Lista działów » Technika » Podłoże


Piach 0.1-0.5mm



Dobór podłoża. Granulaty aktywne, żwiry, piaski, substraty i podsypki związane z uprawą roślin w akwarium.



12 lut 2016, 21:26 Piach 0.1-0.5mm  (#1)  

Witam dziś w zoologu został mi polecony taki piasek. Podobno nie zbiera brudu ponieważ pozostaje na powierzchni. Sprzedawca chwalił sobie też jego wygląd.
W akwarium planuję mieć krewetki neocardina yellow/raczki dwarf orange lub kolcobrzuchy karłowate.
Rosliny i dekoracje to korzenie rogatki i mech. Trochę o nim czytałem i podobno starsznie się unosi,brudzi rośliny oraz niszczy filtry. Jaka jest wasza opinia na temat takiego pyłku? Kupiłem 7 woreczków do akwarium 72l. Jeszcze nie zalewałem mojego baniaczka ponieważ czekam na filtr i roślinki.

Amorath
Początkujący

Posty: 43
Dołączył: 04 lut 2016, 22:20

12 lut 2016, 22:37 Re: Piach 0.1-0.5mm  (#2)  

Witam,
od 2 miesięcy mam u siebie JBL Sansibar tej samej granulacji co twój piach taki pyłek. Mogę potwierdzić że brud bardzo łatwo się zbiera bo wszystko jest na wierzchu ale trzeba uważać żeby piasku nie wciągać. Problem jest z trawnikami ponieważ cały czas roślinki wypływają także musiałem zrezygnować z małego Heńka, teraz mam Parvule i jest lepiej ale co jakiś czas muszę poprawiać roślinki bo wypływają.
I tyle z moich obserwacji.
Pozdrawiam

Wristtech
Zainteresowany tematem

Posty: 253
Dołączył: 15 sty 2015, 21:36
Miasto: Wałbrzych,

12 lut 2016, 23:18 Re: Piach 0.1-0.5mm  (#3)  

Piasek trzeba co jakiś czas uzupełniać (warto mieć zapas) - pielęgnacja jak w przypadku plaży w akwarium (są w archiwum dyskusje na ten temat).

Jest troszkę zabawy ale efekt jest ładny.
Lepiej wybrać granulację 0.5-1mm.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12281
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium











Powiązane tematy
  • Piach czy kamień?

    Witam, jestem początkującym akwarystą i mam pytanie dot. podłoża. Jak oceniacie stan akwarium i jego czyszczenie przy pisaku? Lepszy kamień czy piach? Proszę o opinie i sugestie :)

    Wyświetlenia: 3386 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • Lawa wulkaniczna 2-5mm + ADA amazonia

    Co sądzicie o takim połączeniu? Zakupiłem 15l lawy wulkanicznej o gradacji 2-5mm i chcę to użyć do wypełnienia dolnej partii podłoża a na to planuję wysypać 27l Ada amazonia. Lawę wypłukałem obficie n...

    Wyświetlenia: 1709 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Piach z OBI, ziemia z Biedronki, siatka z Castoramy...

    Piach z OBI, ziemia z Biedronki, siatka z Castoramy... Od lat spotykam się co jakiś czas z odkryciem miesiąca albo roku. Szok czytających powinien spowodować wrażenie, że nasze hobby jest... takie ...

    Wyświetlenia: 12208 | Odpowiedzi: 22 czytaj więcej...

  • piach, a substrat - oddzielanie podłoży

    Witam, przeszukałem już dziś sporą część internetu i nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie: chce zrobić ścieżkę z piachu pomiędzy substratami, w każdym razie, nie chcę, aby trawnik mi zac...

    Wyświetlenia: 612 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Piach kwarcowy.

    Niedawno dostaem od wuja 25 kg worek drobnozmielonego piachu białego. Jest on kwarcowy oczyszczony bardzo drobny- po dmuchnięciu w niego drobinki się unoszą. I moje pytanie jest następujące: Czy mogę ...

    Wyświetlenia: 2743 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...



cron

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 92 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.