Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Technika » Podłoże


Granulacja zwirku



Dobór podłoża. Granulaty aktywne, żwiry, piaski, substraty i podsypki związane z uprawą roślin w akwarium.



16 wrz 2014, 12:37 Granulacja zwirku  (#1)  

witam. chciałbym się dowiedzieć jaka najlepsza jest granulacja żwirku żeby rośliny same nie wylatywały z podłoża z powodu prądu wody przez filtr? oraz jaka granulacja najlepsza dla roślin żeby zrobić trawnik z przodu akwarium
?jakie rośliny są najlepsze żeby zrobić trawnik. oświetlenie mam dobre. nastepne pytanie jaka grubość żwirku z przodu a jaka grubość z tylu?

tede99
Poznaje temat

Posty: 88
Dołączył: 05 wrz 2014, 20:43

16 wrz 2014, 12:40 Re: Granulacja zwirku  (#2)  

Wszystko jest dokładnie opisane tutaj:
http://sklep.roslinyakwariowe.pl/kalkulator-podloza.php
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12264
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium











Powiązane tematy
  • Tropica Plant Growth Substrate - granulacja piasku

    Cześć, będę restartował zbiornik i jako podłoże chcę zastosować substrat Tropic Plant Growth, ale zastanawiam się jaką granulacje piasku wybrać. 1-2mm czy 2-3mm? Mam w akwarium kiryski i nie chcę im u...

    Wyświetlenia: 2593 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Czy na żwirku bazaltowym będą rosły roślinki?

    Mam pytanie. Czy na żwirku bazaltowym będą rosły roślinki? Kupiłem 20 kg od retne. 4 tygodnie temu miałem restart. I może to za wcześnie ale roślinki nie chca mi rosnąć. Na konkurencyjnym forum(już ni...

    Wyświetlenia: 5588 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

  • Jaka grubosc zwirku

    1. Jaka Grubosc zwirku moge dac na Tetra Plant Complete Substrate?? 1/2mm bedzie ok??

    Wyświetlenia: 484 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • wymiana żwirku w akwarium low-tech

    witam wszystkich. Chciałbym wymienić w moim akwarium 112l na ziemi ogrodowej sam żwirek na drobniejszy nie usuwając ziemi? Ziemia jest oddzielona od żwirku firaną z oczkami. Czy jest możliwość pozbyci...

    Wyświetlenia: 595 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • podłoże pod heńka (granulacja)

    Witam pozdrawiam kolegów i proszę o poradę: jakiej granulacji dać podłoże pod heńka, glosie i inne roślinki trawnikowe (w planie mam iwagumi). Chodzi mi o żwir lub grys - nie wiem jaki dać: 1-3...

    Wyświetlenia: 1836 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • AquaSubstrate II+ (normalna granulacja) + powder

    Witam Proszę o poradę. Czy mogę zmieszać AquaSubstrate II+ z normalną granulacją i podłoże AquaSubstrate II+POWDER? Chodzi mi o to, by podłoże o większej granulacji wypełniło cały zbiornik od tylnej...

    Wyświetlenia: 1821 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Jak stworzyć aqua na ziemi i kocim żwirku?

    Witam! Zastanawiam się nad restartem zbiornika. Zamierzam wystartować na ziemii ogrodowej i kocim żwirku. Tylko teraz moje pytanie. Jak to ułożyć? Koci żwirek jest dość lekki więc myślę że mógłby i...

    Wyświetlenia: 409 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Aqua Art AquaSubstrate II - jego granulacja

    Witam, Jaką granulację posiada w/w podłoże? Nie znalazłem informacji o tym. I od razu przy granulacji zostając - czy drobne podłoże (1-2mm) może powodować to, że rośliny nie rosną? Akwa zalałem 1,...

    Wyświetlenia: 995 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Ile żwirku do akwa 54l?

    Ile muszę kupić żwirku do akwa 60x30cm aby pokryć całe dno na wysokość ok. 5-8cm? Żwirek ten będzie o granulacji 1-3mm. Proszę o porady.

    Wyświetlenia: 1793 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...



cron

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: kamil piputa i 174 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.