Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Galeria » Konkursy i inspiracje


The International Aquatic Plants Layout Contest 2014



Znalezione w sieci inspiracje, tutoriale, ciekawostki oraz informacje o konkursach.



Piotrek Dymowski napisał(a):Niestety jestem innego zdania. Polski aquascaping jakby stanął w miejscu. Zauważam nawet pewien regres.. Nie widuje juz nowych fajnych polskich prac na forum. Nie wiem czemu tak sie dzieje.. Jako Polska, zapowiadalismy sie swietnie.. Teraz juz tego nie widać. Potrafiliśmy mieć po kilka prac w top50. Teraz zaledwie 1 w top100. Trzeba cos z tym zrobic i ruszyć do przodu..


Problem tkwi w chorym zapisie o zakazie publikowania prac. Kilka lat temu, kiedy Aquascaping u nas rozkwitał, ludzie w szczególności Ci co wiedzieli co w trawie piszczy, dla nich założenie zbiornika było równoznaczne z założeniem wątku na forum czym czy innym. Wtedy wszyscy śledzili zmagania razem z zakładającym, w dużej mierze uczestniczyli w ewolucji zbiornika. Była dyskusja na temat użytych produktów, zastosowanych rozwiązań, innymi słowy było po co siedzieć na forum. Jak to wygląda dziś?? Beznadziejnie. Zapis o zakazie publikacji, powoduje, raz do roku wysyp zbiorników, o których nikt nie wiedział że istnieją nawet, jak wiedział to i tak ich nie widział, ani nie miał pojęcia co się z nimi dzieje. Jak już praca jest opublikowana to nie ma, opisu zmagań, jak i każdego innego elementu jaki opisałem wcześniej, jest tylko pokazany ostateczny efekt. Beznadzieję potęguje fakt, ze wszystkie zbioniki są publikowane jednocześnie. Dla osoby która się uczy, i potencjalnie miałaby wystartować wygląda to tak, że przez miesiąc w roku coś się dzieje, a przez jedenaście miesięcy nudy, że nawet nie ma po co wchodzić na forum dla większości amatorów, bo nawet nie bardzo jest co podziwiać i na kim się wzorować.

Niestety nie wygląda na to, aby w tej kwestii miało się coś zmienić.

Ty tutaj jesteś pewnym wyjątkiem, bo oprócz pracy konkursowej masz jeszcze prace u klientów, które publikujesz.

Takie realia głupiego zapisu w regulaminie.

Avatar użytkownika
maslo_82
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2998
Dołączył: 09 lut 2010, 18:04
Miasto: Poznań

Piotrek Dymowski napisał(a):
Pokaż mi swoją prace, z chęcią użyje antonimu ;)




Nie żartuj, przecież wiesz, że jestem starym piernikiem grzebiącym w żwirze i moczarce ;)

3promile
Aktywny użytkownik

Posty: 640
Dołączył: 30 paź 2009, 11:57

I ja zaryzykowałem, byłem pewien widząc ile zgłoszeń wpłynęło, że szans nie było żadnych. Nawet zapomniałem prawie o tym, że wysyłałem. Żona pisze, list z Japonii, no i okazało się, że jak na pierwszy raz tragedii chyba nie było.
Załączniki
iaplc.jpeg
(856.27 KiB) Pobrane 1497 razy

Avatar użytkownika
cob_ra
Stały bywalec

Posty: 415
Dołączył: 01 sie 2013, 23:21
Miasto: Skierniewice

Gratuluję wszystkim !
ale najbardziej gratuluję temu, którego nazwiska nie można jeszcze wyjawić ( Twoje prace zawsze trafiały w mój gust)

pozdrawiam

Avatar użytkownika
aquamateo
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3094
Dołączył: 04 sty 2010, 23:54

Wspieram stronę kontem Premium

Konkurs to fajna rzecz i sposób na promowanie akwarystyki, ale na pewno zakaz wystawiania zbiorników w sieci to jego duuuuży minus, jestem również zdania że ten zapis niestety szkodzi rozwojowi naszego hobby.

Avatar użytkownika
Marmota
Poznaje temat

Posty: 143
Dołączył: 28 lis 2004, 22:02
Miasto: Poznań

rafau napisał(a):
Piotrek Dymowski napisał(a):Niestety jestem innego zdania. Polski aquascaping jakby stanął w miejscu. Zauważam nawet pewien regres.. Nie widuje juz nowych fajnych polskich prac na forum. Nie wiem czemu tak sie dzieje.. Jako Polska, zapowiadalismy sie swietnie.. Teraz juz tego nie widać. Potrafiliśmy mieć po kilka prac w top50. Teraz zaledwie 1 w top100. Trzeba cos z tym zrobic i ruszyć do przodu..


Piotrze, gratuluję wyniku, dzięki kolejnej świetnej nocie trwale zapisałeś się w czołówce światowego aquascapingu, to nie lada osiągnięcie ...ale paradoksalnie wyniki, często niestety krzywdzące uczestników IAPLC nie są odzwierciedleniem stanu krajowej sceny aquascapingu. Jako przykład podam osobę Radka Baszaka, którego prace porównywane są do samego Amano, w konkursie niestety wiodło mu się średnio, a przecież patrząc na każdą z Jego prac nie można mówić o regresie, prawda ? Przykład Radka można powielić o kolejne nazwiska rodzimych akwarystów i już zaczyna klarować się całkiem niezła reprezentacja kraju, więc nie jest tak źle. Co do forum i nowych fajnych prac, strasznie żałuję, że dla kilku świetnych aquascaperów przez różne waśnie lub sprawy biznesowe miejsce to przestało być główną galerią wystawianych prac, facebook nie ma już tej mocy co forum RA. ... A ha, przecież w top100 jest 2 Polaków.



Ups... prawda :D dla niego, jeszcze raz szczere gratulacje.. tym co zrobił, rozwalił cały system.. uwierzcie mi 8) poczułem się jak 1,9cdti przy nissanie GTR nismo :lol:
Pozdrawiam!
Piotrek
Partner roslinyakwariowe.pl

Avatar użytkownika
Piotrek Dymowski
Partner roslinyakwariowe.pl

Posty: 1286
Dołączył: 11 lis 2007, 22:18
Miasto: Warszawa

Wspieram stronę kontem Premium

Też uważam, że fajnie jest oglądać akwarium krok po kroku jak powstaje, czekać na kolejne aktualizacje i widzieć co jakiś czas jak rosną rośliny, jak są nawożone, przycinane. Na pewno jest to lepsze od obejrzenia od razu finalnego zdjęcia do tego często "sfotoszopowanego" (kolejne nowe, trudne słowo w naszym języku ;))
Ale z drugiej strony taki zapis w konkursie ADA nie wziął się pewnie z kosmosu. Moja żona czasem wystawia zdjęcia w różnych konkursach i tam również często w regulaminach jest napisane, że w konkursie mogą brać udział tylko prace nigdy dotąd nie publikowane. Skąd się to bierze? Ano niestety z plagiatów i piractwa. Ostatnio na forum był wątek na temat skradzione zdjęcia:
http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje ... 00#p404000
I teraz załóżmy, ktoś tworzy piękne akwarium z myślą o wzięciu udziału w konkursie IAPLC w międzyczasie wstawia zdjęcia na jakimś forum i dzieli się informacjami krok po kroku. Ale jak to na naszym kochanym świecie, znalazł się ktoś, kto również chce wziąć udział w tym konkursie ale niestety nie ma zdolności lub jest zwykłym krętem i kradnie zdjęcia. Przy umiejętnościach hakerów wykraść z prywatnego kompa zdjęcia nie jest żadnym problemem. Zrobił to, wysłał zdjęcia bez wiedzy i zgody właściciela a po jakimś czasie do konkursu z tymi samymi zdjęciami zgłasza się prawowity właściciel. I teraz pytanie co zrobi jury? Pewnie zdyskwalifikuje prace obu osób, bez dochodzenia (bo i po co im ten kłopot?) kto tak na prawdę był autorem zdjęć. Żeby uniknąć takich sytuacji tak skonstruowali regulamin żeby nie było problemów z plagiatami. Nikt nie zamieścił zdjęć w necie - nikt nie wie o istnieniu danego akwarium - nie ma przesłanki do plagiatu.

maciekkr
Zainteresowany tematem

Posty: 217
Dołączył: 14 kwi 2014, 11:54
Miasto: Kraków

Szkoda że nie chcecie powiedzieć o co chodzi. Trudno trzeba poczekać. :evil:

Avatar użytkownika
mrgibbass
Aktywny użytkownik

Posty: 607
Dołączył: 09 sty 2014, 11:25
Miasto: Kraków

maciekkr napisał(a):Też uważam, że fajnie jest oglądać akwarium krok po kroku jak powstaje, czekać na kolejne aktualizacje i widzieć co jakiś czas jak rosną rośliny, jak są nawożone, przycinane. Na pewno jest to lepsze od obejrzenia od razu finalnego zdjęcia do tego często "sfotoszopowanego"


Co za problem robić takie fotorelacje i udostępnić je potem już po konkursie ;-)

Avatar użytkownika
87Brad87
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2167
Dołączył: 10 wrz 2010, 19:07
Miasto: Ruda Śląska

cob_ra napisał(a):I ja zaryzykowałem, byłem pewien widząc ile zgłoszeń wpłynęło, że szans nie było żadnych. Nawet zapomniałem prawie o tym, że wysyłałem. Żona pisze, list z Japonii, no i okazało się, że jak na pierwszy raz tragedii chyba nie było.

no no jak na pierwszy raz to super.....

doodek
Początkujący

Posty: 20
Dołączył: 01 mar 2013, 01:19

Kiedy będą oficjalne wyniki?

kuba4410
Początkujący

Posty: 2
Dołączył: 10 maja 2013, 17:09

87Brad87 napisał(a):Co za problem robić takie fotorelacje i udostępnić je potem już po konkursie ;-)


Bardzo słuszna uwaga.

Nie wiem, czemu po 10 latach istnienia konkursu nagle zaczynają nam przeszkadzać zapisy regulaminu. Tak było jest i będzie z bardzo prozaicznego powodu - firma ADA wydaje co roku album ze zdjęciami konkursowymi.

Od wielu lat obowiązywała zasada, że nie można publikować zdjęć do momentu wydania albumu ADA. Nie trzeba było straszyć dyskwalifikacją bo większość uczestników przestrzegała tych zasad a zdjęcia i fotorelacje publikowane były znacznie później w specjalnych oznaczeniach przy tematach.

W zasadzie nie ma w tym nic dziwnego, organizator wykłada fundusze na organizację, obsługę konkursu, nagrody więc chciałby aby zwróciła się przynajmniej część kosztów - choć biorąc pod uwagę cenę i jakość druku albumu chyba raczej jeszcze do nich dokładają i chodzi tylko o zaangażowanie, tradycję i kwestie wizerunkowe.

Pamiętajmy - to nie konkurs SMSowy gdzie wielomilionowa publika funduje dla radia 3 mercedesy a do wgrania jest jeden.

kuba4410 napisał(a):Kiedy będą oficjalne wyniki?


Zgodnie z informacją podaną 3 strony wcześniej mają być opublikowane w sierpniu.
A w zasadzie miały na jego początku równocześnie z rozpoczęciem wysyłania listów z wynikami.

Być może opóźnienie jest spowodowane tym iż pracownicy ADA śledzą na renomowanych forach i w portalach społecznościowych pokazywane fotki i wypuszczą listę pomniejszoną o zdyskwalifikowane miejsca.

A może tylko straszą ;)
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12264
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Czekam na wyniki albo na jakiś link do nich.

Avatar użytkownika
Bozi
Poznaje temat

Posty: 60
Dołączył: 15 lip 2010, 17:09
Miasto: Warszawa



Viktor Lantos i jego praca. Miejsce 179.

peterbud
Zainteresowany tematem

Posty: 264
Dołączył: 11 maja 2011, 20:55
Miasto: Słupsk

To już są wyniki i dostęp do prac?

grudzio
Początkujący

Posty: 30
Dołączył: 24 paź 2005, 12:55
Miasto: Kraków - Podgórze

peterbud napisał(a):Viktor Lantos i jego praca. Miejsce 179.


Chodzi chyba o pracę Szecsei Tibor'a, Viktor wrzuca często u siebie prace kolegów i dobrych aquadesignerów. Tutaj znajdziecie więcej fotek, m.in. z etapu powstawania akwarium:
https://www.flickr.com/photos/szecsei_t/

W każdym razie aranżacja extra a film z muzyką to prawdziwy majstersztyk :)
Załączniki
tibor.jpg
(53.2 KiB) Pobrane 1371 razy
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12264
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Mogę już oficjalnie (http://en.iaplc.com/results14/pdf/ranking2014.pdf) Fanfary! Panie i Panowie, pierwsze miejsce w The International Aquatic Plants Layout Contest 2014 zajął Grzegorz Wolinski, czyli nasz forumowy zabojad! Gratulacje!!!

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Avatar użytkownika
jkozik
Zainteresowany tematem

Posty: 290
Dołączył: 09 cze 2006, 22:05
Miasto: Kraków

No to grubo!GRATULACJE!!!!

haldokholk
Stały bywalec

Posty: 401
Dołączył: 02 cze 2014, 21:45

Wspieram stronę kontem Premium

No to teraz moge sie pochwalic ze zajalem pierwsze miejsce.

Avatar użytkownika
zabojad
Aktywny użytkownik

Posty: 673
Dołączył: 16 wrz 2008, 22:50

Wspieram stronę kontem Premium

He he, Gratki :D Cytując kolegę "Grzegorz po prostu, nie wiedział jak powiedzieć żonie - jedziemy do Japonii" :D

Avatar użytkownika
maslo_82
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2998
Dołączył: 09 lut 2010, 18:04
Miasto: Poznań











Powiązane tematy


Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: buubu, FoCuS_PL, Tomczas73 i 405 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.