Jesteśmy po świeżych dostawach roślin :)     ZOBACZ KATALOG
Wielki Atlas Roślin Akwariowych Christell Kasselmann już dostępny w języku polskim!     Kup teraz







Lista działów » Technika » Oświetlenie


Oświetlenie LED do 162 litrów



Wybór modelu lampy i konfiguracja ustawień. Pomysły na rozbudowę fabrycznych pokryw.



Witam,
Wymiary zbiornika to 90x45x40h
Cały czas byłem przekonany do lampy 3x39W firmy 4aqua ale z tego co przeczytałem w tym wątku jest problem z jej podwieszeniem i stąd moje pytanie odnośnie lamy led (ogólnie jestem zielony w sprawach LED, nie wiem jakie moce, ile sztuk, itp, itd nie miałem chwili się w to zagłębić jeszcze), czy lampa z linku będzie odpowiednia do akwarium roślinnego HT http://sklep.roslinyakwariowe.pl/oswiet ... 23914.html ?

Pozdr.

Avatar użytkownika
KubaGsxR
Stały bywalec

Posty: 453
Dołączył: 20 lut 2008, 09:09
Miasto: Solec Kujawski

Niestety ta lampa będzie zdecydowanie za słaba do HT.

Avatar użytkownika
mrgibbass
Aktywny użytkownik

Posty: 607
Dołączył: 09 sty 2014, 11:25
Miasto: Kraków

A dlaczego i ile jej jeszcze brakuję? może jakaś inna lampa LED w rozsądnej cenie która będzie ok do tego zbiornika?

Avatar użytkownika
KubaGsxR
Stały bywalec

Posty: 453
Dołączył: 20 lut 2008, 09:09
Miasto: Solec Kujawski

Ja osobiście wybrałbym lampę 4aqua i postawił na nóżkach jeżeli to nie problem, a BeamsWorka przecież też nie można podwiesić. Inna sprawa to taka, że BeamsWork nie jest na typowych power ledach i musiałbyś mieć dwie takie lampy aby wszystko fajnie rosło. Kolejna sprawa to, że nie wybarwisz ładnie roślinek czerwonych o ile takie by miały być. Moim skromnym zdaniem to ledy ale te z górnej półki przy Twoim akwa i większym lub lampa led DIY. Ja tak to widzę :)

Avatar użytkownika
Robinson85
Poznaje temat

Posty: 143
Dołączył: 09 sie 2012, 15:52
Miasto: Przemyśl - Exeter UK

Niby jest tam napisane "Lampa LED BeamsWork Power LED 600. Lampę wolałbym powiesić mimo wszystko.
A dlaczego nie wybarwiłbym roślinek czerwonych?

Avatar użytkownika
KubaGsxR
Stały bywalec

Posty: 453
Dołączył: 20 lut 2008, 09:09
Miasto: Solec Kujawski

No bo nie masz tam diod o spektrum czerwonym, białe i kilka niebieskich ale to nie o to chodzi, diody na których jest zrobiona dokładnie ta lampka ma bardzo małą moc penetracji.

Avatar użytkownika
Robinson85
Poznaje temat

Posty: 143
Dołączył: 09 sie 2012, 15:52
Miasto: Przemyśl - Exeter UK

Dzięki już teraz wszystko rozumiem:)
Trudno, nie pozostaję mi nic innego jak szukać lampy z T5 ;)

Avatar użytkownika
KubaGsxR
Stały bywalec

Posty: 453
Dołączył: 20 lut 2008, 09:09
Miasto: Solec Kujawski

Nie jest prawdą, że nie można przy ledach wybarwić roślin czerwonych przy jednolitej barwie!
Na samych białych można spokojnie wybarwić rośliny.

Avatar użytkownika
mrgibbass
Aktywny użytkownik

Posty: 607
Dołączył: 09 sty 2014, 11:25
Miasto: Kraków

http://m.ebay.co.uk/itm/301165445187?nav=SEARCHDużo lepsze moim zdaniem było by to (wiem że nie można wklejać), ale to i tak nie da Ci takiego fajnego spektrum jak 4aqua.

Avatar użytkownika
Robinson85
Poznaje temat

Posty: 143
Dołączył: 09 sie 2012, 15:52
Miasto: Przemyśl - Exeter UK

mrgibbass napisał(a):Nie jest prawdą, że nie można przy ledach wybarwić roślin czerwonych przy jednolitej barwie!
Na samych białych można spokojnie wybarwić rośliny.


Wiem mrgibbas, że ledy masz w małym paluszku ale czy czerwień będzie tak bardzo soczysta jak na dedykowanych do tego świetlówkach?

Avatar użytkownika
Robinson85
Poznaje temat

Posty: 143
Dołączył: 09 sie 2012, 15:52
Miasto: Przemyśl - Exeter UK

Robinson85 napisał(a):http://m.ebay.co.uk/itm/301165445187?nav=SEARCHDużo lepsze moim zdaniem było by to (wiem że nie można wklejać), ale to i tak nie da Ci takiego fajnego spektrum jak 4aqua.


http://www.ebay.co.uk/itm/LED-Pent-36-0 ... 461eb44847

dwa razy mocniejsza,oszczędniejsza i szersza :) Oczywiście może być podwieszana.

Barwa światła dla roślin nie ma znaczenia to zależy jaki efekt chcesz mieć w akwarium.

Avatar użytkownika
hanyss
Stały bywalec

Posty: 349
Dołączył: 14 lis 2012, 16:50
Miasto: Dublin

Kurde zjadło mi moją odpowiedź.
Owszem, może być nieco bledziej ale to przez to, że świetlówki mają podwyższoną emisję dla fal o długościach z zakresu czerwonego - dlatego do końca tak tego nie porównasz.

Siema hanys :D

Ewentualnie

http://www.ebay.com/itm/LED-36-2600-Tim ... 461320d76d

Avatar użytkownika
mrgibbass
Aktywny użytkownik

Posty: 607
Dołączył: 09 sty 2014, 11:25
Miasto: Kraków

Belka którą podał hanyss jest na prawdę fajna, 130 W/ 162 = 0,8W na litr wody (jeśli przy LEDach takie obliczanie nadal funkcjonuję) szkoda tylko, że eBay.

Ogólnie tak przeglądając strony z oświetleniem akwarystycznym to niezła bieda jest na polskim rynku, belka typu 3x39W jest tylko 1 firma... o Ledach nie wspomne.

Avatar użytkownika
KubaGsxR
Stały bywalec

Posty: 453
Dołączył: 20 lut 2008, 09:09
Miasto: Solec Kujawski

mrgibbass:
Widzę zapoznałeś się z moim sprzedawcą z USA 2600Lm to chyba do 70L. Raczej w quad :)

Avatar użytkownika
hanyss
Stały bywalec

Posty: 349
Dołączył: 14 lis 2012, 16:50
Miasto: Dublin

KubaGsxR napisał(a):Belka którą podał hanyss jest na prawdę fajna, 130 W/ 162 = 0,8W na litr wody (jeśli przy LEDach takie obliczanie nadal funkcjonuję) szkoda tylko, że eBay.

Ogólnie tak przeglądając strony z oświetleniem akwarystycznym to niezła bieda jest na polskim rynku, belka typu 3x39W jest tylko 1 firma... o Ledach nie wspomne.


Ta belka ma 65W - nie podoba mi się podana tam luminancja, ciekawe co to za typ ledów - bo nie są to powerledy.
A w Polsce bieda, dlatego kwitnie DIY :D

Avatar użytkownika
mrgibbass
Aktywny użytkownik

Posty: 607
Dołączył: 09 sty 2014, 11:25
Miasto: Kraków

za tydz ją kupię do 112 więc wszystkim pokaże co to jest :)

Avatar użytkownika
hanyss
Stały bywalec

Posty: 349
Dołączył: 14 lis 2012, 16:50
Miasto: Dublin

Faktycznie 130 to liczba ledów za szybko przeczytałem.
No nic będę czekał na jej recenzję na forum;)

Avatar użytkownika
KubaGsxR
Stały bywalec

Posty: 453
Dołączył: 20 lut 2008, 09:09
Miasto: Solec Kujawski

mrgibbass napisał(a):Ta belka ma 65W - nie podoba mi się podana tam luminancja, ciekawe co to za typ ledów - bo nie są to powerledy.

LED HI czyli polskie powerledy ???
50Lm jedna dioda czyli w czym problem to nie z chin ;)

Avatar użytkownika
hanyss
Stały bywalec

Posty: 349
Dołączył: 14 lis 2012, 16:50
Miasto: Dublin

KubaGsxR napisał(a):Faktycznie 130 to liczba ledów za szybko przeczytałem.
No nic będę czekał na jej recenzję na forum;)


A masz już może jakieś oświetlenie? Jeżeli tak to możesz pomyśleć nad taśmą led 5630 dodatkowo, a ta lampka co podałem jest zła? 24x3w to moim zdaniem nie taki głupi pomysł. Gdyby w UK nie było takiej lipy z radiatorami to bym już dawno coś wymodził, a tak to tylko taśma mi pozostaje, z ktorej jestem bardzo zadowolony.

Avatar użytkownika
Robinson85
Poznaje temat

Posty: 143
Dołączył: 09 sie 2012, 15:52
Miasto: Przemyśl - Exeter UK

Narazie szukam jakiegoś oświetlenia, ale też nie mam czasu się bawić w robienie, muszę kupić gotowe, chyba obie lampy są dobre, tylko tamta pierwsze wizualnie lepiej wygląda.

Avatar użytkownika
KubaGsxR
Stały bywalec

Posty: 453
Dołączył: 20 lut 2008, 09:09
Miasto: Solec Kujawski











Powiązane tematy
  • Tuba led

    Ave Obecnie tuba LED 12w 50cm standardowa lampa pokrywy diversa. Czy wymiana na wrgb przyspieszy rozrost roślinek w 60l akwarium bez CO2 ? Roślinki ponoć proste nie wymagające: Sagittaria Subulata E...

    Wyświetlenia: 657 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Belka LED, rozterki

    Witam Na horyzoncie belka Led która kiedyś chciałem robić a ostatecznie nie doszło do skutku. 1. Zasilacz 24V 2. Palabras leddimmer v6 3. Diody każda grupa danego spectrum jako osobna sekcja do ...

    Wyświetlenia: 2769 | Odpowiedzi: 47 czytaj więcej...

  • Oświetlenie 200l akwarium pomocy

    Witajcie, przeszukuje forum jednak nigdzie nie mogę znaleść precyzyjnej odpowiedzi, mam akwarium 200 litrów (100cm x 40cm x 50cm) w którym mam dosłownie kilka Alternanthera reineckii mini które na ośw...

    Wyświetlenia: 527 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Zepsułem sobie akwarium - bo zrobiłem sobie sam lampę LED

    Witam serdecznie, no piszę w sprawie swojego akwarium, takie nie za duże: szerokość - 72 cm , głębokość - 37cm, wysokość - 40cm, szkoło 5mm. wszystko było ok do czasu aż wymieniłem swoje świetlówki 4...

    Wyświetlenia: 866 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Oswietelnie LED do 90x45x40 OW

    Hej, Na wstępie napisze, że wracam po kilku latach, chyba 6-7lat do akwarystyki i dużo się pozmieniało jeśli chodzi o oświetlenie, wypadłem z obiegu i potrzebuje dobrych rad. Szukam oświetlenia d...

    Wyświetlenia: 695 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Oświetlenie do 80'tki

    Mam dwa akwaria o szerokości 50 i 30 cm jak poniżej. Pojawiła się myśl żeby zastąpić to jednym szkłem 80 cm (112L) Nad większym akwa świeci obecnie Chihiros WRGB II Slim 45 na 76% co daje ~30lm/l . R...

    Wyświetlenia: 929 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Oświetlenie kostki 41l

    Cześć wszystkim. Kompletuje zestaw akwariowy i mam dyleamt z oświetlenie. Kostka 35x3535 - 41l. Wnętrze to dwa średnie korzenie i planuję kilka roślinek pokroju anubias, rotala, glossostigma, ludwigia...

    Wyświetlenia: 562 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Oświetlenie - akwarium holenderskie 530l - Aqualed

    Cześć, Muszę zmodernizować oświetlenie w 530 litrowym akwarium (160cm dł, 60cm wys, 55cm gł). Do tej pory miałem 4x 80W T5. Akwarium holenderskie, gęsto obsadzone, CO2, nawożenie, itp. Akwarium ma z...

    Wyświetlenia: 570 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Invital LED MA03-FT80PRO WRGB 42W

    Witam ma pytanie czy ta lampa ogarnie zbiornik 80x35x35 , akwarium ma być w stylu iwagumi, obsada roślina Micranthemum Monte Carlo.

    Wyświetlenia: 496 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Oświetlenie do 30l opinie

    Witam proszę o opinię na temat tych 3 lamp ewentualnie jakiś innych która byłaby najlepszym wyborem do kostki aquael 30l żeby roślinki fajnie rosły bo zależy mi na mini dżungli. Aquael slim duo 10w Su...

    Wyświetlenia: 2845 | Odpowiedzi: 34 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: FoCuS_PL, mario i 301 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.