Lista działów » Pielęgnacja » Zwierzęta


Obsada 112 l, jestem laikem proszę o pomoc !!!wiat



Ryby w akwarium roślinnym - dobór obsady, metody karmnienia, profilaktyka i leczenie.



Witam mam 112 l w obsadzie dobranej w sklepie:
5 skalarów
2 samce molinezji zaglopłetwa
2 samice tej molinezji
6 inessy neon
3 kiryski
2 glonojady
3 mieczyki
3 danio
2 gupiki
8 roślinek
Akwarium rybki wpuszczone 5 dni temu.
Siedze i patrze, bo ryby codziennie inaczej się zachowują.
Martwi mnie molinezja nie wiem czy ciężarna plywa góra dol, albo w kolko ugania się za nią samiec i wystaje jej biala końcówka z odbytu ? Innym nie ..a jeden danio zmienił ogon ma teraz taki wąziutki długość normalna.. pomóżcie bo patrzę na nie 4 godzinę i nie wiem czy cos im jest... :(

dziubdziub
Początkujący

Posty: 6
Dołączył: 29 mar 2015, 00:21

Jeśli chodzi o skalary to w zbiorniku do 150l nie mają racji bytu. Sam mam szkło 144l i 3 skalary od jakich 3 lat. Jak były małe to jest ok ale jak podrosną i szkło zarośnie to staje się za ciasne dla tych ryb więc lepiej nie zaczynać przygody z nimi w takim szkle.
Moje mają jakieś 15cm wysokości bardzo się do nich przyzwyczaiłem ale myślę nad oddaniem ich w dobre ręce.
Najlepiej w zbiorniku 112l zorganizować obsadę z ryb ławicowych do 5cm długości w rozsądnej ilości.
Nie udzielam porad na PW.
https://www.youtube.com/watch?v=aD4SdwjW8g8
https://www.youtube.com/watch?v=_VvspUYMeWk

Zanim zastosujesz się do czyjejś rady zobacz jak to wygląda w zbiorniku u osoby która Ci radzi. Unikaj porad ludzi którzy zbiornik roślinny widzieli na zdjęciu a jest tu kilku takich.

Avatar użytkownika
weder
Z dużym doświadczeniem

Posty: 5268
Dołączył: 24 lut 2012, 22:59
Miasto: Gdynia

Wspieram stronę kontem Premium

zrób fotke tej obsady bo cos nie możemy uwierzyć ze w sklepie ktoś ci tak doradził ?

Avatar użytkownika
hate
Zaawansowany użytkownik

Posty: 935
Dołączył: 14 sty 2007, 04:14
Miasto: Edinburgh

Na pewno się nie zawiedziesz że to prawda, hate. :D.

Avatar użytkownika
kprusak
Znający temat

Posty: 1660
Dołączył: 23 sie 2014, 01:15
Miasto: Venlo

Zrobię jak wrócę z pracy bo teraz wszystkich nie widzę. Wszędzie piszecie o testach, mam pytanko drogie one są ? Do tego zoologicznego mam 40 km więc nie wiem kiedy będę. One są konieczne ?

dziubdziub
Początkujący

Posty: 6
Dołączył: 29 mar 2015, 00:21

może akwarium jeszcze nie dojrzało i stąd wynikają jakieś odchyły w zachowaniu/wyglądzie ryb. Poza tym jeśli wpuściłem do świeżego zbiornika tyle ryb naraz to zdecydowanie mogły skoczyć ci parametry np no2
Co do obsady jest całkowicie do zmiany. Mianowicie:
5 skalarów dla pary skalarów min. 200/250l więc oddaj je komuś
2 samce molinezji zaglopłetwa nad molinezjami też bym się zastanowił, bo kiedy zaczną się mnożyć szybko będziesz miał przerybienie
2 samice tej molinezji
6 inessy neon to ryba ławicowa, 6 sztuk to nie ławica, min 10-15 sztuk
3 kiryski ryba stadna dokupiłbym z 2-3 sztuki
2 glonojady domyślam się że najprawdopodobniej to zbrojnik niebieski? może zostać choć jeśli chciałbyś mieć np jakieś pielęgniczki i dochować się narybku to pozbądz się ich również
3 mieczyki podobnie jak skalary potrzebują o wiele większego zbiornika
3 danio podobnie jak neon min 10 sztuk, ale w takim litrażu uważam że lepiej będzie wygladała jedna ławica
2 gupiki jeśli same samce to ok
8 roślinek dosadziłbym więcej

na Twoim miejscu zdecydowałbym się na jedną ławicę 10-15 sztuk, kiryski 5-6 sztuk, do tego dokupiłbym jakąś pielęgniczkę np parkę ramirez albo harem kakadu czy agassizi.

Avatar użytkownika
rafahgd
Stały bywalec

Posty: 479
Dołączył: 30 gru 2012, 22:36
Miasto: Möckmühl

Wedle mnie do takiego litrażu 112l który również posiadam to tylko parę gatunków ryb które nie będą ze sobą zbytnio kolidowały. Jako główna obsada polecił bym jakąś dużą ławice małych rybek np neonki, razbory klinowe w ilości 20 szt i więcej. Z mieczyków i molinezji bym zrezygnował całkowicie. Nie dość że nie ten litraż, to jak dla mnie są to strasznie brudzące ryby (odchody tych ryb są dosłownie wszędzie i bardzo widoczne) fakt żywią się również glonami, ale do takiego celu lepiej kupić stadko otosków lub kosiarek, które przeczesują raczej dolne partie akwarium zostawią miejsca innym rybkom. Jeżeli chciałbyś jeszcze wprowadzić jakąś różnorodność w rybkach to fajnie jest wrzucić jakiś haremik bojowników, ramirezek lub gurami.

Avatar użytkownika
Matrial
Aktywny użytkownik

Posty: 710
Dołączył: 22 gru 2014, 09:55
Miasto: Poznań

Wygląda to tak wszystko młode i małe i z polecenia w sklepie :(
Załączniki
IMG_20150329_142543.jpg
(1.38 MiB) Pobrane 2056 razy

dziubdziub
Początkujący

Posty: 6
Dołączył: 29 mar 2015, 00:21

A zapomniałam o bojowniku szt 1 ogólnie przyjazny i lubi się pokazywać :)

dziubdziub
Początkujący

Posty: 6
Dołączył: 29 mar 2015, 00:21

A to jest danio z tym ogonem...
Załączniki
IMG_20150329_144035.jpg
(1.29 MiB) Pobrane 2047 razy

dziubdziub
Początkujący

Posty: 6
Dołączył: 29 mar 2015, 00:21

wiem ze nie powinienem ale podaj nazwę sklepu by omijać go szerokim łukiem

obsada nie do przyjęcia zbyt wiele ryb a na skalary za mały baniak Danio jest chore ale na co ciężko powiedzieć może mieć jakąś chorobę pasożytniczą ale bo jak to Danio jest po rodzicach spokrewnionych (czytaj brat z siostrą)

jeśli zaproponowano ci ten zamek w sklepie postaraj się go oddać bo wygląda strasznie (może zwróci ci się trochę kasy)

ogólne w sklepie nabili cię w balona

Avatar użytkownika
hate
Zaawansowany użytkownik

Posty: 935
Dołączył: 14 sty 2007, 04:14
Miasto: Edinburgh

Sklep sklepem to fakt ale sam obraz zbiornika wygląda jak u 12 latka. Tak się dzieje jak się coś robi bez odpowiedniej wiedzy. A wystarczy najpierw trochę poczytać. W tym zbiorniku nie pora na testy tylko na rzetelną lekturę tematyczną.
Nie udzielam porad na PW.
https://www.youtube.com/watch?v=aD4SdwjW8g8
https://www.youtube.com/watch?v=_VvspUYMeWk

Zanim zastosujesz się do czyjejś rady zobacz jak to wygląda w zbiorniku u osoby która Ci radzi. Unikaj porad ludzi którzy zbiornik roślinny widzieli na zdjęciu a jest tu kilku takich.

Avatar użytkownika
weder
Z dużym doświadczeniem

Posty: 5268
Dołączył: 24 lut 2012, 22:59
Miasto: Gdynia

Wspieram stronę kontem Premium

Faktem jest że i aranżacja i obsada roślinno/rybkowa jest indywidualną sprawą każdego akwarysty. Jednak trzeba sobie odpowiedzieć na jedno ważne pytanie: czy jak decydujemy się na zakup jakiegoś zwierzaka to czy chcemy go zamknąc w totalnie pustym i małym pokoju bez schronienia?? Próbujmy chociaż w minimalnym stopniu odtworzyć ich naturalne środowisko ...

Avatar użytkownika
Matrial
Aktywny użytkownik

Posty: 710
Dołączył: 22 gru 2014, 09:55
Miasto: Poznań

No z tym zamkiem tak trochę jest miały być bambusy , a jest zamek pięcioletniej córki który kupiła babcia ;) oj po Waszych odpowiedziach widzę ze faktycznie popłynęłam......... :(

dziubdziub
Początkujący

Posty: 6
Dołączył: 29 mar 2015, 00:21

Każdy początkujący idzie do sklepu by kupić sprzęt pierwsze akwarium i liczy na sprzedawcę by mu doradził co i jak z czym się je
Niema się co dziwić wyglądem akwarium jak w sklepie doradzili mu taką obsadę proponował bym po pierwsze zmienić sklep oraz samem się do edukować (wystarczą same podstawy) by na przyszłość nie zostać nabitym w butelkę

Avatar użytkownika
hate
Zaawansowany użytkownik

Posty: 935
Dołączył: 14 sty 2007, 04:14
Miasto: Edinburgh











Powiązane tematy
  • Obsada 200l

    Chciałbym obsadzić akwarium 180-200l spokojnymi rybami, głównie gurami mozaikowa ale nie wiem jakie ryby do nich i ile sztuk. Może ktoś podpowie kilka wariantów?.

    Wyświetlenia: 469 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Obsada 340l

    Witam założyłem ostatnio swoję pierwsze akwarium po długiej przerwie , powoli zbieram obsadę. Na chwilę obecną mam: -5 molinezji (kupiłem bo miałem wysyp glonów nitkowych,pięknie wyczyściły wszystko) ...

    Wyświetlenia: 998 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

  • Obsada 72l z sumikami

    Witam, Mam dojrzewające akwarium 72 litry. Syn wybrał takie rybki (koniecznie chce jakies sumiki - okonia udało mi si wybić mu z głowy ;) ) https://photos.app.goo.gl/fqi5iqxytdce8oNx7 - pielęgnice...

    Wyświetlenia: 320 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Obsada do akwarium 72l

    Hej, Posiadam akwarium 72l, akwarium "działa" już bez obsady ponad miesiąc i powoli przymierzam się do zaopatrzenia akwarium w jakieś życie :D Temperatura w akwarium to ok 25 stopni bez gr...

    Wyświetlenia: 639 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Pomoc w identyfikacji ryby (wgraj zdjęcie)

    Witam! Kupiłem niedawno akwarium, z którym dostałem kilkanascie rybek. Nie bardzo znam sie na pielęgnicach i prosze o pomoc w identyfikacji gatunków 1 http://imageshack.us/f/19/njzs.jpg/ 2 http://im...

    Wyświetlenia: 139758 | Odpowiedzi: 144 czytaj więcej...

  • Obsada 240 l

    Cześć. Potrzebuję porady/inspiracji. Obsada do akwarium 90x60x45(h) Z mojej strony to 30 x zwinnik blechera I pytanie co jeszcze. Warunki w akwa to podłoże aktywne, woda ro na podmiany (minera...

    Wyświetlenia: 757 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Obsada akwarium 70x35x25

    Cześć mam zamiar zalozyc zbiornik 70 długosci 35 szerokości 25 wysokosci i zastanawiałem się nad obsada harem pretnika trojbarwnego 1/2 ,10 razbor boreanskich ,5 piskorkow i trochę krewetek neocardina...

    Wyświetlenia: 1055 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Pomoc w identyfikacji choroby

    Witam czy mógł by mi ktoś pomóc w nakierowaniu co dolega mojemu skalarowi od wczoraj zachowuje się jak na dołączonym zdjęciu oraz filmie, Inne ryby się maja dobrze tylko owy skalar ma problem jakiś. ...

    Wyświetlenia: 481 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Obsada zbiornika 90x45x45

    Część, Zbiornik dojrzewa, a ja się zastanawiam nad obsadą do mojego baniaka, wiem, wiem sprawa indywidualna, ale mam kilka typów i może kogoś wypowiedz mnie przekona do danego gatunku. Styl jaki star...

    Wyświetlenia: 1441 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Obsada do 63l i 30l

    Witam. Z synem się zafascynowaliśmy akwarystyką i postanowiliśmy wspólnie założyć nowe Akwarium. Posiadamy już baniaczek 30 L. Proszę o propozycje jaka obsada może być do 63l-tutaj będzie start .Bard...

    Wyświetlenia: 1098 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 295 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.