Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Pielęgnacja » Zwierzęta


250 l - prośba o korektę obsady



Ryby w akwarium roślinnym - dobór obsady, metody karmnienia, profilaktyka i leczenie.



Witam,
planuję obsadę dla akwarium 250 l, myślałem o następującym zestawieniu:

Barwniak Czerwonobrzuchy (1+1)
świecik kongijski (12)
Proporczykowiec z Kap Lopez (1+3)
Otosek Przyujściowy (7) [wiem, wiem: nie ten kontynent]

Bardzo proszę o poradę - czy te gatunki będą żyły w zgodzie? Czy liczba ryb będzie odpowiednia dla mojego litrażu?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc :)
T.

szanctom
Początkujący

Posty: 11
Dołączył: 12 gru 2014, 01:46

Nie miałam nigdy świecików i proporczykowców, ale z tego co wyczytałam to powinno być ok. Natomiast na Twoim miejscu nie poprzestałabym na 7 otoskach - kup sobie kilkanaście do 20 sztuk. Te rybki są stadne, w takim akwarium będą się pięknie prezentowały. Ja je uwielbiam, jak płyną ławicą wzdłuż akwarium, wygląda to obłędnie.
Pozdrawiam.

Avatar użytkownika
Dorotek
Zainteresowany tematem

Posty: 233
Dołączył: 16 mar 2014, 12:15
Miasto: Kraków

Dziękuję za opinię :)

Zależy mi jednakowoż :wink: na zdaniu kogoś, kto ma doświadczenie z tymi rybami i mógłby doradzić co do optymalnej ich ilości w zbiorniku o takiej wielkości.

Chciałbym poznać także Wasze zdanie na temat estetycznej strony mojego pomysłu - rybki te wydają mi się dość duże jak na akwarium roślinne (do takowego aspiruję).

Moje wątpliwości są spore ponieważ można znaleźć opinie, że świeciki rosną znacznie większe, niż podaje zwykle "literatura" (8 cm).

Pozdrawiam
T.

szanctom
Początkujący

Posty: 11
Dołączył: 12 gru 2014, 01:46

Pozwolę sobie podbić temat: będę bardzo wdzięczny za każdą wskazówkę/poradę/podpowiedź w sprawie świecików k. :)

szanctom
Początkujący

Posty: 11
Dołączył: 12 gru 2014, 01:46











Powiązane tematy
  • Zwiększenie obsady w 85L

    Witam. W mojej kosteczce 45x45x48 (85 litrów) mam obecnie: 3 x Prętnik karłowaty 5 x Razbora Espei - po weekendzie dojdzie jeszcze z 7szt. bo ma być dostawa w sklepie 7 x Otosek przyujściowy 1 ...

    Wyświetlenia: 749 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Dobór obsady do kostki roślinnej 60L

    Witam. Od 2 tygodni prowadzę akwarium. Kostka 40x40x40 ok. 60L Zaczynam powoli planować obsade :) Na pewno krewetki bo to z myślą o nich zakładalem baniak , marzyly mi się Caridinal z sulawesi, ...

    Wyświetlenia: 2500 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Gupik - prośba o rozpoznanie płci

    Witam i mam pytanie czy są to dwa samce, wyglada że tak ale wole sie upewnić IMG_20220106_111807.jpeg IMG_20220106_111828.jpeg Wysłane z ELS-NX9 przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe....

    Wyświetlenia: 3122 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Prośba o identyfikację intruza

    Dzień dobry - pierwszy raz jak niepasywny uczestnik forum. Proszę doświadczonych akwarystów (ja takim nie jestem) o identyfikację intruza wyłowionego z podłoża nowo założonego akwarium. Osobnik ów p...

    Wyświetlenia: 2748 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Prośba o porade

    Witam wszystkich mam taki problem...5 dni temu wstawiłem korzeń do akwarium 30L i odtamtego czasu zaczynaja mi padac krewetki red cherry. Korzeń wygotowalem z 7-8 razy pozniej przykleilem mech za pomo...

    Wyświetlenia: 18184 | Odpowiedzi: 36 czytaj więcej...

  • [75L] Uzupełnienie obsady + Pytanie o karmienie

    Cześć! Akwarium 75L 61x36x44,8cm, w środku korzeń, kilka roślin, sporo piachu, kilka kryjówek z kamieni/pod korzeniem (zainteresowanych odsyłam tutaj: https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/technik...

    Wyświetlenia: 4378 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Dobór obsady do akwarium 112l

    Witam mam w planie założenia baniaka 112l, narazie jeszcze go nie uruchomiłem, ale chciałbym żeby było to akwarium bogate w rośliny i chciałbym w nim mieć gupiki mieczyki molinezje oraz zbrojniki nieb...

    Wyświetlenia: 4147 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • 200l - pomoc w doborze obsady

    Cześć. Wytartowałem swoje pierwsze duże akwarium kilka dni temu i teraz chciałbym się zastanowaić nad jego obsadą. Akwarium : 100x40x50 Filtr: Ikola 400 maxx Grzałka : 300W Aquael CO2- bimbrownia (ch...

    Wyświetlenia: 1536 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Robale... Prosba o identyfikację.

    Cześć. Czy ktoś kompetentny pomógłby mi zidentyfikować te białe paskudztwa, które zadomowiły się w podłożu mojego krewetkarium? Ma to to około 5mm, a jak się rozciągnie, to około 10mm. Nie wygląda mi ...

    Wyświetlenia: 6053 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Uzupełnienie obsady w 180l - (czy) co(ś) dodać?

    W moim "półwyspie Malajskim" mieszkają na razie: - gurami mozaikowe Trichopodus leerii 1+3 (teoretycznie :wink: a w praktyce zobaczymy jak podrosną) - razbora klinowa Trigonostigma het...

    Wyświetlenia: 1161 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 377 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.