywy czasu oceniając swój filtr Oase lub Eheim, zostałbyś przy swoim producencie czy wybrałbyś konkurenta? Jestem ciekaw Waszego zdania. To bardzo często zadawane pytanie przez początkującyc...

    Wyświetlenia: 3174 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Eheim 4+

    Witam. Posiadam filtr eheim 4+ 2273 jako biolog i zastanawiam się czy jest możliwość wymiany pojemnika/komory filtra na wiekszy z innego modelu i użyć tylko starej głowicy

    Wyświetlenia: 773 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Pokrywa pompy do Eheim 2075

    Witam, Czy ktoś mi jest w stanie podpowiedzieć czy na pokrywie pompy (Nr części 7428780) w eheim-ie 2075 jest uszczelka. Chce wskrzesić swój stary filtr i wydaje mi się że tu powinna być uszczelka....

    Wyświetlenia: 525 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Mam 500 zł mój stary jbl cieknie co proponujecie?

    Hej. W moim akwarium 540l "skończył się" jbl 1901 zaczął cieknąć i nic nie pomaga.Szukam nowego w rozsądnej cenie i chciałem zapytać o wasze spostrzeżenia i co proponujecie. Wysłane z R...

    Wyświetlenia: 6277 | Odpowiedzi: 70 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: lukghost, rafal1984 i 353 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.