Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Pielęgnacja » Zwierzęta


Identyfikacja prawdziwej kosiarki- Grubowarg Syjamski



Ryby w akwarium roślinnym - dobór obsady, metody karmnienia, profilaktyka i leczenie.



Witam, jakiś czas temu miałem wysyp glonów w moim akwa 112l (no3 na poziomie 50 i chyba to jest przyczyną). Do walki z glonami postanowiłem kupić kilka kosiarek- Grubowarg syjamski. Jak przyniosłem ryby do domu zauważyłem, że jedna różni się od pozostałych. I teraz mam pytanie do Was, która z nich to prawdziwa kosiarka a nie fałszywa?

2 zdjęcia 1 rybki:
P1010016.JPG
Ryba nr 1
(4.4 MiB) Pobrane 2322 razy

P1010025.JPG
Ryba nr 1
(5.25 MiB) Pobrane 2322 razy


2 zdjęcia 2 rybki:
P1010037.JPG
Ryba nr 2
(4.17 MiB) Pobrane 2322 razy

P1010042.JPG
Ryba nr 2
(6.17 MiB) Pobrane 2322 razy

Libis
Początkujący

Posty: 3
Dołączył: 12 cze 2014, 18:31

Może się mylę ale na tych dwóch dolnych fotkach wyglądami to na otoska .

Avatar użytkownika
dadors
Znający temat

Posty: 1075
Dołączył: 26 maja 2013, 10:12
Miasto: Iława

Otoski również mam w akwa:
P1010044.JPG
Otosek
(4.46 MiB) Pobrane 2303 razy


Na moje oko różni się od pozostałych 2.

Libis
Początkujący

Posty: 3
Dołączył: 12 cze 2014, 18:31

U kosiarek cieżko jest rozpoznać płeć, także coś tu jest nie tak.

Avatar użytkownika
dadors
Znający temat

Posty: 1075
Dołączył: 26 maja 2013, 10:12
Miasto: Iława

Moim zdaniem są wszystkie kosiarki!

pit333
Poznaje temat

Posty: 144
Dołączył: 11 lut 2013, 12:47

U kosiarek pas boczny zachodzi aż na ogon. A tu na dwóch pierwszych zdjęciach tego nie widać.
http://rybyakwariowe.eu/ryba-akwariowa/ ... -kosiarki/

Avatar użytkownika
Kordek
Stały bywalec

Posty: 375
Dołączył: 04 sie 2005, 18:02
Miasto: k/Zakopanego

dadros - bardzo możliwe, że masz rację ale płeć kosiarek mnie nie interesuje. Potrzebuje pomocy w identyfikacji czy to prawdziwe kosiarki czy fałszywe.

Kordek - rzeczywiście na 2 pierwszych fotach ryba nie ma paska przez ogon. Ale na 3 i 4 zdjęciu widać pasek aż do końca ogona. Więc chyba tylko to jest grubowargiem syjamskim.

Libis
Początkujący

Posty: 3
Dołączył: 12 cze 2014, 18:31

Nie wyglądają mi na kosiarki,to są raczej Garra cambodgiensis.
Kosiarki maja tylko dwa małe wąsiki,ostrzejszy pysk,
ciemny pas na linii bocznej nachodzący na płetwę ogonową jak pisał Kordek.
Oraz kształt bardziej torpedowaty,szczególnie młode.

Może to być jeszcze Garra Taeniata

Avatar użytkownika
slawek64
Poznaje temat

Posty: 139
Dołączył: 18 lut 2012, 14:05











Powiązane tematy
  • Choroby ryb - identyfikacja i leczenie

    W tym wątku wklejamy zdjęcia przedstawiające choroby ryb np: nicienie, posocznica, otłuszczenie, ospa - pomagamy w identyfikacji i leczeniu.

    Wyświetlenia: 224907 | Odpowiedzi: 518 czytaj więcej...

  • Czy duże kosiarki mogą niszczyć rośliny?

    Witam Mam problem z roślinami i podejrzewam wine tutaj kosiarek. Mam świeży zbiornik ,świeżo zasadzone rośliny które są pocięte!!! Mam lotosa, kryptokoryny których liscie są pocięte. Mam w baniaku 2 ...

    Wyświetlenia: 819 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Identyfikacja co to za białe stworki

    Witam serdecznie, Od kilku dni obserwuje namnażanie się białych robaczków które bez skrępowania zadomowiły się w mchu i wątrobowcu a także od czasu do czasu lubią popływać sobie w toni wody razem z ne...

    Wyświetlenia: 590 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Identyfikacja krewetek - tutaj można wklejać zdjęcia

    Witam, Mam prośbę o identyfikację krewetki ze zdjęcia. Długość około 25-30 mm. ImageUploadedByTapatalk1374599304.973753.jpg

    Wyświetlenia: 118407 | Odpowiedzi: 57 czytaj więcej...

  • Identyfikacja - robaki w akwarium

    Witam Niedawno zauważyłem w akwarium półcentymetrowe różowe robaki o średnicy około milimetra.Występują one na powierzchni podłoża i roślin trawnikowych. Gdy zostaną porwane przez prąd wody mocno się...

    Wyświetlenia: 127532 | Odpowiedzi: 103 czytaj więcej...

  • Identyfikacja płci prętnika

    Witam Potrzebuje pomocy w identyfikacja płci u prętnika IMG_20220821_180059.jpeg IMG_20220821_175952.jpeg Wysłane z ELS-NX9 przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

    Wyświetlenia: 1255 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Potrzebna identyfikacja choroby!

    Witam ma ktoś wiedzę co to może być jak się tego pozbyć i czy to groźne? Rybki mam ok 18 miesięcy i wszystko było ok. Ok miesiąca temu robiłem restart zbiornika (bo mi się znudził nie przez jakiś pro...

    Wyświetlenia: 1304 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Identyfikacja Ramirez

    Witam,kolejny post typu pomoc przy identyfikacji Ramirez,którego chciałem uniknąć ale już kilka osób je u mnie oglądało i mam pełno sprzecznych opinii dla tego potrzebuje pomocy od Was moi mili,z góry...

    Wyświetlenia: 2034 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Jaki "glonojad" - identyfikacja

    :cry: Zakupiłem w sklepie "glonojada", poczytałem i już wiem, że pod potoczną nazwą może być zbrojnik niebieski lub zbrojnik pospolity. Jednak sam nie jestem w stanie stwierdzić jaka ryba p...

    Wyświetlenia: 1868 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Nicienie(?) w podłożu - identyfikacja, czy zagrażają rybom?

    Cześć! Proszę o pomoc w identyfikacji tych paskud. najwięcej jest ich oczywiście w podłożu, choć kilka razy widziałem jak pływały w zbiorniku :x Wydaje mi się, że przywlokłem je razem z roślinami p...

    Wyświetlenia: 6571 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Joohan, wacio i 414 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.