Jesteśmy po świeżych dostawach roślin :)     ZOBACZ KATALOG
Wielki Atlas Roślin Akwariowych Christell Kasselmann już dostępny w języku polskim!     Kup teraz







Lista działów » Technika » Oświetlenie


3x24w temperatura barwowa



Wybór modelu lampy i konfiguracja ustawień. Pomysły na rozbudowę fabrycznych pokryw.



08 gru 2016, 21:41 3x24w temperatura barwowa  (#1)  

Witam. Postanowiłem zmienić swietlowki na nowe ponieważ stare są już w kiepskiej kondycji. Po głębokich rozważaniach i na koniec namowie sprzedawcy postanowiłem założyć 2x24 6700k fluval oraz 1x18000k fluval (z tą trzecią miałem wlasnie dylemat), wcześniej miałem wszystkie 6500k. Czy ma ktoś podobna kombinacje w akwarium 112l ? Jak to się ma do glonów ? Zdjęcia miłe widziane :) pozdrawiam :)

kamil2963
Poznaje temat

Posty: 56
Dołączył: 29 lut 2012, 21:51

09 gru 2016, 22:01 Re: 3x24w temperatura barwowa  (#2)  

18000K to do morszczaka się nadaje i do glonów też.

Avatar użytkownika
grzesio764
Stały bywalec

Posty: 382
Dołączył: 10 maja 2012, 13:01











Powiązane tematy
  • Pokrywa z paneli pcv a temperatura

    Czy wewnątrz pokrywy wyłożyć zagrzejnikowymi panelami styropianowymi by odizolować panele PCV od ciepła ? Może temperatura od świetlówek nie jest tak duża. A może cały środek wyłożyć folią z aptecz...

    Wyświetlenia: 676 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Belka oświetleniowa 3x24W 60cm.

    Witam. Proszę mi powiedzieć czy są może w sprzedaży belki 3x24W 60cm. Przekopałem całe forum, oferty różnych sklepów i wszędzie spotykam się tylko z 80 cm. Z góry dziękuje za odpowiedź.

    Wyświetlenia: 839 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Belka 3x24W

    Planuję zakupić beleczkę 3x24W,czy ta będzie dobra. http://sklep.roslinyakwariowe.pl/oswietlenie/lampy-swietlowki/80-dlugosci/lampa-aluminiowa-3x24w-80cm-p-13758.html Interesuje mnie opinia użytkow...

    Wyświetlenia: 1102 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Pomoc przy podłaczeniu statecznika 3x24w

    Witam. Mam problem ze statecznikiem a właściwie z jego podłączeniem. Jest to statecznik 3x24w t5. Próbowałem już chyba wszystkich możliwości i nic. Dodam że świetlówki nowe sprawdzane,są w porządku. w...

    Wyświetlenia: 1885 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • hqi- temperatura barwowa

    Siemka koledzy niedawno kupiłem w hurtowni dwie lampy hqi 70w do mojej 240l. No i mam pytanie jakiej temperatury żarniki dają takie lekko niebieskawe światło bo te co oni mają na miejscu to są albo d...

    Wyświetlenia: 1661 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • 3x24W do 65l jakie barwy

    witam wlasnie zmieniam banak na 65l z wykorzystaniem belki 3x24W (ktora jaz zakupilem z 3x swietlowki 10000k czy wystaryczy wymienic tylko jedna swietlowke na 8500k czy lepsza bedzie inna kombinacj...

    Wyświetlenia: 786 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • 3x24W t5 - mrugnie i gaśnie

    Mam problem i to już poważny, bo nie może sobie nawet z nim poradzić z doświadczeniem 40 letnim mój tata, stary elektronik :D Podłączam 3 świetlówki 6 oprawkami z sklepu (tymi czarnymi) do stateczni...

    Wyświetlenia: 1189 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • temperatura barwowa - kelwiny a świetlowki/żarniki ADA

    Witam W ostatnim numerze NA jest artykuł pt : # Oświetlenie w akwarystyce – temperatura barwowa , czyli o co chodzi z kelwinami? -Grzegorz Szymański Co prawda jest o artykuł o doborze światła...

    Wyświetlenia: 11336 | Odpowiedzi: 57 czytaj więcej...

  • Jaka jest optymalna temperatura barwowa swietlówki???

    Witam wszystkich. Mam pytanie czytam pełno artykułów i juz mi sie w głowie pokręciło. Jaka jest optymalna temperatura barwowa świetlówki ? Czy wystarczy zainstalować świetlówki o 6500K czy im wieksze ...

    Wyświetlenia: 1880 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Zbyt wysoka temperatura w baniaku

    Witam Po ostatnim ociepleniu pojawił się problem z temperaturą w baniaku 180l. Wieczorem woda ogrzewa się do 29*C a przez noc schładza się do około 26.5*C. Mam pokrywę 120W(4.5cm nad lustrem wody) ...

    Wyświetlenia: 1662 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: lukghost i 300 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.