Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Galeria » Galeria naszych akwariów


054l - Pierwsze akwarium - FakeMETA



Galeria naszych roślinnych. Szczegółowe opisy i dzienniki prowadzenia zbiorników.



Witajcie może na wstępie się przedstawię mam na imię Michał 19 lat i od pewnego czasu zacząłem się interesować akwarystyka lecz do tego zainteresowania przydała by się jakaś wiedza .
Mój zbiornik:
Wymiary 60x30x30
Oświetlenie 15W
Aktualnie w akwarium
Trochę ślimaków roztoczek ostatnio doszły dwie Helenki aby zahamować duży przyrost roztoczek
Z roślin to:
Cryptocoryna wendetta green x2
Nurzaniec x2
Anubis x1
Glossostigma kupiłem 10 sztuk lecz nie mogła się przyjąć, najpierw troszkę się rozrosła a później zgniła i musiałem wyciągnąć zostało może z 3 jest zielona ale noe chce się rozrastać a szkoda bo chciałem zrobić trawnik.
Sagitara subulata x1
Rogatek x2
I mech nie pamietam nazwy lecz ładnie już wyrósł .

Podłoże:
Kupiłem gotowa ziemie z innego zbiornika
+ żwirek
Filtr claro 600
Grzałka thermo plus 50 ustawiona na 26 stopni
Nawozy jakie stosuje to:
Mikro elementy
Makro elementy
Potas
Carbo

Parametry wody na dzień dzisiejszy ( woda nieco mleczna ) staram się ja wymieniać raz na dwa tygodnie 30% wody
IMG_0530.JPG
(324.11 KiB) Pobrane 2909 razy


W niedalekiej przyszłości planuje zakup krewetek red cherry może z 30-40 sztuk .

Zależało mi bardzo na trawniku z glosostigmy i podejmę się jeszcze jednej próby zasadzenia większej ilości sadzonek może teraz coś z tego wyjdzie .
Akwarium jak na razie za piękne nie jest lecz jest to pierwsze i mam nadzieje ze w przyszłości będzie cieszyć oko

Jakieś propozycje co do roślinek ? Czy ich ustawienia ? Czy jakieś dodatkowe nawozy do stosowania ?

Chciałbym całkowicie zazielenić akwarium
Załączniki
054l_-_Pierwsze_akwa.png
054l_-_Pierwsze_akwa.png (385.9 KiB) Przeglądane 2758 razy

Avatar użytkownika
FakeMETA
Początkujący

Posty: 29
Dołączył: 27 lis 2016, 12:43

27 lis 2016, 15:48 Re: Pierwsze akwarium  (#2)  

Bardzo mało roślin I światła mało

Avatar użytkownika
krzysiek232
Poznaje temat

Posty: 134
Dołączył: 23 gru 2013, 16:48
Miasto: Olsztyn

27 lis 2016, 15:50 Re: Pierwsze akwarium  (#3)  

Dziękuje bardzo za odpowiedz . Chciałbym kupić rośliny lecz nie znam nazw roślin .

Nie wiem tez jakie wyszukiwać pod moje parametry wody aby się zgrywaly . Jutro planuje zakupić troszkę rośliny o nazwie monte carlo . Jaka moc świetlówki polecasz ?

Avatar użytkownika
FakeMETA
Początkujący

Posty: 29
Dołączył: 27 lis 2016, 12:43

27 lis 2016, 19:02 Re: Pierwsze akwarium  (#4)  

Szybko rosnące i dołóż światło bo jest za mało i co tydzień podmiany i bakterie .mikro i makro polowe dawek

Avatar użytkownika
krzysiek232
Poznaje temat

Posty: 134
Dołączył: 23 gru 2013, 16:48
Miasto: Olsztyn

27 lis 2016, 19:07 Re: Pierwsze akwarium  (#5)  

Mam możliwość tylko jednej świetlówki . Kupię najwyżej mocniejsza lecz nie wiem jaka moc .

Mikro i makro od dziś zacznę tak stosować .

Jedno pytanie mam co do reaktora na bazie kwasku cytrynowego czy opłaca się coś takiego ?

Avatar użytkownika
FakeMETA
Początkujący

Posty: 29
Dołączył: 27 lis 2016, 12:43

27 lis 2016, 20:20 Re: Pierwsze akwarium  (#6)  

Możesz zamątowac t5 o mocy 24 w sam tak mam a nawet jeszcze ledy 7,2 w od diversy

diwaddiwad
Początkujący

Posty: 18
Dołączył: 11 lis 2016, 20:30

27 lis 2016, 20:44 Re: Pierwsze akwarium  (#7)  

A co do tej bimbrowni tylko ze z kwaskiem cytrynowym ? Opłaca się ?

Avatar użytkownika
FakeMETA
Początkujący

Posty: 29
Dołączył: 27 lis 2016, 12:43

27 lis 2016, 23:23 Re: Pierwsze akwarium  (#8)  

FakeMETA napisał(a):A co do tej bimbrowni tylko ze z kwaskiem cytrynowym ? Opłaca się ?


Pierw to pomyśl coś nad tym światłem. Bo naprawdę słabiutko :wink:
Pozdrawiam
Artur

Avatar użytkownika
Utul
Znający temat

Posty: 1075
Dołączył: 24 lut 2015, 21:01
Miasto: Marklowice

Jutro będę się rozglądał za mocniejsza świetlówka ( 24w )

I właśnie zamówiłem monte carlo około 80 sadzonek na pierwszy plan.

Avatar użytkownika
FakeMETA
Początkujący

Posty: 29
Dołączył: 27 lis 2016, 12:43

Tak patrzę że tego żwirku to masz trochę cienko i chyba trochę gruby jest- zaraz ci się z tej ziemi którą masz pod spodem przedostanie NO3 do toni i będziesz miał armagedon...
Światełko jak byś chciał dołożyć to najmniej kłopotliwa będzie świetlówka led myślę że barwy 6500K- na alledrogo jakieś 50zł za 50cm. Bez tego raczej monte carlo ci nie ruszy...
Cytrynownia jak najbardziej ale to dla cierpliwych :D

Avatar użytkownika
Biegronka
Zaawansowany użytkownik

Posty: 977
Dołączył: 18 cze 2014, 17:05
Miasto: Kwidzyn

Biegronka napisał(a):Cytrynownia jak najbardziej ale to dla cierpliwych :D



Cytrynownia... Tak, ale musi też być odpowiednie światło :wink:
Pozdrawiam
Artur

Avatar użytkownika
Utul
Znający temat

Posty: 1075
Dołączył: 24 lut 2015, 21:01
Miasto: Marklowice

Tak dokładnie- najpierw światło by się przydało no i roślin więcej...

Avatar użytkownika
Biegronka
Zaawansowany użytkownik

Posty: 977
Dołączył: 18 cze 2014, 17:05
Miasto: Kwidzyn

Biegronka napisał(a): no i roślin więcej...


Racja, i oczywiście więcej roślin :wink:
Pozdrawiam
Artur

Avatar użytkownika
Utul
Znający temat

Posty: 1075
Dołączył: 24 lut 2015, 21:01
Miasto: Marklowice

Nie mogę zdjęcia powiększyć, ale wydaje mi się że anubiasa w żwir wsadziłeś, a jemu korzeni się nie zakopuje.

kankanik
Początkujący

Posty: 36
Dołączył: 06 sty 2011, 17:12

Źle zacząłeś, bardzo źle.
1. Mało roślin
2. Za mało światła na zdrową uprawę roślin, o trawniku możesz ZAPOMNIEĆ
3. Nie zazielenisz akwarium z takim przygotowaniem technicznym

Do akwarium roślinnego potrzebujesz przede wszystkim dużo światła i CO2.

Avatar użytkownika
Rfck
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4997
Dołączył: 24 mar 2010, 23:34

Biegronka napisał(a):Tak patrzę że tego żwirku to masz trochę cienko i chyba trochę gruby jest- zaraz ci się z tej ziemi którą masz pod spodem przedostanie NO3 do toni i będziesz miał armagedon...
Światełko jak byś chciał dołożyć to najmniej kłopotliwa będzie świetlówka led myślę że barwy 6500K- na alledrogo jakieś 50zł za 50cm. Bez tego raczej monte carlo ci nie ruszy...
Cytrynownia jak najbardziej ale to dla cierpliwych :D


Z tego co pamietam na paczce miałem 1-3mm a co do samej warstwy to wsypałem dwa woreczki już nawet nie pamietam po ile kg były. Ale była to chyba jakaś standardowa rozmiarówka bo wszystkie takir były .

Co do ledu to z tego co mierzyłem to mam świetlówkę 44cm jakieś .

Dlaczego cytrynownia dla cierpliwych ?

Avatar użytkownika
FakeMETA
Początkujący

Posty: 29
Dołączył: 27 lis 2016, 12:43

Rfck napisał(a):Źle zacząłeś, bardzo źle.
1. Mało roślin
2. Za mało światła na zdrową uprawę roślin, o trawniku możesz ZAPOMNIEĆ
3. Nie zazielenisz akwarium z takim przygotowaniem technicznym

Do akwarium roślinnego potrzebujesz przede wszystkim dużo światła i CO2.



Wiec co proponujesz restart całego akwarium ?

Ze świetlówka pisałem już wyżej dziś będę się za taka rozglądał .

Avatar użytkownika
FakeMETA
Początkujący

Posty: 29
Dołączył: 27 lis 2016, 12:43

Restart nic nie pomoże jeśli sam nie usiądziesz i nie zaczniesz czytać na temat prowadzenia akwarium. Na tym forum są tysiące wątków jak startować akwarium, jakie oświetlenie do jakich roślin i inne dobre porady. A widać że stawiając ten baniak w ogóle nie zainteresowałeś się tą tematyką.

Avatar użytkownika
kazujama
Aktywny użytkownik

Posty: 652
Dołączył: 21 kwi 2014, 10:44

Tzn właśnie sytuacja była inna znalazłem pewna osobę która sprzedała mi wszystkie rośliny sama posiada 36 zbiorników . I po prostu pomyślałem ze ta osoba się na tym zna i wszystkie porady po prostu czerpałem od tej osoby . Wczoraj np pytałem czy faktycznie to oświetlenie jest OK te 15w to otrzymałem odpowiedz ze tak . Teraz widzę ze jest inaczej

Nie spotkałem po prostu na swojej drodze jeszcze osób które się faktycznie na tym znają . A to forum znalazłem pare dni temu i sporo tematów już przewalkowalem i właśnie po tym doszedłem do wniosku, ze coś jest nie tak z moim akwarium .


Potrzebuje guru! ;p

Avatar użytkownika
FakeMETA
Początkujący

Posty: 29
Dołączył: 27 lis 2016, 12:43












Powiązane tematy
  • 054l - BN/T - Konrad

    Witam, Na forum jestem od dawna ale dopiero dzisiaj odważyłem się pokazać moje aktualne akwarium. Akwarium: 60x30x30 Oświetlenie: Twinstar 600EA Filtracja: Oase BioMaster 350 Podłoże: ADA amazonia Naw...

    Wyświetlenia: 4131 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • 020l - 36x22x26cm - akwarium dla dziecka

    nano - 1.jpeg Zbiornik stworzony wspólnie z moim 3.5 letnim synkiem (serwisowany przez niego z moją pomocą). Ciekawostka: podstawą aranżacji jest gotowa dekoracja: AquaDella, która została obsad...

    Wyświetlenia: 1521 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • 126l - Akwarium w MBP Pasym - dominiksz

    Dobry wieczór. Chciałbym przedstawić nasze drugie akwarium biblioteczne Jesteśmy po przeprowadzce do nowej siedziby i poprzednie akwarium z tego wątku https://www.roslinyakwariowe.pl/nowosci/ciekawos...

    Wyświetlenia: 10502 | Odpowiedzi: 20 czytaj więcej...

  • 025l - Akwarium LT dla bojownika

    Małe akwarium low tech dla bojownika. Aranżacja w stylu trójkątnym zbudowana na czarnej lawie i spider wood. Zbiornik ma 1,5 roku jest prowadzony na substracie i wodzie RO. Lokatorem jest bojownik HMP...

    Wyświetlenia: 3147 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • 054l - Takie coś, niby nic - Pan Miyagi

    Witajcie, Po spadku otrzymałem akwarium i postanowiłem to wykorzystać... Zbiornik zalany w czwartek cieszyńską kranówką + Azoo supreme guard + Azoo aquaguard plus. Podmiana wody codziennie ok. 10L. ...

    Wyświetlenia: 15519 | Odpowiedzi: 72 czytaj więcej...

  • 054l - Roślinniak na jałowym - Adamsky41

    Witajcie. Po kilku nano akwariach ht na podłożach aktywnych nadszedł czas na postawienie akwarium ht na podłożu jałowym z nawożeniem solami. Dotąd nawoziłem Qualdropem więc w sumie to akwarium to będ...

    Wyświetlenia: 6004 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

  • 025l - Akwarium

    Założone: 05.08.22 Pojemność akwarium: 25l Grzałka: platnium 50 aquael Filtr: circulator 500 aquael Rybki: 10 neonów innesa, 3 danio luminous i 6 gupików Krewetki: 15 red cherry Ślimaki: 2 helenki ...

    Wyświetlenia: 2975 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • 030l - Akwarium roślinne - Ravscape

    Prezentacja kostki 30L po 2,5 roku od postawienia. Niebawem czeka ją restart dlatego postanowiłem nagrać filmik podsumowujący owy zbiornik zapraszam. Technikalia : Filtr Oase Thermo 100 Lampa Twinst...

    Wyświetlenia: 3106 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • 090L - Akwarium roślinne

    Jest to mój pierwszy aquascape i zbiornik HT po 2 latach od postawienia. Trochę :shock: już przerósł i czeka go restart. Dlatego zanim to uczynię chciałem się podzielić tym co udało mi się nauczyć o ...

    Wyświetlenia: 7703 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • 054l - Średniak - NeonCzarny5

    54 – Średniak – NeonCzarny5 Cześć, Dzisiaj chciałbym Wam przedstawić mój drugi zbiornik, nazwany przez domowników średniaczkiem. Na jego aktualną aranżację ogromny wpływ miały prace Mateusza Salaw...

    Wyświetlenia: 2360 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 821 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.